Biti sam

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Biti sam

Post by DenVik »

Ma Leci,Sančo je muško u duši, samo to ne zna( eej, brzi Gonzales i meni se obraćaju tako, valjda ta energija izbija :lol: )
e sad će neki pametnjaković da se javi i kaže kako nema muško, žensko, sve je isto( ali ima razlike, ja videla :mig: )
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Biti sam

Post by Brida »

:D :D
U pravu si DV :veselica:
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Biti sam

Post by Brida »

Bez obzira što ste verovatno doživeli neko razočaranje u prošlosti pokušajte ne suditi o drugim ljudima na osnovi prošlih iskustava, već upoznavati svaku osobu iz nove perspektive.Razmislite o svojim očekivanjima. Nemojte misliti da će vam samo intenzivni odnosi s drugim ljudima pomoći da ne budete usamljeni. U korenima usamljenosti uvek leži i problem koji imamo sami sa sobom, bilo da je on nisko samopoštovanje ili nedostatak veština komunikacije ili neznanje o tome kako biti blizak s drugima.
Ne verujte mitovima da dvoje ljudi kada se voli postaje "jedno". Koliko god ta misao izgledala romantično vi jeste i uvek ćete biti dve odvojene osobe. Ne odbacujte prijatelje zato što ste zaljubljeni i nemate vremena ni volje odvajati se od svog partnera. Isto tako, ne zaboravite da jedan deo svog vremena provodite i sami. Koristite vreme kada niste okruženi drugim ljudima da bolje upoznate sebe. Neka to bude prilika za razvijanje lepog odnosa sa samim sobom, ravnoteže, mira, prepoznavanja i razumevanja vlastitih emocionalnih potreba.Bez obzira na to koliko volite partnera, ne treba zajedno da provodite 24 sata dnevno. Svako ima svako ima svoj posao, hobije i neke druge obaveze u životu....Ako ste jedna od onih osoba koja zanemaruje prijatelje čim se upusti u ljubavnu vezu, onda odmah sami sebe osuđujete na usamljenostt...
Da li je samoca laka?Dokle god ljudi žive svoje autentične živote u kojima se osećaju dobro, a da pri tom ne ugrožavaju kvalitet života svog okruženja, dotle ih ne treba dirati i nuditi im ono što im nije potrebno. Očigledno, nisu „izgubljeni“ kako drugi misle, pa ih ne treba ni „nalaziti“. Umesto što o njima razmišljamo kao čudnim ljudima, bolje bi bilo da razmislimo o tome koliko vremena imamo za svoje najbliže, koliko često viđamo prijatelje, koliko traju telefonski razgovori, da li nas stvarno zanima odgovor na pitanje kako je neko... :)
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Biti sam

Post by Brida »

Uzivajte u zivotu!!!
Uzivajte u zivotu i vreujte u Univerzum.Pocnite tako sto cete prihvatiti sadasnju situaciju kakava god ona sada bila,prihvatite odgovornost za nju.Vasa sadasnjost je rezultat vaseg proslog razmisljanja.Moja trenutna sitacija je losa i ja je prihvatam,trazila sam od Univerzuma obilje,ljubav cak i macka iz prethodnog posta,mislim da je u pitanju rusko plava macka :D ,ne brinem jer znam da ce mi Univerzum da ti obilje,ljubav cak i tog lepog macka :D
Dok cekate da vam Univerzum dostavi ono sto ste trazili,posveti te malo paznje sebi,posvetite paznju vama dragim osobama.Obradujte ih nekom sitnicom,mali znak paznje je dovoljan,osecacete se bolje i vi i oni.Nemojte cekati kad budete imali ovo,ono uradite to sada.Zivot je prelep da bi ga trosili na svadju,mrznju,bes...volite se.
Posveti te se sebi.Opustite se.Pustite muziku igrajte,pevajte,setajte,citajte.Licno me opusta citanje knjige,iskreno vise volim da citam "normalne"knjige :D Volim da kupujem knjige,volim kad udjem u knjizaru i onda polako biram knjigu,volim miris knjige.Trenutno nisam u situaciji da kupujem knjige,ali pomocu interneta skninem knjigu i citam,nije bitno.Guglajte,trazite nesto sto vas zanima,toliko dobrih stvari moze da se sazna,nauci pomocu interneta.
Nemojte praviti drugi plan,verujte da ce vam Univerzum dati tacno ono sto ste trazili,cak i vise.
Spremite se izadjite napolje prosetajte,sami.Volim da setam kejom,sama.Ranije kad sam setala sam mislila "Ljudi sigurno misle gledaj ovu lujku,sama seta.."kasnije sam shvatila da ne misle to oni nego Ja.Sada kad setam verujem da misle"Sto ova devojka izgleda srecno zaljubljeno,ispunjeno,bas je lepa,pozitivna.. :D sigurno ide da se nadje sa deckom,ili drustvom"mada u sustini nije bitno sta drugi misle,vazno je sta vi mislite o sebi i kako se vi osecate.
Mozda ne volite da se setate jer ste sami,usamljeni i mozda vas zaboli kad vidite srecne,zaljubljene parove.Nemojte se tako osecati,setite se vi ste trazili ljubav i dobicete,i vi cete biti zaljubljeni,verujte.
Dragi moji uzivajte u zivotu,zivot je tako lep.
Sto kaze Lujza "Danasnji dan je veoma uzbudljiv period tvoga zivota.Ucesnik si jedne carobne avanture i nikada vise neces proci kroz ovaj isti trenutak" :D

