bolje biti u losem drustvu nego sam

Odnos, komunikacija, interakcija sa ljudima oko nas. Kako, šta, zašto? Mame, tate, braće, sestre, prijatelji, poznanici, partnerke, partneri, žene, muževi, kolege...
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: bolje biti u losem drustvu nego sam

Post by Član 257 »

Kad uđem u Vrtlog ne postoji loše društvo i prija mi i samoća. :) Hoću da kažem da svaki čovek ima i vrline i mane i moj lični odabir je na koji deo njega moj um obraća pažnju. Dešavalo mi se da mi je sa nekom osobom bezveze,a kad sam super raspoložena da mi sa istom osobom bude sjajno. Dešavalo mi se da me upozoravaju na nekog ko navodno nije prijatan za širi krug ljudi,a da meni baš bude prijatno sa tom osobom. Dešavalo mi se da o meni ljudi imaju oprečna mišljenja iako sam sa svima bila ista. Primetila sam da ako ukazemo nekom na nedostatke taj počinje da nabraja veoma realne argumente zašto to nije istina. A onda je došlo vreme da shvatim ZP. Ako ja usmerim pažnju na neželjene strane neke osobe taj će sve više raditi ono što mi ne prija i obrnuto. I tako...Prihvatila sam sistem dopuštanja,a i Leci mi je nedavno lepo rekla: "Nema ništa lepše nego dopustiti svakom biću da bude ono što jeste." Zaista je važno biti u harmoniji sa samim sobom i to je najvažniji odnos koji sam izabrala da negujem.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: bolje biti u losem drustvu nego sam

Post by jovanajovana10 »

meni je ''lose drustvo'' danas pomoglo da savrseno definisem kakav zivot (ne)zelim.
hvala mu !
nema sanse da bih to shvatila sama.

hvala i vama :****
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Stalker
Posts: 100
Joined: 04 Jun 2013, 15:37

Re: bolje biti u losem drustvu nego sam

Post by Stalker »

Teško je odupreti se ucenjivačkoj sili lošeg društva. Zadaju niske udarce. Još možeš da ispadneš ti loš što nedaješ sve od sebe za čoveka. Nije to vampirizam, to su geni. Zatim to je usmerenost takve vrste da je to čista sebičnost sa razbojničkim vladanjem. Loše društvo kada deli nešto od 5 komada za dvoje, kaže 3 meni 2 tebi, i to bez obrazlaganja. Ako su negde klimavi i provaljeni, vade se kako su se samo šalili dok im u očima blista zavist. I tu ne možeš ništa, samo gubiš bitke dok jednog dana ti dođu preko glave i pouzdano znaš da više s takvima nećeš trgovati emocijama jer su jednostavno umrli u tebi. A onda oni nestaju i kao pod magijom imaju drugačije gledište na vas jer znaju da vam više nemogu ući pod kožu.

Ne uči se od lošeg društva išta, sve se samo taloži dok ustav na brani ne popusti.
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: bolje biti u losem drustvu nego sam

Post by jovanajovana10 »

auuuuuuuuuuuu Stalkeru ala si ti imao losa iskustva...
''kako je unutra tako je i vani ''
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: bolje biti u losem drustvu nego sam

Post by sarah »

Čitam vaša iskustva i mislim se koliko se svi razlikujemo i komplikujemo najednostavniju stvar na svetu ... mislim lako je nešto znati u teoriji ali to primeniti je podvig vredan svakog divljenja ... ZP je najednostavnija stvar za razumevanje a najkomplikovanija za primenjivanje ...
Jovana ti si naučila dragocenost kontrasta, a jednom naučena lekcija na tom polju, uvek vodi na sledeći nivo prihvatanja, budi u pripravnosti :)
Ono što je meni bilo najlakše da primenim kada sam sa nekim u kontrastu je da ga vidim kao malu bebu, kao nekog ko je, kao i ja došao ovde da proba da postane istinsko ljudsko biće (a to je isto podvig vredan divljenja), i to ne možemo da ne cenimo. Bez obzira šta je taj neko postao sad, on je predivna energija Božija, i kada ga vidiš kao bebu tek pristiglu, vidiš čudo kreacije i moć iza toga ... Tada je sve lakše prihvatiti s ljubavlju i razumevanjem, lakše je pustiti tog nekog da ode da uči svoje lekcije, nekom će biti lek na ranu, nekom so, ali tako se uči ...
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: bolje biti u losem drustvu nego sam

