Kafić "Dobre vibre"

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
gagica
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 18:21

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by gagica »

Posudi Emina od Fatime zdravstvenu knjizicu i ode kod lekara na pregled.

Lekar kaze - dobro, sta je Vama Fatima?

A ona ce k`o iz topa - jaranica!!! :D
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Član 257 »

Juce se ja hvalim mojoj drugarici Jo10 kako ne pamtim u poslednje vreme da sam privukla neku neprijatnu scenu.
Elem, danas se desi sledece:
Odem ja do fast fuda, jede mi se pileci batak na zaru. I porucim, a u blizini neka kineska radnja. I sad taj batak zahteva malo duze vremena da se peče pa cu ja kao do Kineza da virnem sta ima. Ulazim unutra,a u radnji neka dreka. Ovako: neki Kinez drzi neku zenu za rukav i vice ''Uklala, uklala'', a zena se pokusava otrgnuti i vice ''nisam ja''. On kaze njoj :''Ima sve na kamela, ajde da vidi''. Ona kaze:''Ja imam sestru bliznakinju ona je bila pre mene ovde malopre.'' I ja pocinjem da se cepam. I sad on nju drzi i ne pusta, a zena koja je u medjuvremenu takođe ušla pita Kineza šta je ukrala. On kaže da je ukrala neku šnalu. Sad ja posmatram lopova i vidim da je žena lepo sredjena i doterana, dakle nije neki klošar. I lopov izadje iz radnje, a Kinez za njom i dalje je držeći za rukav. Ne pušta, buraz, k'o pit bul. I dovuku se oni na stanicu, deset metara od radnje i idalje ovaj viče ''Uklala, uklala'', a ona i dalje pokusava da se otrgne. Ja razmišljam kako smo ostali mi mušterije sami u radnji i pada mi na pamet kako bi bila fora da nas dve sad ukrademo nešto. :D :D Bilo šta, neku čarapu. :D Pored stanice stoji neki klošar, stalno prosi za pivo i sav je ofucan, uvek tu tako prosi i sav je oduzet. Elem, klošar skoči i kaže Kinezu:''Pusti je!'' i počne da ga mlati onim svojim kartonima po glavi. Na kraju uspe da oslobodi ženu od Kineza i ona napravi taku štraftu (šturu, maglu, bježadu) da je niko više nije mogao stići. A ja sam se setila da je verovatno batak gotov. Pa sam se uputila ka fast fudu.
Izvukla sam neke zaključke:
-jadan onaj koji juri nekog Zbog šnale
-jebla je šnala, mislim stvarno...
-klošar je ispao jedini pravi vitez , pored tone muškaraca na stanici...
-od sada necu više da govorim ''ne pamtim kada se nešto neprijatno desilo'' nego ''u mom svetu je sve uvek prijatno''

A nije bilo neprijatno nego ekstra smešno...
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by jovanajovana10 »

ljubi tebe drugarica Jo :)!

mislim da zvanicno trebamo da otvorimo temu ''vicevi'' :)))))) bas ste me doooobro nasmejali :D :D :D
VELIKI pozdrav za sve <3
Mare, pesmica je superiska
a Frikou - radovi su ti genijalni :) svaka cast !
Tanjusa super izgledas :)
najzad , uz tebe smo sto se kafe tice :) <3 mada si ti vec uspela ... tako da uzivaj u svom uspehu :)
:*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
ratnica svjetlosti
Posts: 31
Joined: 01 Sep 2013, 08:09
Location: SAD
Contact:

Re: Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by ratnica svjetlosti »

pozitiva wrote: Dobro jutro
i da, da ne zaboravim moje jutarnje(cim otvorim oci) afirmacije:
ja sam ljubav i zato:

1. Danas ocekujem sve najbolje
2. Danas se radiujem svemu
3. Danas sam zahvalna za sve
4. Danas radim posveceno (i na sebi)
5. Danas sam ljubazna i dobronamerna prema svima
Ove afirmacije cu posuditi :ruzha:
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Zika »

Nešto se kafanče umirilo, širom otvorena vrata a nikoga unutra.
Ja sam u prolazu svratio i ostavljam vam pozdrav, zagrljaj i poljupce.

