PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Šta se odvija u pozadini, šta nam poručuju snovi, naša veza sa nesvesnim, univezalnom inteligencijom i kolektivnim nesvesnim i kolektivnom inteligencijom, intuicija, šesto čulo
JovandekaRaw
Posts: 5
Joined: 21 Oct 2012, 13:15

Re: PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Post by JovandekaRaw »

Хвала Јелена!
Пробаћу да бележим снове у мобилни- то ми је најлакше! :)
User avatar
tamaris
Posts: 96
Joined: 30 Sep 2012, 19:07

Re: PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Post by tamaris »

Imam potpuno nova iskustva sto se tice snova, volela bih da podelim to sa vama i u isto vreme da pitam da li je neko od vas imao slicna iskustva. Naime, na pocetku sam imala problem da kad ustanem ujutru se ne secam svojih snova tako da sam resila da poradim na tome. uz pomoc par saveta iz knjige Kontrola uma povratila sam uvid u to sta sanjam, navila sam sat u neko doba noci i u pocetku zapisivala a kasnije sam pamtila sve sto sanjam. Moje putovanje i spoznaja o snovima bila je vise nego interesantna, otpori koje sam savladjivala pozitivnim mislima u toku dana su mise u pocetku jasno manifestovali u snovima, sve dok jedne veceri nisam stavila tacku na sve to i jednostavno izrezirala jedan san koji je na pocetku bio kosmar u jedan vrlo lep san sa srecnim krajem. E sad situacija postaje jos zanimljivija, samo jos da napomenem da u pretodnih nekoliko noci pre spavanja uputim molbu mojoj Visoj svesti da mi pomogne i da mi smernice za razresavanje jedne situacije koja je trenutno nerazjascena u mom zivotu, o cemu se zapravo radi, pre par noci imala sam seriju izuzetno realisticnih snova, 5 ukupno, prva dva sam rastumacila,ali u njima je bilo informacija koje meni tada nisu bile poznate, dakle nesto sto ja nisam mogla znati nikako, ali nisu toliko od sustinske vaznosti. Sledeci san je bio ne znam kako da ga opisem sem da kad sam ga odsanjala nisam mogla zaspati bar sat vremena. U tom snu javila mi se osoba koju ne poznajem, i obratila mi se za pomoc. Jasno sam zapamtila njene crte lica, sve sve jer nekako znala sam da ce mi to trebati.
User avatar
tamaris
Posts: 96
Joined: 30 Sep 2012, 19:07

Re: PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Post by tamaris »

Bila je jako tuzna, taj san me je jako uznemirio i na kraju sna dobijam informacije o imenu te osobe mestu gde ona zivi i radi nesto sto je vezano za broj 26 ili datum 26. Pod snaznim utiscima sam bila i nekako sam uspela da manje razmisljam u toku dana o tome, ali kad god krenem da mislim hvatao me je neki nepoznati nemir ili ne znam ni ja kako da definsem taj osecaj. Ali na kraju donosim cvrstu odluku da pustim situacuju da se sama odvija, a a meni ostaje da preuzmem akciju kada osetim da je pravi momenat. Taj pravi momenat bio je juce uvece i jos sam u nekoj vrsti pozitivnog soka. Sticaj okolnosti uz moju vrlo umerenu akciju stigla sam do mesta iz sna i prepoznala osobu koju sam sanjala, naravno jos ne verujem i razmisljam ok to je samo jedna od pogodjenih informacija, meni uvek treba puno da se uverim u nesto. Ja kazem ok, ime jos. Kako sam to pomislila neko je pozvao bas ti osobu zanimljivo bas tim imenom, ja pomislm nisam dobro cula, pitacu ja nju ipak sto ke sigurno sigurno je. Zove se bas tako. Malo je falilo da padnem u nesvest, ali sabrala sam se srecom moj partner je bio uz mene sve vreme ispratio celu moju pricu iako u ovakve stvari apsolutno ne veruje bio je uz mene :-) Inace sa tom osobom sam razmenila kontakt pa sad ako joj treba pomoc javice se :-) Ah da i posle kad sam stigla kuci, lampica :-) danas je 26.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Post by jovanajovana10 »

ja sam dugo verovala da kada sanjam ljude koje sam poznavala a umrli su ali ih se lepo secam ili sam nekima malo vec zaboravila lik (ali su u snu bas onakvi kakvi su bili ), da me tako posecuju, da im nedostajem ili da mi daju podrsku kada mi je tesko, uvk su mi posetom u snu nagovestavali iznenadni mir, srecu ,nenadani uspeh, verovala sam da postoje jos uvek (tamo negde).
i onda sam pocela da sanjam poznate licnosti i nepoznate ljude koje nikada nisam videla u zivotu i prestala sam da verujem u sve ostalo.
sta vi mislite o iznenadnim posetama dragih ljudi kojih vise nema (pa cak i mnogo godina) u snu?
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
nikola
Posts: 114
Joined: 21 Nov 2012, 11:52

Re: PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Post by nikola »

Danas sam lego da spavam kad sam dosao s'posla i ja se uspavao i kao da sam sanjao da mi brat lupa na vrata i govori mi da mu otkljucam vrata da uzme nesto i posle par minuta to se bas tako i desilo da mi brat lupa na vrata i trazi da mu otkljucam vrata da uzme nesto u sobi. Tako mi se desilo jos par puta, kao sanjam da me zove cura na telefonu i odma posle nekoliko sekundi ona me zove, ali ne bih reko da sanjam nego to je kao neko stanje izmedju sna i jave. Bas cudno :)
User avatar
tamaris
Posts: 96
Joined: 30 Sep 2012, 19:07

