Ogromna nesigurnost

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost

Ogromna nesigurnost

Postod lovey » 30 Nov 2013, 16:13

Privukla sam jednog decka, tada mi se to cinilo kao sudbinski dogadjaj jer je bilo previse slucajnosti i neverovatnih trenutaka koji su se poklopili kako bi se bas nas dvoje sreli, spojili i poljubili. On zivi u inostranstvu, cujemo se i htela sam opet da ga vidim, izgovarala sam afirmacije sa njegovim likom u glavi. Malo toga je vodilo ka tome da cemo se opet sresti iako smo oboje imali tu zelju. Ja sam privlacila i privlacila....i evo, saznala sam ce da me iznenadi i dodje da me vidi pred Novu godinu... ne znam da opisem svoje emocije... zbunjena sam, srecna ali odjednom i uzasno nesigurna!!! :shok: Iako sam to privlacila, sada kada mi je pred vratima ja se dvoumim, hiljadu pitanja mi prolazi kroz glavu, te sta ce mi on, sta moze od toga da se izrodi (nista sem veze na daljinu kojoj se protivim), zasto dolazi, sta cu sa njim... Zasto sam odjednom tako nesigurna? Pre samo par dana smejala sam se na svaku njegovu poruku, bila presrecna i osecala sam leptirice u stomaku... A sada kada treba da dodje ja zelim da pobegnem i da ga ne vidim. Do te mere se ispitujem da sam dosla do toga sta je on video na/u meni pa da ga privucem, sta on hoce od mene itd. :nempojma: Sta da radim, kako da se izvucem iz ovoga? :aloalo:
Korisnikov avatar
lovey

Pridružio se: 13 Nov 2013, 15:36

Re: Ogromna nesigurnost

Postod Krijesnica » 30 Nov 2013, 17:05

Stvorila si preveliki pritisak na sebe samu. Bila si sretna zato što je situacija bila spontana, išla je svojim prirodnim tokom. Sada, kada si ju ti do detalja isplanirala, i kada znaš da će tako biti, imaš određena očekivanja od sebe (on će doći i ja moram biti s njim, jer se to od mene očekuje). To je ono što te čini nesigurnom. Pored toga, činjenica da ti znaš što će se sljedeće dogoditi ubija svu uzbuđenost i neizvjesnost. Stvari su bile interesantne dok si se morala za nešto boriti. Onog trenutka kad to više nije potrebno, tebi postaje dosadno i tražiš izlaz, odnosno novu situaciju gdje ćeš se morati truditi i biti u neizvjesnosti. U vašem slučaju to više nije tako, i stoga je čar nestala.

Ukoliko si mu nešto obećala, tipa da ćete biti skupa kad on dođe, za početak budi iskrena i reci da želiš usporiti. Predloži mu da se vidite u prijateljskoj atmosferi kako biste se bolje upoznali. Budući da već znaš da mu se sviđaš, ukoliko u tom trenu osjetiš impuls, približi mu se i poljubi ga. Ako ne, održi prijateljski kontakt.

Pored svega, postoji mogućnost da si jedna od onih osoba koje preferiraju biti lovci, a ne lovine. I to je ok, takva si. Uživaš u tome da se boriš za nekoga, umjesto da se netko bori za tebe. Nemoj se opirati toj karakternoj crti ako ona postoji, jednostavno nađi novu "žrtvu" koja ti je manje dostupna i započni igru. Karakter je ionako promjenjiv, jednog dana će ti i ta igra dosaditi i poželjet ćeš biti lovina. Opusti se i radi ono što ti prija.
Krijesnica

Postod Stalker » 30 Nov 2013, 18:52

Dali ti je glas u glavi rekao : “(ništa sem veze na daljinu)“ a kojoj se protiviš?!
Mislim da tu leži zec :D
Ispravi tj prepravi afirmacijom taj glas...kaži, ma daj samo opušteno pa to je dečko sudbine...:D

Leptirići u stomaku koliko mi je poznato imaju se samo pred određenom borbom...pa valjda ne ideš u kakvu bitku već u zagrljaju svoje druge polovine.

Drugo što može biti je odnos drama kontrole...dali će te on kontrolisati?
Možda nisi upoznala dali ima neku svoju mračnu stranu uma, pa neznaš kako u tim situacijama...Ako ti njega kontrolišeš i budeš mu ispričala kako si uticala voljno da se zbližite, možda on takav stav neće da prihvati i možete početi gledati drugim očima.
Teško ćeš kriti to od njega, moraćeš mu reći u šta veruješ, pa ako to prihvati onda te potpuno voli. Neznam ali jedva čekam razvoj situacije do N.Godine. Srećno.
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
Korisnikov avatar
Stalker

Pridružio se: 04 Jun 2013, 16:37

Postod lovey » 01 Dec 2013, 01:50

Krijesnice, jesam sama stvorila pritisak, a sad moram da se nosim sa tim...Mozda je problem sto ga ne poznajem tako dobro, sto se plasim njegovih mana jer je on u mojim ocima trenutno savrsen i bojim se realnosti. Sta ako se ja njemu ne svidim, sta ako to nije to...a on preduzima veliki korak, dolazi iz inostranstva samo zbog mene... on je stranac... i bice osudjen da bude samo sa mnom, a na meni ce biti ceo teret...
Inace ne volim da sam lovac, volim da sam lovina hehe...volim kada me muskarac osvaja, paznjom, delima, cime god... sto on i radi...salje mi divne porukice, ali pre svega precice pola sveta samo da bi me video...ja sam to i zelela i planirala ali kad sam shvatila da je to realnost...uh :shok: Odjednom mi je sve postalo jako odbojno! :shok: Mislim da ne bi bilo u redu da ga drzim na prijateljskoj razdaljini jer smo mi ipak nesto imali, i normalan sled je da to i nastavimo...a ne da on dodje da bih ga drzala na distanci :nebimoglo:

Stalker
, hvala! Jeste, ja sam jako emotivna i volim kada je muskarac pored mene a ne daleko... plasim se ishoda, da se ne vezem previse a da patim zbog daljine i manjka zagrljaja i poljubaca :oops: :andjeo:
Leptirici u stomaku u smislu pozude, iscekivanja, uzbudjenja, ali pozitivnog! :veselica:
Sigurno da nisam upoznala njegovu mracnu stranu, i sigurno je da se toga i bojim...Razocarenja!!! Da se ne uklopimo kako treba, da ne ispadne onako kako bih ja volela... to je ta moja nesigurnost... pitam se, zasto bas ja? Sta ga je na meni privuklo? Da napravi takvu odluku i dodje bas zbog mene? To je period praznika, sigurno bi imao sa kim da ih provede...a on bira mene kao drustvo...
Vec nekako osecam tremu zbog sastanka, koliko zelim da dodje toliko zelim i da otkaze sve planove i uopste ne dodje! :aloalo:
Korisnikov avatar
lovey

Pridružio se: 13 Nov 2013, 15:36

Povratak na Misli i osećanja