Kao 'tražim sebe'

Odnos, komunikacija, interakcija sa ljudima oko nas. Kako, šta, zašto? Mame, tate, braće, sestre, prijatelji, poznanici, partnerke, partneri, žene, muževi, kolege...
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kao 'tražim sebe'

Post by jovanajovana10 »

potpuno si u pravu Vina :-)
ja imam taj problem sto recimo ne mogu nista da objasnim ako ne ubacim malo licnog iskustva,
iskreno smeta mi to malo,previse govorim o svom privatnom zivotu
ponekad se zapitam zasto tako pisem ovde po forumu
pa se setim da mozda nekome moze koristiti i nastavim sa pisanjem sva srecna zbog toga
ovde na forumu sam sa vama prezivela ispite,selidbu,svadju sa majkom, jos malo i zaposljenje, negovanje moje bake koja se razbolela, nepovernje i ljubmoru sam prevazisla, cak i popravku kompjutera ...sve sa puno uspeha ,novi poduhvat je zaposljenje i novac...
plasim se ponekad svoje iskrenosti ovde ali ne umem drugacije nego primerm i prostim recima
ali volim vas puno sve i zelim da mi pomognete i da vam uzvratim

hvala ti Vina na divnom tekstu
i da,ja sam za dekolte ,malo alhohola i glasan smeh -divno receno :-):-):-):-)
ne zelim da budem monahinja,hocu da zivim,da uzivam kao svi moji vrsnjaci ;-)
da napredujem!

Spoygg,jako si me obradovao svojim iskustvm nakom citanja "Budjenje" De Mela,jer sam ja imala isto iskustvo a niko me nije razumeo,svi su govorili nemas ti pojama nisi ti to shvatila,to je realnst pa placi do sutra.
ja sam je procitala neposrednjo pre ulasku na forum na nagovor komsije
i bacilo me je u toliku apatiju ,a pre toga sam danima plakala nakon 100 strana knjige
mnogo mi je tesko pala... u toj apatiji i dok sam bila u fazonu "samo zacuti i posmatraj zivot"koji je bio u stilu knjige ,tesko sam podnela taj takav fazon, tada sam nasla ovaj forum :-):-):-):-)
i apatija je nestala!
nisam zelela da prihvatim tu knjigu De Mela
i nasla sam vas
Last edited by jovanajovana10 on 28 Mar 2013, 02:58, edited 3 times in total.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Kao 'tražim sebe'

Post by pozitiva »

i meni se svidja ova ema,ja nikako da stignem da odgovorim
to je ono sto se bukvalno "upljuvah" da objasnim
i hvala Vina
rad ne sebi ne podrazmeva samo besumucno ponavjanje afirmacija, principa, slusanje meditacija.....
vec rad, manualni rad
u drustvu kad je neka goruca tema, kad se zahuktava rasprava, kad je na vidiku svadja, tad pokazati sebi da si dzek i uhvatis sebe na delu da radis za dobrobit svoju i dobrobit drugih
da sve ono sto si primenjivao u teoriji sad primenis u kreativnom radu kao ja u plesu ili igri sa detetom
ako si na faxu , sve sto znas iskoristis u pravom trentku i momentu
ako prijatelju ili prijaeljici treba tvoja pomoc u bilo kom vidu to i ucinis sa radoscu, zadovoljstvom a pri tom ne trazeci nista zauzvrat, ne ocekujuci nista, vec dajuci svoju bezuslovnu ljubav
isto tako recimo kod roditelja
oprastamo im na papiru a kad se desi kurslus opletemo po mnjima i to direktno njima jer eto boze moj diraju nas ego ili bilo sta
ono sto radimo u teoriji primenimo u praksi u datom momentu

to je poenta

a sto se tice Luiz, moze da prica ko sta hoce
ona je neprikosnovena
ona je mama
zacetnica
jednostavna
iskrena
sve moze lepo da se primeni u praksi ko zeli da radi
i t o je ono predivno u svemu tome

a so se tice lenjosti
da kad kazu pa ja to radim a meni ne ide, jaoj ovo jaoj ono
nesto ne radis kako treba

dodju i meni zute minute
dodje mi i period kada mi se nesto od pomenug ne radi, jer se prezasitim ili preforsiram ali to je samo par dana
a to se onad bas oseti...
cim ne rdaim na sebi i u praksi to se odmah oseti
sva sreca pa se brzo vratim
jer sam u ovome vec vise od 10 godina

eto raspisah se ja

slazem se sa Vinom i sa svima u potpunosti
ljubim vas ja :D :D :D :D :D :D :D :D

i jovancice slazem se potpunosti, ne mogu bez primera i licnog mi iskustva
i da sex, alkohol i rock n roll
jeeeeeeeeeeee :D :D :D :D :D :D
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kao 'tražim sebe'

Post by Zika »

Draga Vina, imam osećaj da će ova tema biti od velike koristi sviima ia da će svi učesnici doprineti tome. Zbunila si me sa urbani duhovnici ili kako si ih nazvala, prvi put to čujem i pomislio sam da je to neka organizovana grupa. Kasnije sam shvatio o kome je reč i mislim da je to isto što ja zovem pomodarci. Javljaju se u svim oblastima društvenog života pa i u religiji. To su ljudi koji prikupe neko znanje, dovoljno da mogu da učestvuju u razgovorima, u diskusijama sa jedinim ciljem da se istaknu, da pokažu da nešto znaju i da su u toku sa društvenim životom.

