Kafić "Dobre vibre"

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by DenVik »

Volim kad se Clan raspise :kul: , najku mu, prija taj zdravi vazduh ipak. Sta cu, ja navikla na izduvne gasove, pa drugacije mislim :D

A volim i Sarah, tvoje tekstove, mada ti to vec znas.
Ziko zna da njegovog Klinca nisam ni spomenula, on je van konteksta, znam da znas :mig:
Aurora, tekst iznad je u detalje kazao ono sto vecina nas misli i oseca i tako radi u zivotu.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Član 257 »

Oduzeli su mi avatar!!!
Vracaj avatar!!!
I gde je ta najzad???????
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by DenVik »

Sta samo Najzad?
Tanita, Tanjusa, Gagica, Maksimilijan, Johni boy, mamu i tatu necu ni prozivati( prozvani ste , samo da znate :aloalo: , gdej ste)Jaspis npr??
Ajde Leci necu da diram, ona jedina ima opravdanje. A ni Pozitiva nema opravdanje, pa sta ako si trudna,nisu ti prsti otpali.

Promenilo se vreme, pa ne mogu da se naviknu...
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Član 257 »

Ja nisam videla Lecino opravdanje. Znaci pisem joj neopravdani.
A druge su pojeli vanzemljaci...
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Zika »

Kao prvo, da vas sve pozdravim dragi ljudi ljudice (što bi jedna prijateljica rekla). Sviđa mi se to ma da mi se ljudice više sviđaju.

Nekoliko reči o prijateljima i našoj pomoći. Normalno je da kada se mi menjamo i osetimo kolko nam to dobro donosi, da poželimo da se ljudi oko nas promene. Tu trebamo da budemo taktični i da ne navaljujemo, prisiljavamo i forsiramo naše stavove. Najbolji je način pokazati to svojim primerom uz male primedbe, recimo na negativan stav a u detaljnija objašnjenja ići samo kad ste za to upitani. Nesmemo zaboraviti Slobodnu Volju i da ne trebamo forsirati nikoga da prihvati naša ubeđenja ako i sam to ne želi. Ubeđivati nekoga je isto što i nametati stav što nije u redu ali objašnjenje zašto je to naš stav je u redu. Takođe ni nestrpljenje nije dobro, ne mogu ljudi promeniti način života preko noći, setimo se koliko je vremena nama trebalo. Svaki pritisak i forsiranje i nametanje nece stvoriti ništa dobro i proizvešće otpor koji je način zaštite ljudskih znanja i verovanja i tako će biti doklegod sami ne budu spremni za promene. Bojati se za gubitak prijatelja će samo povećati tu mogućnost i smanjiti šanse za pojavljivanje novih. Treba imati na umu da nam se ljudi pojavljuju u naše živote sa određenim razlogom i da će ostati doklegod su nam potrebni.

To je moj stav. Verujem da kolikogod nas ima i koliko da su nam različiti stavovi, svi smo u pravu jer svi m i stvaramo našu sopstvenu realnost.
User avatar
Aurora3
Posts: 141
Joined: 18 Aug 2013, 20:32

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by Aurora3 »

Clanice, hvala na divnom tekstu.
Ziko, Den, hvala. Svi pomazete, i sklapakju se kockice. :)
Ja sam, ipak, glavna, ja sam primjer! Ja sam svoj projekat!
Ljubim vas. :* :* :*
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by jovanajovana10 »

al moram da opet kazem nesto :D, mozda samo shvacena i malo pogresno, Aurora, nikog ne treba ''motkom terati'' da se promeni, samo da si uverena da ce oni sami od sebe da se promene, svojevoljno, vremenom, pored tebe tako divne.... Pa i da se ni malo ne promene , u tvojim ocima hoce - tako se ponasa i stvari po meni vidi iole ''probudjena osoba'',ona se nikada nebi separatisara od nekadasnje okoline. Tako da je po meni, otpisivanje ljudi koji nisu, jel'te ,dovoljno "osvesceni'' i da ih obrisemo sa liste okruzenja-cista budalastina... ali svako ima svoje misljenje!!! Znaci, ne teras nikog nista, samo se ponasas da su oni onakvi kaki bi ti volela, promenis svoje vidjenje njih i sve se promeni, i oni se vremenom promene...

