Unutrasnje dete

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost

Unutrasnje dete

Postod pozitiva » 26 Mar 2013, 15:08

"Da li bi neko od vas želeo da se malo raspiše o svom odnosu sa Unutrašnjim Detetom? Kako mu se obraćate, kada, koliko često, da li baš imate sliku pred sobom ili mu samo pričate bez da ga vidite, da li od njega na neka pitanja dobijate odgovore? Mnogo pitanja sam postavila, sada bi Ihaleakala rekao: "Samo čisti, čisti...". Ali tu smo da bismo razmenjivali iskustva."

ovo je nasa draga stella napisala
ja sam tek juce probudila moje unutrasnje dete
juce je bilo predivno
kada sam dosla kuci s posla
razumela sam svaki cerkin nestasluk, penjanje, skakanje, prkos ili bilo sta drugo
cak sam bila gora od nje, hehe
pravile smo sator, smejale se, igrale, moglo je da traje i traje i traje
a danas ne znam sta da radim sa njom, osecam da je tu, i da me ceka moje unutrasnje dete a ne znam kako da kominiciram sa njom, ne znam kako da se ophodim,...?
sad sam na poslu i kazem joj da miruje jer moram da radim
sta da radim, kako da je ne gujem, ne zelim da ode
juce je bilo lepo sa njom

volimo vas moje unutrasnje dete i ja :P
Korisnikov avatar
pozitiva

Pridružio se: 20 Jan 2013, 15:24

Re: Unutrasnje dete

Postod Krijesnica » 26 Mar 2013, 16:59

Pozitivice naša :***

Još nisam pokušala stupiti u kontakt s djetetom u sebi...ali bih voljela, čini mi se da ima toliko tehnika a ja ne znam koju odabrati.
Ne mogu samo upasti unutra i gledati ga, moglo bi se prepasti :lol:

Možeš li opisati kako si ti to učinila?
Krijesnica

Postod Član 257 » 26 Mar 2013, 17:29

Meni se nikad nije dogodilo da "odrastem". Ja sam već 33 godine svesna tog unutrasnjeg deteta. Mnogi ljudi veruju da smo mi Mi,a da je dete u nama nešto unutra i da dolazi do gubljenja,razdvajanja,otcepljivanja. Sa sigurnošću tvrdim da je svako prvo svoje andjeosko,radosno,pa tek onda sve ostalo. Unutrašnje dete smo mi,a Ego je sve stečeno. Postoji mnogo učitelja koji pogresno definisu unutrasnje dete. Čim čujem da to dete odvajaju od nas,govore da trebamo da ga pronadjemo i sl. znam da nije dobar učitelj. Kako prepoznajemo da u ovom trenutku puštamo detetu da se ispoljava? Kroz radost,smeh,razigranost,znatiželju,veru,ušmeravanje energije...Analize,kritike,sumnje,odlaganje,strah,nepoverenje-e,to je Ego. Unutrašnje dete ne možemo uplašiti onim što jesmo jer ono ceni sve što jesmo i ne kritikuje,ne vrednuje. Za njega ne postoji pogrešno,sramotno,ispravno. Ono poštuje i ceni sve što je život. To je moj stav.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Korisnikov avatar
Član 257