Slažem se Vina da pročitana knjiga ili dve, ponavljanje afirmacija i meditacija nece sami za sebe da nas načine duhovnim. Potrebno je da radimo na tome, da sve što smo naučili primenimo u praksi.

Pokušaću da u kratkim crtama izložim svoj stav, mišljenje, ubedjenje o kojima sam već u mnogim tekstovima već govorio. Sve te knjige i afirmacije imaju svoju ulogu u odrdjeno vreme našeg budjenja.

Dobili smo želju da se promenimo, da se oslobodimo starih shvatanja i načina života, da se prosvetlimo i kao krajnji cilj da otvorimo srce.

Prihvatili smo da prvo trebamo da se oslobodimo negativnosti i da je zamenimo sa pozitivnošću jer bez toga nema napretka. U tome će nam pomoći promena misli, korišćenje pozitivnih misli i reči. Da bismo to postigli služimo se afirmacijama.
Naš um se postepeno poravnjava sa osečanjima, sa srcem.
Štogod više svetlosti upijamo u nas naše srce se sve više otvara.

To bi bilo uprošćeno objašnjenje procesa od promene misli do otvaranja srca.
Tokom tog procesa učimo, upijamo, saznajemo, prihvatamo spiritualne principe i time prihvatamo Svetlost i razvijamo našu duhovnost.

Takodje nesmemo zaustaviti Život i čekati da ga nastavimo kad postanemo produhovljeni. Kad kažem Život tu podrazumevam sve aspekte Života, kreativnost, radost, porodični život, odnose ili da ne nabrajam već samo da kažem da živimo punim plućima. Čitanjem knjiga dobijamo samo Spiritualno znanje aprimenom toga u aktivnom životu postajemo Spiritualni.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kao 'tražim sebe'

Post by DenVik »

Kao što smo ranije bili preplavljeni " pravim vidovnjacima" tako smo danas okruženi " pravim duhovnjacima". Svima se javlja :D
Jeste ovo vreme buđenja i biće nas sve više, ali mišljenja sam ako neko želi da sedi kući i da se proser....( izvinte ;) )i glumi, pa neka glumi. Snima se za YT? Pa, dobro.
Oseti se to foliranje, oseti se kad nema života, nema ljubavi.
Nisam ja samo pročitala Luizu, Ester i Džerija, Redfilda, Dajera,Šeril, eh, za ove godine bilo je tu svega i neka je, ja pravim selekciju i mnogo mi je drago što sad sve bolje mogu da osetim šta mi prija, a šta ne, zato i postoji sistem za navođenje u svima nama( naše emocije)

Vina, lično volim tvoju energiju i ti si me i privukla svojom ličnošću da budem ovde( večno ti hvala) i ja sam tip od akcije, eh, toliko sam bila aktivna da sam mislila da ću da odlepim u pojedinim momentima. Znam da sam na pravom putu, ali ovde zid, onde bandera, onde rampa...padneš, pa posumnjam u sebe( ne u ovaj program) da nešto ne radim kako treba.
Tek sad i ovde sa vama, kockice počinju da se slažu.
Budim se ujutru i bukvalno kreće( D jutro D, Volim te, hvala za ovaj moj život, hvala za moj divni i udobni krevet, pa osetim pod nožnim prstima mekoću posteljine ili prekrivača, pa osetim kako se moja pluća pune vazduhom, pa kreće dalje svaki korak i sve sa ljubavlju, pa poljubim sina i tek onda ga budim...pa još toga, pa da smo bezbedni i sigurni uvek, pa blagosiljam vozače ujutru i ja osetim da SAM STVARNO BEZBEDNA UVEK I SVUDA( i moj sin sa mnom, naravno), škola puno dobre energije, pa posao( ovde tek vidim koliko sam naučila, koliko osećam sve ovo o čemu sebi pričam) i zahvaljujem se u sebi, vama, Životu, pa uletim na net da vas vidim i da vam se javim, pa mi to drago...pa prođe dosta ljudi pre podne u mom životu a ja bar želim osmeh da im dam, nekad to bude dovoljno( bude tu još dobrog, majke mi :) ).
U kuću posle 15h ulazim sa osmehom, volim svoju porodicu i osećam to( ovo nije bilo ovako oduvek, znate, bilo je baš svađa i mimoilaženja) poljubim svoju sestru i zahvaljujem se što je imam, baš takvu u svom životu..itd..i tako redom, da ne dužim baš..
Ali trebalo mi je vremena da dođem dovde, trebalo mi je da probijem sopstvenu barijeru pa tek onda da osetim sebe kako treba.
Ljubim vas
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: Kao 'tražim sebe'

