Da li osećate energiju?

Anđeli, Aura, Channeling, Svetlosno telo, Vibracija tela, "Neobjašnjive" pojave, Slučajnost, Znakovi, Borjevi, Imena i njihovo značenje i uticaj

"Malo" znači da ove pojave nisu obavezno nešto što je neobjašnjivo, nego samo da moramo pomalo da naslućujemo kako funkcionišu
Krijesnica

Re: Da li osećate energiju?

Post by Krijesnica »

Petkana, ne znam kako bi mogla liječiti pomoću dodira, neki ljudi su opisivali da je dovoljno položiti ruke na oboljeno mjesto i zamišljati plave i zelene svjetlosne zrake kako izlaze iz dlanova i ulaze u mjesto koje liječiš. To nisam probala, ali koristim svoju energiju na način da meditiram na iscjeljenje bolesne osobe. Osjećajući tu energiju ti automatski imaš veću sposobnost svojim mislima i osjećajima utjecati na okolnosti u puno kraćem roku nego prije. Stoga možeš pokušati vizualizacijom, naprosto zamišljaj kako je osobi bolje i obasjavaj ju bijelom svjetlošću koja iscjeljuje.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Da li osećate energiju?

Post by DenVik »

Drage moje Ratnice, nema zezanja sa tim. Treba vam profesionalac za to( reiki, rekonekcija,hiro, theta, bio itd)sve je to simpaticno, ali sa energijom nema sale, kod svake metode se zna gde ide losa, a gde isceljujuca, koji pokret, gde, kako, sta kazes, kome itd.
Igrala sa ja sa bioenergijom, bilo mi simpaticno da vidim te koncice iz ruku, jbg imala sam 15 god. Nemojte same.
Izvin'te na smetnji.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Buki
Posts: 135
Joined: 24 Mar 2013, 01:27

Re: Da li osećate energiju?

Post by Buki »

Nikako ne isceljivati druge dodirom, kao prvio, možete se "zaraziti" sadržajem te osobe, koju lečite, a što je još gore, možete joj pogoršati stanje, tako što ćete prebaciti svoj sadržaj u nju, preko te plavičaste svetlosti...
Sve što je prenos energije, isceljenje itd. prvo mora dobro da se uvežba, ako imaš dar, poseti nekoga ko to radi, pitaj ga da ti opiše kako i šta treba raditi, i obavezno se raspitaj koliko je taj neko imao uspešnosti u lečenju dodirom. Bilo bi lepo kada bi našla nekoga sa tim darom, a u koga veruješ, kome imaš poverenja, ako trebaš da platiš plati, ali nemoj neupućena da se upuštaš u te zezancije, nije naivno, nikako.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Da li osećate energiju?

Post by pozitiva »

Slazem se i sa DenVik i sa Bukijem u potpunosti
Cak i ja koja imam I stepen Reikija ne smem iseljivati druge ljude...bas iz tog razloga o kom Buki govori
I stepen je predvidjen za isceljivanje i rad na sebi.
Eventualno rad sa zivotinjama i biljkama,i bliznjima
Sad da se isceljuje ceo svet,nikako!!!
Ulaziti u tudje karme bez posebne mere zastite nikako!!!
Za to je predvidjen drugi stepen na kome se uce metode isceljivanja drugih i mere zastite,takodje na drugom stepenu se uci iisceljivanje na daljinu.
Ja sam imala dar i pre inicijacije u prvi stepen ali tek sad je ono pravo
Inace svako od nas ima tu vrstu isceljivanja samo sto svako od nas koristi samo 20% energije
Kada smo inicirani onda koristimo 100% i potpuno je drugaciji osecaj
Predivan osecaj :)
I kao sto doktor ne mozes biti posle prve ,druge ili 6 godina faxa ako nisi specijalizirao isto tako ne mozemo isceljivati sebe ako nismo zavrsili I stepen,isto takone smemo isceljivati druge ako nismo zavrsili II stepen.
Stoga,zaista nije naivna stvar i ne smemo se igrati sa ovim.
:) :) :)
User avatar
petkana
Posts: 20
Joined: 19 Aug 2012, 21:50
Contact:

Re: Da li osećate energiju?

Post by petkana »

Slazem se sa vama da se za lijecenje treba obucavati. To je definitivno tacno, jer energiju svakako treba znati koristiti.
Inace, imam veliku zelju da odem na neki od seminara energetskih metoda lijecenja i nadam se da ce mi se ta zelja ostvariti.

Mnogo hvala za odgovore i drago mi je sto ste pokrenule ovu temu.

Saljem vam kisss i ruzu :ruzha:
www.carobnemisli.com
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Da li osećate energiju?

Post by Felisiti »

Krijesnice draga, mene te senzacije nekad umore, budu prejake, a nigde kraja. Mislim, ne želim da se proširivanje svesti prekine, znam da ni neće jer radim na sebi, to mi je sve već postala rutina, ali ima li pauze nekad? Hoću na godišnjiiiii :) :)
Kad sam se bavila energijama, osećala sam pritisak na glavi kao nikad do tad i osoba koja me je obučavala rekla mi je da sam se preforsirala. :? To su mi bili novi momenti, nisam znala da se i to može. Inače, žena se bavila energijama dvadesetak godina, tako da pouzdano znam da nije tamo neka, tek priučena.

