Lako planem, help?

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
TempiranaBombica
Posts: 39
Joined: 19 Mar 2013, 22:46
Location: Herceg Novi, Crna Gora

Lako planem, help?

Post by TempiranaBombica »

Pozdrav za sve vas. Ja imam jedan mali problemčić, lako planem. Trudim se da se iskontrolišem, ali nekad je to stvarno nemoguće, kao u ovom primjeru :arrow:
Par puta mi se desilo da zbog gluposti planem pred prijateljicom. Uglavnom, naučio sam da se kontrolišem, ali me jedna izjava izbacuje iz takta. Tipa ona priča sa nekim o meni(u mom prisustvu) i neka nevezana priča i na kraju se okrene put mene i kaže toj osobi sa kojom je pričala ''Pogledaj ga, već gori'', a mene uopće nije pogodila ta priča. I onda ja po običaju planem zbog te izjave ''Pogledaj ga, već gori'.
Any advice? :roll:
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Lako planem, help?

Post by jovanajovana10 »

zdravo bombice :)
dobrodosla da forum !
Kućni red
od Spoygg » 17 Mar 2013, 19:00
Pravila
2. Čitaj pa onda piši, forum Ratnika Svetlosti nije restoran brze hrane, nije namenjen za brza rešenja, pre nego što postavite pitanje pretražite forum da biste videli da li je tema već negde diskutovana. Pročitajte dovoljno postova i tema da osetite atmosferu i duh foruma - to je najlakši način da uđete u štos sa tim šta je prihvatljivo ponašanje na forumu. Obraćajte se jednakim nivoom poštovanja koji svi imaju na ovom forumu.
citirano sa teme : http://forum.ratnicisvetlosti.com/viewt ... ?f=1&t=319

i ja sam imala slicnih problema, ako i svi mi ovde :)
ali vise ih nemam , sto znaci da ih neces imati i ti ....znam da te to raduje :)
mozemo da te svi mi ovde zajedno uputimo kako da postignes da tvoje hronicne ''eksplozije'' se smanje i vremenom prestanu
ne postoji expres resenje (postoji ali se odnosi na ono izbroj do 10 pa reci) ali sa takvim resenjem nista neces trajno resiti
ako imas volje i zelje da radis na sebi svi cemo te sa ovog foruma uputiti , posavetovati te, dacemo ti linkove tema,koje bi mogle pomoci u ostvarenje cilja (koji je za sada postizanje smirenosti i ukljucenost i realno sagledavanje trenutka ....)
:* :* :* ljubiiiiimmm teee :) :*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Lako planem, help?

Post by DenVik »

Hm, ovo je bio moj glavni problem.
Explozija...na sve strane..kažu priroda takva, nije, majke mi...ego luduje tada.
Prvo, promeni svoj nik na forumu :D ,
zatim afirmiši svoj mir u svakoj situaciji, Ja sam mirna, sigurna i bezbedna gde god...( ovo mi je glavna mantra, imam ih još, mantram ja po ceo dan :D ), vežbe disanja, traži Vinine video klipove na sajtu Ratnika, svi textovi sa sajta koji govore o Ljubavi prema sebi- to je to, to je glavno za bilo koju drugu promenu, pa i ovu.
I daj sebi vremena, ovo znači i da si NESTRPLJIVA, samo korak po korak, ne može se drugačije.( ovo ja sebi, dušo, pričam)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Lako planem, help?

Post by Član 257 »

Jovana čoveče, al' si naučila pravila... 8-) Jovana čuvar foruma od trolova...:))))))

Tempirana bombice...postoje neka lepa mesta gde je to što si tempirana bombica savršeno važno :)
Ali to nije prijateljica..kafica...
Mislim da se radi o afirmaciji. i ja sam ponekad tempirana, svo smo to ponekad...Ali, važno je da u sebi pronađemo mir. I onda mir ide sa nama svagde...
Osvesti trenutak. Kada se to sledeći put dogodi reci sebi:"Ok, opet ću da planem, ali pre nego što poludim ovaj put ću sebi dati jedno trideset sekundi da vidim zašto sam ljut i odradiću onu Modifikovanu sedonu." :)
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Lako planem, help?

