Vaši snovi i njihova značenja

Šta se odvija u pozadini, šta nam poručuju snovi, naša veza sa nesvesnim, univezalnom inteligencijom i kolektivnim nesvesnim i kolektivnom inteligencijom, intuicija, šesto čulo
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Vaši snovi i njihova značenja

Post by jovanajovana10 »

nista drugo, samo opterecenost netrpeljivoscu prema toj osobi
mislim da je vreme da popricate iskeno
imam i ja problema slicnih sa jednom kolegonicom sa kojoj se druzim ovo je vec 5. godina
ali smatram da je tu ipak da bih naucila nesto od nje , pa makar i ono ''ovo nikako ne treba raditi sebi ni drugima''.
U prijateljstvu me odrzava sa njom to sto ne mogu da prihvatim da toliko gresi u svom i tudjim zivotima i da joj zelim da joj bude bolje i godinama se trudim da joj pomognem diskretno ali slaba vajda ali bice je tek.
ili prihvati to ili odustani
svakoko razgovaraj iskreno. ja planiram da pocnem od toga ''znas sta povredilo me je jako iako je mozda bilo nesmotrno...to i to, tada i tada'' - nebih da odustanem.

samo netrpeljivost i trudis se da to potisnes (ja se trudim do te mere dok me glava ne zaboli, ti to ispoljavas u snu time sto ti se nesto u kosu uplelo oko glave :D)
prihvatanje drugih nije uvek lako
ja samo dve osobe jako tesko prihvatam tj.ne prihvatam i veliki mi je to teret ne zelim da nosim to u sebi,zelim mir sa svima, hocu da razumem.

:*** ne brini, svima se desava
to je dobro, napredujes zajedno sa njom :):*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Krijesnica

Re: Vaši snovi i njihova značenja

Post by Krijesnica »

Hvala ti Jovana, iako ja redovito i veoma otvoreno razgovaram s tom osobom, naša je situacija takva da smo svjesni kako nam se karakteri razilaze i to ne uzimamo previše osobno. Kad se naživciramo, ne suzdržavamo se od primjedbi, naprotiv, kod nas se sve rješava odmah, ovoga trena...
Nego, u međuvremenu su mi dnevna događanja dala tumačenje toga sna. Kukci su predstavljali moje strahove koji su se gomilali, a ja sam ih prikrivala baveći se raznim stvarima, samo da si skrenem pozornost. Na kraju su me počeli živu jesti i podijelila sam strahove s jednom bliskom osobom. Druga osoba, koja se pojavljivala u snu, saznala je za tek dva problema i udijelila mi dva savjeta, što su vjerojatno simbolizirala ona dva kukca koje mi je izvadila iz kose.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Vaši snovi i njihova značenja

Post by jovanajovana10 »

i ja sam tako netrpljiva pa trazim resenje i razjasnjenje odmah :)
uvek tako bude ! :D
i pitam
a nakon toga sama nadjem odgovor na isti nacin kao ti :)
drago mi je sto je sve sada ok
:***
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
ajna
Posts: 51
Joined: 25 Oct 2012, 21:07

Re: Vaši snovi i njihova značenja

Post by ajna »

:drugari: pozdrav dragi ratnici, trenutno ne svijetlim bas najbolje, kao da se nalazim u tunelu pa mi je potrebno svijetlo tumacenje nekog izvana :) vec sam pisala o nekim svojim cudnim snovima, tematika je razlicita tako da necu da ulazim u pojedinacno opisivanje. Al me interesuje da li jos neko sanja na slican nacin? Zbog cega neke osobu situaciju u snu dozivimo ekstra senzitivno i u fizickom i duhovnom smislu? Ja sam dodirnula osobu i osjetila taj trenutak kao u stvarnosti u potpunoj prisutnosti.Toplinu, ostrinu kose, tezinu tijela itd... To mi se cesto desava kada sanjam jednu osobu licno je i ne poznajem ali imenom i likom da, iz istog smo grada. Nasuprot tome kada sanjam neke lose entitete u snu osjetim njihov pritisak ruke kao guranje i sebe iznenadim svojom odbranom u snu od njih, da li intuitivno... zadnji put sam jednu takvu pljunula u lice i pokazala krst formirajuci ga prstima... jako neprijatno ali i oslobadjajuce moram priznati :budala: Na kojoj razini se sve to desava, da li su ovo samo fantazije proizvod uma i njegovih zelja ili ovakve fizicke senzacije treba da daju neki drugi smisao? Love for all
Lara
User avatar
Suncokret
Posts: 58
Joined: 03 Aug 2013, 02:54

