Tehnika "ne-delanja"

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci

Tehnika "ne-delanja"

Postod Stalker » 14 Jun 2013, 19:47

Ova tehnika je opisana u knjigama Karlosa Kastanede.

citat iz knjige "Put u Ixtlan":
“Ova stvarnost je ovakva kakva jeste, zato što znaš da delanjem možeš da učiniš da ona bude takva.“

Kada se prestane sa delanjem zaustavlja se svet. Kada se zaustavi svet onda se vidi energija.
Delanje, činjenje, rad su jedna ista reč koja označava svu važnost na koju je čovek orijentisan. Mi delanjem jurimo kroz život nevideći energetsku suštinu.
Činom delanja mi predmete oko sebe držimo u žiži. Kada predmetima potražimo senku mi onda u žiži interesovanja tražimo ne-delanje. Činom ne-delanja mi ne opterećujemo svet oko sebe. Činom delanja mi zahtevamo i opterećujemo svet oko nas.
Prva vežba za ovu tehniku je ukrštanje očiju.
Ne-delanje pomaže zaustavljanju unutrašnjeg monologa.
Popis koji pravimo pričom sa sobom je ono što hrani i održava naš svet.
Ova tehnika se zasniva na prekidu kontinuiteta rutina, navika i sklonosti sa ciljem osvešćenja. :geek:
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
Korisnikov avatar
Stalker

Pridružio se: 04 Jun 2013, 16:37

Re: Tehnika "ne-delanja"

Postod DenVik » 14 Jun 2013, 20:22

Daj nam nešto konkretno. Nisam čitala Kastanedu. Ajde malo približi i pojednostavi.
Nemam pojma šta si hteo da kažeš. Nastavi.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Korisnikov avatar
DenVik

Pridružio se: 24 Jan 2013, 23:14

Postod Stalker » 14 Jun 2013, 22:56

Hmm... nije lako shvatiti ne-delanje zato što pokušajima da se razume, razum se kosi sa sobom.
Mesto gde se nalazi razum ne podržava sopstvenu suprotnost kao što je ne-razum.
Ne-delanje je van razumsko činjenje. To je činjenje koje nema održivi kontinuitet.

Recimo kada prolazite kroz vrata u sobi vi ne razmišljate o tome već automatski prođete. To je rutina. Ako bi ste zastali da razmislite kojom rukom da uhvatite kvaku ovaj put to je tada ne-delanje.
Dakle, ne-delanje zaustavlja svet rutina.
Korisnikov avatar
Stalker

Postod Krijesnica » 16 Jun 2013, 11:51

Djelovanje kroz nedjelovanje je činjenje istih radnji kao i obično, ali uz potpunu svjesnost o tome. Tako sam ja to shvatila iz knjiga koje sam pročitala.

Uzmimo za primjer meditaciju. Sjediš, i posve si svjestan da to radiš. Ne možeš reći da ne radiš ništa, jer ti sjediš, ali ipak ne djeluješ. Slažem se s tim da to spada u domenu stvari koje nisu shvatljive razumom, to je jedna od onih stvari koje je potrebno iskusiti da bi se shvatile. A vjerujem da mnogi na forumu to čine svakodnevno, ali ne znaju da je to to.
Krijesnica

Postod DenVik » 16 Jun 2013, 13:39

Svesna sam da prosto mora biti mnogo tehnika, sve govore o istom, zaustavi misli i prosto budi.
Ima nas raznih, na različitim vibracijama i do svih nas bilo bi lepi dopreti.
Tek će biti novih tehnika, valjalo bi da ne zbunjuju ljude.
I dalje sam za jednostavnost.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Korisnikov avatar
DenVik

Pridružio se: 24 Jan 2013, 23:14

Postod Stalker » 11 Avg 2013, 02:49

Jao, odmah sam posetio svoju temu kojoj se klanjam jer nema ko da je razume kao nešto važno. Čak ni ne izgleda kao nešto važno. No opet ono što ne izgleda važno a postoji naprosto bode oči.
Uh što volim ne-rad. Volim ga jer kada upotrebljavam to što ne-delam time dovodim biće ka nekom balansu koji moju centriranost opušta i prikazuje mi pred očima ZAHTEVE namere. Zahtevi namere su isto kao kada bi se izrazio sa zahtevi Boga.
Ajd pomislite ovo,...koriste se i koriste afirmacije zbog zahtevnosti na očekivano stanje svesti,..Dali bi trebao da postoji balans u našoj zahtevnosti, ili imamo prava da zahtevamo po sopstvenom nahođenju i pravu u smeru kome učestalo naginjemo. Ja imam izgubljene bitke ali one su mi oslonci da vidim gde je bila greška. Ne mislim na greške na forumu jer to je bunt moga koncepta, nego na pad energije u interakciji svakodnevice.
Korisnikov avatar
Stalker

