Naše misli i osjećaji

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
gagica
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 18:21

Re: Naše misli i osjećaji

Post by gagica »

Krijesnice, super stvar, nisam sigurna ali cini mi se da sam je vec slusala. :nempojma:
Extra je.
Krijesnica

Re: Naše misli i osjećaji

Post by Krijesnica »

Mene baš nekako dira u srce... :mrgreen: Bilo bi lijepo da je svijet takav, bez ikakvih pravila i sistema, svi žive u zajednici, nitko nikoga ne napada jer se nitko ničime ne zamara. :D
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Naše misli i osjećaji

Post by sarah »

Krijesnica draga želim ti ostvarenje u svemu što radiš i čime se baviš, znam da ćeš nam uskoro pisati o svim novim saznajima i iskustvima do kojih si došla, a do tada šaljem ti ljubav i podršku :drugari:
User avatar
aurelia
Posts: 21
Joined: 20 Aug 2012, 09:57

Re: Naše misli i osjećaji

Post by aurelia »

Pozdrav dragi moji :) Nadam se da nisam puno promasila temu,ali imam samo jedno kratko pitanje.

Kako znati kada i da li prestati sa nestrpljivim iscekivanjem i prepustiti sve univerzumu? Hvala unapred na odgovorima :ruzha:
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Naše misli i osjećaji

Post by jovanajovana10 »

i tebe aurelija dugo nije bilo <3 pa... drago mi je sto si tu !
ja bih ti savetovala odmah da prepustis univerzumu :)
zasto bi ti radila kad moze on ?!
u tome i jeste stvar , vecina nas i ima problem sa tim ne brini ali da govorim u svoje ime , kada je zelja jaka ja tesko uspem da prepustim univerzinu ,a kada je neka lagana zeljica prepustim je i ona se odmah ostvari .
ja REDOVNO ,svakog dana nailazim na malecne manifestacije ,neverovato smesne jer za njih su mi cuda moguca a velike se teze ostvaruju. recimo da ti ispricam,
dala sam novac cimeru da kad vec ide do prodavice kupi mi cigarete , cim je on izasao ja sam se setila da sam zaboravila da mu kazem da mi kupi limun ... jooooj limun da !...kada se vratio kupio je za sebe detedzent sa mirisom limuna i pakovanje zutih kesa za smece ruske prozivodnje kada ih je otvorio zgranuo se sto je pisalo da su kese za smece sa mirisom limuna . ma ko pravi kese za smece sa mirisom limuna ?! :lud:

kada nebih imala otpora za bilo sta ''veliko'' (velimo je u mojoj glavi nema u Univerzumu malo veliko) kao sto nemam apsolutno prema ''malim'' stvarcicama definitivno bih bila milioner i ostvarila sebi svaku zeljicu. Mada , mora od nekud da se pocne :)
ali tu je problem , ja znam bolje od univerzuma :D :D :D da,da..
tako da moj ti je savet prepusti to univerzumu sto pre , nemoj da se otimas sa njim , tezi ka tome ... i sve ces da dobijes
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Naše misli i osjećaji

Post by Aurora3 »

Zdravoooo :) :) :)
Pa, kako ste mi??
Ja sam se vratila sa odmorcica...nedostajali ste...ali evo vas/nas opet :)

A sad, da vam priznam, tj. da se pohvalim, svakog dana sam uvidjala da su kod mene nastupile neke promjene. Pozitivne naravno, za koje ste zasluzni vi.
Ne reagujem vise za svaki prigovor koji dobijem, ili ne reagujem burno kao ranije, svakoj situaciji pristupam mirnije, sagledavam pozitivne strane, kad osjetim da nervoza dolazi, udahnem duboko, i pokusam da u sebi kazem neku afirmaciju, priznajem nekad mi uspije, nekad ne, ali uglavnom umanjim ili otjeram nervozu.
Takodje, svakog dana sam nailazila na neku potvrdu Zakona Privlacnosti, na neki primjer, na nesto, bar se pomenuo negdje...vjerovatno je tako bilo i ranije, ali ga nijesam primjecivala. Sad kad se to desi dobijem novu energiju, snagu. Cak sam i sa sestrom kod koje sam bila, a ona ima 17 god podijelila svoja skorasnja saznanja, i nevjerovatno koliko smo pricale o tome, svakog dana, i nevjerovatno kako je ona to super prihvatila, i sad stalno ''smara'' sa nekim novim njenim otkricima, i nekim knjigama koje bismo trebale da procitamo.

