Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Odnos, komunikacija, interakcija sa ljudima oko nas. Kako, šta, zašto? Mame, tate, braće, sestre, prijatelji, poznanici, partnerke, partneri, žene, muževi, kolege...
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Post by jovanajovana10 »

jos uvek mi nije jasno samo
zasto sam odabrala njih za roditelje
na totalno smo na 1537 vibracijama
bas sam sebi tezak zadatak postavila bijuci njih za roditelje
ja i imam stav a i zivot mi je jako doprineo tome "niko nece misliti na mene ako presvega ja ne mislim i sebi treba da budem najvaznija "
ali naravno takav stav ne naidje na neko bog zna kakvo odobrenje
naravno da takav stav drugima ne odgovara
a kada bi svako o sebi brinuo samo ovo mesto bi bilo divno mesto za zivot
ali kada finansijski zavisis od nekoga sigurna sam da nece podrzati stav "to je moj zivot""sebi sam na prvom mestu"...
balkanski stav roditelja je ja ti placaj ja ti govorim sta ces ti da radis i kako da se ponasaq,
ne vredi,cekacu da se osamostalim
do tada cu probati da pobedim ponos (mozda)idem okolo i govorim "ljubim ruke,kako ti kazes "
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Post by DenVik »

Jo, sta ces, prihvatis i zahvaljujes se svaki dan na necemu( kod sebe, a kod njih kad te prodje to)...
kad prodjes taj svoj teski Portal, reci ces nam" He, pa i nije bilo tako tesko, bas sam zahvalna svojim roditeljima na tome i tome i ja sam sad jos svesnija i jos vise volim , ma savrsena, naravno"
Lj te, naravno da nije lako, pa bas zato su izazovi privlacni.A ti to mozes( kad sam mogla ja, mozes i ti)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Post by jovanajovana10 »

DenVik hvala ti puno!
uspela si da me otkljucas tamo gde sam bila vise puta zakjucana.
ljubim te i volim puno <3<3<3<3
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Post by DenVik »

Imas pp od mene.Lj
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
jovanapoppy
Posts: 13
Joined: 11 Mar 2013, 19:07

Re: Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Post by jovanapoppy »

Hvala mnogo na savetima, sve sam ih pazljivo procitala. Počela sam već danas da primenjujem neke stvari. Zakon privlačnosti je sjajna stvar, kako sam rešila da se uhvatim u koštac sa problemom tako sam našla i na instrumente i načine rešavanja. Otišla na youtube kanal i našla dva videa o odnosima roditelja i dece (Vina , neizmerno ti hvala, svakodnevno me uspavljuju tvoji videi i vidim da sam ujutru sve vedrija , čak se lakše i budim)..Danas mi situacija malo lakše izgleda, makar mi je rešenje na vidiku, što do juče nije bio slučaj..
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Post by Vina »

DRago mi je JOvanapoppy :) Samo laganica, to ja uvek kažem, jer 'brze' promene su uvek neprijatne i sav se čovek raspadne dok ne dođe sebi. Zato samo dan po dan, i osmeh po osmeh. :)

@ Član257 Uvek se radujem novim kupovinama, pa makar i papirni tanjiri, ekstraaaa! :D
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Post by leci »

Uvek možemo da kažemo šta želimo a šta ne želimo u sredini u kojoj živimo, ali to ne mora značiti kraj našeg problema, jer problem je u nama a ne u drugima. Druge imamo da bi smo sebe bolje videli i promenuli i u skladu sa tim u svakoj situaciji koja je "vruća" treba stati ne reagovati iz "prve" već sve emocije i misli koje dođu spustiti tu u predelu Srca i biti u miru, ne dati da se poremeti naš mir, tada ćemo dobiti tačnu poruku iz sebstva o čemu se zapravo radi u ovoj "vatri", tako da ćemo znati kako da postupimo.
Tada ćemo izgovoriti reči koje će imati snagu i integritet za tu situaciju. Nekada ćemo dobiti poruku, da ćutimo, i to je super mudar odgovor.
Pozdrav svima.
Image
Image
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Post by pozitiva »

