Kafić "Dobre vibre"

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Zika »

Tamo na brdovito ravnom Balkanu postoji jedno kafance po imenu Vibre (nemam pojma ko je taj, ne poznajem tog tipa. Ori se pesma iz Vibre, raspevala se Clanica, dok napolju pada kisa a Boga mi padaju i frajeri a i kisobrani. Ne znam da li joj je to doslo milo zbog kise koja nije obisla Kragujevac ili zbog frajera. Moracu da je pitam.

DV ta pesma iz proslog veka je cista propaganda, velika reklama za kisobrane. Kada se taj film pojavio (1952 ge) ja sam bio momce (ili momce ipo) i svi su navalili da kupuju kisobrane pa sam kupio i ja. Verovali smo da nam samo kisobran fali da se devojcici lepe za nas. Kazem ti, cista propaganda, niko se nije zalepio za taj moj kisobran.

Sarah, najbolja afirmacija protiv bolesti, bolova i sl. je da kazes "Zaustavi se, ja te ne priznajem. Ti si izraz ljudskih verovanja i nemas nikakvu moc nadamnom. Jedina moc koju priznajem je Bozija moc i zato napusti me sada, ovog momenta. Ja sam ispunjena Bozjim perfektnim zdravlem i neizmerno sam zahvalna."

Veliki pozdrav svima i volim vas i po kisi i kad sunce sija a ja odoh da vidim da li mozda padne i neka frajerka (i ovde pada kisa danas).
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by sarah »

Hvalaaaa Žiko druže moj :drugari: ima da je ponavljam dok se ne zaustavi :D
Zika wrote:Zaustavi se, ja te ne priznajem. Ti si izraz ljudskih verovanja i nemas nikakvu moc nadamnom. Jedina moc koju priznajem je Bozija moc i zato napusti me sada, ovog momenta. Ja sam ispunjena Bozjim perfektnim zdravlem i neizmerno sam zahvalna.
User avatar
maksimilijan samot
Posts: 45
Joined: 10 Mar 2013, 21:51
Location: Beograd

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by maksimilijan samot »

Dobro jutro i jos bolji dan vam zelim dobri ljudi moji!!! Svakog dana prolazim kroz podzemni kod Usca i ima jedan cikica koji harmonikom vibrira u mojoj glavi sve do kuce... Taj cikica ima nesto u harmonici sto mi donosi osmeh i prenosi me na ulice Pariza gde sam bio u nekom prethodnom zivotu...
Evo jedno 35 harmonika koje rasteruju oblake i donose osmeh :) http://www.youtube.com/watch?v=EOg9vtgXtAI
Volim vas sve i hvala vam sto postojite!!!!
Zahvalnost Tvorcu, Pozdrav Suncu, Ljubav Nebu.
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Član 257 »

Hvala Max...duša mi je zaigrala!!!
Pa baš mi je to trebalo...evo me peglam i vrckam goozom...
Ne mogu da se setim tog lika kod Ušća sa harmonikom, ali skoro je bio jedan sa gitarom koji me oduševio...
Moj omiljeni lik koji svira nalazi se u podzemnom na Zelenjaku..Juče me je oduvao Sergejom Ćetkovićem...Zbog njega sam kupila i žuti kišobran...na sav onaj pljusak penjala sam se ka hotelu Moskva i peeeeeeevalaaaaa ....bilo je tako lepo...
Ovo je svirao...http://www.youtube.com/watch?v=LUpfPDuPQTE
Podsetilo me na doček nove 2013. godine u Novom Sadu na Trgu...bilo je predivno...
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
maksimilijan samot
Posts: 45
Joined: 10 Mar 2013, 21:51
Location: Beograd

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by maksimilijan samot »