Pridružio se: 25 Okt 2012, 12:30

Postod Buki » 26 Mar 2013, 21:09

Pa ima dosta tehnika, ali fazon nije da mi budemo sa detetom koje je srećno(srećno dete vam neće praviti probleme), već da onaj nesrećni deo usrećimo. I tada će on nastaviti svoje obitavanje u našoj glavi potpuno nezavisno od nas. Dok je nezadovoljno, dete u nama, buni se kad nas neko "povredi" reaguje kako odreaguje. Ponekad se pitamo, zašto odreagujem ovako, šta mi bi. E pa probudilo se malo ljuto dete, ljuto zbog "nepravde".
Ukoliko mislite da imate problem sa malim ja-detetom u sebi. Onda bi mogli da uradite ovako nešto:
Nadjite se u dvorištu svoje kuće ( ili ispred ulaza u zgradu) osmotrite kako kuća izgleda, što više detalja to je bolje, prisećajte se tog vremena. Pridjite vratima, pogledajte je, otvorite ih i udjite. Osmotrite prostoriju u koju ste ušli, osetite miris sobe, vidite sve detalje kojih se sećate, polako krenite do sobe u kojoj smatrate da se dete u vama nalazi, dodjite do sobe, osmotrite je, uočite raspoloženje deteta, gledajte šta radi i kako se ponaša, da li se igra ili radi bilo šta drugo. Obratite mu se, sa osećajem ljubavi, rečima, ja sam ti iz budućnosti, došao sam da te usrećim, da ti ispunim svaku želju. Kad mu se obratite takvim ili sličnim rečima( ne morate pričati ovako kako sam rekao, bitno je da se pridje sa saosećanjem i sa namerom da mu pomognete) onda mu pridjite, sedite do njega, pratite šta ono radi. Pitajte ga da li bi hteo nešto da radi, nešto što do tada nije mogao. Ukoliko vam se obrati vi radite po osećaju, ako želi nešto, ispunite mu. A ako samo ćuti, onda ustanite, dodjite do vrata sobe u kojoj se mali vi nalazi i obratite mu se opet sa namerom da ste hteli da mu pomognete i da ćete doći opet, obratite se sa ljubavlju i saosećanjem. Izadjite iz kuće polako i onda možete da se probudite, jedna seansa je gotova :D
Idite opet, sutradan ili kad već vi želite, kod malog vi u vama, isti postupak, kad ga vidite obratite mu se sa ljubavlju i saosećanjem, ispunjavajte mu sve želje koje vam predloži, to je mašta, a u mašti možemo svašta :D

Bitno je da budete sa detetom u kući u kojoj ste živeli, tu je iskusio najveće neprijatnosti i tu ga treba usrećiti. Mesta kao što su ringišpil tu dete ne treba da tražite, trebate ga odvesti tamo, ako vam zatraži, i posle ga vratiti u kuću odakle je pošlo sa vama.

Tako nekako možete da probate, radite po osećaju, ovo su neke smernice i ovo je samo jedna od tehnika da poboljšate stanje deteta u vama. Možete improvizovati, ali ne valja previše. Ako neko zna još po nešto, ne bi bilo loše da kaže. Da se ovo još više razjasni.
Nadam se da će nekome ovo pomoći.
Korisnikov avatar
Buki

Pridružio se: 24 Mar 2013, 03:27

Postod DenVik » 27 Mar 2013, 10:47

I ja sam mišljenja da "Unutrašnje dete" nije odvojena ličnost od mene. Pa ja sam sad detinjastija sa godinama nego ikad pre.
Uf što sam bila pametna sa 20 godina :mrgreen: , pa se pravila da sam ozbiljnija, pa mi nešto lepo kad mi kažu da izgledam starije.
Sad mislim da je to budalaština živa, ali to je tada bilo tako.. zato i postoje promene.
Što više skidam spoljašnje slojeve , bliža sam sebi( samim tim i tom dečijem delu sebe, da ga tako nazovem) mene menja zahvalnost ( ljubav),meditacija i prisutnost u sadašnjem trenutku i za sada ne osećam da mi je potrebna neka posebna tehnika.
Ako neko oseća da mu nedostaje ta konekcija, onda je lepo raditi te neke vežbe ili pričati sa svojim "mlađim" ja, mada opet kažem, svi smo različiti, u tome i jeste lepota I zanimljivo mi ovo da čitam :D
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Korisnikov avatar
DenVik

