Kafić "Dobre vibre"

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Zika »

U međuvremenu ću vam ostaviti jednu priču da se zabavite.
Nisam je ja napisao ali sam je ja pronašao, skoro da je isto.

STARI PAS, LEOPARD I MAJMUN

Basna predstavlja jednu od najstarijih i najpopularnijih književnih vrsta. U njoj se životinjama pripisuju ljudske osobine, kako bi se iz postupaka i doživljaja životinja izvukle važne po(r)uke o ljudima i za ljude. Poslušajmo šta nam poručuju ostareli pas, leopard i majmun.

* * *

Stari pas ovčar jurio je zečeve po šumi dok nije zabasao duboko u nju i shvatio da se izgubio. Našao se pored gomile nekih kostiju kada je začuo korake divlje životinje...

Bio je to leopard koji mu se polako približavao.

- Šta ću sad, - mislio je u sebi. I onda je brzo dohvatio one kosti koje su stajale kraj njega, da bi trenutak pre nego što ga je leopard zapazio, rekao naglas:

- Baš je ukusan ovaj leopard, da mi je naći još jednog.

Čuvši to, leopard je ustuknuo i povukao se preplašen u šumu.

Međutim, sve je to gledao jedan majmun sa grane, koji odluči da prijavi starog psa kod leoparda.

Skočio je sa drveta i požurio da leopardu otkrije prevaru.

Videvši kako majmun žuri negdje stari pas posumnja u njegove namere i pođe da ga prati.

Video ga je kako objašnjava leopardu o čemu je reč, dok je leopard ljuto režao zbog načina na koji je nasamaren.

I, naravno, krene u osvetu...
Stari pas, videvši da leopard opet kreće u njegovom pravcu, samo se okrenu i mirno sede, osluškujući svaki leopardov korak...

Kada mu se već dovoljno primakao da ga može čuti, stari pas, leđima okrenut leopardu, više za sebe reče:

- Ama, gde li je taj majmun već jednom, poslao sam ga još pre sat vremena da mi nabavi leoparda i još ga nema...

Pouka I:
Ne kači se sa starim psima; znanje i mudrost se stiču godinama...

stari-pas-i-leopard6

Pouka II:
Šta god uradili, uvek će se naći neki majmun u okolini koji cinkari...
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by sarah »

Hvala ti Žiko i na priči ili ti basni :) i na programu probaću ga :D
Leciiii draga hvala evo i dalje se privikavam na ravnicu, ali su mi misli i dalje ostale tamo negde u visinama :D
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by leci »

Žiko odlična priča. Mudra i zabavna u isto vreme.
Pouka je fenomenalna!
Divno si to napisao, pronašao, dođe mu na isto!
Žiko od zlata si!
Image
Sarah dušo, ne žuri polako se vraćaj nazad...razumem te!
Image
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Zika »

Hvala Leci, samo da te potsetim da nije zlato sve sto sija :)
Posto je vikend evo jos jedne price.
Ne, nisam ni ovu napisao ali sam je pronasao.

BODLJIKAVO PRASE

Kad mu je hladno, bodljikavo prase traži drugu bodljikavu prasad da leže zajedno (bas kao i ja), da se zbiju jer im je tako toplije.

Da nemaju bodlje, to bi bilo lako, ali bodljikava prasad imaju duge i oštre bodlje (za eazliku moje bodlje nisu ni duge a ni ostre). Kada se zbiju u gomilu, bodu jedno drugo. To nije dobro. A nije dobro ni kad im je hladno. Zato se bodljikava prasad dugo muče dok ne nađu neko zgodno rastojanje: da budu jedno uz drugo, a da se ne bodu. To rastojanje predstavlja LEPO PONAŠANJE.

To je LEPO PONAŠANJE: da ja ne povredim tebe, da ti ne povrediš mene, da pomognemo jedno drugom, da i meni i tebi bude dobro.

Ovo je napisao Artur Šopenhauer.
Ja sam napisao samo primedbe u zagdradi ali to nije vazno, vazno je da svima bude lepo, toplo i dobro.
- See more at: http://www.znakoviporedputa.com/poucne- ... dIhM4.dpuf
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Član 257 »

A ja juce celo popodne spominjem Sopenauera.
Hvala ti Ziko na bageru. Vidi se sta je mudrost. Ja bih kopala do besvesti. Ko kaze da kanalisanje mora biti tesko?
Super su mi ove price. Posebno o starom psu koji je nadmudrio leoparda. Kad smo kod toga, ja imam brata po ocu zove se Leopold, ali moja majka ga zove leopard jer njoj nije jasno kako neko moze da se zove Leopold (moja mama zena seljanka sta ces...nije cula), pa se valjamo od smeha...
Fakat, nema nam pola raje...jest da je tropski kod nas, ali kucnite raja bar tri tackice...da znamo da mrdate...
Evo ja pijem neki kvas ledeni. Nikad nisam pila kvas. Interesantan je. :zdravica:
Danas sam otkrila jednu igru. Otkrila mi Ester Hiks. Igra se zove > Ti si moj omiljeni. Igra se ovako:
Izadjes napolje i gledas oko sebe i kad vidis nesto kazes ''Ti si moj omiljeni''.
-Ti si moje omiljeno drvo.
-Ti si moj omiljeni kamen.
-Ti si moja omiljena ptica
-Ti si moja omiljena klupa, semafor, oblak, ulica, reklamni pano...
Ako se igra u kuci:
-ti si moja omiljena sijalica, kvaka na vratima, ti si moj omiljeni sundjer (spužva) za sudje i td...
Ova igra je sjajna i veoma zabavna. Necete moci da skinete kez sa lica. Ne znam zasto, ali tako je. Fenomenalno cete se osecati. Cak i ako npr. kazete-ti si moj omiljeni pas iako svaku noc lajes i nedas nam spavati, ali ipak te volim i ti si moj omiljeni.
Pozdrav. :veselica:
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
tanjusa
Posts: 46
Joined: 13 Oct 2012, 12:20