: )))) E, Ima nešto interesantno a vezano za ulične svirače... Imam osećaj, da ako izuzmemo onog lika iz podzemnog kod Ušća koji je silovao gitaru i uši prolaznika sa istom melodijom nekih Dalmatinskih šansona a sa svojim tekstovima pesama, da svi ostali ulični svirači se pojave u tačno odredjeno vreme za nas sa tačno odredjenom pesmom,opet,za nas, koju će svirati tačno u momentu kad prolazimo... Sećam se pre par godina sam nešto bio totalno down, živeo sam na Labodovom brdu i u 56icu je ušao stari Cigan sa violinom i sa nekom svojom predivnom, setnom a opet okrepljujućom,melodijom stao baš pokraj mog sedišta i započeo dušom da svira... Izvadio sam zadnjih 50 dinara iz dzepa i dao mu...Ne znam da li ćeš mi verovati ali baš taj momenat, ta violina i taj zvuk su mi dali snagu da ne posustanem! : )
Naravno nikada više nisam video starog Cigana, ali su i dalje nastavile da mi se dešavaju "slučajnosti" da prolazim pokraj nekog ko svira neku pesmu ili melodiju koja mi razvuče biće u jedan veliki osmeh životu i zahvalnost Univerzumu što postojim i što mi daje sve što mi daje... : )
p.s. Ko nije pogledao August Rush-a, a inače oseća vibracije Univerzuma kroz melodiju, odmah na neki torent i pod obavezno da ga pogleda! : )
Zahvalnost Tvorcu, Pozdrav Suncu, Ljubav Nebu.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Zika »

Zdenka, sve sam razumeo ali mi ipak nešto nije jasno.
Zašto se ti svirači zovu ulični kad ne sviraju na ulici nego u podzemlju?
Zašto si trebala da peglaš kišobran?
Zašto si ti padala dok se kiša penjala ka Moskvi?
Zašto si kupila žutu gitaru?
Zašto si oduvala Sergeja?
Zašto je Sergej mrdao guzom?
Sve drugo mije jasno.
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Član 257 »

Ciforade, opet si stavljao prst u utičnicu!!!!
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
maksimilijan samot
Posts: 45
Joined: 10 Mar 2013, 21:51
Location: Beograd

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by maksimilijan samot »

Dobro jutro dragi moji, osvanuo je novi dan kisan, ali ipak nov... Vibrirajte ljubavlju, pozitivnom energijom, osmehom, i zahvalnoscu Univerzumu... : )
" Pada kisa!"? Kisa! kisa! kisa...Kisa, pa sta?! Ko da ja ne znam da pada kisa! Ja ne mogu vako radit! Ja-ne-mogu vako radit, dosta je i tandara i mandara! i osvecena vam je vodca! : )))
Za jutarnje podizanje energije- http://www.youtube.com/watch?v=KMaFRxy6yQ8 (Pesma se slusa sa sklopljenim ocima i slusalicama u usima!) : )
Zivi, srecni i nasmejani mi bili celog ovog divnog novog dana!!
Zahvalnost Tvorcu, Pozdrav Suncu, Ljubav Nebu.
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Aurora3 »

Vidim juce ja ovaj post o Parizu, harmonikama, i proslom zivotu, i od juce razmisljam gdje sam ja to bila u proslim zivotima, sta sam bila, sta sam radila...sta jos vucem za sobom iz proslih zivota...mislim da sam bila na nekom divnom selu, u neko srecno vrijeme, kad su se ljudi veselili tim seoskim poslovima, kad su uzivali u malim stvarima, kad vrijeme nije prolazilo tako brzo, i to mozda negdje u Irskoj. :) Duh te ljubavi je jos u mojim venama... :) hm, hm... Nazdravljam zivotu!
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Zika »

Želim vam lepo veče dragi moji.

Putnik na zadnjem sedištu taksija je bio prvi put u gradu i svidela mu se neka crkva, pa potapše vozača po ramenu kako bi ga o tome nešto i priupitao.

Vozač zaurla, izgubi kontrolu nad autom, umalo udari autobus, uspaničen vrišti i dalje, popne auto na trotoar, jedva izbegne pešake i zaustavi auto tek centimetar ispred izloga!

Na to će putnik:

- Molim Vas, oprostite, nisam ni slutio da bi Vas lagani dodir po ramenu mogao tako uplašiti. U Vašem gradu Vas verovatno često pljačkaju!

Vozač:

- Ma idi u p...u materinu. Danas mi je prvi dan kao taksista. Zadnjih 20 godina vozio sam mrtvačka kola!

:svekul: :lol: :veselica:
Post Reply