Post by jovanajovana10 »

(Ne zelim da ovo zalici na ubedjivane, da namecem stava, tako nesto, volim samo da iznesem svoja iskustva i misljena koja menjam i sama. )

Joj koliko je svet divan i ja sam divna svi smo divni :-):-):-)
Stalker je moj najveci kontrast ovde :-) i ja volim sto je takav :-) i volim sto sam ja takva :-) i volim sto svi mislimo drugacije :-) vi da niste beli ja nebh bila crna
:-) mene uopste nebi bilo da smo svi isti kad dublje pogledam
da je svet pun mojih klonova ja nebih postojala!
Ko razume -shvatice, sta sam upravo rekla.
Ne zelim svoje klonove oko sebe.
Nem onda sebe, nema identiteta, ni napredka, ni smisla.:-)

Sarah, ti si genije! Svaka cast na iznosenju stava i dopada mi se nacin na koji pises. Obozavam svoje kontraste i hvala im do neba! :-)
Nebih volela da bas svi oni sada nagrnu na mene, ali lepo dozirane kontrasti su velika pomoc, meni u onom delu »kako ce izgledati moj savrsen zivot i ko sam ja,sta zelim od zivota, sta od sebe ... «
Prezadovoljna sam sta sam o sebi saznala sve kakva sam a nisam ni znala to.
»neciji najveci neprijatelj je nekome drugome najveci prijatelj«
i podrzavam da se uvek treba druziti sa uspesnijim u svim sverama od sebe! A to mu isto tako dodje kontrast, zar ne?!
biram svoj gori kontrast- da shvatim ko sa ja
a i biram svoj bolji kontrast- da manifestujem ono sto zelim biti :-)

I bolje i gore od sebe prepoznam tako sto oboje izazivaju reakciju da jedva cekam da ih napljuvam sa prvom osobom pored sebe.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: bolje biti u losem drustvu nego sam

Post by sarah »

Hvala Jovana :ruzha: Drago mi je da si toliko napredovala u samopromatranju, jer da nisi ne bi prihvatala kontraste već bi ih odbacivala ... A odbacivanje kontrasta vodi očekivanjima da svet uvek bude u skladu sa našom predstavom istog, što najčešće vodi razočarenju ... Sinoć sam gledala neki film gde glavni lik kaže, Imati očekivanja isto je kao imati unapred isplaniran bes ...
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: bolje biti u losem drustvu nego sam

Post by jovanajovana10 »

Sarah, samo naglas razmisljam. Cesto sam i jako los djak,pa se preslisavam, nadam se da cu jos drugih podstaci da malo (naglas) razmisljaju, da me ispravite ako gresim, da ne promasim neka skretanja, vazan mi je ovaj zivot, volim ga, hocu da bude lep,miran,kvalitetan,sto divniji, da sebi olaksam i ugodim .:-*:-*:-*
Zivi svaki zivot kao da je poslednji :-D !:-*
hvala ti na sugestijama :-)!

