Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Post Reply
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Ja bih rekla da si već počela, priseti se da znaš za zakon privlačnosti, afirmacije, sad i ovo o čemu ja pričam...
Obrati pažnju na ljude iz okoline, shvatićeš da većina nikad nije ni čula, ili jeste, ali nije poverovala u sve to.
Sad, ne znam gde si ti na tom ''duhovnom putu'', šta si radila od ovoga, koliko ti je uspelo...
Ali, ako te nešto zanima, samo pitaj :roll:
User avatar
Summer
Posts: 12
Joined: 29 Oct 2012, 13:52

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Summer »

Uh, stvarno, i meni bi dobro dosao savet neke osobe kojoj je praktikovanje ovih tehnika postalo dnevna rutina! Znam da ce svakoj osobi drugi nacin odgovarati, al kad je nekome tesko da pocne svaki savet dobro dodje! :)
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Ivan Spg »

Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Mislim da brže od ovoga nije moglo...
User avatar
vasneza
Posts: 6
Joined: 03 Sep 2012, 23:29

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by vasneza »

Ja četvrti dan praktikujem hooponopono. Prvi dan mi je izgledalo potpuno blesavo. Idem gradom, gledam nepoznate ljude na ulici i u sebi izgovaram "hvala ti, volim te......". Pitah se koga ja to zapravo volim, i kome hvala i zašta hvala....Sad već osećam da pozitivnije vibriram, kao i prostor u kome se nalazim.....
Hvala Vini i Ivanu koji su nam napravili prostor gde da se okupimo, hvala Mini koja je postavljala odlična pitanja i podpitanja. Hvala Sibb koja je sa nama podelila svoje znanje i imala strpljenja da odgovori na sva pitanja, hvala Bogu (Univerzumu) koji nas je okupio ovde. :)
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Hvala tebi koja si prepoznala vrednost ovoga i počela praktično da primenjuješ :)
User avatar
Vasilica
Posts: 46
Joined: 20 Aug 2012, 11:59
Location: Niš

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Vasilica »

Pocela sam da vodim dnevnik zahvalnosti, i cini mi se da pisem neke gluposti... valjda ce mi naici neka inspiracija pa da napisem nesto mudro... :)
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Mila »

Nisu to gluposti, sitnice cine zivot :D. Ja sam u pocetku pisala samo te, kako kazes, mudre stvari; i onda je moje pisanje stalo. Prosto, tih velikih, mudrih stvari, nema bas na pretek; bar ne u mom slucaju. Smisao dnevnika zahvalnosti je da naucimo da se fokusiramo na ono sto je dobro u nasem zivotu i da uvidjamo sve vise i vise toga, tako da su sitnice jednako vazan deo tog procesa, kao i krupnije stvari. I jos nesto, pisanje dnevnika zahvalnosti me, uslovno receno, tera da svaki dan ucinim bar jednu lepu stvar za sebe. Takodje, s' vremena na vreme procitam ono sto sam zapisala.
Lekcija je uvek voleti sebe.
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Mi smo usvojili koncept uverenja da treba da se desi, ili da posedujemo nešto fascinantno da bi bili zahvalni.
Upravo je u tome štos, da se pronađe bezbroj sitnica na kojima smo zahvalni:
Zahvalna sam na ovom toplom stanu, ovoj preukusnoj kafi, ovom divnom kolaču napravljenom od potpuno prirodnih sastojaka...
Kad ovo primenjuješ zahvalna si na svemu, i na problemima, jer, već sam pojasnila, na taj način se on transformiše.

Da napomenem da svi mi koji pročitamo bilo šta na ovom forumu, ili ovoj temi odgovorni smo.
Dakle, ako čitate da neko ima problem, nemojte onako mahinalno ''Ok, žao mi je, nemam ja ništa sa tim''.
Sve je to naše ''smeće''.
Ta osoba nam samo ukazuje na ono što je već u nama.
Takođe, vrlo je moćno da čistite i buduće situacije, kad nešto iščekujete, obavezno čistite hranu pre nego je pojedete (hrana ima svoju inteligenciju, kupi probleme proizvođača, prodavca, zemljišta na kojem je bila posađena, i eto ih i ti problemi u naš život).

Juče, pošta sam jako talentovana za kuvanje i pravljenje hrane (ovo je bilo ironično), i pošto sam prešla na sirovu hranu, rešim ja da sebi napravim kolač od prirodnih, sirovih sastojaka (suve šljive, datulje, grožđe, smokve, bademi, orasi, kokos...). Međutim, pošto je ova masa kad se sjedini jako lepljiva, meni se sokovnik zaglavi, i pup, presta da radi.
Sokovnik sam kupila pre par meseci, i zaista sam birala najbolji, u skladu sa tim i najskuplji :D
Nisam uopšte odreagovala na to, završila sam kolač, par puta izgovorila mantre, i Bože moj nastavila dalje.
Danas kaže mi drugarica da joj tetka otvara neki butik, pa ako imam vremena da pomognem u slaganju robe.
Dakle, nikakva isplata nije pominjana, nego onako, ''radi prijateljstva'' :D .
I odem ja, i mi to završimo, i njena tetka nam da na kraju, svakoj odvojeno tačno onoliko para koliko košta moj sokovnik.
Začudila se?
Nisam, stvarno sam navikla na ova nepredviđena dešavanja :)
Mir.
User avatar
Vlajko
Posts: 40
Joined: 28 Oct 2012, 00:25

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Vlajko »

Ovaj Sibb.. sokovnik mora da ima bar godinu dana garancije :idea:

Sad ga odnesi i dobićeš još jedan :D

samo kažeš meni crklo.. nije smeo da ispusti dušu tako brzo bez obzira na lepljivu masu..još ako je najskuplji tim pre..
Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor :D
Post Reply