Post by pozitiva »

hej cao
evo i mene
dobrodosao :D
setih se sebe pre samo par meseci , ja sam bila jedan buuuuuuuuuuuuuuuuum
cim nije po mome haos
da iskocim iz svoje koze sto nije onako kako ja zamislim jer svi su morali da se povinuju (nesvesno sam mislila i radila tako)i da usklade njihove predstave sa mojim

a onda
upoznajem sadasnjeg velikog prijatelja koji me nauci svemu sto sada znam i dobro primenjujem i gle ja vise nisam bombica sto kaze nasa jovancica
i nauci me da postujem druge -svako ima pravo i razlog za vidjenje realnosti
niko ne izaziva te emocije u meni do mene same
dakle problem je u mojim predstavama u mojim emocijama
ja sama proizvodim i koristim negativne emocije mojim nerazumevanjem sebe i drugih,
nestrpljenjem
egom...
nadovezacu se na DenVik (super ti je potpis dole, to je moja mantra svaki dan, svaki cas;) )
tako da uvek sam u pravo vreme na pravom mestu i sve se savrseno desava za mene
i slozicu se sa DenVik:

prvo treba resiti problem sa egom
problem nestrplivosti
smiriti energiju disanjem i meditacijom

sve ovo imas na forumu, dobro procesljaj sve teme i nekako ce se samo od sebe poceti kristalisati sve
vremenom, znaci strpljenje
kako strpljenje?
jednostavno
veruj da ti Univerzum salje stvari, dogadjaje, situacije bas onda i bas tako kako se dogadjaju!!!!! (bile one povoljne ili ne za tebe u tom trenutku)
tako je, i nema rasprave sa egom oko toga
User avatar
TempiranaBombica
Posts: 39
Joined: 19 Mar 2013, 22:46
Location: Herceg Novi, Crna Gora

Re: Lako planem, help?

Post by TempiranaBombica »

Huh, nisam očekivao ovako toplu dobrodošlicu! :D Da nisam u raj zalutao? :D
U vezi imena, postoji li neka mogućnost promjene? ili se mora napraviti novi profil?
Što se tiče tok disanja i meditacije, lako se ja smirim. Inače se bavim ronjinjem na dah, pa sam naučio to smirivanje srčanog pulsa u samo par sekundi, ali džaba, jer se eksplozija desila. Da li je moguće da je to posledica nezadovoljstva mojim životom u poslednjih par mjeseci? :)
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Lako planem, help?

Post by pozitiva »

jesi stigao u raj pozitivnosti i pozitivnog misljenja
hej
odgledaj ovaj filmic o meditaciji, sto nam je draga jovanajovana10-jovancica preporucila
o unutrasnjem duhovnom putovanju
ja sam jos uvek pod utiskom od juce, pogledah ga celog
http://www.youtube.com/watch?v=xgRPMajdu34
pogledaj i ti
mozda ti se ponude sami odgovori
ako ne
pitaj
ali
kao prvo
pogledaj Vinine video klipove
iscitaj forum
pogledaj na you tube
ti mozes izleciti svoj zivot Luiz Hay
odgledaj film Tajna
pa hajd s nama u diskusiju
srecno :D :D :D :D :D :D
Last edited by pozitiva on 20 Mar 2013, 15:36, edited 1 time in total.
User avatar
TempiranaBombica
Posts: 39
Joined: 19 Mar 2013, 22:46
Location: Herceg Novi, Crna Gora

Re: Lako planem, help?

Post by TempiranaBombica »

Za 15 minuta idem na trening, pa ako nestanem ne zamjerii <3
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Lako planem, help?

Post by DenVik »

Ma, ne moras menjati nik, salim se.
Istreniraces ti to. Samo budi uporan( kao i za fizicki trening), samo sad i ovde treniras svoje misli.
Nije lako,ali bi stvarno bilo glupo da je to tralala pesmica :D , a nije ni tesko, veruj mi, ako osecas da si zreo za promenu.
Pozitiva ti je dala smernice, kao i Jo10 , tako smo vecinom pocinjali.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Lako planem, help?

Post by Ivan Spg »

Ako hoćeš da menjaš nick javi se, isto važi i za ostale, to može samo admin da odradi (khm, to jest ja) ;)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Post Reply