Blender

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)

Blender

Postod Noetic Sparkle » 04 Jun 2013, 16:58

Molim one koji imaju blender sa kojim prave sokove od svjezeg voca i povrca da me upute koji blender koriste i koliko kosta-ju.Vitamix koji preporucuje V.Boutenko je jako skup,izmedju 300-650e (bar one cijene koje sam vidjela Na netu su takve) sto je jako skupo.A i neki manje skupi su mi skupi:) pa vas mOlim za pomoc,savjet...HVALA!
NOETIC SPARkLE
Korisnikov avatar
Noetic Sparkle

Pridružio se: 09 Okt 2012, 14:26

Re: Blender

Postod Spoygg » 04 Jun 2013, 22:07

Vina i ja koristimo Muline (Moulineux) ili kako se već piše/čita, kad smo ga kupili bio je tipa 3000, sad je verovatno oko 5000. E sad zavisi šta hoćeš da praviš. Vitamiks koliko znam je valjda najjači koji postoji.
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.

BRZI PREGLED NAJNOVIJIH POSTOVA pogledajte ovde

audio knjige
Korisnikov avatar
Spoygg
Gradska Čistoća

Pridružio se: 19 Avg 2012, 20:58

Postod jaspis » 05 Jun 2013, 03:57

Postoji i Vervita, kazu da je jednako dobra kao i vitamix ali je jeftiniji nesto taj blender...
samo u google upisi da ne stavljam tu linkove...
Ja radila zelene sokove i s onim nekim obicnim fino je bilo ali osjetile su se one sitne mrvice.
kazu da je kod ovih jakih fora u tome sto sve smiksaju u emulziju i da kao razbiju stijenke biljnih stanica i tek onda sve hranjive tvari dodu u sok i postanu iskoristive maksimalno...
Ovi su jaci kao za ljude koji jedu sirovo iskljucivo, koji rade razne namaze i mlijeka od zitarica...
Sad trenutno radim sokice u Vorverkovom thermomixu, blendanje mu nije osnovna namjena ali odlicno odradi posao...
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Korisnikov avatar
jaspis

Pridružio se: 29 Jan 2013, 22:55

Postod Noetic Sparkle » 05 Jun 2013, 14:09

Hvala vam oboma!Spoygg hocu da pravim sokove od voca i povrca a molila bih vas da mi napisete koji su tacno vasi blenderi,ono tip blendera,oznake i brojevi jer ih ima vise vrsta,pa da znam koji konkretno da trazim.HVALA VAM JOS JEDNOM!Jaspis ne jedem iskljucivo sirovo vec bih uvela sokove u ishranu.Ne bi mi smetalo malo grudvica ali ne bih da "puknem" parice i skontam da ne pravi sok.
NOETIC SPARkLE
Korisnikov avatar
Noetic Sparkle

Postod Spoygg » 05 Jun 2013, 20:41

Pazi kad nema potrebe da ti pišem model, ti muline su svi ekstra i prave ok sok - smudi. Nema grudvica velikih osim ako ne stavljaš nešto tvrdo tipe list peršuna sa sve stabljikama. Pogledaj ima Vina par videa u kojima pravi smudije :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.

BRZI PREGLED NAJNOVIJIH POSTOVA pogledajte ovde

audio knjige
Korisnikov avatar
Spoygg
Gradska Čistoća

Pridružio se: 19 Avg 2012, 20:58

Postod Love » 05 Jun 2013, 21:38

Juj ja sam si bila kupila multipraktik od gorenja 1100E
Rekoh posto nisam pri novcu a treba mi to sve, da uzmem sve u jednom a da kao ne uzmem bas najjeftiniji.
I super je to aparat jacina motora super, samo meni je to super kratko trajalo.
Posto su to plasticni dijelovi, prvo mi je otisao dio gdje se spaja sokovnik i taj jarac sto ga pokrece, popucalo koda je staro par godina, a ja ga koristila 2 mjeseca ali skroz i skroz ..
onda za par dana je otislo i kuciste :totalnolud: sad nemam ni blender ni nista :totalnolud: ( ima to garanciju, ali ja u selidbi ostala bez dokumentacije)
bez nerviranja rekoh sljedeci je vitamix nezanima me univerzum ce mi otvoriti puteve :veselica:

