vidovitost,vidovnjaci... :)

Ovde se nalaze teme koje su neodređene u smislu da su previše opširne.

Zarad lakšeg snalaženja na forumu molim vas da teme postavljate oko jednog specifičnog pitanja i da probate što više da suzite oblast o kojoj pričamo. Na taj način svi ćemo se lakše snalaziti i forum će biti usmeren i lak za snalaženje.

Teme ovde su zaključane, vredi ih pročitati jer ima divnih postova, ali jednostavno su previše neodređene.
User avatar
Nurr
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2012, 22:12

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by Nurr »

Sto se tice ove zanimljive teme ja duboko verujem da samo Bog moze znati nasu buducnost,naravno da ima ljudi koji imaju dar vidovnjastva ili prozorljivosti ali jako tesko je ih naci jer to je njihov dar od Boga a svako od nas manje vise ima intuiciju i ako neguje je i radi na sebi u vezi nje moze videti svoju buducnost iz licnog iskustva to znam jer imam jakoo izrazenu intuiciji,a sto se tice vidovnjaka kojih jako puno ima smatram da oni veoma lako mogu da nauce tehnike okultizma jer kao sto svi znamo jos danas se ljudi bave Vudu magijom i svim ostalim okultnim stvarima ali velika greska je ta sto to sve uzimaju i potice od tamne strane od palih andjela to jest demona jer upravo zato mogu da znaju sve o nasoj proslosti ali veoma retko o buducnosti jer njima nije dato da znaju osim Boga od koga su otpali.Licno sam bila kod nekih i neverovatno nista nisu mogli dami kazu o mojoj buducnosti jer posavetovala sam se sa nekim ljudima i kazali su da imam jakoo veliku energiju u sebi koja ih blokira,naravno da se kajem sto sam poklekla i obratila se njima jer jeste sve energija i oni koriste onu tamnu energiju i koliko god mislili da su vam pomogli znaju da i jako nanesu udar na nasu psihu sto je najopasnije kad se upadne u to kolo.Zato ne treba se igrati sa tim stvarima ,
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by jovanajovana10 »

Nurr, tacno mogu da nam jako jakooo odmognu u zivotu :)
prvi put cujem o tome da takve osobe komuniciraju sa palim andjelima i tako saznaju nasu proslost
gde si cula ili procitala o tome ?
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Nurr
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2012, 22:12

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by Nurr »

Da bih ti odgovorila moram par reci da kazem o sebi,,vaspitana sam u verujucoj porodici a sama moja dusa oduvek je naginjala duhovnosti i onda kao sto sam i otkrila ratnike svetosti i salazem se u potpunosti sa vecinom stvari sto draga Vina pisem pomoglo mi je sve ovo da tu moju dihovnost sagledam na visi nivo i dopunim,,a sto se tice od koga sam saznala jako puno rada na sebi i vremena i posvecenosti veri u duhovnosti sam shvatila to a usput preporucujem ti knjigu Oca Tadeja-Kakve su ti misli takav ti je zivot-vecina duhovnika ceti to potvrditi da vidovanjci u stvari komuniciraju sa palim andjelima jer njima je Bog sdao da znaju nasu proslost ali buducnost veoma ,veoma malo!!Jer naravno ima istinskih ljudi kojima je taj dar dat ali njih je veoma veoma tesko naci i ne treba na kraju,,duboko verujem da nasi zivoti zavise od nasih misli jer se sve materijalizuje ali isto duboko verujem da svko od nas ima dve strane losu i dobru i koji hranis tako ceti i biti u zivotu ja sam ranije imala jako haoticne misli i zato sam dospevala u neke situacije u zivotu sada vise ne zahvaljujuci Lujzi hej,Ratnicima svetlosti a tebi ako nisi procitala knjigu(pre godinu dana sam je procitala i to je bila prekretnica u mome zivotu)od Florens Skovel Sin -Igra Zivota-toplo ti preporucujem.A mi smo isuvise nepromisljeni kada se upustamo u neke vode koje su veoma opasne jer za tako nesto moramoo jakooo jakoo biti jaki i duhovni dabi se nosili sa kasnijim posledicama..zato smatram daje 21 vek -vek duhovnosti ali ne bilo kakve!!Veliki pozdrav
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by jovanajovana10 »

