Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Odnos, komunikacija, interakcija sa ljudima oko nas. Kako, šta, zašto? Mame, tate, braće, sestre, prijatelji, poznanici, partnerke, partneri, žene, muževi, kolege...
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Post by sarah »

Ljudi dolaze i prolaze, neki ostaju a neki se zadržavaju vrlo kratko, obično tek posle njihovog odlaska shvatimo šta smo to od prolaznika naučili. I naši prijatelji su naši učitelji u onome i kako treba i kako ne treba...Baš smo danas pokrenuli pitanje ljubavi prema sebi, i to je uvek odgovor na sve nedoumice...Kada voliš sebe ništa što neko drugi izgovori ili uradi ne može naškoditi, jer mi volimo i prihvatamo ono što jesmo i sve ono što to i predstavlja :)
Kada ljubav prema sebi raste zavisnost od drugih opada (lepo je to Krijesnica na temi opisala :svekul:) i stvara se određena distanca i nedodirljivost a iz toga nastaje sloboda, a iz te slobode raste i ljubav prema ostalima i svakome bez obzira na ono šta taj neko jeste i šta govori, jer mi prihvatamo i volimo sebe a samim tim i sve drugo...I to je put koji svako za sebe mora sam izabrati, a do tada će se stalno vraćati na staro...To sam i mojim prijateljima rekla uvek kao odgovor na pitanje kako da se promenim...Uvek pitam a koliko ti voliš sebe? Pa ako se kod nekog od njih primi nema veće radosti za mene :veselica:
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Post by Ivan Spg »

E Pozitivo ima trolova i u životu :) Pošalji je nek pročita kućni red ;) :D
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Post by najzad »

DenVik wrote:Draga Najzad, hvala na divnim ruzama. Volim forum, za mene ovo nije puki egzibicionizam sa svojim i tudjim osecajima. Volim duse ovde ali ih i vidim i osecam, ja se ovde ne hvalim, ne foliram, ne pravim pametna( ja jesam pametna :mig: )sve sto kazem ja sam dozivela i prezivela, stvarno citam sta ljudi pisu i koje stavove zastupaju, jer me to zanima. I postujem jako sta to upravo radis sa sobom i za sebe..
Draga Den,naravno da mi prija,save ovo sto si napisala ali zelim da znas da sam to sve o tebi i osetila i upoznala te (i pre ovog teksta,hahaha,samo se tereba biti na istoj vibraciji) posebno mi je drago sto tako iskreno i temeljno prilazis, sa naglaskom na citas sta ljudi pisu, a snaga tvoja i iskrenost je u tome sto si dozivela i prezivela pa tako i uliva poverenje.Susretacemo se mi jos puno, puno, uciti i rasti zajedno :drugari: :andjeo:
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Post by najzad »

Draga Sarah,
predivno si sve rekla
,ja cu samo dodati kada sebe volim onda i od nazovi neprijatelja dobijam prijatelja,i od njega ucim ,idem dalje bez bola, ogledam se u njemu i radim na sebi a to je divota kad uspem da se iz sasvim nove tacke u bilo kojoj situaciji domognem dobrobiti i izvucem za sebe i pouku i napredak. :D
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Post by pozitiva »

Da,sarah u potpunosti si u pravu ;)
Kako se ne steh to da je pitam? :budala: :mig:
No nema veze...
Devojka jako pati od ega, ako bude zelela zavolece sebe ako ne...zao mi je
To je njen put,ona bira
Ja biram da budem srecna u ovome sada :) :) :veselica: :veselica:
A sarah jeste i u pravu si,u trenutku kad me je strecnulo to sve,u tom trenutku sam se na momenat odrekla ljubavi prema sebi,ali brzo sam skontala sta radim i krenula da hopsam da pruzim ljubav i razumevanje i sebi i njoj
Tako da opet ja lepo srecna i zadovoljna i u vortexu :veselica: :veselica:
Spoygg ne bi njoj pomogao ni kucni red :mig:
Salim se
Videcemo ;)
Najzad,potpisujem svaku tvoju rec :)
Hvala svima
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Post by Brida »

Ne znam gde ovo da napisem,pa cu ovde.
Imam komsije muz izena srednjih godina,koji stalno nesto rade,popravljaju u ulici,onda naglas bukvalno hvale sebe kako samo oni rade.Sve sto su do sad uradili,uradili su na stetu nas ostlih.Oni su skoro dosli,mi ostali smo otprilike tu 20 god.i duze.Ne znam kako smo ziveli dok oni nisu dosli?! :djavo:
Svi cutimo,jer niko ne zeli da se svadja s njima.Oni bukvalno traze da se svadjaju,i samo hvataju na viku.Najvise me nervira kad pocnu naglas da pricaju da bi mi culi,npr."vidis kako je ovo,niko nece..sta je to 100,200 eura,da hoce da rade zaradili bi..."Tesko je objasniti.Samo vicu,vicu..Sve im smeta..Mozda on misli posto je tako reci jedini muskarac u ulici,i da moze da radi sta hoce..posto nema ko da mu se suprostavi.Hoce da nametnu neka njihova pravila.
Toliko su negativni,Stalno se i svadjaju izmedju sebe.Ne znam ali toliko me pogadja,pokusavam da se iskljucim,ali.. :nempojma:
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Post by pozitiva »

Posalji im ljubav
Jedino to
Sve sto te nervira...i kad te nervira ...u tom momentu odrices se ljubavi i prema sebi i prema njima
Posalji im ljubav i razumevanje
Oni ne znaju za bolje
Ne znaju drugacije
Sad hopsaj
Samo ponavljaj
I ne odrici se ljubavi
Ni jednog jedinog trenutka
Slusalce na usi i u meditaciju
Okreni se sebi
ne njima
Ti si vazna
Ti zelis sebi dobro
Ti zelis da budes srecna
Onda to i budi
Izoluj se to su oni
Oni su nebitni
Ti si bitna
I budi srecna!!!!! :) :)
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Post by Brida »

pozitiva wrote: Oni ne znaju za bolje
Ne znaju drugacije
U pravi si.
Sad su se smirili pokusacu da radim na sebi.. :D sve sto treba.Ceo dan sam sa slusalicama u kuci,pokusavajuci da... :mig:
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
123
Posts: 12
Joined: 19 Feb 2013, 23:08

Re: Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Post by 123 »

Last edited by Ivan Spg on 26 Apr 2013, 20:58, edited 1 time in total.
Reason: Uvek piši na čega vodi link!!!
“Moja podsvest pronalazi puteve za realizaciju mojih zelja i od ovog trenutka one se materijalizuju u stvarnosti,onim redosledom koji je najbolji za mene”

http://www.youtube.com/watch?v=H9y53tm5l1s
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Razumevanje okoline za pozitivan stav prema životu

Post by pozitiva »

svaka cast 123
ovo je zaista vise od bilo cega
i vise i bolje od tajne
na koji nacin i kako se izboriti sa oklinom koja ne radi na sebi i koja ne zna za zp ili ne zeli da zna
svaka cast
hvala ti :ruzha: :drugari:
Post Reply