Indigo deca

"Poznati" pozitivci :)

Re: Indigo deca

Postod jaspis » 06 Mar 2013, 02:54

Meni rekoše da sam indigo, i prepoznajem se u tim testovima a sad, nisam sigurna gdje točno spadam
Ipak, sigurna sam da nisam baš normalna po kriterijima normalnog svijeta, mislim to mi ljudi i kažu tak da nije subjektivnost u pitanju :)

Sjetila sam se priče o kćeri prijateljicine prijateljice.
isla mala u katolicki vrtic i sad kaze casna neka nacrtaju boga..
sva djeca crtaju kriz pa isusa na krizu pa sve tako
Mala nacrtala fleku zutu na sred papira...
Casna vidla pa frka panika, nosi to kod glavne casne, ova gleda pa se zgraza i naravno doslo do toga da pozovu majku te curice da se problematicna situacija rijesi nekako...
Dode mama i sad ove njoj pocele kao sta je s malom pa kako je to mogla nacrtat, pa druga djeca crtaju isusa jaslice kriz a ona nacrtala fleku...

Zena se nasmijala i objasnila da je ona kcer ucila da je bog svugdje u svima i svemu oko nas pa je mala shvatila da je bog nesto sveprisutno a ne neki sad tamo tocno odredeni oblik pa ga je tako i nacrtala...
Eto to je meni karakteristika indigo djece da vide iza ispod i unutar ovog privida kojim smo okruzeni stvari koje je i nekim odraslima tesko a ponekad i nemoguce objasniti.
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Korisnikov avatar
jaspis

Pridružio se: 29 Jan 2013, 22:55

Postod Krijesnica » 06 Mar 2013, 22:00

Hehehe a dušica mala, kako je pametna :D

Evo mogu reći iz svog iskustva da biti Indigo nije nimalo lako, naročito ako ne znaš zašto se osjećaš drugačije od ostalih...svi nekako drugačije postupaju s tobom, vidiš da se ne uklapaš u okolinu, a nije ti jasno zašto. Tako sam još u ranom djetinjstvu radije birala igru sa samom sobom nego sa drugom djecom. Jednostavno su bježali od mene bez nekog naročitog razloga. Sada su mi mnoge stvari puno jasnije.

Kod Indigovaca je slučaj da ga ljudi ili vole ili mrze, nema sredine. Ovo drugo uglavnom je rezultat straha od onoga što oni govore i nastoje naučiti okolinu. Jednom je negdje pisalo kako ga se ne bi trebalo tražiti zdravstveni savjet, ali ako on ipak da savjet, trebalo bi ga poslušati. Tako je moja kolegica jednom počela raditi strku oko toga što joj kosa ispada, ima perut, menstruacija neredovita, jajnici ju bole kad ne treba, bla bla... Iste sekunde sam joj onako, bez imalo sumnje u to što govorim, dala dijagnozu i rekla da ne ide doktoru. Odmah sam joj dala i rješenje. Nije me poslušala nego je obilazila doktore mjesecima, vadila krv preko deset puta, išla kojekakvim specijalistima....nitko joj nije mogao odrediti dijagnozu. Naposljetku je puknula 400 kuna kod neke bioenergetičarke samo da joj postavi dijagnozu. I naravno, glasila je onako kako sam joj ja prvobitno rekla. Za rješenje joj je dala isti savjet kao ja. Na kraju nisam znala da li da se nasmijem na sve to ili da mi bude žao što je djevojka tako tvrdoglava.

Ista situacija je bila kad joj je djed umirao od raka. Došla mi sva uplakana i rekla kako mu kosa počela opadati, izgubio apetit, počeo gubiti razum, sve više spava, itd. Kažem joj da je to od zračenja, te da postoji mogućnost da se metastaze raka šire na mozak (što je bilo veoma teško za reći osobi u tom trenutku). Scenarij opet isti: 300kn bioenergetičarki koja je doslovce ponovila moje riječi.
Krijesnica

Postod Član 257 » 06 Mar 2013, 22:59

Meni je jedino logično i dopada mi se Abraham objašnjenje o indigo deci.

http://www.youtube.com/watch?v=5uRDR8pRfYs
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Korisnikov avatar
Član 257

