Zen

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci

Re: Zen

Postod Krijesnica » 12 Jun 2013, 15:17

Upravo to sarah :ruzha: Razlog zašto teško ostvarujemo svoje snove je taj da se mi konstantno uplićemo sa svojim negativnim mislima, gunđanjima, očekivanjima ovog i onog... Zen je način da se to zaustavi. Tada više nije potrebno provoditi dane u vizualizaciji svojih želja i afirmiranju za pozitivan život. On se počne događati sam od sebe, jer mu MI NE STOJIMO NA PUTU MANIFESTACIJE. Ljubav, Radost i Ljepota su svrha i razlog cijelog stvaranja, i one nastaju i prilaze nam same od sebe. Mi smo ti koji im blokiramo ulaz svojim strahovima i mislima. Zahvaljujući Zenu, došla sam u stanje kada više ne moram posebno zapisivati svoje želje na papir i odvajati nekoliko minuta da ih afirmiram. Puno me je ljudi ispitivalo o Zakonu privlačnosti, tražili su detaljna objašnjenja i primjere njegovog funkcioniranja, jer sam na više mjesta rekla kako "u prolazu" pomislim na nešto, i to se ostvari za nekoliko dana (ili sati, u najboljem slučaju). Tu ljudi očekuju da im kažeš kako imaš neke nadnaravne moći pomoću kojih se to postiže i šta ja znam. Zapravo je stvar u tome da se ne petljam u proces stvaranja. Zen je način da se ostavi dovoljno mjesta za obilje koje treba ući u naš život.
Krijesnica

Postod leci » 12 Jun 2013, 19:36

Članice odlična tema, svaka čast!
Promatranje svoga uma, svih misli i osećanja koja se jave, samoposmatranje bez sudelovanja u bilo kom vidu je samo po sebi razgrađivanje svega što nam ne treba u nama. Samoposmatranje je osvešćivanje, a osvešćivanje je nestajanje svega što nije istinsko u nama.
U toku dana ne moramo pribegavati pisanju afirmacija, ako možemo da posmatramo sebe bez sudelovanja, ali neki mogu a neki ne mogu i zato pišemo afirmacije. U početku i sama nisam mogla da odustanem i oslobodim se nečega u sebi bez afirmacija, ali danas je drugačije. Međutim nije potrebno vrednovati, ovo kažem da se neko nebi osetio manje vrednim.
Afirmacije su super, ali može i drugačije.
Za mene Zen je jedinstven. Meni je Eckhart tolle i Mooji nešto posebno!
Pozdrav.SlikaSlikaSlika
Korisnikov avatar
leci

Pridružio se: 19 Avg 2012, 22:28

Postod Monja » 12 Jun 2013, 21:54

ThankYou je napisao:Postoji predivna knjižica Tič Nat Hana, vijetnamskog učitelja, koja na veoma pristupačan način govori o tome kako primeniti Zen u svakodnevnom životu.
A, da, knjiga se zove "Mir u svakom koraku".

"Udišem, unosim mir u svoje telo,
Izdišem, smešim se.
Obitavam u sadašnjem trenutku,
Znam da je ovo čudesan trenutak!
"

Zvuči poznato, zar ne :) Kao što reče neko, svi mistici dolaze iz iste zemlje i govore istim jezikom...

ThankYou, hvala ti, hvala ti mnogo za knjigu, odlična je :svekul: :svekul:
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
Korisnikov avatar
Monja

Pridružio se: 14 Okt 2012, 16:23

Postod Krijesnica » 12 Jun 2013, 22:34

leci je napisao:Za mene Zen je jedinstven. Meni je Eckhart tolle i Mooji nešto posebno!

