Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Jednoj, meni dragoj osobi, se toliko ''usladilo'' čišćenje da je odjednom napravila listu svih osoba koje zna...
Sad mi kaže da je malo boli glava :)
Potpuno normalno, ali onaj teži deo je ''ne može da se sve očisti za dan''.

Ponavljam bez očekivanja, uvek imajte na umu da želite da bude po Božanskom planu, jer jedino je taj plan ispravan. Npr: vi želite pare, vi zaista možete da privučete lako, ali na koji način? Da vam se neko razboli pa dobijete neku vrstu odštete, ili slično...

Samo laganica...

Volim vas.
Snežana
Posts: 25
Joined: 29 Nov 2012, 14:05

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Snežana »

Koliko je to sve tačno...apsolutno.

:*
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Kralj...
Mi smo apsolutno zbrinuti oduvek.

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... Gji9vMX1kg
User avatar
ajna
Posts: 51
Joined: 25 Oct 2012, 21:07

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by ajna »

Odgledah Sibb kralja :) na prvu loptu pomislih, pa on smatra da ni za sto nijesmo odgovorni... da neme potrebe cistiti... mi nismo nas posao, mi nismo nervozna osoba koja vice na nas, mi nismo kompliment koja nam daje osoba preko puta nas... a na drugu loptu shvatih da je oslobodjen onaj za koga nema razlike izmedju ove jes za mene ovo nije za mene...ovo treba ocistiti a ovo ne? onaj koji je ociscen od bilo koje identifikacije,koji cisti sve, je l* da?? Kod nas je juce padao snijeg, danas je padala kisa, stanje voda do koljena... a ja idem na posao u cizmama do koljena i svakim korakom pomisljam... kakvo divno ciscenje za ovaj grad,za ove ulice, za drvece, predivno! :D Volim te kiso, hvala ti ;)
Lara
Strong
Posts: 12
Joined: 02 Feb 2013, 19:44

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Strong »

Ono što sam ja shvatila da sve što je čoveku potrebno da bude uspešan, srećan je da preuzme odgovornost, ne zatvara oči pred problemima i čisti.

Ovo je od sada jedino čime ću ja da se bavim, jer to je jedina suština.
Mnogi pominju proces prisutnosti koji sam takođe prošla, ali zapravo i u njemu se radi o čisšćenju, preuzimanju odgovornosti, zastupanju da su drugi naša replika.

Sibb, beskrajno ti hvala, jer godinama sam svašta nešto isprobavala ali ovo je JEDINA ISTINA.

VOLIM TE.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by pozitiva »

Strong, u pravu si
Predivno osecanje svakodnevnog ciscenja
apsolutna istina
nekako
posle cicsenja sve dodje na svoje mesto
Kada sam pocela citati knjigu, brzo sam se i psvadjala sa njom jer, radio je moj ego, gordost u smislu ma sta ja da budem odgovorna za tao nekog ili slicno
Kako sam se borila sa mojim egom i mojom gordosti tako sam se pocela otvarati univerzumu za prihvatanje odgovornosti za sve, ne u smislu krivice, vec prisutnosti u tome
Zato ja danas , evo sad sam saznala dobijam tortu od svekrve koja me (bas ne voli, bas je uvek nervozna i bas uvek istrese se na meni... itd)
a od kad ne razmisljam tako vec joj kad god mi naidje takva misao ja uputim svojim mislima ka njoj da mi je zao sto imam takve misli, da mi je zao sto je tako bolesna i negativna, nesrecna...i da mi je zao sto ne zeli da se osvesti...)
da mi oprosti zbog mojih misli, moje ljutnje ...itd
da je volim bas takvu jer tu je bas takva da bi ja nesto naucila
Hvala joj jer je tu kakva jeste da bih ja bila bolja, da bi ona bila bolja i bolje
Stoga evo jos jednom uopsteno za sve i svakoga
Zao mi je
Oprosti
Volim te
Hvala ti
Predivno se osecam :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Kad se pozitivno izvuče iz svih ovih pokreta (ZP, proces prisutnosti, afirmacije...) dobije se ovo o čemu govorimo. 100%-tna odgovornost, promatranje drugih kao deo sebe. Nikakav nasilan trud, prepuštanje...
''Bože, daj mi da želim baš ono što mi treba, da se ne cimam uzalud za nešto što i nije vredno.''

