Zakon dopuštanja

Zakon privlačnssti

Re: Zakon dopuštanja

Postod nikola » 29 Apr 2013, 22:44

Ja sam radio na tome da mi se ukaze prilika za bolji posao vec duze vreme ;) i mislim da mi se ukazala,imam neki osecaj da je to delo ZP-a, da je to taj trazeni posao za mene :). ja sam predao aplikaciju, sad mogu da cekam kad me pozovu na interviju. Ali iskreno, postoji mala doza straha, dal cu da znam da radim taj posao i tako neke gluposti, a to mi je sve sto sam slusao druge :budala: Videcemo kako ce da ispadne :D
Korisnikov avatar
nikola

Pridružio se: 21 Nov 2012, 13:52

Postod DenVik » 30 Apr 2013, 15:49

Nikola i Jo i Krijesnica su dobro rekle.
Definitivno mislim da nam trebaju ljudi oko nas kao grupa za podrsku. Prijatelji su ipak jako vazni. I ja se tako ranije opekla pa trtljala sta cu, gde cu...a imala sam oko sebe raznoraznih ljudi.
Jako je vazno kome govorimo sta i ko nam sta kaze za nesto.
Mada moze da se desi da se covek oseti usamljen u celoj ovoj ZP prici, jer se menjas a ljudi oko tebe stagniraju..pa pocinje odbacivanje, pa i kocenje od strane starog zivota.
Zakon dopustanja je vrlo intresantan, on trazi od tebe( nas) da verujes sebi i Univerzumu ( Bogu)i da budes opusten i da se ubacujes u Vortex( smeh, muzika, ljubimac, vodjenje ljubavi-sto da ne?) :veselica: vise puta u toku dana, a ne ja odradio afirmacije , procitao kao papagaj i nisam to nesto osetio i cvrc, kako da ne.
A ZP radi sve u sesnaest..i daje mi ono sto emitujem( zbunjenost, nesigurnost, pa mozda to nije to, pa mozda ja nisam ja???)
Jedno je misao( afirmacija), sto puta jaca je emocija ( vibracija). Ali misli pomazu stvaranju emocija.
Znaci- na posao, vezbanje...
Znaci- stav i uverenje da zasluzujes najbolje i tacka.
Aj, pa da sa pije ta kava za taj novi posao.( nema vrdanja, jasno?) :zdravica:
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Korisnikov avatar
DenVik

Pridružio se: 24 Jan 2013, 23:14

Postod nikola » 30 Apr 2013, 17:51

Jasno gospodjice/gospodjo :zdravica: Javicu sta je bilo :D
Korisnikov avatar
nikola

Pridružio se: 21 Nov 2012, 13:52

Postod Krijesnica » 01 Maj 2013, 00:13

Lijepo si to opisala DenVik..od nas se zapravo ne traži ništa drugo nego da samo uživamo :D Zamisli kako nam je teško da jednostavno maštamo i istovremeno budemo sretni i radujemo se lijepim stvarima koje dolaze!
Krijesnica

Postod DenVik » 02 Maj 2013, 09:22

Eh, draga moja, pa ubacili nam mozak u ovu glavu, a on ne zna sta ce od silne snage( samo 7% je u funkciji, zamisli kad bi umeli ceo potencijal da iskoristimo), ne bi nam ni trebao Zakon dopustanja. Kakva je to sila, samo kad ga pravilno usmeris.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Korisnikov avatar
DenVik

Pridružio se: 24 Jan 2013, 23:14

Postod Stalker » 05 Jun 2013, 11:47

Pošto je u pitanju usmerenje naše namere na predmet očekivanja, strah koji se pojavljuje je nema (tiha) vibracija koja će se sa uspehom pretvoriti u radost. To je potpuno normalno. Sve što treba čovek da čini je da zna da je to tako te da nemože (i da hoće) podleći strahu.
Velika sreća ne ide bez osećanja straha - dali smo dobili, dali smo izvučeni. Mi ljudi ne možemo biti hladnokrvne osobe kojima je sve jedno.

Umeće dopuštanja je kako sam shvatio, umeće posmatranja događaja bez uplitanja i bez podleganja.
Fluidnost.
Kao bakarna žica koja propušta struju. Struja prolazi a atomi žice se ne naprežu pred njom.
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
Korisnikov avatar
Stalker

Pridružio se: 04 Jun 2013, 16:37

Postod Zdravko » 20 Sep 2013, 23:28

Koliko ja razumem zakon dopustanja radi se o sledecem: Dovoljno je nesto pozeleti i ostati potpuno, ali potpuno i istinski ubedjen da ce se to dogoditi. Problem je sto ne mozemo da budemo istinski i potpuno ubedjeni, jer pocnu da rade remetilacki faktori kao sto su strahovi (razni), sumnje, neodlucnosti, nedostatak samopouzdanja, uticaji okoline, razum iliti racio... Ima jos puno toga sto moze biti remetilacki faktor.

