molim savjet, pomoć

Odnos, komunikacija, interakcija sa ljudima oko nas. Kako, šta, zašto? Mame, tate, braće, sestre, prijatelji, poznanici, partnerke, partneri, žene, muževi, kolege...
User avatar
ana85
Posts: 15
Joined: 07 Feb 2013, 13:53

Re: molim savjet, pomoć

Post by ana85 »

Oduševljena sam ovim forumom. Našla sam dosta tema koje me zanimaju i inspiraciju za rad na sebi. Očito sam s razlogom naletjela na ovaj forum, baš mi ovo treba. Inače sam okružena ljudima koji se baš ne bave tim stvarima, dobri su ljudi ali imaju svoja uvjerenja, pa baš i nemam s kime razgovarati. Osim moje majke, ona me upoznala još dok sam bila u tinejđerskim godinama sa duhovnim svijetom i tim stvarima. Zahvalna sam joj na tome. I vama sam zahvalna na podršci i savjetima i naravno razumijevanju.
Jučer sam bila pametna. Stoga sam željela promijeniti svijet. Danas sam mudra. Stoga mijenjam sebe.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: molim savjet, pomoć

Post by pozitiva »

Clan 257 , ousevila si me kako si to sve srocila, opisala, odgovorila, svaka cast!
Sve potpisujem i od ostalih koji su ovde
Ja bih sve to isto rekla na moj nacin
Samo bih se slozila sad sa svima i dodala
Veruj sebi
Misli malo na sebe
Pocni voleti sebe
Stanes ispred ogledala i pogledas se i kazes sebi
Ana ja te volim
Volim te bas takvu kakva jesi
Ako ne znas cemu sve to i zasto pogledaj Luizinu pricu
http://youtu.be/jbBniw97fR4
voli vas pozitiva
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: molim savjet, pomoć

Post by Član 257 »

When you're down and troubled
And you need some loving care
And nothing, nothing is going right
Close your eyes and think of me
And soon I will be there
To brighten up even your darkest night

You just call out my name
And you know wherever I am
I'll come running to see you again
Winter, spring, summer or fall
All you have to do is call
And I'll be there
You've got a friend

If the sky above you
Grows dark and full of clouds
And that old north wind begins to blow
Keep your head together
And call my name out loud
Soon you'll hear me knocking at your door

You just call out my name
And you know wherever I am
I'll come running to see you
Winter, spring, summer or fall
All you have to do is call
And I'll be there

Ain't it good to know that you've got a friend
When people can be so cold
They'll hurt you, and desert you
And take your soul if you let them
Oh, but don't you let them

:)
http://www.youtube.com/results?search_q ... %2C+shania
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
ana85
Posts: 15
Joined: 07 Feb 2013, 13:53

Re: molim savjet, pomoć

Post by ana85 »

Imam jedno pitanje, ako mi možete odgovoriti. kako preduzeti akciju koja će podržati afirmaciju? Što to točno znači? Osjećam se glupo što pitam tako nešto...
Jučer sam bila pametna. Stoga sam željela promijeniti svijet. Danas sam mudra. Stoga mijenjam sebe.
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: molim savjet, pomoć

Post by sarah »

Afirmacija i akcija koja je podržava, ili odsustvo te akcije Je i tvoj trenutni život, kažeš da te potresa slika spoljašnjeg sveta, i to je ono što vidiš i o čemu misliš...Ali kada počneš da se fokusiraš na one lepe stvari koje te okružuju počinješ o tome i da misliš, i to te onda inspiriše i daje ti volju da uradiš nešto od čega ćeš se osećati još bolje :) Predivno je biti inspirisan, ne postoji recpet koji ćeš disciplinovano poštovati i doći do promene, promena se dešava samo onda kada si spreman da se menjaš, kada iznutra iz dubine svoga bića osetiš da je došlo tvoje vreme...Ono što osećaš kada izgovaraš Afirmaciju je presudno, to je ono što te pokreće i na to se skoncentriši, taj osećaj je tvoj alarm za buđenje, znači bitan je Fokus a onda dolazi Inspiracija i Akcija, i onda radiš ono što voliš i tako privlačiš još toga u svoj život i tako rasteš u radosti....I nije bitno odakle ćeš početi i šta ćeš i koju tehniku raditi, samo počni da posmatraš kako se osećaš i radi stvari od kojih se osećaš bolje ma šta to bilo.
Afirmacije nisu samo mantre koje stalno ponavljaš, afirmacija je sve što u toku dana pomisliš i izgovoriš, ako se potrudiš da to o čemu pričaš i misliš čini da se osećaš dobro veći deo dana, ti si podigla svoju vibraciju i ti si osnažena, i svaka tvoja akcija inspirisana tvojim dobrim osećanjem je malo delo umetničko, jer je to ono što ti voliš da radiš...
Božija promisao je nedokučiva ali kada smo na pravam putu Mi počinjemo to i da osećamo i sve patnje do tada vidimo kao lekcije i kontraste koji su nam bili potrebni da bi se vratili sebi. I afirmacije ili molitve su naše poruke Univerzumu a On uvek odgovara, Samo nastavi da ih šalješ i sve će početi da se polako slaže u prepoznatljivu sliku, samo napred :)
User avatar
ana85
Posts: 15
Joined: 07 Feb 2013, 13:53