clan 257, hvala na podrsci (za svaka cast :drugari: :ruzha: )
ja znam kakva je to borba, hvala na podrsci, mnogo mi znaci :ruzha: :mig:
inace Leci, potpuno si u pravu,ali potpuno
jeste sve je u nama i zaista su drugi pored nas tu da bi nas naucili da budemo bolji
jer da nije njih, ja bih mozda, ma sad sam vec 100% sigurna, bila ista moja mama pune gorcine, grubosti i nerazmevanja
ja njih imam da bi me naucili svemu suprotnom od onoga sto sam ja imala kao dete..
ali volela bih sebi objasniti,sad vec kad se menjam kad sam vec dosta poradili na sebi jeeeeej :veselica: :D kako bih izbegla raditi svome detetu sto je meni moja majka (ja volim sto je ona bila takva jer se sa mnom tvrdoglavom, svojeglavom, bandoglavom nije nikako moglo sem batina, nazalostja ne bih bila ovo sto sad jesam... ja sam umela satima i satima drzati zalogaj u ustima jer nisam htela da jedem...moja cerka od rodjenja problem sa ishranom, zavrsili mi u bolnici zbog toga letos, trazili sta joj je, mislili svasta, nasli-nista sem genetike, cudno, da mi je samo znati na koga je hm :nempojma: :trazhi: :nempojma: :ludiranje: :ludiranje: :rofl: :rofl: )
e odoh ja od teme, da se vratim
dakle,
volela bih sebi objasniti zasto i nadalje ja imam njih da me pred detetom ruse kao majku :budala: :budala:
samo primera radi cu ispricati da juce za stolom kad je cera prosula tanjir supe jer je umesto kasike htela da jede supu viljuskom :budala: :rofl: :rofl: :rofl:
ja nisam ni odreagovala, sad a pre ja bi vristala vec...sad mi bilo smesno hahaha
u iscekivanju svekra da cu ja tako kao do pre par meseci reagovati, on je brze bolje izustio da ona nije kriva
alo breeeeeeeeeee!!!!! :budala: :budala: stani malo u sebi pomislih a onda samo "razbila tanjir" jer ovih dana ponovo preteruje i glumi mamu :bravo: :bravo: :bravo: Vina, "razbiti tanjir" to je to!!!!!!!!!! ponekad :bravo: :bravo: :zdravica: :drugari:
dakle rekla sam, kad sam nju poslala u sobu rekla sam njemu da ne moze pred detetom koja ima dve i po godine i koja vrlo dobro sve zna, da kaze da nije kriva, jer tako stvara debila (to mu nisam rekla...ublazila sam) :mig:
ona treba da nauci da svaka stvar koju uradi ili ne uradi stvara sledeci sled dogadjaja e ne mama je kriva jer nije pazila,svaliti sve na mamu
bas je super uci, prebaci loptu na drugoga, nemoj prihvatiti odgovornost, sta pa mama je tu da prihvati odgovornost, kasnije bice uciteljica je kriva, sef ne valja itd, itd
joj kako ne volim prezasticavanje :budala:
ok, voleti nekoga ali prezasticavati ga i stvoriti iskrivljenu licnost i parazita...uf :totalnolud: :totalnolud: :totalnolud:
a desilo se slucajno, isto tako kad padne, trese se nad njom....ma molim te, pala je pala je, idemo dalje, to je njeno iskustvo, prvi put pasce, drugi put znace jel pricepila prst za vrata jeste e sad zna sledeci put nece...

dakle ja sam sto mirnije sto sam mogla rekla da ne moze to pred njom da kaze i objasnila zasto, i dodala :
Zar ne vidite koliko se trudim i koliko sam se samo promenila za ovih par meseci, mogli bi i Vi malo spustiti loptu???