Imam i jedno pitanje. Sve se više upotrebljava OK u slučaju da se kaže da je nešto u redu a dali znate šta to zaista znači i kako je rodjeno to OK?

U staro vreme, kada je svaki grad bio tvrdjava ili država, ratovalo se kao i u moderno vreme. Kada bi se vojska vraćala iz ratnog pohoda nosilli su veliki transparent ispred trupa na kome je pisalo OK. To je značilo 0 killed (nula ubijenih) i bilo je obaveštenje svima koji su bili na zidinama tvrdjave i tada je počinjalo veselje.

Verovatno znate da muževi nisu baš mnogo verovali ženama i da su im stavljali pojas čednosti da im slučajno nebi palo na pamet, znate šta. Verujem da je tako postao bravarski zanat i da je to bio unosan posao jer su neke žene poželele da skinu tu ’’gvozdenu kapiju’’, da ne idem u detalje. Mi danas verujemo ženama (ili smo svesni da nikakav katanc nemože da ih spreči ako nešto hoće) i pojas čednosti je zamenjen minićima i tangama.
Toliko od mene ako niste znali.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by jovanajovana10 »

E pa Ziko ovo za OK sam cula i znala,ali o tagama nisam na taj nacin razmisljala :-):-):-):-)
Predivno je sto se stvari menjaju!
Ja iskreno smatram da je ovaj forum i sajt namenje iskjucivo ljudima koji zele da se menjaju a da se ostali zadrzavaju veoma kratko na njemu sto mu dodje kao dokaza za ovo moje misljenje do koga sam dosla skorije.
Nesto drugo mi nije jasno,mislim svako ima svoj sav,ali zasto se ljudi boje da iznose deo svoje privatnsti na ovakvim mestima nije mi jasno.ko zna koliko ljudi ima slicnu porodicu,probleme,nedoumice ...kao ja. Nisam ja nista posebna i nisam pala sa marsa a nisam ni javna licnst ,nisam centar sveta i nije mi jasno zasto ima toliko prijavljenih ljudi na forumu sa 0postova.
Zasto se iko plasi da slucajno ne kaze nesto privatno?
Ne osudjujem,niti bilo sta slicno.
Volela bih da mi neko objasni zasto zeli da se ne sazna da ima mamu i tatu kad ih svi imamo!?
Dala sam banalan primer.
Kad nesto ne razumem ja pitam. Ako ima neko ko se pronadje u tome molila bih da mi objasni,zelim da razumem,ovde ili u pp.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Aurora3 »

Ja se po malo pronadjoh. :)
Meni se cini da mnogo ljudi nije zadovoljno svojim zivotom i nije srecno, ali se vode mislju: ''ako se promijeni to/ taj neko/nesto, ja cu biti srecan.'', a ne pomisljaju da promijene sebe, i svije stavove. To je osnovna greska.
Ja sam uvijek govorila ne vrijedi se nervirati oko necega sto ne mozes promijeniti, sto je izvan tvoje moci, jednostavno prihvati. Pada kisa...pada...necemo se nervirati...banalan primjer...
A zasto ima toliko ljudi sa 0 postova?
E, pa vjerovatno su u jednom trenutku imali neki entuzijazam da nesto pocnu da mijenjaju, pa im se ucinilo tesko, mozda su i pokusali, ali nijesu imali podrsku od nekog iz svoje okoline, pa su odustali...to je neko moje misljenje, a zasnovano je uglavnom na nekim mojim situacijama iz proslosti kad sam pokusavala nesto da uradim, pa me drzi to raspolozenje par dana, i kad uvidim da ja nemam sa kim o tome da porazgovaram batalim.
A mozda ova moja teorija nije ni tacna, ko zna, jer upravo ovaj forum sluzi za to da budemo podrska jedni drugima.
User avatar
ratnica svjetlosti
Posts: 31
Joined: 01 Sep 2013, 08:09
Location: SAD
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by ratnica svjetlosti »

Jovana,
ne znam zasto ima puno clanova bez postova.
Postoje samo terije;
Teorija br 1: misle da nemaju nista pametno reci
(ja sam imala taj problemcic na jednom forumu gdje sam smatrala da su svi bili stariji, skolovaniji, inteligentniji,zanimljiviji itd, od mene)

Teorija br2: Boje se da ih neko iz "stvarnog zivota" ne prepozna
(To se cesto desava blog zajednici ciji sam ja clan.)

