Moć Kristala

Anđeli, Aura, Channeling, Svetlosno telo, Vibracija tela, "Neobjašnjive" pojave, Slučajnost, Znakovi, Borjevi, Imena i njihovo značenje i uticaj

"Malo" znači da ove pojave nisu obavezno nešto što je neobjašnjivo, nego samo da moramo pomalo da naslućujemo kako funkcionišu
User avatar
lada
Posts: 22
Joined: 27 Sep 2012, 11:48
Location: Subotica

Re: Moć Kristala

Post by lada »

Gospodja Srđana Kalajdžić - priznati kristaloterapeut kaže:
„Nekad se kristali nalaze u stenama u sitnozrnom obliku ili u tragovima, kao njihov sastavni deo, a nekad izrastu lepi, veći primerci, od nekoliko milimetara do više desetina santimetara. Često se lepi primerci gorskog kristala, ametista, citrina, ahata, topaza, granata, fluorita, pirita nađu u šupljinama stena, nevidljivi golim okom, ali znalci, koje vodi iskustvo i ljubav prema mineralima i kristalima, na osnovu znanja i sreće pronađu ih i tako skrivene. Nije lako naći kristale u prirodi, pa pošto su retki i vredni, a uz to donose svetlo u naš život, cenite ih pre svega zbog njihove uloge u pročišćenju i poboljšanju energije u našem okruženju i našem organizmu.
U osvit buđenja čovek je počeo da sakuplja kamenje, prvo kao oružje i ukras, a zatim kao oruđe za rad. Kamen i rad uporedo su uticali na razvoj čovekovih psihomentalnih sposobnosti, tako da se kamen i mineral, ili kristal koristio i za razvoj moći u odnosu na prirodu i u društvu. Pored toga, potreba za sjajem, lepotom, zdravljem… je naša najdublja potreba, naš hleb nasušni jer, složićete se sa nama, nije nam samo materija jedini i najvažniji nivo egzistencije, tu su i svi oni drugi – sav onaj „neopipljivi svet”, sve naše emocije, misli, naš unutrašnji duhovni svet… A o poljuljanom zdravlju i težnji da sebe iscelimo i povratimo u idealno stanje, pa potom i o zovu duše da uzleti, da se vine u visine nebeske, da nadraste samu sebe… o tome i ne treba govoriti, to je toliko u nama, u našoj prirodi, suštini. Pokrenut tim zovom, čovek pokušava da sebi pomogne i ulepša svoj život.
Neko pokušava da najdublju potrebu duše nahrani sirom i krompirom, neko koristi šarene pilulice, neko se hrani lepim mislima i rečima, neko čeka nekog da mu pomogne i ulepša život, a neko leči i ulepšava i onim što nam priroda daje u raznim oblicima – biljem, lekovitom vodom, kamenjem, mineralima i njihovim najlepšim oblikom - kristalima… „

