VELIKI TOČAK ZVANI ŽIVOT

Ovde možete da postavite svoje poučne priče o životu i o raznim pojavama koje nas okružuju a iz kojih možemo naučiti i podsetiti se šta su najlepše životne vrednosti :)

Počasni naziv je "Žikin kutak" jer je Žika započeo ovu divnu tradiciju da nas uveseljava i podučava sa svojim divnim pričama.

Naravno svi su dobrodošli da dodaju svoje priče :D

VELIKI TOČAK ZVANI ŽIVOT

Postod Zika » 26 Feb 2013, 22:09

VELIKI TOČAK ZVANI ŽIVOT

Krajevi uopšte ne postoje jer je svaki kraj početak nečeg novog.
Život je kao točak u stalnom pokretu, bez početka i kraja i za nas počinje kad odlučimo da stupimo na taj točak, svaka tačka je dobra, svako vreme je dobro.

Stajao sam po strani i posmatrao taj veliki točak zvani život kako se okreće, nekada strahovito brzo a nekad toliko polako da je izgledalo da se zaustavio. Nisam mogao da procenim gde je početak a gde je kraj. Tako je život prolazio pored mene, nekada brzo a ja sam trčao za njim, nekada polako a ja sam jurio ispred njega. Nisam mogao da odlučim gde trebam da uskočim u taj točak a bilo je hiljade mesta za to. Tako sam lutao iz prošlosti u budućnost i obrnuto.

Najzad sam shvatio da uopste nije važno gde ću da uskočim na taj točak jer svako mesto pretstavlja sadasnjost, ostavlja prošlost iza i ide ka budućnosti. Tada sam počeo da živim stvarni život, da živim današnji dan. Od tog momenta moj život i ja smo išli korak u korak, juče je ostalo kao juče, svako danas sam iskoristio da živim a kakvo će mi sutra doći zavisi od toga šta sam danas uradio. Život je postao mnogo interesantniji, mnogo zadovoljniji, bez zavlačenja u prošlost i mnogo većom nadom za budućnost. A u pitanju je bilo samo mesto na točku, na izgled komplikovano a u realnosti vrlo jednostavno. Život nije komplikovan ako ga mi ljudi ne iskomplikujemo.

Žika Popovic
Korisnikov avatar
Zika

Pridružio se: 20 Avg 2012, 00:17

Re: VELIKI TOČAK ZVANI ŽIVOT

Postod leci » 28 Mar 2013, 17:12

Da, život teče i kako teče tako se mi menjamo, bili svesni toga ili ne.
Sve se menja u nama i oko nas.
Pitam se, da li postoji nešto što je konstantno?

Slika
Korisnikov avatar
leci

Pridružio se: 19 Avg 2012, 22:28

Postod Noetic Sparkle » 28 Mar 2013, 22:15

Ono sto se u budizmu i hinduizmu zove dharma je konstanta,Zakon koji podrzava i odrzava poredak univerzuma,tako da sve tece,evoluira,revoluira ili ponekad involuira.
Prikačeni fajlovi
dharma wheel2.jpg
dharma wheel2.jpg (9.57 KiB) Pogledano 1970 puta
NOETIC SPARkLE
Korisnikov avatar
Noetic Sparkle

Pridružio se: 09 Okt 2012, 14:26

Postod Zika » 29 Mar 2013, 08:43

Tako je Kyra.
Korisnikov avatar
Zika

Postod Zika » 29 Mar 2013, 10:02

leci je napisao:Da, život teče i kako teče tako se mi menjamo, bili svesni toga ili ne.
Sve se menja u nama i oko nas.
Pitam se, da li postoji nešto što je konstantno?

Slika

Ja mislim da postoji a to je LJUBAV.

image008817.gif
image008817.gif (66.69 KiB) Pogledano 1955 puta
Korisnikov avatar
Zika

Povratak na Poučne priče (Žikin kutak)