Eto, žena sve rekla. :ruzha:
Krijesnica

Postod Mila » 13 Jun 2013, 11:03

Sve su ovo tehnike koje imaju isti cilj; otkriti sebe i napredovati. I svaka tehnika je dobra - za nekoga u nekom trenutku. Ja radim zen meditaciju skoro tri godine, iako nisam ni znala da je to to, ali sad znam :lol: . I, nikakvo cudo mi se nije dogodilo, bas nista narocito. Ja obozavam taj osecaj spokoja dok je radim. U tim trenucima mi nista nije potrebno, a imam sve. Medjutim, nije mi jasno kako bi samo osvescivanje necega moglo to da promeni na bolje? Osvescivanje je prvi korak, ali ne znam kako bi se bilo sta moglo promeniti bez naseg, da tako kazem, psiholoskog rada - izucavanje materije na ovaj ili onaj nacin, odabir taktike koja bi nama pomogla da to promenimo u sebi. Mooji to objasnjava na nacin da samo posmatramo, aha ovako sam odreagovao, i sledeci put sam onako odreagovao, i sledeci...a onda dodje dan kada shvatis da vise ne moras da odreagujes na stari nacin, nego mozes drugacije. I tako, uhvatim ja sebe u nekim situacijama kada mi prodje kroz glavu recenica :"Mila, mozes da reagujes i drugacije, hajde pokusaj". Dzaba, ako prethodno nisam proucila to drugacije :pardon: .
Lekcija je uvek voleti sebe.
Korisnikov avatar
Mila

Pridružio se: 19 Avg 2012, 21:53

Postod leci » 13 Jun 2013, 20:03

Znaš Mila, kada sam prvi put meditirala onako kako Mooji predlaže, dakle umiriš se i kažeš sebi Ja Jesam Ja postojim i pustiš da osetiš kako si prostornost u sebi i samo postojanje i ako se tada javi misao, pitala sam ko je taj što misli, gde se nalazi...potražila sam ga u sebi i shvatila sam da ga nema, jer pre sam podrazumevala ja sam osoba ličnost i to je to, ali nikada se nisam zaista upitala i potražila tog mislioca, pa onda kome on šelje svoje misli. Postoji svedok koji prati ove misli i da li on može biti primećen i viđen. Shvatila sam da i njega nema nigde. Ako kažem to sam ja, a šta je ja gde se nalazi, da li može da se posmatra i vidi...nema ga!
Naravno postoji ono što je tihi svedok koji nikada ne učestvuje, već samo posmatra sve što se dešava tu u nama. Da li on može biti viđen i posmatran?
Svo to posmatranje misli koje se komeša u umu kada je posmatrano, gubi snagu i to je poenta, to je isto u zenu!
Super je tema. Pozdrav Mila, super si! :D
Korisnikov avatar
leci

Pridružio se: 19 Avg 2012, 22:28

Postod DenVik » 14 Jun 2013, 09:16

Devojke moje drage, sve smo ovde različite i to je lepo.
U februaru sam ja na temi meditacije pričala samo o disanju, pa me je Krijesnica gledala ko čudo.
U aprilu Leci priča uveliko o posmatranju, pa sam ja u Leci gledala kao u čudo, misleći da sam ja daleko od toga...kad ono jes - nije nego. Ja sam sad u sred svega što sam ikad pročitala, videla, zamišljala, sanjala.( da me vidiš Leci kako posmatram sad :mig: )
Znači: svi se ovde ubrzano menjamo ovih dana.
Možda će nove generacije koje dolaze moći samo sa disanjem i posmatranjem umiriti Um, ja nisam mogla. Moj put je bio duži i drugačiji i samim tim za toliko i bogat.
Meni su trebale vizaulizacije i afirmacije da primirim svoj Um, sad radim nešto sa brojevima( radim na svojoj koncentraciji i odavno mi nešto nije ovako prijalo)
Opet podvlačim, ono što prija meni, ne znači da će i tebi, ali te ništa ne košta da probaš.
Ovo je nova era, novih tehnologija samim tim i novih tehnologija svesti, nije vam padalo na pamet da možda te stare metode ne rade tako lepo i jasno uvek i svuda, jer je vreme za nove tehnologije, brže, jasnije i prijemčivije za nove generacije koje dolaze?
Znate, meni meditacija više nije davala rezultate, bavim se Zenom već 2 godine a da to ni ne znam( to je Mila lepo rekla), jer jedina stvar koju moramo da radimo jeste da dišemo, sve ostalo može i ne mora.
Ovde smo da pomognemo jedni drugima i ovaj forum nam je odličan trening za dalje.
Tako da ovde svako govori samo i samo u svoje ime. Svačiji put je drugačiji. Kad uspemo ovde da se usaglasimo i ispoštujemo; da to stvarno osećamo, a ne samo da kurtoazno ispišemo reči na ekranu, ne. Osećaj to što pišeš. I to je taj put. Naš put u stvaranju nove svesti.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Korisnikov avatar
DenVik