Resenje je iskljuciti iz sebe sve ovo sto sam nabrojao, izbrisati kao gumicom... Medjutim, postavlja se pitanje, kako to uraditi. Sve ovo je, manje vise, prisutno u svima nama, ono je deo nas. Ne mozemo se operisati od toga, jer i to nam je neophodno za opstanak u ovom fizickom svetu. Sta bi bilo kad ne bi postojali npr. strahovi. Skakali bi s litice s mislju da nam se nece nista dogoditi...

Pitanje za ostale clanove kojima je poznata ova problematika: Kako izbeci uticaje ovih i nekih drugih faktora, koji su kocnica ostvarenju zelje, a pri tom ostati, "normalan" tj. imati kad je to potrebno i strah, i sumnjati u nesto ako postoji razlog za sumnju, i dvoumiti se oko neceg pa odustati ako procenis da je bolje tako... itd.
Neke stvari koje radi nas razum, nasa svest, jednostavno moraju da funkcionisu zarad "golog i najprostijeg" opstanka na ovom svetu i ako su kocnica ostvarenju nasih zelja...
Zdravko

Pridružio se: 19 Sep 2013, 22:49

Postod jovanajovana10 » 20 Sep 2013, 23:49

ja Zdravko mogu da ti ispricam moje iskustvo i vidjenje ,ako ti nesto znaci :)
vec sam negde to pomenula na forumu
postavim stvari ovako :
'' ja se bojim da vozim'' -deluje strasno!!! a ''Mika se boji da vozi'' izgleda beznacajno totalno nebitno. e pa tako je najbolje ''Jovana se boji da vozi- ne ja, ja nisam Jovana samo su mi tako ime dali '' znaci samoposmatranje:)

tako za sve stvari , ako znam da ja nisam Jovana (malo je uvrnuto,mogu da koristim i rec Ego ) ,Jovana je u sustini gomila programa sto losih sto dobrih ,
mogu da se poistovetim sa njom i da kazem da mi se dopada sto obe volim ,srecne smo.... sve tako neke lepe stvari
ali sam svesna da Jovana ima i dosta strahova i losih programa a to mi se ne dopada :) i trudim se da joj pomognem da prevazidje sve to jer mi se ne dopada i hocu da bude ono sto bi u sustini i trebalo sve da vec jeste
nismo mi nista od svih tih po nas losih stvari , to se nakupilo od spoljasnjeg sveta
sada polako i pazljivo pokusavam da shvatim sta je dobro po mene a sta nije
trudim se da sebe vidim ''tudjim ocima'' jer onda ne pridajem znacaja tolikog problemi a i umem onda samu sebe da bodrim, posavetujem , pomognem ,pohvalim ...

onda dopustanje ide lakse ,
pa cak i ovako ''Jovana dopustam ti da ...'' sta god sto je ispravno
recimo za samopouzdanje , Jovana nema samopouzdanja sada, ali ne i ja , to cemo da popravimo ne dopada mi se to kod nje ...dopustam joj da ima samopouzdanja , razumem je , imala je losa iskustava do sada, mora sada pazljivo i polako da se resi toga ... i sve tako ... pa onda pohvalim samu sebe , pa mi bude drago , pa na karaju kazem eto to sam ja sada onakva kakv jesam- puna samopouzdanja !

nisam blesava ,samo ne znam ako da se izrazim
i nisam ''odojena licnost :D''
samo mi je lakse da tako shvatim beznacajnost mojih ''problema'' i prepreka ka sreci i da dopustim sebi divne stvari
nadam se da cemo jednom ja i Jovana da budemo isto , za sad smo dosta slicne ,moram da se pohvalim - to valjda znaci biti svoj ;)
:* :* :*
nadam se , da si me nesto razumeo :D
U SUSTINI JAKO VODIM RACUNA -SA CIME SE JA TO POISTOVECUJEM ?!
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Korisnikov avatar
jovanajovana10

Pridružio se: 17 Nov 2012, 18:24

Postod Zdravko » 21 Sep 2013, 00:02

Mislim da sam te razumeo, bar veci deo onoga sto si rekla.

Ti kazes nesto slicno ovome:
Zdravko se boji da udje u "taj i taj" dil, odnosno posao. Postoji mogucnost da bude upucan od nekoga iz "one mafije". To je posledica losih programa koje je nakupio tokom godina. Moram nekako da mu pomognem i da ga ubedim da to nije strasno...

Otprilike ovako nekako, zar ne..?
Zdravko

Pridružio se: 19 Sep 2013, 22:49

Postod jovanajovana10 » 21 Sep 2013, 00:06

prouci znacenje ''vortexa'' obavezno ,
kada si u vortexu neces privuci ni mafiju ni ''loseg'' Zarka :D :D :D- ustvari oni tamo ne postoje
prosli bi pored tebe da te ne pogledaju kao da nisi tu a ti bi mislio da su prodavci cveca a ne ''mafija'' :)

ti nisi stvoj problem
i shvatio si sustinu sta sam htela da ti kazem ali ti je primer jako los

meni je tako najlake , i tako radim ,sad' mozda neko ima bolju ideju
Poslednji put menjao jovanajovana10 dana 21 Sep 2013, 00:16, izmenjena samo jedanput
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Korisnikov avatar
jovanajovana10

Pridružio se: 17 Nov 2012, 18:24

PrethodniSledeća

Povratak na Zakoni Univerzuma