Duhovne spoznaje - iskustva

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost

Duhovne spoznaje - iskustva

Postod Krijesnica » 26 Jan 2013, 11:43

Najljepši dio duhovnog putovanja zasigurno su spoznaje koje dobivamo upravo onda kada su nam najpotrebnije. Spoznaja uglavnom dolazi spontano, u obliku pozitivnih misli koje nam razjašnjavaju značenja nekih događaja, situacija, razgovora, ili čak uloge koje određeni ljudi imaju u našim životima.
Pritom ne mislim na spoznaje koje dobijete kada vam netko nešto objasni (npr. dosad niste znali za zakon privlačnosti i onda vam ga netko objasni). Pod spoznajom mislim na to da imate informaciju, ali u određenom trenutku ju počnete shvaćati u potpunosti, uviđate njezino značenje i automatski znate kako primijeniti tu spoznaju u svakodnevnom životu.

Koje spoznaje su vas promijenile? Koje su vas iznenadile? Na koji način vi dolazite do spoznaja i kako na njih reagirate?

Podijelite svoja iskustva, ja ću svoja malo kasnije ;)
Krijesnica

Re: Duhovne spoznaje - iskustva

Postod jovanajovana10 » 27 Jan 2013, 01:46

Jao divno pitanje!
Zaista,bila sam sigurna da ima tako puno spoznaja i sada kada sam trebala da navedem samo jednu,namucila sam se. :-) spoznajama se sokiram kada shvatim DA,TO JE To:-)
Pa ih odmah nakon toga usvojim kao da su mi celog zivota bile u glavi a ne da je skorasnja spoznaja
i zato ih se tesko secam u kom sam trenutku nacinila tu spoznaju.

Evo jedne- dok sam na jednom sajtu sa deckom gledala retke zivotinje kojima je on fasciniran i sve su mu prelepe a meni su sve one moram da budem iskrena bile ruzne i nije mi bilo jasnm sta je tu lepo uopste.
E onda je sinula jedna od najbitnijih spoznaja,svi smo mi lepi na planeti zemlji sve ptice,ribe,bilke,gmizavci ... svi ljudi... Ne da smo lepi nego je jos vaznija spoznaja svi smo deo iste zajednice i pvi smo podjednako bitni u njoj. Tek tada sam shvatila koliko smo mi samo deo svega a ne najbitniji iniclac svega kao sto najcesce mislili. Koliko trebaamo da volimo i postujemo i drvo koje raste kanen koji se stvara milionima godina da bi danas bio tu.
Kada sam uvidela da je vredno postovanja sto je jedan maslacak vredan postovanja jer je jedinstven
i ni jedan takav vise ne nije identican njemu.

Tek tada sam spoznala istinsku ljubav prema sebi i apsolutno svemu na ovom svetu grumenu zemje,zabi,kisi svemu na kopnu,pod vodom i sto leti nebom.
Poslednji put menjao jovanajovana10 dana 27 Jan 2013, 03:51, izmenjena 3 puta
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Korisnikov avatar
jovanajovana10

Pridružio se: 17 Nov 2012, 18:24

Postod jovanajovana10 » 27 Jan 2013, 01:51

Ja se izvinjavam na mnogo pravopisnih i gramatickh gresaka,izostavljenih slova pisem sa telefna koji je jako nestasan pa ne mogu da ga iskontrolisem sta pisem kada pisem duzi teks a imala sam jaku
zelju da odgovorim na temu.
Ova moja spoznaja ljubavi prema svemu i spoznaja ljubavi u svim razlicitostima a sve je u sustini jedgnstveno i u svakodnevnom zivotu i odnosu sa ljudima i odnosu prema sebi mi je jako promenila shvatanja. A ljubav je siguran put ka sreci.