Ma sjajno, zaista. Osjecam kako mi se tijelo i misli regenerisu, i pripremaju za buduce ciljeve.

Gagica mi je preporucila snimak sa podsvjesnim porukama. To sam skinula i ne znam koliko on utice na sve to, a vjerujem da utice, jer sam ga od dana kad mi je za njega rekla, slusala svake noci, i zaista se budim nekako opustenija, radosnija. Gagice, hvala...do neba. :* :* :*

I evo vec 4 sata, ali morala sam da pretrazim forum, i odgledam nove videe, imam vremena za spavanje :)

I imam jedno pitanje, podsjeti me Aurelia, da li mozemo previse da se opustimo kad je u pitanju ono sto zelimo??? Ako ga bas, bas zelimo i vjerujemo da ce se ostvariti, da li ako ne radimo bas nista po tom pitanju mozemo i dobiti to sto zelimo? :D
User avatar
gagica
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 18:21

Re: Naše misli i osjećaji

Post by gagica »

Aurora3, :ruzha:

Drago mi je da ti prija podsvesni snimak i slusaj ga sve dok ti prija :D

Sto se tice tvog pitanja...
moje misljenje ( a i iskustvo ) kazu da u oba slucaja mozes dobiti ono sto zelis, tj. ako nesto bas, bas, zelimo nasa zelja je jaka i tim bolje, pod uslovom da nemamo otpor a otpor je dosta prisutan kod bas tih zelja koje bas, bas zelimo ali naravno nije iskljucivo. Oslusni svoj unutrasnji glas pa ces uvideti imas li otpor...

U slucaju kad ne radimo nista ( sta je sad nista, samim tim sto smo pomislili na zelju vec smo nesto uradili )
bitan je osecaj u vezi toga, u tim slucajevima najcesce nema ni puno otpora tako da onda od jacine zelje zavisi ispunjenje. U svakom slucaju najjjjvaznije je da se uvek ali uvek osecas dobro.. :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
`ljubac :zdravica:
Krijesnica

Re: Naše misli i osjećaji

Post by Krijesnica »

Aurora3, :ruzha: jedno od mojih omiljenih imena, i uz njega moj omiljeni broj :D

Odlično si pitanje postavila! Evo kako bih ti ja odgovorila... Da bi se želja ostvarila, potrebno je ipak nešto učiniti, ali ne odmah, i ne svojom inicijativom. Pod tim mislim da, ako si poželjela neku svotu novaca, ne bi trebala odmah tražiti način da do toga dođeš. Poželi i pusti. Ostani svjesna i prati znakove. Prati kakve ti se promjene počinju događati. Cijelo vrijeme u srcu drži osjećaj kao da te sve to vodi prema ostvarenju. I, ako budeš dovoljno strpljiva i svjesna, pred tobom će se ukazati prilika da zaradiš novac! E, tada se traži da nešto učiniš - naravno, da prihvatiš priliku i zaradiš! Kada to ne bi učinila, od novca ne bi bilo ništa, a mi bi svi rekli da ZP ne funkcionira. Dakako da on funkcionira. Funkcionira tako da mi ne moramo tražiti način, način će se sam pojaviti, a mi ga onda trebamo prihvatiti i djelovati.

