Spiritualnost životinja

Anđeli, Aura, Channeling, Svetlosno telo, Vibracija tela, "Neobjašnjive" pojave, Slučajnost, Znakovi, Borjevi, Imena i njihovo značenje i uticaj

"Malo" znači da ove pojave nisu obavezno nešto što je neobjašnjivo, nego samo da moramo pomalo da naslućujemo kako funkcionišu

Spiritualnost životinja

Postod sarah » 19 Okt 2012, 01:47

Dragi ratnici svetlosti, upravo sam pročitala jedan tekst u kojem se navodi kako naši ljubimci i životinje uopšte, imju dušu drugačijeg odnosno manjeg "kvaliteta" od nas, što me je navelo da se zapitam koliko mi uopšte znamo o tome, ako imaju emocije i ako mogu bezuslovno voleti, kako mogu da imju duh slabijeg "kvliteta", jel bi to značilo da smo mi tu da ih duhovno oplemenimo ili one nas? Šta vi mislite...
Moj mačak je stvorenje koje me najbrže vrati u ravan sa mojim izvorom, dovoljno je da počne da prede i da se mazi i ja sam već u Vorteksu :) Životenju su tu da nas uče bezuslovnoj ljubavi i inspirišu da budemo bolja ljudska bića, one su deo duše sveta, i božanstvena bića koja su tu sa namenom. Jednom sam čitala knjigu Mišela Turniea u kojoj on piše iz perspektive Magarca kojeg je jahao Hrist, bila sam danima zamišljena nad činjenicom da životinje progovore šta bi nam rekle? One su uz nas oduvek, jedan od naših linkova sa Božanskom energijom kojom zrače, one nas uzdižu i mnogo toga mogu da nas nauče o radosti, a da li znamo da ih slušamo?
Korisnikov avatar
sarah

Pridružio se: 05 Sep 2012, 14:24

Re: Spiritualnost životinja

Postod Spoygg » 19 Okt 2012, 08:37

Jako interesantna tema. Meni te teorije o "slabijem", "manjem" kvalitetu zaista zvuče smešno :D Prosto mi je to nekako naivan pristup tome. Mislim da je najveća razlika između nas i živtotinja to što životinje imaju manje specifičnu nameru, imaju manje želja, više se vode osnovnim potrebama i nemaju sposobnost da brinu niti da se osećaju loše u bilo kom smislu. Tako da su konstantno u našem prirodnom stanju dobrih osećanja. Mislim da je to upravo ono što nas uvek inspiriše i dotakne i uravnoteži kad vršimo interakciju sa životinjama.

Da one definitivno žive mnogo jednostavniji život nego mi ali to mi nekako nije povezano sa kvalitetima duše. Isto tako ne zvuči mi ispravno da životinje bezuslovno vole jer to podrazumeva nameru, i čak i to da vole mi je malo preterano. One su jednostavno u votreksu, koji je ljubav sam po sebi, i one to zrače, da ne kažem kanališu :) Pomalo kao radio koji pušta kosmičku stanicu ljubavi :D A s obzirom da je to njihov način postojanja sasvim je prirodno da dođu do vas i da se maze, predu, igraju, izmotavaju i sve ostalo što rade da bismo mi rekli "kako su one dobre". Da, jesu dobre, da jesu simpatične, da sijaju ljubav, ali ne pripisujem to njihovom misaonom procesu nego njihovom modu postojanja.

I još jedna stvar, kad pomislimo o nekim životinjama koje vode živote za koje mislimo da niko ne bi poželeo, shvatite da mi ne razumemo ni zašto ljudi oko nas žive na nama neprihvatljive načine, i da svako živo biće dolazi u ovaj materijalni svet s svojom specifičnom namerom i svojim specifičnim vorteksom.

Da sumiram, za mene su životinje direktna konekcija sa vorteksom i zato čine da se još više osećam i sam u vorteksu, kao da sam pustio kosmički radio da svira do panja :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.