Re: molim savjet, pomoć

Post by ana85 »

Moram vam se zahvaliti na motivaciji i podršci, jer se stvarno osjećam super. Hvala svima! :D
Jučer sam bila pametna. Stoga sam željela promijeniti svijet. Danas sam mudra. Stoga mijenjam sebe.
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: molim savjet, pomoć

Post by sarah »

Hvalaaa tebi :)

Tu smo da se podržavamo, i motivišemo :D

I mnogo ti je lep taj ŠIRKAN :P
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: molim savjet, pomoć

Post by tanita »

Danas sam razgovarala sa prijateljicom koja je pre nekog vremena imala jedan od onih emotivno najtezih dogadjaja (majka joj je teško obolela i umrla posle par meseci bolesti) i iznela mi je svoj problem koji me malo zatekao. na neki način, kao da i nisam znala da je posavetujem :geek:

Naime, kod nje se radi o slučaju, da kazem, kontrole emocija,? gde je osoba taj izuzetno tezak dogadjaj iznela neverovatno ,,bezbolno,,. priča mi da kad se i danas seti tih prvih meseci i cele godine posle smrti majke, kaze da joj je nenormalno da je to tako ,,dobro,, podnela. skoro da i nije plakala, bila je neverovatno jaka, i bodrila je skoro celu svoju uzu porodicu. ali, sad su već prošle 4 godine i primećuje kod sebe neke promene. dešava joj se da negde oseća da to nije prebolela na vreme, i da ima konstantan strah da se prepusti emocijama koje joj se javljaju pri sećanju na majku i na taj tragičan dogadjaj. konstantno to potiskuje, i primetila je da joj to vremenom odnosi isuviše energije i crpi je tako da nema snage za neke druge aktivnosti. toliko je crpi da se često i povlači u sebe i preuzima je ,,negativa,, a opet sa druge strane je čeka taj ,,strašni ponor,, sećanja i osećanja, sa kojima plaši da se suoči, kad joj dodje. :( ne zna šta da radi? na šta da je uputim?

hvala unapred na odgovoru, i pozdrav svim ratnicima svetlosti
User avatar
ana85
Posts: 15
Joined: 07 Feb 2013, 13:53

Re: molim savjet, pomoć

Post by ana85 »

A čuj, gubitak majke u bilo kojoj životnoj dobi je težak. Ja bi joj savjetovala da ako osjeća potrebu za plakanjem da se isplače, treba to izbaciti iz sebe. Rekla bi joj da se posveti stvarima koje voli raditi. Neka se prepusti prvo osjećajima, s vremenom će se osjećati bolje i prihvatiti to. Kada čovjek drži stvari, može se od toga i razboljeti.. neka napravi neku kutiju u kojoj će biti lijepe stvari koje će je podsijećati na lijepe trenutke provedene s majkom. Nije baš lagano reći čovjeku kako da se ponaša kad mu najbliži umre, ali eto ja bi joj to savjetovala.
Jučer sam bila pametna. Stoga sam željela promijeniti svijet. Danas sam mudra. Stoga mijenjam sebe.
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: molim savjet, pomoć

Post by tanita »

Hvala ana na odgovoru.
Radi se o tome da ona normalno funkcioniše već cetiri godine, jako je pozitivna, ali ima strah od prepuštanja osećajima koji joj se tek sad sve više vraćaju iz prošlosti. Sama kaze da je previše potisnula sve, i da ne zna na koji način to da kanališe, a sad joj počinje sve navirati na povrsinu. Nekad nekontrolisano ispliva ta ,,negativa,, kad nije svesna, a kad je svesna, onda ih svesno potiskuje jer se plasi uci u tu emociju do kraja. :?
Post Reply