Dali osećate kolektivnu budnost?

Teme o radu foruma i "čekaonica".

Čekaonica -> Ako ne znate gde biste započeli temu postujte je u ovaj forum pa ću je premestiti.

Kućni red pogledajte ovde.

Najbolji način da započnete novu temu pogledajte ovde
User avatar
Stalker
Posts: 100
Joined: 04 Jun 2013, 15:37

Re: Dali osećate kolektivnu budnost?

Post by Stalker »

Ma da liči kao pogrešan naslov. Ali nisam pogrešio jer je to najbliže što sam našao da bi izložio u temi.
Tema je uokvirena na geografsko polje sa stanjima budnih ljudi i stanjima onih koji spavaju. Kao i onih koji su prisutni u geografskom području gde žive i odnosu kada su van njega.
Moguće je primetiti i osetiti nešto.
Jednostavno nema odgovarajućeg modela reči da se postavi pitanje dali neko može da percipira ono što sam nekako izložio. A veoma me zanima dali je neko uočio neku promenu.

Hajd da kažem ovako,..Verujem da se svaka osoba dodiruje sa svim ostalim. Ako je to tačno onda se da primetiti svašta nešto. Ali dalje smatram, da se verovanje mora objasniti da bi se imala podloga za ono u šta se veruje.

Mi svi delimo budnost, javu. Ali moguće je da delimo i snove. Ako se nešto deli a to znači da se uspostavlja percepcija realiteta sveta, onda na to utiču razne stvari, među kojima je i geografsko područje.
Mi smo umemorisali Zemlju, upamtili je...i Zemlja je upamtila nas.
Ali mi neznamo pouzdano da je Zemlja upamtila nas jer neznamo da svo ikada popričali sa Zemljom. Morali bi verovati da je Zemlja živo biće. A svako biće pamte jedni druge prema onome kako se predstavljaju. Kada se čovek uspava a potom probudi, njegova centriranost percepcije sveta na javi dolazi upravo od Zemlje.
E sad, ako jedan čovek zna da je ovo ovako, onda on može vidovito sagledati kroz geografsko područje Zemlje dali je neko u snu ili na javi. :ludiranje:
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
User avatar
ratnica svjetlosti
Posts: 31
Joined: 01 Sep 2013, 08:09
Location: SAD
Contact:

Re: Dali osećate kolektivnu budnost?

Post by ratnica svjetlosti »

Ja bas ne osjecam kolektivnu budnost. Mislim da su se ljudi tek poceli buditi. Dalek je put do kolektivne budnosti.
Prosle godine sam imala faze kad sam osjecala svu bol/negativnost svijeta, i to je gusilo moju energiju, jer jos nisam bila dovoljno jaka.
Jos uvijek nisam dostigla nivo imunosti na energiju masa, ali sam dosta napredovala. Svjesna sam da vecina jos uvijek "spava" i to prihvatam kao cinjenicu koja vecinom ne utice na mene. Samim tim sto mi je zvanje i posao da pomognem ljudima da imaju bolji zivot, radim sa ljudima i svjesna sam stanja u kojem se vecina nalazi.

Lijek za mentalno stanje masa je ignorisanje medija i budjenje ljubavi u sebi.
Samo budni mogu probuditi mase. Mozemo ih probuditi samo ako poboljsavamo svoj zivot i usmjeravamo svoje misli na pozitivne stvari. Kad svoj zivot poboljsamo, poboljsacemo i zivote ljudi oko nas. Ne mozemo ih probuditi, osudjujuci ih za nesta cega nisu svjesni, niti razmisljajuci o njihovoj energiji.
(Ne smatram sebe budnom. Jos sam u stanju budjenja.)

Smanjujem uticaj negativne energije tako sto ne gledam TV i ne slusam vjesti. "Vazne" vjesti uvijek nadju put do nas.
Sto se tice tvoje analize, Sad mi je jasnije zasto uzivam u voznji Subotom i Nedeljom oko 6,7 ujutru (i ako ne volim ustajati rano). Osjecam tu tisinu grada dok spava. To je predivan osjecaj. Taj fenomen objasnjava i fenomen "nesanice" :-D
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Dali osećate kolektivnu budnost?

Post by jovanajovana10 »

ja ne osecam kolektivnu budnost
ali imam misljenje da bi ona ovako trebala da izgleda :)
...do tada kupicu (pink) Lenonke i sve super O-O
http://www.youtube.com/watch?v=DVg2EJvvlF8
John Lennon - Imagine
Image
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Post Reply