The Beatles All You Need Is Love
http://youtu.be/rMbIjsUMFrY
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
Monja
Posts: 201
Joined: 14 Oct 2012, 15:23

Re: Biti sam

Post by Monja »

Sančo, predivan post. Hvala ti :ruzha:
Nema tog delanja koje može da nadomesti neusaglašenost energija. - Abraham
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Biti sam

Post by Brida »

Hvala :D
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Biti sam

Post by Brida »

Još jedan čest metod bežanja od problema usamljenosti jeste gledanje televizije. Tačno je da vas gledanje televizijskog programa može nakratko zamajati i tako vam skrenuti misli s problema, ali vam to neće rešiti problem. Samo će ga pogoršati, jer ste, dok gledate televiziju, u potpunosti neproduktivni, ništa ne radite kako biste pronašle društvo koje želite. Televizija vas sprečava da uspostavite nove odnose, kao i da produbite već postojeće.

Sve je više ljudi, koji veliki deo vremena provode pred kompjuterom, bez neposrednih kontakata sa drugim ljudima. Takvo ponašanje može da vodi u potpuno otuđenje, u socijalnu izolaciju. Međutim, savremene net-studije naglašavaju postojanje tzv. internet paradoksa. Naime, dok su neke od prvih studija o uticaju interneta na otuđenost ljudi isticale da je ekstremno korišćenje interneta u korelaciji sa usamljenošću i depresijom, novija istraživanja pokazuju da, na primer, snalaženje na internetu, odnosno ovladavanje tehnologijom i mogućnostima interneta, povoljno utiču na prevazilaženje usamljenosti. Prosečan korisnik interneta vremenom sagledava njegove nove mogućnosti i tu se oseća sve sigurnije, zadovoljnije, internet mu donosi uzbuđenje, otvara nove svetove.
Internet, osim toga, može biti i od direktne pomoći u prevazilaženju doživljaja usamljenosti. Naročito ako su ljudi fizički udaljeni, izolovani od drugih, internet može da posluži kao sredstvo povezivanja. Mnogi ljudi ciljano odlaze na internet da bi bili u kontaktu sa dragim ljudima. Oživljavaju stara poznanstva, uspostavljaju nova, pronalaze ljude sa kojima se posle druže i u realnom životu. Posredstvom interneta lakše se pronalaze ljudi sličnih interesovanja i životnih stavova, što je značajan faktor za uspostavljanje prijateljskih odnosa, pa i ljubavnih veza.
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Biti sam

Post by DenVik »

Internet mi je doneo novu porodicu u moj život, nove divne duše ( živeo internet :veselica: )
ali isto tako nisam za preterivanje.
Ali sam mišljenja da kad voliš sebe, poštuješ svoje vreme, svoj život, svoje telo, svoj um, svoje Biće, onda radiš stvari koje ti prijaju, koje ne opterećuju, koje te vesele, uživaš u svemu što radiš, vidiš, gledaš, pratiš...poštuješ svoj sadašnji trenutak.

Ko je, bre, Brida?? Gde mi je Sančo, turbo brzi Gonzales?? :ludiranje:
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Biti sam

Post by Brida »

Sve postoji s razlogom.Ukljucujuci i tebe,koji si postavio ovo pitanje.'Beskoristan sam',odgovor je koji dajes sebi.Taj ce te odgovor uskoro otrovati i ziv ces umreti-mada ces nastaviti da hodas,jedes,spavas i pokusavas sto vise da se razonodis.Ne pokusavaj da budes koristan.Pokusaj da budes to sto jesi:to je dovoljno i u tome je sva razlika.
Ne hodaj ni brze ni sporije od svoje duse.Jer ona je ta koja ce ti pri svakom koraku pokazati u cemu je tvoja svrha.Ponekad ucesce u velikoj bici pomaze da se promeni tok istorije.Ali ponekad se to postize samo osmehom,bez povoda,upucenim osobi sa kojom smo se slucajno mimoisli na ulluci.Mozda je bez ikakve namere,spasen zivot nepoznatome koji je i sam smatrao da je beskoristan,i koji je mozda nameravao da se ubije,sve dok mu jedan osmeh nije ulio nadu i poverenje.
Zivot nikada nije beskoristan.Svaka dusa koja je sisla na Zemlju ovde je s razlogom.
Ljudi koji zaista cine dobro drugima ne traze da budu korisni,vec zive zanimljiv zivot.Gotovo nikada ne dele savete,vec sluze za primer.Pokusaj samo to ziivi onako kako si oduvek zeleo da zivis.Trudi se da ne kritikuje druge i usredsredi se na ono o cemu si oduvek sanjao.Mozda ti to ne deluje vazno.Ali Bog,koji sve vidi,zna da primer koji pruzas Njemu pomaze da popravi svet i svakodnevno ce te obasipati blagoslovima.

.......I bicu dovoljno hrabar da otvorim vrata hrama koji vodi do moje duse .Da gledam u sebe kao da sam prvi put u dodiru sa svojim telom i svojom dusom. Neka budem u stanju da prihvatim sebe takvog kakav sam.Covek koji hoda,oseca,govori,kao i svaki drugi,ali koji je uprkos svojim manama-hrabar.Neka me zadive moji napjprostiji postupci,kao sto je razgovor sa nepoznatom osobom.A ako budem sam u sobi,prici cu prozoru,pogledacu u u nebo i uveriti se da je samoca obicna laz -Univerzum je sa mnom.I tako cu proziveti svaki trenutak dana kao niz neprestanih iznenadjenja za mene.'
Paulo Koeljo' Rukopis otkriven u Akri'
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
Post Reply