Post by Vina »

sarah wrote:Kada nema inspiracije nema ni stvaranja, ovaj svet je nastao kao svojevrsna kreacija koja nastvalja da inspiriše dalje stvaranje, ako ne osećaš taj vajb, da li si zaista prisutan ovde, to je pitanje koje s vremena na vreme treba sebi postaviti :)

Predivno rečeno! :)
Zika wrote:Čitanjem knjiga dobijamo samo Spiritualno znanje aprimenom toga u aktivnom životu postajemo Spiritualni.
Objasnio si Žiko :)

Hvala svima na odgovorima!
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Kao 'tražim sebe'

Post by tanita »

...dodala bih kratko samo:

,,Jedno je hteti
Drugo je biti
Lepo je znati ko si
Teško je kriti..,, :D
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Kao 'tražim sebe'

Post by jelena »

Kao što Vina kaže trebamo stalno koristiti pozitivne afirmacije,tokom celog dana negativne misli zamjeniti pozitivnim.
Luiz i ovde to odlično objašnjava:
http://www.youtube.com/watch?v=HQTPczT70tQ
Hvala Vina..
Danijela
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kao 'tražim sebe'

Post by jovanajovana10 »

ja sam shvatila vremenom prolazeci kroz razne faze tog duhovnog ucenja i razotkrivanja,
da sigurno nebismo kao duse dospeli na ovu planeti i u fizicki svet,medju ljude koji teze ka materjalnom ako to nije bio nas zadatak pre dolaska ovde.

sigurno da postoji razlog sto cu biti ovde stotinak :-) godina svog zivota,
ja sam za to kao i svi mi»uzivaj u trenutku,on ce biti sada pa nikada vise « tako da nas trenutak na ovoj planeti sa sadasnjim identitetnom traje 100godina ,uzivajmo u ulozi coveka i u carima svega sto uloga nudi :-)

naravno,ne treba zaboraviti na duhovnost,balans kao u svemu,jer treba se vratiti korenima i biti u stalnoj vezi sa njima. ona je nasa priroda ,ono sto mi jesmo u sustini...
tako da nije novo ovo cime se mi bavimo a cini nam se da otkrivamo nove stvari vezano za nasu duhovnost ( cakre,astralne projekcije,3.oko,aure,ne znam sta vec ) to je ono sto mi vec jesmo i kao takvi smo dosli ovde da naucimo kako biti i kako funkcionise covek. biti covek je lekcija ,a ne biti "duh" bez tela :-)(to vec jesmo mada smo zaboravili)

a za sada hajde da se igramo ljudskih bica svim igricama koje su u ponudi,i da tako ispunimo svoj primarni zadatak ;-)
a ne da kad smo ljudi zelimo apsolutnu duhovnost,a kad smo "duh" zelimo da budemo covek ili sta god :-):-):-):-)

da nije bilo neophodno moji unutrasnji vodici bi me poslali da naucim neku drugu lekciju nebih bila ovde i nebih bila zena :-)

tek skoro sam resila duboko u sebi da cu zavoleti novac, da cu postati mali materjalista, da cu sebi savrseno izgledati, da cu voziti,plivati... ma sve! Sve cisto materjalne stvari ! »»»jer je to zadatak ;-)«««« trazim da znanje sa foruma primenim u praksi inace mi je beznacajno mogu ga baciti u vodu ,a "zadatak" zavrsiti da pritom nista nisam naucila ...

iz tog razloga me nece biti jedno vreme na forumu, do prvih rezultata, jer zelim da imam o cemu da govorim, je volim da isprobam pre nego sto pricam kako je,da govorim iz iskustva kao sto rekoh ,a skoro sva dosadasnja iskustva sam vec opisala po raznim temama:-)
tako da, u akciju! (sto je mnogo tezi deo)


:-*:-*:-*:-*:-*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Kao 'tražim sebe'

Post by jelena »

Jovana je napisala
iz tog razloga me nece biti jedno vreme na forumu, do prvih rezultata, jer zelim da imam o cemu da govorim, je volim da isprobam pre nego sto pricam kako je,da govorim iz iskustva kao sto rekoh ,a skoro sva dosadasnja iskustva sam vec opisala po raznim temama:-)
tako da, u akciju! (sto je mnogo tezi deo)
Mislim da ću i ja napraviti jednu pauzu,jednostavno osećam potrebu za tim.
Vraćam se sa novim spoznajama...
Danijela
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Kao 'tražim sebe'

Post by Ivan Spg »

Aj ne pričajte svašta :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Post Reply