Tvrdoglavost

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
Зоран
Posts: 203
Joined: 27 Mar 2013, 15:02

Re: Tvrdoglavost

Post by Зоран »

Pozdrav svima. Po mom mišljenju, tvrdoglavost se javlja samo kao rezultat kritike, čak nerazumevanja tuđih stavova. Nikada sebi nećemo reći da smo tvrdoglavi, ali to veoma "rado" kažemo drugiima. I to samo u slučajevima kada ne uspemo da ih ubedimo u neko naše uverenje. I čini mi se da je uvek tako... Možda grešim, al' ja sam takvog dojma...:)
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Tvrdoglavost

Post by Član 257 »

Зоран wrote:Pozdrav svima. Po mom mišljenju, tvrdoglavost se javlja samo kao rezultat kritike, čak nerazumevanja tuđih stavova. Nikada sebi nećemo reći da smo tvrdoglavi, ali to veoma "rado" kažemo drugiima. I to samo u slučajevima kada ne uspemo da ih ubedimo u neko naše uverenje. I čini mi se da je uvek tako... Možda grešim, al' ja sam takvog dojma...:)
Apsolutno se slazem sa ovim sto si napisao.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Tvrdoglavost

Post by DenVik »

Hm, ne citiraj ceo post iznad!!

:rofl: :rofl: :lol:

Ali se slažem sa Zokijem( ćirilicom pisano) kao i uvek.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
leci
Posts: 351
Joined: 19 Aug 2012, 21:28

Re: Tvrdoglavost

Post by leci »

Da, dobro je Zoki rekao, međutim kada jedan upre da objašnjava i ubeđuje drugoga, tada obično dobijemo dva tvrdoglava, he he he
Image
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Tvrdoglavost

Post by Član 257 »

Je l' to onaj fazon: ''E sad necu ni kako ja hocu!''
(ili je to inat?)
Attachments
stubborn-kid.jpg
stubborn-kid.jpg (14.05 KiB) Viewed 3154 times
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Tvrdoglavost

Post by DenVik »

To samo znači da tada nismo u stanju dopuštanja. Ili ga zovi kako hoćeš.
Sve što nije ljubav ( stanje ljubavi) je samo produkt uplašenog mozga iliti ega. Hvala, bogi, što ne moram da poverujem baš svemu što moj mozak proizvede.
Ali stati iza svojih stavova, kad time osećaš svoje Biće, kad znaš svakom svojom ćelijom da si konektovan sa sobom i kad te niko me razume- to ja ne zovem tvrdoglavost!
Tada pomeram granice svesnosti, tada pomerim sve granice jer sam tako odabrala.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Tvrdoglavost

Post by sarah »

Divno rečeno DenVik, to je to...Najbitnije je napraviti razliku između onog što mozak proizvodi i onoga što duša oseća :) Ako je ono što radimo, i za šta se zalažemo inspirisano ljubavlju, nebitno je kako će nas drugi okarakterisati :D
Post Reply