Re: PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Post by tamaris »

@jovanajovana10

Moje vidjenje je da svako tumaci individualno, svi smo mi imamo razlicite sisteme vrednosti i dosta se razlikujemo, tako da na primer gledanje u sanovnik i tumacenje snova putem njega je meni je pomalo apsurd, vremena se velikom brzinom menjaju,pa i mi sami, a od sustinske vaznosti je ono u sta ti verujes, sta je tebi vazno, koje osobe kod tebe bude neku odredjenu emociju. Npr moja baka kad sanja svog pokojnog oca ona se odlicno oseca, kaze uvek kad njega sanja predstoji joj neki jako dobar period, ali to je njeno ubedjenje, ona ga je formirala, da li kroz emociju koju oseca prilikom tog sna ili velika ljubav, koju je imala prema njemu, u njoj uliva veliki osecaj sigurnosti u sebe ili mozda podrske.

@nikola

Imam ista iskustva kao ti desavalo mi se to jako davno, u skorije vreme ne, kao da si kroz san ili nesto kao sto ti kazes izmedju jave i sna, otisao par minuta u napred. Jako kul osecaj :) prvi put kad mi se to desilo malo sam se uplasila. Mislim da je veliki razlog zasto mi se to vise nije ponovilo strah od nepoznatog, ocigledno nije bilo vreme za to, medjutim ako negujes svoj odnos sa snovima i potrudis se da uspostavis kontakt sa njima mislim da nam mogu biti od velike koristi, naravno nista ne treba siliti i pritiskati nego vise onako znatizeljno, sa otvoronescu za nove stvari koje nam se pruzaju i jasnim znakom dopustanja novih znanja u nase zivote. " Da bih iskusio u zivotu nesto sto nikad nisi, moras da pocnes da radis stvari koje nikad do sada nisi"
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Post by jovanajovana10 »

tamaris

:) to da, mene secanja na moje deke podstice na neku sigurnost i VELIKU PODRSKU (kada je deka umro osetila sam kao da je pukao jedan od kanapa koji me kao razapeti vasarski sator drzi vezanu za tlo).... kada bilo koga bliskog sanjam ko vise nije ziv, divno se osecam, osilim se jer osetim njegovu podrsku i da radim ispravno.:)
a to sto ja pomalo verujem u veciti zivot... i ne dozvoljavam da bude kraj, dok ja ne kazem da je kraj tj. nikada .... to je neka druga tema :)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
provincijalka
Posts: 6
Joined: 20 Dec 2012, 20:25

Re: PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Post by provincijalka »

Pozdrav svima:)....ja sam neku noć sanjala da su mi na kafu došli Vina i Ivan, super nam je bilo, smijali smo se, pričali....sad koje je značenje tog sna ne znam, ali je bilo extra, pozitivno naravno:)....detalj koji sam zapamtila - Vina je na sebi imala maslinasto zelenu majicu:)...inače sanjam svaku noć različite snove i dešavalo mi se da ono što sanjam mi se u nekom obliku sutradan desi, osobe koje sam sanjala ili vidim ili čujem nešto o njima ili mi se desi kompletna situacija kao u snu...ima li neko sličnih iskustava, šta to predstavlja ustvari?:)...još jednom lijep pozdrav za sve, za Vinu i Ivana - hvala što ste mi došli na caffe:)
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Post by jovanajovana10 »

smem li da dam svoje tumacenje ,provincijalka ?!
vidim da si se uclanila relativno skoro na forumu i prihvatila Ivana i Vinu kako svoje prijatelje sa kojima pijes kafu i smejes se , vetovatno si svakodnevno na sajtu , forumu pratis sve ... usli su na neki nacin u tvoj zivot kao prijatelji koje dugo poznajes :) Vinina maslinasto zelena majica (mene ta boja asocita na vojsku) pa bi to povezala sa "RATNICIMA svetlosti", mozda dozivljavas Vivu kao ratnicu i borca :)
sve u svemu lep san koji podstice dobru emociju :)
ja sam sanjala cele noci kako ja i moji prijatelji i jos neki nepoznati ljudi drzimo bastinka creva sa vodom koja ide u mlazu prskamo se ,smejemo ,jurimo kao deca i tako sam se pozitivno osecala u snu a i kada sam se probudila da je to prelpo. to znaci da se radujem da dajem i primam pozitivnu emociju i da je to postao moj nacin zivota ... obradovala sam se tim saznanjem :)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
provincijalka
Posts: 6
Joined: 20 Dec 2012, 20:25

Re: PORUKE PODSVIJESTI U SNU

Post by provincijalka »

Hvala na tumačenju:)...na forumu jesam nova, ali Ratnike svjetlosti pratim vec odavno na fb i na youTube, pisala sam više puta i naravno uvijek su nasli vremena da mi odgovore, moguce da jest zbog toga sto sam na forumu citala ovih dana dosta, pa mi doslo i u san:)....i ja sam citav dan bas ono ok:)....lijepo je imati lijepe snove i naravno biti pozitivan:)....
Post Reply