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by tanjusa »

Član 257, sjajna igra. Ma ti si moj omiljeni član 257 :)
Žiko, sjajna basna. Uživaj sa praunukom. Lijepo se družite, oni su neiscrpan izvor super energije.
Leci, draga, čini mi se da je ova primjena došla u pravi čas i nimalo slučajno i da je samo odraz nekih drugih lijepih promjena u meni. I da, to sam ja, ali nisam ista ja :) Hvala ti na kompilemtu. Volim te.
Vina i Ivane, matična ploča, wwwooooooowwwwwwwwwww :bravo: :bravo: :svekul: :lol:
Evo vam sličica jedne vrijednice od bumbara koji obilazi našu lavandu na balkonu i ona mu je hilight dana, hahahha. Juče smo ga posmatrali sigurno 20 minuta, kako obilazi svaki cjerić i uživa u tome. Predivan je, boje su mu savršene, njegova tanjušna krilca ne izgledaju kao da mogu nositi mnogo veće tijelo, ali rade to savršeno. Podstakao me da razmišljam o svrhovitosti, o tome tome kako taj bumbar tog trenutka obožava to što radi i uživa i radi to predano i ne pita se da li će dobiti povišicu, da li je "povukao" i za nekog tamo drugog bumbara, da li je to ok posao i da li on možda može piti iz orhideja umjesto da se troši na lavandu.... Sjajan je.
A ja sam sva srećna što je naš balkon naša mala džungla, na kojoj je predivno piti piće, sjediti, meditirati. Tu su lavanda, menta, aloja, ruzmarin, majčina dušica, bosiljak, rikola, čuvarkuća i tamjanika i žalfija. A uveče kada ih zalijemo zahvaljuju nam se predivnim mirisima koje počinju otpuštati.

A, sad svi dođite na čaj od domaće mente sa kockicama đumbira. Ohlađen je i serviran sa ledom. Osvježava i budi, da ne zaspemo od vrućine, a i treba da pijemo puno tečnosti. Sipam svim, svega ima dovoljno za sve.
Attachments
bumbar i lavanda.jpg
bumbar i lavanda.jpg (106.46 KiB) Viewed 1870 times
Uspjeh i sreća me prate u stopu!
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Član 257 »

Hvala, tanusa.
Srrrrrrrrk...
Bas je dobr.... :zdravica:
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Zika »

Probudio sam se, ustao i od jutros sedim u kaficu i cekam da neko naidje jer mi treba savet.
Znam da se to i drugima desavalo a radi se o sledecem.
Vec danima mi odjekuje jedna pesma u glavi koju sam pevao u dvadesetim a sad nece da mi izadje iz glave, samo jedna strofa

Cinca Marinca
ja sam tebe sit
poljupce mi vrati
pa smo onda kvit.

Zvoni, jeci, odjekuje. Sta trazis u mojoj glavi? :lud: :budala: :totalnolud: Rascistili smo pre 60 godina. Ako se slucajno Cinca Marinca ili Cinca i Marinca nalaze na ovom forumu, molim vas da izadjete iz moje glave a poljupce ne moras da vracas, zadrzi ih kao gratis a ja sam spreman da vratim tvoje. Unapred hvala.
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by leci »

Žiko, znam ja da si ti nesavršeno savršeni, kao što nije zlato sve što sija, he he he dođemu na isto, he he he
Žika postao sakupljač mudrih umotvorina, he he he

Image
Članice, što ti dobra ova igra. Ja probala, pa sam se tako dobro osećala, jako dobro!
Posle pica za ručak, nemorem dihat fakat! Zato mi ova igra super, he he he Vodeeeeee!
Image Image
Tanjuša draga, naravno promena spolja je samo ukazala promenu koja je već u tebi. Lepa si mi ovako plava, divna i draga! Ljubim te
Image
Evo malo da se razladimo!
Image
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Član 257 »

Hej, pozdrav svima.....
Jedva cekam da dozivim danasnjih 40 stepeni u hladu. Da mogu kasnije da se hvalim kako sam bila na asvaltu i prezivela...jupi jeeeeeeeeeee
Govorim tiho i nosim jaje sa sobom
hahahahahahahahah

O, divno moje sunce
Hvala ti sto sijas i dajes zivot ovoj veseloj planeti,
Volim te
:bravo:
http://www.youtube.com/watch?v=BxzEeKfpyIg (The Beatles - Here Comes the Sun)
Attachments
Funny-Sun-in-Pictures-2.jpg
Funny-Sun-in-Pictures-2.jpg (17.95 KiB) Viewed 1826 times
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Post Reply