Koliko sam vidjela sa iskustvima moze se uzeti neki super jeftini sokovnik a da radi dosta dugo, posto tebi netreba bas za izivljavanje hihi
npr u Lidlu cak se moze nabaviti da radi ok i dugo. O jacini motora ce ti ovisiti koliko ce ti iscjediti soka iz voca, a mozes te otpatke staviti u gazicu pa jos malo stisniti (tako sam ja dok sam imala na posudbi takav uredaj)
Jest da je skup ali sam vidjela da nema do vitamixa ne to sto traje, nego istisne sok da otpatci budu suhii :veselica:

Pokušala sam sada naci blender koji je imala moja cimerica, no nejde mi .. Ubiti to je isto neki jeftiniji , ima staklenu posudu mislim da je to prednost po meni da mu je jacina bila 450-550 odprilike i da je sasma super :D
Kad uspije i ako uspijem naci ti posaljem o kojem je tocno rijec..

valjda ovo ne zbunjuje :totalnolud: ali to su moja zadnaj iskustva, :mrgreen:
You are my mother,you are my father,You are my lover and my best friend
You are the mountain, you are the ocean,You are the beginning without end
And I love you so,cause you help me see
And to see you in all is to see you in me
I'm in you and you're in me
Korisnikov avatar
Love

Pridružio se: 23 Maj 2013, 12:13

Postod Noetic Sparkle » 06 Jun 2013, 11:11

Vazi Spoygg,pogledacu sta Moulinex nudi i po kojim cijenama a i pogledacu sta Vina preporucuje.Tnx!LOVE razumjela sam tvoje iscrpno objasnjenje a i pogledala koje si nam knjige preporucila,hvala!
NOETIC SPARkLE
Korisnikov avatar
Noetic Sparkle

Postod John Work » 18 Jun 2013, 00:01

Hvala na ovoj temi, jer sam zahvaljujuci njoj danas aktivirao blender oko 30 tak godina star, tipa Iskra Girmi Gorenje, verovatno je isti imala svaka kuca u YU pre 30 tak godina, i Radi :bravo: MOzda ga jos neko ima zabacenog u nekom budzaku pogledajte, moze da posluzi.
Danas sam napravio prvi frape nisam dugo mutio ali ispalo je ok, i sto je najvaznije opere se za 1 minut, za razliku od sokovnika koji je bas, bas zanimljivo prati. :ludiranje:
MOtor je 150w

Noetic Sparkle jesi li kupila nesto?
Korisnikov avatar
John Work

Pridružio se: 09 Okt 2012, 18:29

Postod Noetic Sparkle » 18 Jun 2013, 16:14

John Work jos nisam kupila nista,isla sam po radnjama i raspitivala se,ocigledno kod nas to nije zazivjelo,green smoothies tj zeleni vocno-povrcni sokovi,pa ljudi nisu sigurni da li se to moze odraditi ali se jedan ljubazan prodavac ponudio da mi da da isprobam njegov blender pa da se onda odlucim tako da se nadam da cu ubrzo poceti da miksujem!
NOETIC SPARkLE
Korisnikov avatar
Noetic Sparkle

Postod John Work » 18 Jun 2013, 19:45

E pa super onda! :bravo: za prodavca!

Doduše ja sam miksao za početak mekano voće, tj banane, narandže i zelenu salatu, tako da ne znam kako će se ovaj moj blender ponašati sa malo tvrđim voćem i povrćem.
Korisnikov avatar
John Work

Pridružio se: 09 Okt 2012, 18:29

Sledeća

Povratak na Ćaskanje