Hvala Nurr :)
a sada nesto o meni ...
ja sam iz Vlaskog kraja (nisam vlahinja) , mesto odakle sam nema ni jednog Vlaha ali je okruzeno drugim mestima i jako mnogo uticaja je poprimilo.
vrlo rano sam se susrela sa svim tim bila se malo detence kada mi je baba pricala , pazi da ne nagazis na crven konac na raskrsnicama, nemoj da se nikada savijes da uzmes novcic sa ulice, ona zena ima urokljive oci, ta baba ti je bacila "vradzbinu" jer si jela kod nje kolace koja je ona umesila nekom tamo vodom, kad nesto nadjes baci ga u reku bla,bla,bla.... NE ZNAM NI JA STA VISE !!!
pa onda cujes za lose i dobre "baba vracare" ,"vidovljake" ....
ceo taj svet je totalno poludeo
nego me je podstaklo da pokrenem temu o tome jer sam cula za Hodze i slicne obicaje koje neguje neko drugo podrucje u Srbiji
ja sam htela-nehtela bila u takvom okruzenju
na duhovnosti mozes da radis i ako nista nikada ne procitas u zivotu, sama postavljas pitanja i sama ih dobijas u zivotu
znanje pocinje pitanjem
svi pisci svih knjiga su bili LJUDI (isto kao i mi i izneli svoje misljenje)
citanje svega sto nas zanima samo ubrzava proces saznanjo onoga sto nas zanima i naravno da cu se potruditi da pronadjem knjige koje mi preporucujes ali ih necu shvatiti zdravo za gotovo, bas me zanima sta pise u njima, hvala ti
HVALA TI PUNO ZA SVE OVE ODGVORE , pitala sam zato sto ne znam o tome nista
vidi se da si radila na sebi puno
i ja smatram da je duhovnost jako vazna i da nam je niko ne moze oduzeti makar se zapalio ceo svet ili mi otisli da zivimo na bilo kom njegovom kraju, ako smo srecni tu srecu uvek nosimo sa sobom i saznanja i mir...
puno pozdrava, samo tako nastavi da radis na sebi ... :* :* :* <3 :)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Nurr
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2012, 22:12

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by Nurr »

Da,slicna su nam okruzenja znam dasu Vlasi narod koji veruje u neke stvari i meni su govorili nemoj nikada prelaziti raskrsnicu ja ne mogu reci da nema istine u tome ili urokljivim ocima,jer prvo treba da shvatimo da postoji i ona druga strana ali da je totalno nebitna,,znas kako ne zelim da me pogresno shvatis licno mislim da je vera i verovanje nesto sto treba ponovo da otkrijes u sebi,,pazi najgluplje je da neko negira postojanje vise sile Bog-Allah ,kosmos ja naravno zovem ga Bog..licno bilo je perioda kada sam bila razocarana u Njega duboko ali zbog polovicno razumevanje duhovnih zakona,,to se citavog zivota uci,,ili ako neko veruje da crna macka donosi nesrecu ako predje put znaci da ta osoba daje vaznost otj macki tom spoljnom predmetu i zato posle sama svojim mislima projektuje nesrecu i desi se..svi smo mi manje vise duhovni samo opet treba paziti u koju vrstu duhovnosti zelimo da hodamo..sto se tice hodza ja kao i njihovu veru veoma postujem i znam dosta o tome..jeste oni su jedini koji nisu prestali da koriste neke duhovne zakone nisu je negirali,,ne znam dali si cula za sufizam kod njih ali vidis to je isto sve zavisi kojim ocima se gleda i zeli primenuti to znanje...isto tako verujem da ako svi mi pocevsi naravno od sebe pazljivo budemo otrkivali neke istine duhovne postacemo onako kako je pisano u bibliji jer ona je metaforicki pisana,,trazi i dace ti se...pazljiov moramo da biramo reci koje izgovaramo.ali ja iskreno verujem da ces polako otkrivati korak po korak sve predivne Bozije zakone...ja jos ucim kao i svi,,samo nemoj o ovome da pricas sa svima u tvome okruzenju jer ljudi nisu svi na istom duhovnom nivou pa da ne ispadnes smesna a i ne valja to sam isto otkrila...puno te pozdravljam i kako sam ja tebi objasnila neke moje istine,verujem da ces i ti meni takodje jer mi ceo zivot ucimo i radimo na sebi,,
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by jovanajovana10 »

Draga Nurr ,
kada sam bila mala prvo sam naucila molitve od bake i deke pa onda decije pesmice
mojima je to svetina i ja sam u tom duhu vaspitana da verujem u Boga i svetce
verujem u sebi i zbog sebe, ne govorim puno o tome ovo je izuzetna prilika...
i ja postujem apsolutno sve vere ovog sveta i ali isto tako postujem i ateiste (to je njihov izbor) da im ja ne cestitam Bozic, Uskrs, Slave... ali licno i iskreno ne razumem ateiste i to da ne veruju u ama bas nista sto je meni totalno van pameti kada kazu "ne verujem u ono sto ne vidim svojim ocima", tako da postujem njihov izbor ali ga nikada necu razumeti a i ne trudim se ...
ljudi u mojoj sredini (ali ne i u porodici) istom tom jacinom kojom veruju u dobru stranu tako veruju i u losu
kada verujes da zlo postoji zlo ti se i dogadja
mozda i postoji , nisam ja niko da sudim ali ja ne verujem u njega
po meni ne mozemo se klanjati i Bogu i djavolu i verovati u Boga i djavola ...
ja sam mislila da ta vidovitost potice od Boga ... ne znam zasto iskreno da ti kazem,ali eto mi samo DISKUTUJEMO