A nacin na koji dolazim do spoznaje je taj sto svakodnevno spontano postavljam pitanja i ubrzo svi odgovori dodju sami,samo sto jos dostavljac ne pozvoni na vratima da mi isporuci spoznaju :-D:-D:-D
Divna tema draga Krijesnice ! :-)
Ljubim te!
Sve naj -naj bolje ti zelim i radujem se da cujem tvoju jednu spoznaju:-):-):-)
:-*:-*:-*
Korisnikov avatar
jovanajovana10

Postod Krijesnica » 27 Jan 2013, 03:48

Draga Jovana,

tvoja spoznaja je jedna od onih izvornih, ono nešto što malo ljudi doživi, a trebalo bi biti ukorijenjeno u njima od samoga rođenja. Svaka čast, prekrasno iskustvo! I slažem se s tobom kako ti se neke spoznaje doslovce urežu u svijest, da ti se teško sjetiti kako si funkcionirala prije toga...hehe, poznat osjećaj <3

Moja vjerojatno najizraženija spoznaja je bila ona kada sam prvi puta razumjela mantru koju sam govorila u meditaciji. Mantra se odnosi na to kako je ljudska nutrina izvor njegove vanjštine, tj. kako se čovjek osjeća emocionalno, u takvom je stanju i njegovo fizičko tijelo. Razumjela sam značenje mantre, međutim, trebalo je oko par tjedana da ju moja svijest "probavi". Sjećam se kako sam se u to vrijeme osjećala emocionalno slabo, zablokirano, imala sam puno potisnutih emocija koje su izlazile van kroz vikanje, svađe, vrijeđanje. I moje fizičko stanje je bilo užas, totalni pad imuniteta, nedostatak apetita, kronični gubitak kilograma... I tako, jednu večer sam stajala u kupaoni i nešto sam se zagledala u svoj odraz u zrcalu. Postala sam svjesna praznine u svome umu, kojeg su munjevitom brzinom ispunile sljedeće poruke (ovo je citat, jer ih imam zapisane): "Tvoj organizam odraz je tebe", obratio mi se unutarnji glas, "ako ti nisi u stanju prijeći preko nekih stvari i oprostiti ih, kako očekuješ da će tvoje tijelo moći učiniti isto? Živiš vezana za prošlost i prošle događaje koji su te zaboljeli, povrijedili, i stalno reagiraš u skladu s onime što je bilo prije. Trebaš živjeti OVDJE i SADA, u skladu s onim što se ovdje, sada događa. U prošlosti si nepromišljeno nanosila štetu svome tijelu, kao što je netko nanosio štetu tebi i tvojim osjećajima. Ali ako ti nisi u stanju oprostiti, kako bi onda tvoje tijelo moglo opraštati? Sve što ti se događa na psihičkoj razini, neupitno ostavlja traga na tebi i na fizičkoj razini. Tvoj duh i tvoje tijelo su povezani, oni djeluju u skladu. Tvoje stanje na psihičkoj razini jednako je tvome stanju na svim razinama tvog postojanja."

Znači doslovno tim riječima sam čula svoje više Ja kako mi se obraća! Tu sam se počela smijati iz sveg srca, onako iskreno, poput djeteta... Od tada je prošlo 2-3 mjeseca, ja sam se udebljala, moja savjest je puno čišća nego prije. Mnogih prijašnjih loših iskustava gotovo da se i ne sjećam, ili me barem više ne uznemiruju, oprostila sam ih. I još uvijek opraštam, svaki dan, sebi i drugima.

Nikada nemojte zaboraviti važnost opraštanja, to je božanska osobina koja je usađena u svima nama!!

Šaljem vam svima tople zagrljaje i puno ljubavi i radosti! I radujem se vašim spoznajama :*****
Krijesnica

Postod jovanajovana10 » 27 Jan 2013, 04:01

Da draga!
Ovo je jedna od pocetnih spoznaja.
Kada jednom dozivis spoznaju zelis ih jos i jos i one se nastavjaju i postaju deo zivota i normalna pojava :-).
Zelim ti jos puno spoznaja kao sto je ova tvoja divna spoznaja bila koja je puno ucinila za tebe a i meni je potrebna.
ljubim te!
Veliki pozdrav!
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Korisnikov avatar
jovanajovana10

Povratak na Misli i osećanja