Postod Stalker » 01 Sep 2013, 23:56

Nažalost nije ova tema za ovaj forum, pogrešno sam je postavio ovde.... Duboko molim vas izvinite, naročito na mojoj rapidnoj pojavi. Dok se ne izbriše tema, tj dok se nešto ne preduzme, moraću da vam opišem zašto sam postavio ovu temu iz razloga da me ne bije maler. Moraću nekolko posta da napišem za redom zato što imam samo mobilni telefon i nemam komjuter. To znači da mobilnim može da se piše ograničenim brojem reči u postu.
Korisnikov avatar
Stalker

Postod jovanajovana10 » 02 Sep 2013, 01:30

Cemu zurba i nestrpljenje ?
Kakvo brisanje? O cemu ti to? Zasto je bitno da veliki broj ljudi podrava neku tehniku ako tebi koristi!?
Ako niko ne razume tehniku ko kaze da je nece jednom razumeti ?
Ostani dosledan u svemu sto radis ako znas zasto to radis uopste,moj ti je savet.
Sta bi sa istrajnoscu i kad te niko ne razume a ti znas sta radis?
Ni mene verovatno 90% ljudi iz okruznjena apsolutno nebi razumelo zasto posecujem ovaj forum uopste,pa sta sad,treba da zbog toga vise ne pisem i ne bavim se svim ovim sto mene zanima a njh ne zanima niti razumeju o cemu se ovde radi?

Da nam nisi objasnio lepo tehniku-nisi.
Da je neko zeleo da mu je trebala sam bi je potrazio u literaturi. Trenutn nije tako.
Ja sam cekala po nekad mesec ,par meseci da bih dobila odgovor i dobila.
Nisam ni cekala ustvari,mozda sam koristila tvoju tehniku,nisam nista radila :-D
Strpljenje i doslednost su valjda kljuc za ostvarenje svake zelje :-)
pozdrav!
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Korisnikov avatar
jovanajovana10

Pridružio se: 17 Nov 2012, 18:24

Postod Stalker » 02 Sep 2013, 13:07

Naš svet se sastavlja delanjem, a recimo ne-delanje je ono što NEZNAMO o svetu.

Pa nije ova tema ni strašna nego je ta tehnika neshvatljiva pa je bezveze.
Probao sam ne-rad svesno činiti i ispada da to nije dobro jer se gubi Jasnost. Kada se gubi jasnost to znači da se gubi razum. Ali ovde je razum samo položaj centriranja stanja svesti. Može da se radi i bez jasnoće. Jasnost je neprijatelj jer je to prikrivena zahtevnost. Ovo je zamršeno jer se radi o drugoj pažni koja svet komandi.

NE-RAD ako se primeni, čovek obavezno dođe do energije. Ako sednem pred kompjuter koji je ugašen i namerno budem tako neko vreme, ona napetost koja se javi je priliv te energije od ne-rada.

A energija ovakvoj tipa je potrebna da bi se proširio um. Um se širi kada um uspe da savlada razum.

Pa koga ovo interesuje? Zato sam pomisleo da se tema ukloni jer nije afirmaciona već je dubinsko shvatajuća.
Korisnikov avatar
Stalker

Postod Stalker » 02 Sep 2013, 13:31

Ono pravo STRPLJENJE se ogleda u okviru ne-delanja. Kako? Pa tako što ako samo usvojiš ideju da si strpljiva osoba to je funkcija ideje, a ideja je reč...dakle na osnovu reči ako se gradi nešto onda je to vrlo slabo. Ali ako se na bazi ne-delanja gradi strpljenje onda je to strpljenje sa žilama. Lako je sa rečima našminkati karakter, ali je to samo maska.

Ako gledam u ugašen TV tom prilikom pošto svesno to činim, uspostavljam čistu kontrolu nad samim sobom, a time se disciplinuje operativnost svesti. Da to neko gleda rekao bi da je to ludost zato što je navikao da se ponašanje odvija prema ljudskim očekivanjima. Ne-delanje je trening koji donosi kontrolu i disciplinu.
Korisnikov avatar
Stalker

Sledeća

Povratak na Tehnike, alati i učenja