Tehnika "ne-delanja"

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci

Re: Tehnika "ne-delanja"

Postod Stalker » 02 Sep 2013, 13:50

:totalnolud: S obzirom da sam dešnjak, konstantno uzimam kašiku desnom rukom. Uvedem ne-delanje samo jednom prilikom sa namerom da bi narušio takvu rutinu i uočio svoju disciplinu. Uznem kašiku u levu ruku i budem pred tanjirom supe. Uvidim nelagodnost ali nastavljam i to lagano jer nisam u takvim okolnostima naučio brzinski...+ uvidim ono najbitnije, da nema misli jer moram biti više i pažljivije koncentrisan. Dakle postoji razlika. Ta razlika govori o ljudskoj sklonosti.

Meni je shvatljivo ne-delanje ali zato što sam vršio pokuse. Ako se ne isproba nemože se doći do čišćenja svoje volje. Volja izvire iz pupka i dodiruje stvari tj. povezana je sa svime ali svime što smo naučili da postoji. Recimo moja volja dodiruje i neka neorganska bića koja primetim kao senke.
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
Korisnikov avatar
Stalker

Pridružio se: 04 Jun 2013, 16:37

Postod Stalker » 02 Sep 2013, 15:57

Ne-delanjem se rastavalja čovek. Skida svoje komponete da bih bio svestan tih komponenti. Ali nemože ne-delanje da se primeni bez da se čuje ceo koncept.

Našoj pažnji svet izgleda kao svet objekata što je očito. Kada se podeli pažnja na prvu i drugu možemo uvideti da poznajemo samo prvu pažnju. Prva pažnja je sve što smo kao obični ljudi. Bilo koje stanje svesti je centriranje usaglašenih zračenja koja proizvode percepciju. Kada se naruši naša rutina centriranje ne biva usaglašeno i dolazi do prekida kontinuiteta. Kada je kontinuitet prekinut mi smo isti ali nedostaje jasnoća koja nas ubeđuje da mi imamo sebe i svoje "ja". Delanje je održavanje kontinuiteta sebe. Ne-delanje je raskidanje lanaca koji drže samorefleksiju svoga "ja".
Samo ratnik namerno vrši ne-delanje i on se zove ratnikom zato što se bori da se prikrade samom sebi.
Druga pažnja je ogromno prostranstvo neosvetljenih zračenja unutar naše čahure. Zračenja su poput paučine. Svest nastaje kada su određena zračenja
Korisnikov avatar
Stalker

Postod Stalker » 02 Sep 2013, 16:17

...osvetljena. Kada se namerno čini postupak neobičnosti, to neobično činjenje/ponašanje osvetljava zračenja koja nikada nisu svetlela i to se ogleda u povećanju svesti, a svest pošto je energija i povećanoj energiji. Dakle, ne-delanje nije glupost, ali je vrlo osetljiva i opasna tehnika. Opasna je samo za osobe koje ne žele da izgube sebe. To sebe je samorefleksija izgrađena na sopstvenoj važnosti. Razum je samo mesto centriranja zračenja da bi svetlela u sklopu svakodnevice.
Mi u sebi imamo milijarde tih vlakana koja nisu osvetljena. Samo je jedan pojas osvetljen i to na desnoj strani čahure. U levoj strani čovek gotovo da nikad ne zalazi. Svako stanje svesti je oličenje zračenja koja su odabrana da svetle. :zdravica:
Korisnikov avatar
Stalker

Postod Stalker » 02 Sep 2013, 16:49

Neobično ponašanje nesme biti glupost već mora biti osmišljeno i sa svrhom. Gleda se gde se najviše ponavljamo pa se uokviru toga čini ne-delanje da bismo uzeli više enerije tj da bi smo je povratili.

npr. Ako neka žena pere sudove 30-40 godina, to bi moglo planski da bude pogodna primena ne-rada. Dakle, stavi se čisto suđe na autentičnom mestu i izceniraju pokreti pranja sa ozbiljnošću. Javi će se napetost u području stomaka. Što je veća napetost koja se podnosi to je veći zahvat energije koji ćemo uskladištiti.
Takva žena koja ovo učini na ovaj način odmoriće se od pranja sudova, a u stvari je svesno prešla preko kontinuiteta ponavljanja.

To je sve što sam imao reći. Hvala na pažnji i strpljenju. Nadam se da sam malkice približio ne-delanje i njegovu svrhu.
Korisnikov avatar
Stalker

Prethodni

Povratak na Tehnike, alati i učenja