Nakon ove male prelepe priče želim da Vam predstavim za mene najdragoceniji kristal koji zapravo to i nije u poznatom obliku a to je MOLDAVIT. Kaže se za njega da je vanzemaljskog porekla. Bio je formiran pre 15 miliona godina pri udaru ogromnog meteorita o zemlju. Ovaj zelenkasti ili zelenkasto braon tektit je nastao iz vrućine koju je proizveo sudar meteorita sa Zemljom.Za sada postoje samo četiri aktivna nalazišta koja se koriste i to u Češkoj. Pretpostavlja se da će za manje od deset godina sva nalazišta koja se koriste za komercionalne svrhe biti iscrpljena. Posle ovoga, na Zemlji neće ostati ni jedan jedini gram moldavita. Zašto mi je Moldavit toliko važan? I zašto može biti isto toliko važan i Vama? Ako ste na duhovnom putu i treba Vam pomoć i podrška u promeni na bolje, onda je Moldavit nešto što trebate imati.
Moldavit je odličan kamen koji donosi velike i ključne promene u kratkom vremenskom periodu. Približava nas i omogućava nam da lakše komuniciramo sa svojim višim Ja i radi kao katalizator za razvoj unutrašnjeg duha.Kaže se da se može koristiti i za komunikaciju sa vanzemaljcima i da vas svojom kosmičkom energijom može povezati sa kosmičkim glasnicima i uzvišenim učiteljima.Jako je moćan jer vas poravnjava I približava sa čistom Božanskom i kosmičkom energijom.Samo gledanje u ovaj kamen naspram svetla pomera našu svest. Za Moldavit se veruje da njegova božanska spiritualna priroda potiče od njegovih vanzemaljskih korena.Ima ekstremno visoku vibraciju koja otvara, čisti i uskladjuje čakre. Odgovara pre svega krunskoj čakri koju otvara da bi mogla primiti više duhovno znanje.Zbog svoje strukture koja nije kristalna, on vas nosi daleko preko svih ograničenja. Pomaže da se oslobodite privrženosti ovozemaljskim stvarima, brigama i sigurnostima poput novca i brige za budućnost. Podstiče kvalitete poput empatije i saosećanja.Moldavit može kod nekih korisnika izazvati to da se osećaju ,,kao izgubljeni u svemiru,, tj da ih ostavi sa osećajem izmeštenosti i bez korena. Zato je jako bitno da se posle upotrebe Moldavita uzemljite sa nekim drugim kristalom kao što je npr. Hematit. Moldavit je dobro koristiti sa gorskim kristalom koji pomaže da razumemo informacije koje nam je preneo i koji pomaže stabilizaciji efekta Moldavita.Ovaj kamen se vekovima koristio kod astme, osetljivosti tela na toksine, epilepsije.Na psihološkom nivou, pomaže da lakše rešimo emotivne probleme i stanja kao što su ljutnja, očaj i strahovi a to tako što pomaže onima koji su emotivno blokirani da pogledaju u sebe i prepoznaju I prihvate osećanja koja ne izražavaju i drže u sebi.Moldavit pojačava dejstvo drugih kristala i dovodi ih do njihove najviše vibracije.Zanimljivo je da Moldavit pre nego da leči, on osvešćuje uzrok i izvor nezdravosti i onda podstiče procese lečenja. Skreće vam pažnju na dar koji se nalazi unutar vašeg oboljenja.

Moldavit se čisti ispod mlaza mlake vode i to posle preteranog korišćenja. Moldavit reaguje i puni se energijom na svetlosti Meseca. Što je puniji mesec, to više energije kamen preuzima. Preporučuje se da se moldavit čisti i puni u fazi kada se Mesec puni i blizu je punog meseca tako da njegova svetlost može biti efektivno apsorbovana u kamen. Takodje može biti postavljen na Sunce za dopunu svoje energije. Ovaj kamen nikako ne smemo nikako stavljati u slanu vodu, jer je jako nežan i so ga može oštetiti.

Image

Uživajte u ljubavi sa Moldavitom i srećno na putu duhovnog napretka !
Učitelji otvaraju vrata a vi morate ući sami.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Moć Kristala

Post by Naly Younis »

Hvala @lada na ovom iscrpnom članku.. :D

Ovo je jedan video iz jedne emisije i ono što mi je jako interesantno, a spominje se ovdje, jeste VIBRATORNI BADEM: Na dnu - aleksandrit. ispod desnog stopala žuti topaz a ispod lijevog stopala granat. To je uzemljenje. Kada se tome na vrh doda dijamant otvara nam put ka univerzumu.
http://www.youtube.com/watch?v=BwaK62LDWVY
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
silens
Posts: 2
Joined: 15 Nov 2012, 22:57

Re: Moć Kristala

Post by silens »

http://www.dekameron.biz/kristali.html evo vam jedan dobar sajt o kristalima. nekada sam imao svoj kristal moci. sada im se opet vracam.
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: Moć Kristala

Post by John Work »

Kada je moja majka u časopisu pročitala da joj mahovinasti dendritski ahat može pomoći da izleči zujanje u ušima, odmah sam se bacio u akciju traženja istog. Nije mi bilo potrebno puno vremena da ga nađem u prodavnici kristala u Zmaj Jovinoj u Novom Sadu.
Kupio sam jedan i meni, nakon toga sam njoj kupio Tirkiz, a meni Oniks.

Kristale punim stavljajući ih u slanu vodu par minuta i izlaganjem suncu u periodu od nekoliko časova.
Nosimo ih u džepu a čitajući vaša uputstva vidim da ih nismo pravilno upotrebljavala (ili nismo imali dovoljno vere u njih), pa nam stoga nisu doneli ni poboljšanje zdravstvenog stanja. U međuvremenu je moja majka ahat izgubila a tirkiz iz nekog razloga prestala da nosi.

Devojka koja radi u gorepomenutoj prodavnici kristala mi je rekla da se kristali ne kupuju tako (dajte mi molim vas kilo ovih :) ) već da se posmatranjem odabere onaj kristal koji nam se najviše dopada tj koji nas najviše privuče.

