Kafić "Dobre vibre"

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
Miso
Posts: 94
Joined: 24 Apr 2013, 20:04
Location: Norveska

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Miso »

Prica o prosjacima, vidimo ih svuda, nazalost. Pricamo o njima, nekada im pomognemo a nekada ne.
Pre 12 godina sedimo u jednom kaficu u onom prolazu prema starom dragstoru u centru Beograda na pet metara od nas covek 40 godina sa sinom mozda 7.
Iscrpljen drzi ruku ne bi li mu neko nesto dao, neobrijan u starim pantalonama i vec dobro iznosenoj majici. Pogledao sam ih i nastavio da uzivam sa mojima.
Imao sam neki osecaj da mu je pomoc bila jako potrebna, ja sam imao puno vise od njega, davao sam uvek po Knezu na Kalemegdanu itd ali ovaj put ne. Zasto?
Ni danas ne mogu da zaboravim tu sliku, ne proganja me ali se setim i uvek se pitam zasto mu nisam dao. Mogao sam ga sesti za sto sa nama da i oni nesto okuse, mogao sam ali nisam.
To da ispravim ne mogu. Onda me vodio osecaj a danas imam i neko znanje, pomazem uvek koliko mogu ali tu sliku ne mogu da izbrisem. Ko zna gde su oni danas.
Znam sta cete napisati ali ipak u tom momentu nisam bio ja ja.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Zika »

Jovana, Spoygg, ako želite bozu zašto je ne probate, ko vam brani? :ludiranje:
Podeliću sa vama dva recepta za bozu

RECEPT #1
BOZA
2 1/2 litra mlake vode
250 gr. secera
250 gr.kukuruznog brasna
12 grama kvasca
Kukuruzno brasno pomesajte sa toplom vodom i ostavite da odstoji preko noci. Sutradan kuvajte brasno uz neprestano mesanje 2,5 sata. U skuvano i ohladjeno brasno umesajte rastopljeni kvasac i ostavite ga ponovo da odstoji 10 tak sati. Zatim procedite tecnost kroz dvostruku gazu,zasecerite i dobro rashladite pre sluzenja

RECEPT #2
Kada prolazite pored poslastičarnice svratite i naručite bozu. Vidite, uvek imate izbor.
Ne garantujem da će vam se svideti ali za mene je to uvek bilo osvežavajuće piće. :) :zdravica: :zdravica:
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Zika »

Draga Članice, oduševila me je tvoja priča o prosjacima...i ja sam prilično opušten ali ne toliko...doduše još sam mlad i imam fore. :ruzha: :ruzha:
Valerija
Posts: 3
Joined: 29 Jun 2013, 20:59

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Valerija »

Vina, srecan ti rodjendan. Ti zasluzujes sve najbolje! :andjeo: :zdravica:
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Zika »

boza 2.JPG
boza 2.JPG (118.04 KiB) Viewed 1480 times
Evo boza za sve, ja častim.

Boza potiče iz Mesopotamije gde je pravljena pre 2000 godina i zahvaljujući Turcima je dospela na Balkan.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by jovanajovana10 »

Ziko,ja cu po ovom drugom receptu,pouzdaniji mi je ;-)

Miso,ne krivi sebe zbog toga
taj je covek negde gde ima sa svojim sinom vise nego ti sada i mozda on danas pored tebe prodje i bude mu zao zasto svi ljudi nemaju kao sto on i njegov sin imaju-sto bi fenomenalno bilo.
;-)
ja nekada dam nesto ,nekada ne ali uvek me navede na pitanje "boze sta se to tako strasno desilo tom coveku i kako se on oseca? Da li je imao nekada "normalan" zivot? Ili je ovo njemu normalan zivot jer ima ljudi koji i prose sa uzivanjem?"
Nije mi iz tog razloga zao prosjaka ,prostitutki i beskucnika jer verujem da su to oni ,da kada bi im sve dao i dalje bi tako ziveli,da oni vole svoje zivotne uloge kako god nama sumanuto izgledako.
To su oni kao sto sam ovo ja.
To je moje vidjenje.
:-*:-*:-*:-*svima
<3<3<3<3 :-*:-*:-*:-*:-*
:-):-):-):-):-):-):-)
Last edited by jovanajovana10 on 09 Jul 2013, 00:09, edited 1 time in total.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by najzad »

Evo ga Zika, :) preuzima nocnu. Divan susret, ja stvarno obozavam bozu.(stariji NS-adjani znaju da je Carigrad na strafti bio nezaobilazan...puno ispijenih boza, spricer.boza,i baklave mmmm)
Drugaru moj, ja se polako spremam na more i sad stvarno mogu mirno, znam da si pun prelepih prica :ruzha: i da ce svi sada da uzivaju sa tobom i nema da fali dok ti dezuras. :svekul: :zdravica: :veselica:
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by jovanajovana10 »

I tako i ja najzad i najzad najzad PUTUJEMO :-):-):-)
sledeci put cemo vam pisati iz neke lezaljke ;-)
Fotografisacu ako ima neceg lepog ,a imace svaceg da vam u poverenju kazem :-)
:-*:-*:-*:-*:-* te najzad i lep provod jos jednom !
Meni se uglavnom dogodi da tek kada odem negde na par stotina kilometara shvatim sta zelim,sta ne zelim,sta mi treba sta ne. Odande nesto bolje vidim svoj zivot onda budem pravi pnwsmatrac.
Pomaze,jako uadljiti se sa pozornice i sesti u publiku u poslednji red .;-)

Cudno mi je sto sam u govoru medijskih licnosti Srbije primetila par ljudi kao sto su Tanja Vojtehovska,Natasa Bekvalac, Goca Trzan... naravno Novak Djokovic itekako, primenu zakona privlacnosti i znakova budjenja. Sigurno ima ko zna koliko jos poznatih uspesnih ljudi koji su postigli dosta toga u zivotu kod kojih se izrazito vidi moc pozitivnog razmisljanja.
Interesantno!
Ranije to nisam primecivala :-) valjda sam ih gledala i osudjivala a ne slusala :-)
:-*:-*:-*:-*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by DenVik »

Dobor vam jutro ljudi i ljudice svetlosti..
Evo nema me 24 sata i Žika je sve okupirao i parking i prilaz i dvorište i šank...piju se sokići, cccccc
Mišo, i sam znaš radimo ono što osećamo i kako osećamo u datom trenutku.
Jo i Najzad, srećan put, uživajte.
Drug Član mi je ovu priču ispričala pre par meseci, kad smo diskutovale o svemu, pa sam se ja pitala " Šta Univerzum kaže za prosjake?", pa mi je Član pametno objasnila
( ono što znamo ovde i što je osnova , ali tada me još bunio toliki optimizam duša koje se rađaju)da svi sami biramo svoje kontraste i gde ćemo se roditi i na koji način.
Ma posle par meseci ja već drugačije gledam, vidim širu sliku svega.
Ali skidam kapu Zdenki na postupku.
Želim vam divnu radnu nedelju( ups, moja radna nedelja kreće od danas)
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Zika »

Srećna vam radna nedelja radni narode.
Sreća nam neradna nedelja neradnicima.
Srećan vam put putnice.
Post Reply