Pridružio se: 24 Jan 2013, 23:14

Postod pozitiva » 14 Jun 2013, 17:35

dobar dan
evo i ja u ovoj temi
boze, kako privlacim
dakle pokusacu biti kratka
slaze se sa DV u potpunosti
ali posto sam ja ta koja druge upucuje na ovaj ili onaj nacin
ne mogu reci to isto
dakle
ja i dalje zastupam stav
da bi mogli graditi kucu
moramo prvo napraviti temelj
bio on Luiz i ogledalo, ili afirmacije, ili vizalizacija
pa kasnije i
silva, eft, peat,....
recimo ja sam procitala Proces prisutnosti
i rekla sebi ne , ne
ovo nije za tebe
osecam da nije
mozda nikada nece ni biti
a mozda ....
ko zna
ali
da se ne zalecemo previse
mi smo odavde sa Balkana,
pa i Evropa, I new age iz Amerike...
mi smo prosto drugaciji
od budista
Zenista, tibetanaca...
oni od pelena (ako uopste koriste pelene :budala: , sta meni pada na pamet, hahahah :rofl: )
uce da meditiraju, ostaju povezani sa Izvorom celog zivota...i njima je lako
ali hajdete vi jednom klasicnom balkancu objasnite da treba meditira
pogledao bi vas i rekao da ste ludi
a kako smo rodjeni u culnom, opipljivom svetu
afirmacije i vizualizacije su nacini da ono potpuno neopipljivo pokusamo da shvatimo
i ja duboko verujem da svi oni (budisti, zenisti, tibetanci...) rade nesto slicno kao sto je vezba sa ogledalom na neki svoj nacin
mozda cu u zivotu imati prilike to saznati
jer mi se zivot i ucenje i rad na sebi upravo krece u tom pravcu
dalje
ne mozemo mi u ovom sadasnjem svetu
svetu u kome se zivi brzo, radi dugo, nema se nekad vremena ni za obrok, to su rokovi, papiri, stres.... reci tamo nekom:e ajd sa ti malo meditiraj....
reko bi nam- ma nosi se
ja ima rokove...itd
znate scenario
znaci
treba tog nekog uputiti
culno
da se neke stvari dogadjaju hteli mi to ili ne
drugo
napraviti temelj
ne mora to biti Luiz...
nije ona jedina, al po meni je naplasticnija, najbolje objasnila, za siroke narodne mase, za one koji imaju ili nemaju vremena...
moj prijatelj koji me je i izvukao iz blata pre samo 7 meseci, ne voli da radi po Luiz, ali je takodje meni predlozio da se duboko zagledam u ogledalo i da mu kazem sta vidim
ovde na ovim prostorima mi tako funkcionisemo
i svi Vinini videi upucuju na te afirmacije, vizualizacije,,, i to sad odjednom nije dobro i pljuje se....
i Vina i leci i svi mi poceli smo nase duhovno budjenje od toga
to je nama bio prvi stepenik
to nam je bila odskocna daska za dalje
ja sam jos uvek u afirmacijama
i vizualizacijama
to i druge ucim
i imaju jako puno uspeha
nemam nameru da se ubedjujemo ovde sta je bolje
svako neka nadje svoje
ja praktikujem reiki principe svako jutro, svaki tren kad se setim, svako vece
to su afirmacije, potekle od Japanaca....
hm
sta cemo sad
otkud to
pa eto
svaka misao vam je afirmacija
od toga ne mozemo pobeci
svako zamisljanje moze ada se pretvori
u jako dobru vizualizaciju
takodje
ja sam zivi primer da to sve deluje