Hvala što ste otvorili ovu temu jer ću se još malo informisati i krenuti da ih ubuduće koristim na ispravan način.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Moć Kristala

Post by Naly Younis »

Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
User avatar
nasmijano Sunce
Posts: 46
Joined: 30 Aug 2012, 10:46

Re: Moć Kristala

Post by nasmijano Sunce »

Cao:)

Nove kristale stavite u suvu so da prenoce.
Neke kristale kao sto su lapis,tirkiz,hematit,magnetit,alabaster,halit... Nikako u vodu!
Rozi,ljubicasti,zeleni vole mjesecinu ili se pune na gorski kristal.
Svi kristali se prazne uz hematit,a pune uz gorski.

Ja obozavam kristale! Oni nam pomazu u svemu! I kao zastita i ciste auru i otvaraju nas ka novim stvarima:)
Oni su slatki mali pomocnici koje ja volim puuuuno
Danas je najljepsi dan u mom zivotu!
"Always look for brihter side of life"

"My endless possibilities has the whole world opened for me cause I'm lovin' life"
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: Moć Kristala

Post by jaspis »

Jee, postoji tema o kamencicima :)

Predivni su, meni su donijeli puno lijepih promjena u zivotu, pogotovo jaspis sto se moze zakljuciti i iz nicka...

Taj me kamen cisti smiruje oslobada, nekako bas kao da smo na istoj valnoj duljini...

Uz jaspis mi je fascinantno i boji kamenje
To su bas predivni i mocni kamencici za sve, od glavobolje koju maknu u par min do predivnih prijatelja u meditaciji, reikiju i slicnim tehnikama...

Ima li jos netko iskustava s boji kamenjem?
Bas bi htjela cuti jos necije misljenje jer na svakog djeluju drugacije, u meni izazivaju mir i radost i to momentalno.
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Krijesnica

Re: Moć Kristala

Post by Krijesnica »

Weee, dobili smo temu o kristalima! :D Odličnooo!

Svojstva kristala možete pročitati na ovoj stranici: Nebeski dar, ja ih također naručujem s te stranice i dosad imam samo pozitivna iskustva. Redovito dobijem i neki gratis kristalić, uvijek dobro dođe. :)

Ja sam poprilično osjetljiva na njihove energije tako da ih ne koristim prečesto, svaki njihov efekt jako brzo osjetim.
Volim koristiti gorski kristal za meditaciju jer me brzo opušta i dovodi u meditativno stanje. Izrazito moćan kamenčić. Karneol koristim za sakralnu čakru jer mi potiče kreativnost i inspiraciju. Imam mali zeleni kamenčić krizokole koji jaaaako učinkovito uklanja bolove izazvane grčevima bilo koje vrste, kod mene su to najčešće menstrualni grčevi. Krizokola me spašava od ispijanja analgetika.
Ametist koristim za energiziranje trećeg oka, kao i za uklanjanje glavobolje ili začepljenja sinusa. Isto jako efektivno.
Imam mali plavi kamenčić prehnita koji ima umirujuću vibraciju, dobro dođe kad u mislima ponestane bistrine.
Veliki kristal citrina držim na stolu kraj kompa da upija zračenje, također ubrzava ostvarenje želja i privlačenje novca.
Pored navedenih imam još: zeleni žad, ocean jaspis, narukvicu za 7 čakri, žuti kalcit, i dva kamenčića granata.

Svaki od njih mi je poseban, ponašam se kao da su oni moja dječica :P Doduše, jednom ranije sam imala loše iskustvo s ametistom...ali to nije vrijedno spomena. Neznanje = ludost :P
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: Moć Kristala

Post by jaspis »

niti ja se ne druzim stalno s kamencicima vec vise onako prema osjecaju

za menstrualne bolove je meni odlican dimni kvarc

ametist me smiruje kad osjecam neki psihicki nemir

tirkiz i labradorit su mi dobri za meditaciju

ma svaki je bice za sebe oni su mi bas prijatelji

I ja volim Nebeski dar, odlican ducan

Bila sam tamo kod njih bas u trgovini i zenska koja radi je jako ljubazna susretljiva a ujedno i nenametljiva, bas onako kako treba jedino mi ducan nije bas na ruku...
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Krijesnica

Re: Moć Kristala

Post by Krijesnica »

Da li je netko ovdje punio kristale kroz meditaciju? Kako bi ta procedura trebala izgledati?
Post Reply