Kod mene se nedavno ostvarila jedna malo veća želja. Istina da sam čekala par mjeseci, ali isplatilo se. Dvije godine slušam techno, u početku sam imala stotinu prilika da idem na techno party-e, ali ta mjesta me nisu privlačila - veliki zagušljivi klubovi, čovjek na čovjeku, puno dima, visoka temperatura...ma ništa od toga. Prije 4-5 mjeseci sam počela raditi sljedeće: svaki dan bih odvojila 15 minuta da si pustim omiljenu muziku, plešem po sobi, i zamišljam da se nalazim na open air partyju (znači party u prirodi). U glavi sam točno vidjela ogromnu livadu, pozornicu na kojoj je DJ, vidjela sam šarene reflektore, ljude oko sebe kako plešu, smiju se, skaču na sve strane... To su bile jako realne slike, ja sam plesala i smijala se cijelo vrijeme, uz to sam zamislila da sam ondje s nekom prijateljicom (nisam zamišljala određenu osobu, samo sam vidjela žensku dugačke kose), s osobom koja će tamo uživati jednako kao ja, koja će biti uz mene kroz cijelo to iskustvo. Prije 3 mjeseca javila mi se prijateljica iz djetinjstva s kojom se nisam vidjela ni čula godinama. Ona ima crnu dugačku kosu. Počele smo se družiti, kao da se nikada nismo ni rastale. Jednog dana je došla kod mene i rekla da se za par dana u njezinom gradu održava open air na livadi, odmah uz rijeku, i pozvala me da idem s njom. Šta da vam kažem? Još uvijek me noge bole od plesa, a u glavi čujem ritmove koji mi nisu dali mira cijelu noć... :mrgreen:
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Naše misli i osjećaji

Post by Aurora3 »

E, sad mi je jasnije. Hvala na odgovorima. :D

Ja koja sam sklona krajnostima moram da poradim na tome.
Stalno odlazem svoje zelje, cekam da se stvore idealni uslovi i slicno...a posljednjih dana sam uhvatila sebe, kako sam u nekom raspolozenju: ''bas me briga za sve, i nista me ne interesuje, i necu ni za sta da brinem, sve ce to doci samo od sebe'' i onda ooop, stani malo, nema totalnog prepustanja, i ne zeljenja, itd... Kazem vam, iz krajnosti u krajnost. :) :) Ali bitno je da ih uvidjam. :)
I, Krijesnice, citajuci tvoje postove uvidjela sam nam jednu slicnost....problem sa samopouzdanjem, kod tebe je pretpostavljam to vec bivsi problem, ja se jos uvijek lijecim. Evo, kako to kod mene ide, odem negjde gdje me niko ne poznaje i bas me briga za sve, ponasam se skroz opusteno, vratim se kuci u svoj grad, i opet mi treba neki oklop, i ne znam ni ja sta... A najmanje samopuzdanja imam pored svoje porodice. I to je naopako pretpostavljam, ali to je valjda sto oni samo kritikuju za svaku gresku, a ja ne umijem da oguglam na njihove kritike, pa da postedim sebe pespotrebne price. I uvijek mi je vaznije da usrecim druge, pa tek onda sebe. I jos sam bila sklona tome da budem zrtva, da nekako namecem sebi tu ulogu. Kao svima je bolje nego meni, uvijek, pa uvijek. E, pa ne moze vise tako... :) :) Ljubim vas. :* :*
User avatar
Suncokret
Posts: 58
Joined: 03 Aug 2013, 02:54

Re: Naše misli i osjećaji

Post by Suncokret »

Jooj, ja volim elektroniku a pogotovo te festivale u prirodi.
A inace, ja sebi pre mozda mesecak dana, privukoh zuti sako, nisam ni znala za ZP,
a ko o cemu ja o zutok sakou... I u selu, na spratu u bakinoj kuci, zuuti sako, mama ga
nekada nosila, a nov i leeep. Eto. Takvih manifestacija pun dzak :D , mogla bih da pisem
do sutra. Srecom sam saznala da je to logicna stvar a da nisam ja luda, ili baksuz (tako me zove drugarica)
kad privucem situaciju recima ili mislima. :D
:ruzha:
Post Reply