"razbijen tanjir"!!!!
nastao je tajac........onaj tupi muk, razorna tisina koja vas ubija
sva sreca, svekrva je promenila temu :mig:
i nastavili smo rucak u miru , sa drugom temom :mig: :D

ocekujem i znam da ce sad posle ovoga malo zamisliti i on ce "morati" spustiti loptu

dakle ono sto do sad nisam razumela i rekla sebi:
O ne zasto opet i opet i opet???? kad ce prestati???? :budala: :budala: :budala: :budala:

e zato jer nisu oni meni tu da samo oni mene nauce nesto , vec i ja njih :veselica: :veselica: :veselica: :veselica:
ej ljudi , zato volim ovaj forum, napredujemo zajedno :veselica: :veselica: :veselica:
shvatila sam
sad znam zasto nas najblizi opstruisu- mi smo jedni drugima i ucenici i ucitelji
tu smo jedni drugima bas tu gde jesmo da bi jedni od drugih nesto naucili, sta svako valjda zna iz svog primera :veselica: :veselica: :veselica:

i da jos nesto za kraj:
Ne bacati tanjir svaki put, jer vas nece cuti jer su to navikli od vas
mesecima ja cutim, hopsam, spustim ego, odem izmeditiram, razumevam e sad nekako poslusala sam sebe, svoj um, svoj ego i "bacila tanjir" jer ovo se ne tice samo mene vec buducnosti mog deteta
bacite tanjir ali kad je pravi razlog i sa onim"govori mirno i nosi psa sa sobom" :rofl: :rofl: :rofl: :mig:
jer svadjom, histerijom, vikanjem posticicemo samo isto cak i gore
znaci spustiti ton, kad ste tisi naculjice usi da vas cuju !!!!!!!!!!!! :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:
eto sta raditi
boriti se diplomatijom hehehe :mig: :mig: :mig: :mig: :rofl: :rofl: :veselica: :veselica: :veselica: :D :D :D
ej ljudi volim ja vas sve :ludiranje: :ludiranje: :ludiranje: :veselica: :veselica: :veselica:
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Post by DenVik »

Tenkju, Pozitiva, svaka ti je zlatna( sve sam procitala, obecavam :mig: )
Tako se stvari menjaju, kad u oluji ti osetis mir.
Ja imam jos taj jedan Portal da prodjem, posle pravim zurku :veselica:
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Šta raditi kad vas najbliži opstruišu?

Post by jovanajovana10 »

joooooj pozitiva , volele bih da bidim kako zvucis uzivo dok govoris :))))
bas mi se cini da si puna elana i imas ogromnu zelju da objasnis i da ispricas i pomognes - ne znam cime se bavis ali bi bila dobar profesor , ubedljiv, demonstrativan, nikad jednolican :) ja kada procitam tvoj post, ja ga prozivim i zapamtim ;)

ne mogu danas da resim da ce najblizi prestati da me opustuisu sutra! ne, ne, ne PREKOSUTRA... mada tada imam neke obaveze..... U CETVRTAK ! :) ;)

treba vremene i strpljenja da se izgradi ljubav, prijateljstvo i poverenje ...
mnogo polupanih casa, tanjira... i vracanja 100 puta na istu stvar ... dok se sukobi ne prorede... pa prorede jos ... i na kraju budu minimalni
to je isto iskorenjavanje navike , navika je da nikog ne opstruisemi a ni bilo ko nas da opstruise u porodici

ja sam dolazila u situaciju i da je sve danima mirno , divno , tiho , idealno ... ali nesto mi tu nije stimalo .... i ja sam se onda svadjala i zakerala -navika da se tako ponasa

kao kad je u celoj porodicnoj kuci haos i nered u kome se ukucani snalaze odlicno i onda nastupi generalno sredjivanje i svako ce reci ''ma gde su sada moje stvari, sta je ovo? ma ko je ovo sredjivao ovako? gde li je tanjir da ga razbijem? ko ga je sklonio? '' ! i opet se napravi haos , jer ne umemo da funkcionisemo u sredjenoj kuci .... i tako par puta , dok svako ne sredi svoje da zna gde mu se sta nalazi , dok se navikne .... treba vremena da se nesto promeni i truda

:**********
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Post Reply