a sad sto i ja ucim da budem posmatrac
to je moj novi stepenik
i trajace
to je samo nadogradnja
na nasim prostoriima tesko da to moze biti osnova
mozda nekom pojedincu koji moze
da meditira ceo dan
reiki je nastao iz meditacije na jednoj planini
covek je proveo mesec i po dana bez hrane, pio je samo vodu i bio u meditaciji
i doziveo inicijaciju od Izvora
dobio bozansku energiju
...
i eto sad milion pravaca tehnike Reiki
....

pokusah biti kratka...
ja to ne umem
i ne zelim
svidja mi se bas ovako
volim vas sve i ovakve i onakve
i budiste i zeniste i afirmisti i vizualiste i obicne i neobicne
volim vas sve
saljem ljubav
Korisnikov avatar
pozitiva

Pridružio se: 20 Jan 2013, 15:24

Postod Krijesnica » 14 Jun 2013, 19:37

Draga pozitiva :* I nismo ovdje da jedni druge uvjeravamo koja je tehnika bolja i učinkovitija.... Ne znam zašto, ali učinilo mi se da si tu mislila na mene, oprosti ako griješim, no možda su moji postovi ovdje bili pogrešno shvaćeni. Nisam nikome htjela išta nametati ili umanjivati vrijednost neke tehnike. Namjera mi je bila da istaknem suštinu i značenje Zena, kao i njegovu jednostavnost. Po meni je to "početak" svega, jer se tu na neki način radi o pražnjenju, stvaranju prostora unutar sebe, koji se kasnije može popuniti materijalom kakvim želimo (što se postiže vizualizacijom, afirmacijama i sl.) Rekla sam i da to nije potrebno iz razloga što nam je svrha da volimo i širimo ljubav, te se ona automatski smjesti unutar nas kada stvorimo dovoljno praznine. Ne možemo natakati vodu u čašu koja je puna do vrha, jer se onda ona prelijeva preko ruba. Isto tako ne znam što je DenVik mislila kad je rekla da sam ju gledala u čudu kad je govorila o disanju, jer je to, da tako kažem, osnovna točka fokusa u meditaciji i najlakši način da se čovjek opusti. Možda smo vodile neku raspravu koje se ja ne sjećam, što je vrlo moguće (loše kratkoročno pamćenje :mrgreen: ).

Ispričavam se ako su moje riječi shvaćene kao nametanje. Naprosto jako volim Zen i uvijek ću se potruditi da ga objasnim osobama koje žele znati više, te da ih potaknem na rad ukoliko ih to zanima. Strastvena sam u pomaganju drugima. Temeljno značenje mojih gornjih postova je to da se svrha Zena razlikuje od svrhe afirmacija i vizualizacija želja, ali da ishod može biti identičan. Pritom ne umanjujem kvalitetu ni jednog, ni drugog, ni trećeg. Naprotiv, mislim da je kombinacija toga troje fantastična (što i radim već neko vrijeme).
Krijesnica

Postod DenVik » 14 Jun 2013, 19:55

Eh, sad...suština mog posta iznad je bila da se sad svi ubrzano menjamo. Ono što nam nije bilo jasno u januaru, sad smo uveliko shvatili i idemo dalje. Svi mi. Najviše mi koji pišemo ovde.
I baš je poenta da se razlike pomire, ovde i sada. To je naš temelj.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Korisnikov avatar
DenVik

Pridružio se: 24 Jan 2013, 23:14

PrethodniSledeća

Povratak na Tehnike, alati i učenja