Moždanim udarom do prosvijetljenja

"Poznati" pozitivci :)

Moždanim udarom do prosvijetljenja

Postod Krijesnica » 01 Jul 2013, 13:31

Tijekom našeg procesa duhovnog sazrijevanja i dostizanja razumijevanja raznih aspekata naše svijesti, putem nailazimo na razne autore, učitelje, znanstvenike ili "obične" smrtnike koji nam šalju poruke vrijedne slušanja u svrhu našeg daljeg razvoja. Do tih poruka dolazimo na razne načine, ali jedan od najčešćih jesu podudarnosti ili slučajnosti. Mi postavimo pitanje, otpustimo ga, i nakon nekog vremena počinjemo nailaziti na filmove, glazbu, literaturu, razgovore koji nam odgovaraju na pitanja. Mene su podudarnosti u posljednjih nekoliko mjeseci marljivo navodile na liječnicu Jill Bolte Taylor, neuroznanstvenicu koja je svoj život posvetila proučavanju strukture i funkcije mozga, motivirana željom da shvati bratovu mentalnu bolest - šizofreniju.

Dr. Taylor je 1996. godine doživjela moždani udar, pri čemu je oštećena lijeva polutka njezina mozga. Lijeva polutka mozga zadužena je za linearno razmišljanje, ona razmišlja u vremenu, ovisna je o prošlosti i budućnosti; sagledava stvari u dijelovima, a ne u cjelini; zaključke donosi logikom i razumom, tj. na temelju prethodnih iskustava i saznanja; ovisna je o strukturiranju stvari; pomoću nje prepoznajemo oblike, baratamo brojevima, itd. Lijeva polutka mozga usmjerena je na vanjski svijet. Zahvaljujući njoj, ljudi su u stanju zvukove oblikovati u razumljive riječi, glazbu, sposobni su izdvojiti jedan zvuk iz buke i koncentrirati se samo na njega. Iz ovog područja dopire onaj glas u našoj glavi koji nas podsjeća što moramo učiniti i na koji način, što ne smijemo zaboraviti, čega se trebamo bojati, što je dobro a što loše, itd.

U trenutku udara, svijest Dr. Taylor je iz lijeve polutke prešla u desnu polutku mozga. Desna polutka zadužena je za kreativno razmišljanje - tu nema nikakvog glasa, razmišljanje je apstraktno i javlja se u slikama ili putem osjećaja. Desna polutka je fokusirana na sadašnji trenutak, ona ne mari za ono što je bilo ili što će biti. Ona nam daje mogućnost da pomoću svojih snova i mašte kreiramo stvarnost kakvu želimo, ona nas izbacuje iz matrixa i dopušta nam da prevaziđemo svoje programe i razmišljamo izvan njih. Zahvaljujući njoj, čovjek dobiva mogućnost percipiranja viših dimenzija stvarnosti. Slika se gleda kao cjelina, a ne u djelovima. Ona je zadužena za našu sposobnost viđenja stvari u obliku energije, kao što su aure, energetska polja, entiteti, anđeli, i sve ostale stvari koje današnje "suvremeno" čovječanstvo smatra nestvarnim.

Tijekom tog iskustva, dotična doživljava Nirvanu, ili stanje potpune tišine uma, stanje blaženstva. Njezino iskustvo detaljno je opisano u knjizi "Moždani udar - moj put prema spoznaji". Iako je iskustvo bilo bolno i nadasve opasno po njezin život, te je iziskivalo osam godina oporavka, liječnica je iz njega izašla bogatija za mnoga iskustva i saznanja. Iz prve ruke dobila je odgovor koji je tražila - kako funkcioniraju "mentalne bolesti", tj. shvatila je bratovu šizofreniju. 2008. godine održala je 20-minutno predavanje o svome iskustvu, koje je dotaknulo njezinu publiku u dubinu duše, kao i nas koji ju imamo prilike slušati ispred svojih monitora. Kod mene je uspjela izazvati i suze dubokog suosjećanja i radosti zbog toga kako se ponijela u datoj situaciji, i lekcija koje je uspjela izvući iz cijelog iskustva. Video predavanja: OVDJE.
Krijesnica

Re: Moždanim udarom do prosvijetljenja

Postod sarah » 01 Jul 2013, 14:36

Lala land :) Neverovatna priča. svojevrsni dokaz toga da jesmo moćne duše u materijalnim telima u materijalnom svetu, koji je u stvari sačinjen od piksela i molekula zgusnute energije. Prodrmajmo se :budala: sa malo volje i rada na sebi možemo dobiti poziv i razbuditi se svojevoljno :veselica:
Hvala ti Krijesnice :andjeo:
Korisnikov avatar
sarah

Pridružio se: 05 Sep 2012, 14:24

Re: Moždanim udarom do prosvijetljenja

Postod Krijesnica » 02 Jul 2013, 14:10

Nema na čemu, volim ovakve priče dijeliti s ljudima, mene je doista inspirirala :)

Želim da ovo potakne ljude da se otvore, da prihvate sebe i svoje darove... Svijet je krcat ljudima koji percipiraju stvarnost na drugačiji način, i zbog toga su smatrani ludima i opasnima. Oni su sve, samo ne ludi, a još manje opasni. Njihovi mozgovi su naprosto uravnoteženi, oni podjednako koriste i lijevu i desnu polutku mozga, što je neophodno za zdravo funkcioniranje organizma i psihe! Moć desne polutke je ono što nam se pokušava oduzeti kroz nezdravu prehranu, zagađenost okoliša, zatupljivanje kroz svjetske medije, itd. Logika dolazi iz lijeve polutke, inteligencija iz desne, i to dvoje se treba podjednako koristiti. Mi većinom ovisimo o logici, što je loše, ali nismo tome krivi, jednostavno smo tako naučeni... Sva sreća pa imamo sposobnost brisanja starih informacija i usađivanja novih. ;)

Hahaha, baš sam se nasmijala kad je rekla Lala Land... Koliko god da mi je žao što je žena to proživjela, vjerujem da je jako uživala u Lala Landu i njegovom šarenilu :D
Krijesnica

Povratak na Učitelji, autori, inspirativni ljudi