Teorija br3: Misle da su "pametniji" od osoba na forumu.

Teorija br4: Koriste Forum za informativne svrhe i nemaju vremena da ucestvuju.

Terija br5: Ne dolaze na forum vise.

Sto se tice Zikine analize OK. To sam vec znala. A tange ne nosim. Ne volim biti u centru paznje. Volim svoju privatnost i da pijem kafu s kim hocu, bez znanja cijelog grada :-D
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Član 257 »

Hello,
Jovana, srce, pocela si da gutas slova...Treba ti malo pauze :lol:
Ja razmisljala i razmisljala sta je Opostovo... :ludiranje:
Elem, ljudi imaju pravo da se menjaju ili ne menjaju.
Mozda mi njima nismo dali neki materijal koji ih zanima. Mozda citaju, a nisu umesni u tome da opisu svoja osecanja. Ne verujem da ih je stid, ipak ovde svi imaju Niknejmove.
Zelim da kazem da te potpuno razumem. Ja mislim da tebi smeta to sto osecas odgovornost za ovaj forum. Iz aviona se vidi da ti je stalo da ovo mesto postoji, da se ljudi druze. Jedan od vitalnih znakova zivota foruma (koleginice :D ) je i aktivnost clanova. Medjutim, meni je bolje kad vlada ovakav mir i harmonija sa malo postova nego ono kad smo se svi nesto raspravljali. Secas se Bukija? Meni se vise svidja kada se ovako javnemo ponekad, nego kada se napravi opsti haos gde uz pomoc naseg Ega ubedjujemo druge da imaju Ego.(kao onaj hit kad je Krijesnica rekla da je Nole otkrio toplu vodu;to mi je bilo ekstra :svekul: )
A mozda im treba puno vremena da sve procitaju jer smo ih, cim bi usli, odmah ''kritikovali'' da prvo iscitaju sta smo pisali.
Meni je ovaj forum veoma znacajan deo dana i veoma mi je drago da ga ti Jovancice cuvas, mazis, negujes i pazis.
A mozda smo mi na vecinu stvari, osnovnih, odgovorili ili uputili ljude u neke knjige i oni sada tamo menjaju svoje zivote...
E sad se postavlja kljucno pitanje:
Zasto si ti opterecena tudjom promenom? Zasto te ljuti (ili nervira, ili sta god) da li se neko drugi menja, ne menja, zivi pozitivno itd...??? Sta je to u tebi sto smatra da je vise vazno da se neko drugi menja nego da posveti vreme sebi i svom licnom usaglasavanju?
Nekada sam ja tako razmisljala kao ti. Onda mi je jedna pametna zena, koju poznajes, objasnila da nikad nije ''stvar'' u NJIMA. Nego da ja u ovom trenutku razmisljam o nekoj temi na nacin koji me vodi u neusaglasavanje sa izvorom.
Ljubim te...ti si moje srce...
A ostalima zelim prijatan, lep i uspesan dan...ovako divan samo je danas, jedinstven...iskoristimo ga sa ljubavlju...
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by jovanajovana10 »

Hvala moje drage Aurora,ratnice svetlosti,Clanice :-)
Samo sam htela da cujem tudja misljenja :-) zanimalo me je :-)
Sto sam i dobila. <3
hvala.
Ne osecam zaista odgovornos bilo kakvu,kao i svi mi mogu da nikada vise ne dolazim ovde.
Samo me je zanimalo to ,pa hvala na sarenolikim odgovorima. :-)
Ja sam po struci istrazivac,ne zamerite mi. :-) i u profesiji mi je "pomoci celoj planeti" tako da opet ne zamerite . Evo necu vise :-)! Ps. Nisam Supermen a ni Bananamen :-D
Clanice,pa ja uvek preskacem slova. Sa telefona sam. <3 ta zena koju znam je u pravu ;-)
Nisam htela da bas takvim tonom napisem predhodni post,nemojte misliti da sam nesto ljuta ili uznemirena :-)
Sve ok -sto bi rekao Zika ;-)
Volim da pitam :-D
Ljubim vas sve puno :-):-):-):-):-*:-*:-*:-*:-*:-*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
Post Reply