vidovitost,vidovnjaci... :)

Ovde se nalaze teme koje su neodređene u smislu da su previše opširne.

Zarad lakšeg snalaženja na forumu molim vas da teme postavljate oko jednog specifičnog pitanja i da probate što više da suzite oblast o kojoj pričamo. Na taj način svi ćemo se lakše snalaziti i forum će biti usmeren i lak za snalaženje.

Teme ovde su zaključane, vredi ih pročitati jer ima divnih postova, ali jednostavno su previše neodređene.
User avatar
Nurr
Posts: 13
Joined: 19 Aug 2012, 22:12

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by Nurr »

Draga Jovana,ne jako postujem to sto si napisala kao i Kyra sta je napisala,kao sto sam ti napisala u veoma slicnim uslovima smo odraske u verovanje kako su nas ucili,ja sam spomenula demone samo u kontekstu da vidovnjacima oni daju delic da vide nasu buducnost/Sto se tice lose strane sto si napisala upravu si ne treba davati im *moc*ali isto tako nikako ne treba da je negiramo.Ja sam nedavno shvatila da moja greska u verovanje u Boga su jako uticala crkva kao institucija,znas ono nemoj ovo uraditi jer Bog cete kazniti,,i dugo sam zivela u tom uverenju,,sada slobodno mogu da kazem da se moj stav totalno promenuo,,Bog ne kaznjava mi sebe kaznjavamo svojim mislima i recima koje izgovaramo jer sve sve se materijalizuje,,Bog je cista i nesebicna LJUBAV i svuda je oko nas,i za mene Njegovi zakoni i poruka je da se oslobodimo ogranicenja u nama,naseg ega,predrasuda kao ogranicena bica ,menjanje sebe,,prvenstveno kao ljudskih bica,,nije nemoguce ali je u pocetku dosta tesko..misli su one koje su najvaznije,,ja znam da ne mozemo kontrolisati ih jer ih ima jako puno ali mozemo da kada osetimo da neka negativna misao dodje odmah je odbacimo jer iza nje slede ostale negativne misli..evo jedan primer-kada ides kod nekoga u posetu,ljudi najvise razgovaraju sami sa sobom svoj dijalog vode,,e onda ako ta osoba nam je prosli put nanela neku *uvreedu*mi u glavi pocnemo razvijati filmove ovako ce biti,to cu joj kazati a to je sve neka vrsta NEGATIVNOSTI,ulaskom u kucu nasa energija je promenjena i mi je prenosimo na domacina i onda jedino mozemo ocekivati je neku losu komunikaciju u kojoj nam nece biti lepo,,e sada samo obrnemo da saljemo lepe misli toj osobi sta je rezultat-da cenam biti prijatno tokom posete...naravno Jovana ne mozemo sluziti Bogu i Djavolu u isto vreme ali za mene je djavo svaki moj strah,svaki moj los postupak,moja losa osobina koje ne zelim da se oslobodim,,,svi smo mi na razlicitom stepenu duhovnosti,,to je ona prica o dva vuka,,dobar vuk su sve nase vrline a los mane koga ces hraniti u takvu osobu ces postati vremenom...nista u ovom zivotu nije slucajnost,to sam se uverila puno puta,,naravno Jovana da ima ljudi kojima je dat dar vidovitosti ali na njih je tesko naici,,svi mi imamo intuiciju u sebi i radom na svojoj duhovnosti je jacamo to je isto jedna vrsta vidovitosti,,naravno da su ljudi sve napisali ali do toga su dosli uz spoznaju Vise sile i kako su radili na sebi tako je taj dar-intuicija rasla sve vise i vise...ljubav kada otkrijemo u sebi cista nesebicna onda je to jedino Ljubav Bozija-i ja postujem sve one koji ne veruju u ono sto ja verujem jer smatram da je Bog na Zemlji bas dao da svi imamo razlicite duhovnosti(Budizam,Jevreji,Islam )i da spoznamo da je sve isto,,ali isto tako nisam utopista da verujem da su svi ljudi isti jer kako onda ima onih koji rade lose postupke?Nesto znam nikoga ne valja osudjivati i suditi,bilo sta da ta osoba ucini jer nisam ja ta koja to treba da uradi,,strahovi i sumnje su tamna strana i ako ih uspemo izbrisati zaista cemo doziveti Carsko Nebesko..ja nisam neki vernik koji redovno odlazi u crkvu ili posti,,Zakon privlacenja je napisan jos u Bibliji ali mnogi ljudi ne razumeju jer je napisano metaforicki i metafizicki...prica o izlasku iz Egipta po meni znaci da taj Egipat oznacava nase ropstvo nasim predrasudama,strahovima,gnevu ,,a izalazak oznacava menjaj sebe i onda ces postati druga osoba jer svi tezimo necemu visem..nije mi jasno bas kada napises ljudi su napisali,naravno jer nema trece vrste na Zemlji..isto ako neko veruje u Marsovce ja kazem Ja verujem u jednoga Boga tvorca svega vidljivog i nevidljivoga....Slazem se Kyra sa tobom da vecina ljudi nisu spremni da uklone zlo,nesrece itd..isto tako smatram da ovo ipak nisu poslednja vremena vec pocetak ali ne verujem dace se desiti jer roditelj nikada svojoj deci ne zeli kraj,,isto sam ja u trenucima slabosti odlazila kod vidovnjaka i nista nije se desilo sto su mi rekli ali jedino proslost,,,Nurr znaci svetlost i arapska je rece..ovo je velika tema o kojoj mozemo da razmenimo misljenja jer time ucimo..isto tako je tuzno kada je neko ogranicen i ne zeli da se menja,,dato nam je i svi mozemo u sebi da imamo samo lepe misli i postupke,,
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: vidovitost,vidovnjaci... :)

Post by jovanajovana10 »

Nurr, daleko od toga da podrzavam nekog ko ne zeli da se menja (pogotovo za svoje dobro),ali mislim da ja licno imam krajnje granice i sustinu koju ne zelim da menjam a sve ostale varijacije i sugestije prihvatam ako ih smatram logicnim. npr. nebih promenila veru ali bih promenila neke detalje u vezi shvatanja moje vere ako ih smatram logicnim.
Ja ne znam apsolutno nista o palim andjelima i slicnim stvarima jer me nije zanimalo da procitam , nisam se interesovala za to i zato sam te zamolila ako se nadje neko koga ce zanimati nesto u vezi toga a u okviru je ove teme da se ubacis i odgovoris.
ja sam svoj problem sa losom stranom resila odmalena kada sam stalno ponavljala ono ne cini drugima sto ne zelis sebi, i kada god sam pokusala da lose i pomislim opet mi se vratila ta recenica i tako bezbroj puta , tako da i sada kada slucajno pomislim nesto lose o bilo kome i bilo cemu na pamte proleti "a da li to zelim sebi ?"
uostalom kad smo vec kod vere u Bibliji stoji da Adam i Eva nisu pre nego sto su jeli zabranjeno voce mogli da razaznaju dobro i zlo , samo dobro, to im je bila kazna i od tada su razaznavali i cinili zlo oni i ceo ljudski rod. Znaci dobro je starije od zla. imam audio snimak i skoro sam slusala orginalnu verziju o tome.
NEGO ,STO SE MENI TICE DOSTA O VERI. zelim to da ostavim SAMO sebi :)

Zaista ne volim da govorim o tome ni da postavljam pitanja da li je to tako nije tako , znaci ovo ili ono...
a o bilo cemu drugom mozemo da diskutujemo sem o veri... zato mi ova tema vise nije privlacna
:*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Locked