po meni jednom prijatelj je zauvek prijatelj i tako je oduvek- OBOZAVAM SVE MOJE RAZNOLIKE PRIJATELJU !
PS. ZNACI ONDA I VAS OVDE ! :)
:*

ja sam se super slagala sa jednom drugaricom i zivela sa njim 3 godine videla sam je kao divnu osobu, kada sam promenila na par meseci vidjenje o njoj ona se promenila (ili mozda nije) , nije doslo do sukoba, ali smo razdvojile stanove i udaljile se,sada smo ok. tada sam skontala u cemi je stvar, ta osoba ce biti onakva kakvom je ja vidim, i kad je najgora i kad je najbolja na svetu- ja to kreiram.

pozdravcic svima-koliko vas ima !!! :)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by DenVik »

Jo, ovde ni ne treba svi da imamo isto misljenje, onda ovo mesto ne bismo zvali Forum razmene inspirativnih iskustava, nego bi ga zvali imenom neke sekte, pretpostavljam.
Poenta je da pomirimo nase razlike, da shvatimo sta treba da naucimo kad nas neko pogodi u zivac, da probamo da shvatimo i ono sto mislimo da nikad ne bi umeli shvatiti, da postujemo nase razlike, a kako drugacije?
Da probudimo i oslobodimo ljubav u sebi i da tu ljubav posaljemo svima, ali bukvalno svima. Znaci ovde smo da pomognemo, razumemo i podrzimo jedni druge.
Odlicno je sto imas svoje misljenje, svoj stav, sto si se promenila na bolje ovih zadnjih meseci. Drugacije ne moze ni da bude, jer te vuku te promene.

Ja vise ne vibriram na frekvenciji koja privlaci neprobudjene, prosto zakon je jasan, slicno privlaci slicno, Sve sto ne vibrira tako ne opstaje u okolini, jer ide svojom putanjom na toj frekvenciji i susrece se sa sebi slicnima i samim tim sa njima se i razume. I obrnuto. Nemoguce je da se dve razlicito frekventne vibracije razumeju u datom trenutku.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by jovanajovana10 »

znala sam da cete malo da me kritikujete zbog ovog posta :D ... pocrvenela sam kada sam videla tvoj post iznad DV :D jer nisam znala sta ces da mi kazes. :D
upravu si !
previse puta sam u poslednje vreme ovde cula rec ''sekta''... zasto ???

ps. DV , ako imas neki dobar crtac za gledanje (a da nije Monsters university, The Croods,Escape from planet Earth npr.), posto si filmofil :D , pisi u PP. vikendom se gledaju crtaci ;)
:***
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kafić "Dobre vibre"

Post by DenVik »

Mozda zato sto imamo odredjenu odbojnost prema toj reci, a ne bi trebali. A opet znamo da smo mimo sveta a i ne volimo formalnosti. Ko ce ga znati.

"Sekta (lat: secta i lat: sequi i pod uticajem lat: secare) je izdvojena ili zatvorena grupa ljudi koja čvrsto sledi svoja načela. Najčešće se sekta formira nasuprot osnovnoj grupi iz koje je potekla, razvijajući učenje, koje je po uverenju članova sekte, ispravnije u odnosu na učenje osnovne grupe. Za sve članove sekte karakteristično je da imaju čvrstu organizaciju i jedinstvene obavezne rituale. U jednom broju monoteističkih religija svako odstupanje od proklamovanih dogmi, proglašava se sektom."( izvor, wikipedia)
Pa vi sad vidite jesmo li, jeste li, ko vec, sta vec? A i koga je to briga?
Licno mislim da ova grupa ljudi ovde, koja pruza podrsku, nije jos uvela "obavezne rituale", hehehe, pa zbog toga ne mozemo jos biti sekta.
Jo, ljubim ja tu lepu glavicu. Sve je u redu sto kazes ili mislis a kako drugacije?
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
Post Reply