Pridružio se: 24 Jan 2013, 23:14

Postod Buki » 27 Mar 2013, 11:21

Teško je objasniti to dete u sebi, svako je na svoj način specifično. Neko dete je proživelo traume, a neko bezbrižno, a neko je pak bilo usamljeno itd.
Razlog zbog kod se vraćamo u to doba je taj, što se mali ja meša u naše odluke. Ako neko odreaguje naprasno, a posle se pita, pa šta mi bi?!? To bi verovatno bilo to, mali ja se probudio i zapretio onom drugom, ali ne iz zle namere, nego da zaštiti sebe, da ne bude opet povredjen.
Nadjite sebi slabosti i velika je verovatnoća da su one iz detinjstva. Kada usrećite malog ja, on će nastaviti u nekom kutku vaše svesti da se igra i neće se mešati. I ona možete rasuditi kako treba, u nekoj situaciji.
To bi bio jedan od načina za sprečavanje burnih reakcija :) Postoje i drugi načini i mnogo mnogo tehnika, ova je samo jedna od tih ;)

DenVik u pravu si, ako neko nema takvih problema, sa ishitrenim postupcima ili ima osećaj da je dete u njemu sasvim u redu, ne treba se baviti time, radiš lepo kao i do sad. Radiš nešto što će ti pomoći u drugom segmentu života. Ali ako se pojavi nešto čudno, nešto što vam smeta, što radite, a mislite da ne bi trebali tako. Svratite do deteta u vama, proverite da li je dobrog raspoloženja i šta mu to smeta itd. ;)
I ja se ponašam ponekad kao da imam 7-8 godina :mrgreen: i nemam nameru da to menjam. Šta mi znači da budem ozbiljan, ozbiljnost je za ludake :lol: Ko još voli da bude ozbiljan :D
Korisnikov avatar
Buki

Postod pozitiva » 28 Mar 2013, 14:57

Joj Buki potpuno si u pravu
Hvala
Sad sam skontala se moje reakcije
Kad sam ljutila kad nije po mome,pa neszrpljenje,pa ljutnje,pa ...ma ima mnooogo toga
Pa sve vreme je unutrasnje dete tu a ja ne zelim da ga cujem
Ne zelim da znam da je tu
Jer znam da je mnooogo povredjeno i da ja trwba da ga usrecim
A onda kada sam pre neki dan odlucila da se pozabavim tim povredjenim,duboko povredjenim detetom u sebi,kad sam se rasplakala do glasnog jecanja i kada sam ga zagrlila i rekla mu da je sve u tedu,da ne brine,da sam tu da ga zastitim ono se smirilo i nemam sad takvih reakcija
Cak razumem svoju cerku mnogo bolje i prihvstsm je takvu kakva jeste
Hvala
Sad znam da sam na pravom putu
Unutrasnje dete je tu
Al se vise ne ljuti
Zbrinuto je i bezbedno
Osecam da je srecno
Hvala Vam
Hvala mojoj drugarici iz Francuske koja mi je pomogla u ovome
Hvala svima sto ste tu
Volim vas
Korisnikov avatar
pozitiva

Postod Buki » 28 Mar 2013, 15:17

Poseti to malo stvorenje ponekad, čisto da vidiš da li je sve ok prošlo, pogledaj da li je srećna mala pozitiva u tebi :D Opazi njeno raspoloženje, vidi da li je stvarno srećna, a ako nije, pitaj je šta želi da ti učiniš za nju, kako bi bila srećnija, veselija, radosnija.
Korisnikov avatar
Buki

Postod pozitiva » 28 Mar 2013, 15:30

Sad oseca da ce joj srce puci od tolike srece jer ima ko o njoj da brine i da je cuva
Hvala Buki :) :) :) :)
Korisnikov avatar
pozitiva

Postod Buki » 29 Mar 2013, 20:49

Nema na čemu ;) Tu smo da se pomažemo :D
Korisnikov avatar
Buki

Sledeća

Povratak na Misli i osećanja