Danas sam shvatila ovo :-D sta znaci :
Član 257 wrote: Prihvatila sam sistem dopuštanja,a i Leci mi je nedavno lepo rekla: "Nema ništa lepše nego dopustiti svakom biću da bude ono sto jeste"
joj jeste to do sada najbolji nacin ophodjena za koji sam cula! :-):-):-)
Hvala Leci i Clanice! :-)
ovako...
U poseti mojima, koji su jako drugaciji od mene, da su me u nekim situacijama izludjivali, lose drustvo koje dize pritisak na 200, mala seoska sredina...
Uvek sam imala potrebu da istaknem naglas ko sam ja, l da se ja slazem ili ne slazem sa tim :-). Ako oni piju crnu kafu ja cu da naglasim da ja pijem belu i da naglasim jos par kontrasta naglas odmah u nastauku razgovora i BUM! Iziritiram! Nastane prepirka!
Umesto da slusam druge (kontrasti) kakvi su, da ucim od njih, srim poglede, da ih razumem zasto tako misle...sto je zapravo prvobitna zamisao, u nastavku programa vidim sebe koja prica o sebi "znas sta mozda ti volis to ja se ne slazem, ja volim ovo,ja mislim to ...ja sam ..." (vecina ovo isto radi)
Ok je. Da oladim ja malo,
nema potrebe da isticem kontrast, kako god izgovoren iritantan je vise puta ponovljen .
nemam potrebe da dokazujem sebi ni drugima ko sam ja, htela sam da cujem ko su oni zapravo a ne da pricam ko sam ja. Slusam njih,pitam...Pusim da budu to.
To bi bio samo znak nesigurnosti u svoju odluku,ako pokusam da ubedim i trazim priznanje od drugih da sam upravu.
Ok je, sipam kafu i belu i crnu i gotovo, svako pije svoju , mirna Backa! Nema potrebe za naglasavanjem "ja sam-ti si" . Upravu je Leci da pustimo druge da budu sto jesu.;-)
Last edited by jovanajovana10 on 02 Feb 2014, 02:20, edited 1 time in total.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Зоран
Posts: 203
Joined: 27 Mar 2013, 15:02

Re: bolje biti u losem drustvu nego sam

Post by Зоран »

Mislim da ne postoje dobre i loše stvari u životu. Postoje samo one koje smo prevazišli i nešto naučili iz njih i one na kojima još treba puno raditi. Sve neprijatne stvari nam lepo kazuju da u tom segmentu treba još da učimo da bismo to shvatili. U momentu kada to shvatimo, te stvari odjednom postaju prijatne. Neko bira put pun neprijatnih stvari iz kojih će puno naučiti i otkriti svrhu...
Neko, pak, bira samo prijatne stvari i ne zalazi na polje neprijatnih jer je sve divno, lepo i zašto bi to kvario...? I jedni i drugi su u pravu. Svi su u pravu. Svako ima svoj put koji je sigurno najbolji. Neki ljudi jednostavno iritiraju jedni druge i ne postoji način da se to prevaziđe sve dok jedna strana ne promeni svoje shvatanje vezano za onu drugu stranu. Niko nije u stanju da nas iritira svojim postupkom. Ono što nas iritira je duboko u nama i u stvari sami sebe iritiramo. Prema tome, ispada da je loše društvo daleko kvalitetnije za napredak i učenje nego dobro. Sve ono što je dobro i sviđa nam se, ne zahteva nikakav napor i pruža našem egu plodno tle za beskrajni razvoj, jer tako veličamo sebe. U društvu koje nam ne prija, potrebno je sebe poniziti i spustiti na niži nivo od onog za koji smatramo da mu pripadamo, što je veoma dobro i korisno za učenje. Ako smo mi božja kreacija, isto to su i svi oko nas.... Puni potencijala i neslućenih mogućnosti... Samo izlazak iz udobne zone i ulazak u nepoznato vodi saznanju... A ljubav se podrazumeva, jer ljubav je sve oko nas... :zdravica:
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: bolje biti u losem drustvu nego sam

Post by jovanajovana10 »

HALA ti kao i uvek Зоране :) Slazem se potpuno :) ... mrzimo sam ono ste ne poznajemo :) :* :* :*

danas sam opet utvrdila da se ne menjaju ljudi, nego SAMO nase misljenje o njima.
morala sam ponovo to da utvrdim, po 23145 put :D, nisam ga lepo naucila ;)
:*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Post Reply