A sve što nam Bog nije dao, nije nam ni potrebno. Ja sam već neko vreme imala želju koja je onako bila prva po prioritetu, ali njeno ostvarenje nije bilo ni na pomolu. Pre neki dan se ispunila, i ja sam shvatila da mi to uopšte nije potrebno, tako da sam se svesno toga odrekla.
Zapravo, Bog mi je samo ukazao da još uvek nisam spremna, i da mi to ne treba, a kako drugo nego tako što mi je želja ostvarena i što sam mogla da na svesnoj razini shvatim da je suvišna.

Evo malo o ho'oponopon-u sa naučne strane...
http://www.transformativa.hr/media/Hoop ... ivanja.pdf

Evo dokaza da nema ograničenja i kada se čini da su svuda...
http://www.blic.rs/Zabava/Vesti/367885/ ... kazao-sina
Cvetak
Posts: 8
Joined: 04 Feb 2013, 16:41

Re: Obaveštenja o forumu

Post by Cvetak »

Opet ja. Ja jos uvek samo ispitujem. Jel' moze neko da mi kaze kaze da li i kako da koristim hooponopono u vezi anksioznosti i panicnih napada ili ta tehnika nije namenjena za to? Mozda sam postavila bezveze pitanje ali ko pita ne skita. Hvala vam unapred.
bebac
Posts: 1
Joined: 14 Feb 2013, 15:00

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by bebac »

Pozdrav

za hoponopo sam čula pre jedno mesec dana , trudim se da sve što je na internetu iščitam , a u medjuvremenu sam je istestirala na svoj način :D
imam par nedoumica , najčešće u toku dana imam više stvari na kojima bih želela da radim čišćenje , pa onda ne znam kako da se organizujem, to je na primer više različitih tema,
Jel vi radite jedan po jedan?

Mada sam primetila da radeći jednu temu meni se sredjuju neke druge stvari ( problemi ) i onda pošto jedno čistiš drugo se resava koliko biti onda na jednom problemu ? TO MI NIJE JASNO??? Kako se organizovati?

Gledala sam seminar na youtubu, cela priča je da je treba mantarti po ceo dan , moje pitanje je kako onda raditi neke druge stvari , ako po ceo dan govorimo u sebi , kako se na nešto drugo skoncentrisati ?

Interesuje me da li neko od vas ide na seminar u Beogradu ?
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Možeš pratiti misli, ili možeš biti posmatrač, svest koja nadgleda te misli, ili...
Možeš biti ego, ili potpuna Prisutnost...

Možeš pratiti misli ( Šta, kako, gde, joj, ne mogu, mogu, ha, hu, fu...), ili...
Možeš se izdignuti iznad tih misli i shvatiti da sve one prolaze, ti ostaješ.

Negde sam pominjala analogiju sa nebom, i pomenuću opet...

Nebo...Ti
Tvoje biće je krasno, čisto, stalno, uvek prisutno, nije došlo, niti može otići, konstantno je.

Oblaci ...Tvoje misli, problemi, situacije, želje, teškoće...Promenljivo
Oblaci su nekad onako beli i prozračni, kao i tvoje misli koje su nekad pozitivne i ugodne, ili...
Oblaci su sivi, ljuti, mračni...kao i tvoje misli nekada.

Dakle, ovo nije neki zadatak koji ti sad kao treba da obaviš, pa da budeš sretna, da ti se sve želje ispune i bla, bla...

Ovo je stil života.

Kad tokom dana svesno registruješ nešto neugodno, u vidu situacije ili misli, pošalješ Zahvalnost i Ljubav, zašto?

Postoji razlog što ti TO dolazi u život, a jedino ljubav može osloboditi negativnost koja ti dolazi u vidu situacije ili misli, a zapravo je U TEBI.

Ovo nije čarobni štapić koji će ISPUNITI sve tvoje želje, ovo je sredstvo da te OSLOBODI tvojih želja.

Tužno mi je kada svakodnevno uočavam koliko su ljusi ''slepljeni i identifikovani'' svojim željama, prosto neće da ih puste...

''Hoću to, treba mi to, Univerzum mora da mi pošalje ovo...''

Šteta, prolazi im život u stanju ''htenja nečega'', a ne u stanju ''bivanja''...

Sve što te drži dalje od sreće su tvoje želje, kojima si sama dala snagu i jačinu, kao i Ego kome si dozvolila da govori ''E, ovo ti treba da budeš sretna''...

Možeš biti ispunjena samo ovde i sada.

Ne vidim teškoću biti čitav dan u mislima ljubavi, ako smatraš da su ''prave životne situacije bitnije'', uradi tako...

U tom slučaju pozdravljam tvoj Ego... :)
Post Reply