ja postujem isto tako sve o cemu ti govoris i sve sto je bilo ko napisao bilo gde , to sam htela da ti kazem
ali sve sto je ikada napisano napisala ga je ruka coveka (samo covek ima tu mogucnos da pise svojim rukama svoje licno vidjenje). Evo npr. da li ti vise verujes meni u ovo sto ja sada pisem (jer to pise) ili sebi i svom unutrasnjem glasu?! naravno sebi, tako i treba da bude :)
koliko ja znam u bibliji stoji >>ne pravi sebi idole<< i >> postuj tudju veru<<
imam svoj stav o svemu ali volim da cujem i tudj... da nevolim da cujem tudj stav nebih ni otvorila temu :)
nikada nisam ni pokusala drugog da ubedim u svoj stav ali volim da ga iznesem i da cujem tudj ...

zato hvala ti na tome sto si podelila sve sto znas o tome samnom , hvala ti sto te zainteresovala tema i podelila si svoje intimne stvari samnom :)
<3 <3 <3
:)
volim takve ljude koji istinski vole svoje stavove i drze ih se
ako neko veruje u marsovce u , u ... ma nebitno sta , ako cvrsto veruje u to i to mu donosi srecu i sve najbolje u zivotu, meni je zaista drago i zaista postujem to i presrecna sam zbog njega i podrzavam ga
mada... ne mislim da se nesto bitno nas dve razlikujemo , da obe verujemo u duhovno i u Boga i da cvrsto stojimo iza toga ;)
:*
Last edited by jovanajovana10 on 16 Jan 2013, 00:34, edited 1 time in total.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by jovanajovana10 »

http://ratnicisvetlosti.com/citat/4646/#respond

e ovo sam skoro procitala i to se SASVIM poklapa sa mojim stavom
ali to je moj stav , svako ima pravo na svoj
:* :* :*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Noetic Sparkle
Posts: 156
Joined: 09 Oct 2012, 13:26

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by Noetic Sparkle »

U potpunosti se slazem sa Nurr (jel' to znaci "svjetlost"?).Ja sam jako zahvalna Bogu sto mi je bukvalno u zadnje vrijeme,zadnjih nedelja tako jasno pokazao neke stvari i ukazao na porijeklo nekih stvari a to spada u pricu da zaista zivimo u poslednjim vremenima o kojima i islam,i judaizam,i hriscanstvo jasno govore.Biblijske price nisu metafora vec parabola i potrebna je velika milost da bi se razumjele a i zrelost duhovna jer nisu ljudi spremni da se odvoje od svijeta lazi,manipulacije,masovnog-svjetskog-spoljasnjeg uma,da se odvoje od svijeta koji je uveliko orkestriran od strane palih andjela i pripadajucim im manifestacijama.I ja sam imala momenata kad sam se obracala ,iz cistog ocaja,nekim ljudima hajde recimo vidovnjacim mada nisu bili bas to,i sada vidim jasno sta je to bilo i sta je moglo da proizvede.I molim se da mi je oprostena ta slabost i neznanje!Ono sto Nurr kaze je velika istina-ti ljudi zaista mogu da hirurski precizno znaju neke prosle stvari bas iz razloga jer se sluze mracnim energijama i znanjima a za buducnost su njihove oci zatvorene jer je ona samo Bozija a i nasa jer je slobodan ozbor ono sto nas vodi i odredjuje.
NOETIC SPARkLE
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by jovanajovana10 »

Ako je tako, onda cu da se slozim i ja da potice od lose strane i da je negativno
razmisljala sam malo o svemu tome, izvinjavam se Nurr ako sam je necim iziriritala samo sam iznela svoj stav , ne zelim da verujem u losu stranu ni da je prihvatim, samo o tome se radi
ako ima njih koji se bave tom losom stranom onda to nije vise moja tema ni interesovanje ...
Mada, moram da priznam da ste mi pomogle upravo sada u necemu ,kada mi je to potrebno, ne radi se u verovalju u boga , daleko od toga ,ja dovoljno vere imam ,vec u necemu drugom.
uostalom forum i sluzi za diskusiju, menjanje i iznosenje stava :) :*
daklje, ne zanima me tema o palim andjelima i demonima :twisted: :evil: - to sigurno,ali lepo sto sam cula nesto o svemu tome :o
vidimo se negde gde je u pitanju sreca, ljubav, radost i napredovanje ... :D :D :D ;) ;) :P :P
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by jovanajovana10 »

zamolila bih Nurr da nastavi ovu temu umesto mene , ako se nadje neko koga zanima nesto od svega toga...
hvala vam! <3 <3 <3 :D
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Locked