Složila bih se sa DenVik, da treba biti jaaaako oprezan na tom polju, ja sam mislila da sam potpuno bezbedna uz tako profesionalnu osobu a ispostavilo se da se nisam dobro zaštitila pa sam na sebe primala sve i svašta (a naravno da postoji ritual, da ga tako nazovem, zaštite, koji sam redovno primenjivala).

Da, bavila sam se jedno vreme slanjem energije i drugima (samo po njihovoj želi, prvo i najvažnije pravilo je da nam obavezno treba dopuštenje te osobe) i rekla sebi dosta kad sam doslovno osetila bol na mestu gde je osetila ta osoba sa kojom sam radila. I to ne bilo kakav bol, već ono, do koske.
Tako da sam se fino i kulturno pozdravila sa tim, nije sve za svakoga. Za mene definitivno ne. Jedva vrata su se zatvorila, a otvorila se neka druga koja mi mnogo više prijaju.

Ne želim da ovo neko shvati pogrešno, znam i osobe kojima prija ovaj rad na sebi, takodje i na drugima, i nemaju nikakvih negativnih efekata. Baš naprotiv, uživaju.
Tako da - sve što osetite da vam odgovara je upravo i ono što vam treba.
Krijesnica

Re: Da li osećate energiju?

Post by Krijesnica »

Naravno da treba biti oprezan s time, energija o kojoj govorimo je nešto najmoćnije što postoji u cijelom univerzumu, a svaka radnja ima svoju posljedicu...ako ne znate što radite, onda će stići i rezultati koji će vam biti neshvatljivi. Ja sam samo dala primjer, nisam rekla da je to sasvim sigurno, zato i radim iscjeljenje samo pomoću vizualizacije - bijela svjetlost koja obasipa nečije tijelo nikada nikome nije naškodila. To je božanska energija, ona uvijek odlazi tamo gdje je potrebna, a višak se spušta u zemlju. Osoba koju sam ja nastojala izliječiti mi iz dana u dan govori da joj je sve bolje. :)

Felisiti, te senzacije su jake samo na početku. Taman kad se privikneš na njih i počneš uživati u tome što ti se događa, one će početi jenjavati, a tebi bi se moglo dogoditi da pomisliš kako nešto nije u redu... Meni je krunska čakra zadnjih mjesec dana doslovno gorjela, na početku mi je bilo neugodno, kasnije sam uživala u svemu tome, bila sam presretna kad bih počela meditirati a meni cijela glava utrne, naježim se od glave do pete...neko jutro sam se probudila i toga jednostavno više nema. To samo znači da je energija pročistila svoj put i teče onako kako treba teći :)
User avatar
Stalker
Posts: 100
Joined: 04 Jun 2013, 15:37

Re: Da li osećate energiju?

Post by Stalker »

Ova tema mi je privukla pažnju pre nego sam postao član foruma. Ali zaboravio sam šta sam hteo da napišem. Ustvari, jedino što me zaista interesuje u životu je energija. Energiju ili imaš ili nemaš.
Mi smo naučeni da imamo energiju za našu svakodnevicu, ali za nešto više od uobičajenosti naših potreba, ne ostaje mesto za istraživanje energije.

Energija se pozajmljuje putem knjiga.
Znam neke prijatelje koji su imali spontane astralne projekcije samo zato što su im knjige putem opisa prenele energiju.
Ljudi se užive u energetski opis i napune baterije zakratko.
Samostalno doći do energije je putem ne-delanja.
Ne-delanje je obrazac koji prati pojam delanja.
Delanje je usredsređivanje od koga nastaje rutina.
Ako bi ste gledali potpuno svesno u ugašen televizor to bi bilo ne-delanje gledanja TV-a.
Neizdržljivost i napetost pri ne-delanju je dohodak energije koji razbacujemo rutinskim delanjem.
... :ludiranje:
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
Krijesnica

Re: Da li osećate energiju?

Post by Krijesnica »

Stalker wrote:Energiju ili imaš ili nemaš.
Kako je moguće nemati energiju, kada smo i sami energija? Misliš li tu na fizičku snagu ili?
User avatar
Stalker
Posts: 100
Joined: 04 Jun 2013, 15:37

Re: Da li osećate energiju?

Post by Stalker »

Krijesnica wrote:
Stalker wrote:Energiju ili imaš ili nemaš.
Kako je moguće nemati energiju, kada smo i sami energija? Misliš li tu na fizičku snagu ili?
Da smo mi energija je samo premisa. Da smo mi svetlost takođe je premisa. Dakle mi verujemo i tom verovanju dajemo oblik da bi imali za cilj da se osvedočimo kao svedoci u ono što verujemo.
Onaj ko ima energiju on može drugog čoveka da vidi kao svetleće jaje, auru. Onaj ko nema energiju može da gleda samo svet objekata.
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
Post Reply