BRZI PREGLED NAJNOVIJIH POSTOVA pogledajte ovde

audio knjige
Korisnikov avatar
Spoygg
Gradska Čistoća

Pridružio se: 19 Avg 2012, 20:58

Postod jelena » 19 Okt 2012, 10:39

SPOYGG odlično si to objasnio.
Ja mislim da su životinje bića bez EGA vođene instiktom i zato su u stanju da prepoznaju razne energije i instiktivno se odnose prema njima.Smatram da jako mnogo možemo naučiti od njih..
Danijela
Korisnikov avatar
jelena

Pridružio se: 30 Sep 2012, 00:59

Postod Spoygg » 19 Okt 2012, 10:46

Upravo tako :D

audio knjige
Korisnikov avatar
Spoygg
Gradska Čistoća

Postod sarah » 19 Okt 2012, 13:23

Spoygg je napisao:Isto tako ne zvuči mi ispravno da životinje bezuslovno vole jer to podrazumeva nameru, i čak i to da vole mi je malo preterano. One su jednostavno u votreksu, koji je ljubav sam po sebi, i one to zrače, da ne kažem kanališu :) Pomalo kao radio koji pušta kosmičku stanicu ljubavi :D

Hmm odlično si to rekao Spoygg, životinje su same po sebi ljubav, a ja sam ta koja bezuslovno voli svog ljubimca i to mi omogućava da sam u Vorteksu svaki put kad slušam svoju omiljenu kosmičku stanicu :D

Hvala našim malim ljubimcima što su tu sa nama i što nas uče ljubavi :P
Korisnikov avatar
sarah

Postod leci » 20 Okt 2012, 17:26

Životinje su nivo inkarnacije Duše i u poravnanju su sa Božanskim Duhom. Ovo je ono u šta ja verujem. :D
Imala sam dva divna iskustva, kada su odlazila moja dva psa sa ovog sveta, moja draga Lela i Alma.Pre nego su otišle, bilo je to u različitim vremenskim periodima, pogledale su me do središta mog srca i ja sam osećala da je to istinski susret dve Duše. Dobila sam poruku zahvalnosti i ljubavi, neopisiv doživljaj! Nikada neću zaboraviti taj trenutak, potpune ljubavi. Kada god se setim tog trenutka proživljavam obraćanje, zahvalnost i ljubav naših duša. Taj trenutak mi je pomogao i osvestio da sam mnogo više od onog što sam videla u ogledalu. :D
Korisnikov avatar
leci

Pridružio se: 19 Avg 2012, 22:28

Postod sarah » 20 Okt 2012, 18:33

Draga Leci, divna priča, veze između životinje i čoveka su vrlo posebne i one su čista energija koja ti se stostruko vraća :)
Korisnikov avatar
sarah

Postod leci » 21 Okt 2012, 23:43

Jeste Sarah, to je kao da živiš sa Izvorom pored sebe. Evo moj pas Bibi upravo leži na krevetu samnom i liže svoje šapice, a ja prosto sijam kada ga gledam od ljubavi, koju budi u meni. Toliko je predivna njegova energija. :D
Korisnikov avatar
leci

Pridružio se: 19 Avg 2012, 22:28

Postod snezana stranatic » 22 Okt 2012, 01:27

Dragi ratnici svetlosti ovo je divna tema Spiritualnost zivotinja!mislim da nam ta draga bica pomazu toliko a da mi toga nismo svesni.Mozda ja nisam bila svesna koliko me je nas pas Bobi izvukao iz jedne usamljenosti,jer sam nakon operacije kicme dugo na bolovanju (3 god.)a njega smo dobili bas tada.Sve te obaveze oko njega i divne setnje su mi pomogle da se ponovo osetim korisno.On mi pruza toliko pozitivne energije i ljubavi da mogu da kazem veliko HVALA univerzumu sto mi ga je poslao.Nadam se da cu jos puno godina da uzivam sa kako Leci kaze IZVOROM jer on to i jeste!pozdravljem sve ljubitelje zivotinja a takodjer i vase ljubimce!!
snezana stranatic

Pridružio se: 25 Sep 2012, 13:27

Postod Spoygg » 22 Okt 2012, 01:29

Super Snežana, divno. Životinje su predivne, inspitativne i pune ljubavi, Vina i ja imamo pravu malu ekipu koja nas uvek uveseljava :D

audio knjige
Korisnikov avatar
Spoygg
Gradska Čistoća

Sledeća

Povratak na Malo mistike