Re: Vaši snovi i njihova značenja

Post by Suncokret »

Ja cesto imam te "stvarne" snove, tako ih zovem :)
Desilo mi se par puta, kad mi u tako snaznim snovima neka osoba
nesto kaze, da ja cujem kasnije da se sve izdesavalo bas tako kako mi je
receno u snu. Ili da dugo posle sna osecam stisak ruke, ako sam se sa
nekim rukovala u snu ili slicno...
Kontam da o snovima (sta uopste predstavljaju i sta se tu desava) znamo samo mali delic :nempojma:
User avatar
ajna
Posts: 51
Joined: 25 Oct 2012, 21:07

Re: Vaši snovi i njihova značenja

Post by ajna »

tacno tako Suncokretu :svekul: ja ne hvatam ni ovaj mali djelic :nempojma: pocella sam da ih zapisujem, svaki osjecaj, sliku, atmosferu pronaci cu valjda neku nit. ja sam vizuelni tip tako da kroz snove vise vidim nego sto cujem al me zapanjuje jacina t e enrgije, stvarnije od stvarnosti :D love for all
Lara
Krijesnica

Re: Vaši snovi i njihova značenja

Post by Krijesnica »

Draga Ajna, dobro si rekla, tvoja obrana od entiteta je intuitivna, ili bih čak rekla automatska. U snovima često izvršavamo radnje o kojima razmišljamo tijekom dana, a ne učinimo ih. Ako si makar i jednom u glavi zamislila kako se braniš od entiteta, to ostaje zapisano u tvojoj podsvijesti i postaje automatska reakcija u snovima kada se dovedeš u tu situaciju. Tako sam ja prešamarala neko dlakavo ćudovište, što vjerojatno ne bih napravila da nisam o tome razmišljala. Prije toga bi moja reakcija bila da vrištim i zovem u pomoć dok se ne probudim u znoju od glave do pete. Sada sam postala toliko nezanimljiva tim entitetima da se više i ne pojavljuju.

Osoba koju sanjaš vjerojatno posjeduje neko znanje koje će doći do tebe kada bude potrebno. Pretpostavljam da postoji neko iskustvo s tom osobom koje ćeš doživjeti, nešto što će utjecati na tebe, a snovi ti to najavljuju. Tako sam ja počela dobivati veoma jasne uzastopne vizije lica jednog dečka kojeg sam upoznala sasvim slučajno. S vremenom sam primila vodstvo da ga trebam slušati kad mi se obraća, jer zna nešto što će mi koristiti. I doista, dogodila se situacija o kojoj sam dosad mogla samo čuti od drugih ljudi. Prilikom jednog našeg razgovora imala sam osjećaj da je sve stalo, vrijeme se zaustavilo, Zemlja se prestala okretati, čula sam samo njegove riječi upućene meni koje su došle kao savršen odgovor na moja neizgovorena pitanja. Moj je prijedlog da nastaviš zapisivati snove i pronalaziti poveznice između sna i onoga što ti se događa tijekom dana. Malo po malo, stvari će ti postati jasne, kada se budeš najmanje nadala.
User avatar
ajna
Posts: 51
Joined: 25 Oct 2012, 21:07

Re: Vaši snovi i njihova značenja

Post by ajna »

Hvala Krijesnice :ruzha: pocinjem rad na snovima evo vec iz ko zna kojeg puta, dok me dnevna rutina ne zarobi i tako u krug :nempojma: izgubim nit u tumacenju. Ovaj put ne odustajem... voljela bih da se otvorim za takve slucajnosti, volim ucitelje bez klasicne odore :andjeo: a ratnike narocito :drugari: Love for all
Lara
Krijesnica

Re: Vaši snovi i njihova značenja

Post by Krijesnica »

Učitelji bez klasične odore, kako ovo dobro zvuči :mrgreen: Najveći učitelji se uvijek prikriju, a mi ih pronalazimo ovisno o tome koliku želju imamo da saznamo istinu ;)
Post Reply