Pridružio se: 25 Okt 2012, 12:30

Postod mirapav » 22 Jul 2016, 12:04

Jako zanimljiva tema.
Neki ih zovu indigo deca i tvrde da su pocela da se radjaju posle 70' godina, ali to nije tacno.
Godinama sam pokusavala sebe da svsrtam u neku kategoriju ljudi koje poznajem, koji me okruzuju i ostale koji mene ne poznaju, a ja znam dosta o njima. Na zalost sebe nisam mogla pronaci i oduvek sam verovala da ja nisam sa zemlje da sam ovde slucajno jer se neverovatno razlikujem od ostalih.
Sve sto sam starija sve sam vise buntovnija nego ranije dok sam bila mladja. Ne mogu da se pomirim sa tim da nemam prijatelja ili poznanika sa kojim bih razmenila neka misljenja i iskustva. Ne kazem da zivim sama kao jedinka, ali me sve vise ljudi opterecuju svojim neverovatnim ludostima i glupostima.
Trazeci sebe jednog dana ja sam bila izgubljena.
Otisla sam kod psihijatra i zatrazila pomoc dok sam jos uvek svesna da ne bih bila teret svom sinu. Nakon svih pregleda koje sam obavila otisla sam na razgovor sa psihijatrom. Ustanovio je da imam neverovatne padove koncetracije, da sam natprosecno inteligentna i da sa padovima koncetracije spadam u grupu gde je jedna osoba na deset hiljada stanovnika i da bih testove trebala da ponovim za sest meseci kada mi bude bolje jer pretpostavlja da je mnogo veci IQ nego tada.
Citiracu reci psihijatra "Jako je malo u naseg gradu takvih poput tebe i sto pre shvatis to i prilagodis se ostalim ljudima bice bolje za tebe". To sto ides i ne znas kuda ides niti sta si htela uraditi je pad koncetracije i tako mi se mozak brani od pregrevanja. Smesno, ali sam joj poverovala.
Nakon tog odlaska lekaru moje se zdravstveno stanje popravilo, ali sam i dalje imala utisak da ja ne pripadam tu gde jesam.
Mogu osetiti mnogo toga sto ostali ljudi ne mogu, mogu citati misli ostalim ljudima, mogu videti slike koje su sakrivene kao i predmete i njihovu boju, mogu osetiti rat, nemire, osecam kada ce biti zemljotres pre nego sto se desi i kog ce inteziteta biti, da li ce biti dosta mrtvih, mogu dati dijagnozu ako je neko bolestan i skoro 100% to bude i potvrdjeno od strane lekara dok sama nikada nisam bila bolesna i imam izuzetno jak imuni sistem za razliku od mojih rodjaka.....
To se ne moze pripisati inteligenciji, pretpostavljam da se slazete samnom.
Najgore od svega sto u sebi prezivljavam i sto nosim je nepravda koja se nanosi svim ljudima od strane pojedinaca ili organizacija, osecam veliku tugu sto deca Afrike prvenstveno gladuju i umiru majkama na rukama, a neki imaju toliko novca i svega ne znaju sta ce sa novcem, a ne obaziru se na tu bedu i jad.
Stariji ljudi nemaju zastitu, a oni su stvorili sve oko nas ili bar deo toga.... Gde je tu pravda. To me svakodnevno potresa i moja borba protiv svih tih nepravdi je kap u okeanu suza prolivenih iz ociju neduznih bica.
Evo dok kucam pocinjem da se nerviram. Koliko se para vrti u rukama pojedinaca? Zasto? Kada bih ja imala sav novac ovog sveta podelila bih na ravne casti si da imaju. Mnogi su mislili da sam ljubomorna i zavidna na uspesne ljude, naprotiv ja nikada ne bih mogla na takav nacin biti uspesna jer ne bih mogla sebi da dozvolim to da imam, a oko mene da ljudi gladuju. Jednostavno sam se rodila sa tim i sve delim sto zaradim sa ljudima koji me okruzuju bilo da su deo familije, prijatelji ili komsije.
To je sve ono sto me izdvaja od ostalih i sto nema veze sa inteligencijom.
Bez obzira da li spadam u indigo coveka ili ne ja samo znam da prolazim trnovit put kroz zivot. Neko me se plasi, neko postuje, ali niko me ne razume sto je sustina svega zasta se borim kroz zivot.

Jednostavno me zanima kako neko moze otici na pocinak sa debelim racunom u banci dok neko u njegovoj neposrednoj blizini te veceri nije nista jeo??? Ne znam zasto je u meni ta borba i bes.
Danas sam jednoj baki iz komsiluka kupila paradajz i krastavce da ima za salatu. Pitala je prodavca povrca koliko kosta paradajz i krastavci, a kada joj je rekao cene okrenula se i otisla. Znam da nema i najverovatnije je ocekivala da je cena pala da kupi sebi, ali posto nije ona se okrenula i otisla. Bila je presrecna kada sam joj odnela povrce koje je zelela. Meni to malo ne znaci nista, ali njoj znaci puno i drago mi je i srecna sam sto sam joj mogla danas pomoci.
Uvek kada mozete nemojte se ustrucavati pomazite drugima menjajte svet jer treba za naredne generacije i ucite decu pravim vrednostima.
Svojom dobrotom i dobrim delima privucicete pozitivnu energiju i uvece kada legnete da spavate oseticete blazenstvo koje nikada niste ranije osetili. To je ono sto ljude treba da cini srecnima, a ne novac do koga se dolazi lakim putem. Pokusajte sve ce vam krenuti na bolje i bicete srecniji nego sto ste bili u skorije vreme.

Mislim da je za sada ovo dosta od mene, bicu tu na forumu i praticu sve sta se desava.

Pozdrav svim clanovima!
Korisnikov avatar
mirapav

Pridružio se: 22 Jul 2016, 00:00

Prethodni

Povratak na Učitelji, autori, inspirativni ljudi