KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Post by jaspis »

Hvala ti Ziko
vecinu ovih sadrzaja s linkova koje si napisao sam procitala ali neke i nisam...
Moj google je pretrpan sa ja jesam
ovaj i am university ima i nekakve seminare tj. nesto kao skolu planiram otici na neko uvodno predavanje cisto da vidim svida li mi se...

Ne volim onaj sektaski pristup bas to o cemu pricas ono kad moras ovo i ono pa kad ima neko kom se moras klanjat a on je takav da nosom oblake para a ego mu do marsa...

ne, nije to za mene :P

U svemu inace idem onom logikom da odabirem stvari prema osjecaju nije da se doslovno drzim svea sto je neko rekao, uzmem si dio koji mi odgovara a ostatak zaobidem jer mi se cini da nije sve za svakoga i da se ne moram sa svime slozit sto cujem..

Eto, hvala ti jos jednom i naravno da cu pitat sve sto me zanima ne brini ;)
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Post by jaspis »

zaboravih na pjesmicu
ok ima tema vec gdje se stavlja muzika al meni ova bas u ovu temu nekako spada :)
http://www.youtube.com/watch?v=raQFKRzfE3o
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Post by Zika »

Potpuno ispravan pristup Jaspis, nemozemo prihvatiti nista sto nema rezonanciju sa nama.
Pesma je vrlo lepa i bas prikladna uz ovu temu.
Pozdrav
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Post by jaspis »

Ziko jeste li citali knjige Bairda Spaldinga i Guya Ballarda koji je pisao pod imenom Godfree Ray King?
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Post by Zika »

Draga jaspis,

Baird Spaling mi je nepoznat ali sam upoznat sa Guay Balardom, poznatog pod pseudonimom Godfree Ray King, ko je takođe bio glasnik (media) za Acsended Master St. Germain. Tako je započeto I AM (Ja Jesam) učenje koje se preko I AM Activities, St. Gremain Foundation i mnogim grupama proširilo preko Amerike po celom svetu.

St. Germain nas je upoznao sa od ljudi zaboravljenim originalnim Hristovim učenjima.Sve je to započeto 1928-me, kada je St. Germain otvorio 7mi pečat i tako su počele pripreme za Sedmo Zlatno Doba u koje sada ulazimo.

Zadnjih petnaestak godina taj rad je nastavljen i proširen kroz Soul Journey koji je osnovan i sa sedištem u Vankuveru, Kanada. Vrlo brzo se širi po svetu sa meditacionim grupama na svim kontinentima. Mene je to učenje privuklo i sledim ga.

Kod nas (kod vas) nije toliko poznato jer ima vrlo malo prevoda i materijal je na engleskom.
Dosta se može naći na Utube gde postoje dva kanala Akasha and Asun. i naravno na web site Akasha on line.

Linkovi su ispod mog potisa.
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Post by jaspis »

Linkovi su super proucavam ih, dosta tga ima pa jos nisam sve procitala ali vrlo je zanimljivo..
Baird Spalding je napisao seriju knjiga Zivot i ucenja maistora dalekog istoka.
Prva je knjiga cak i kod nas prevedena a ima i u audio formatu na youtube na engleskom
Eto Ziko toplo ti preporucujem Spaldinga jer kao sto kazes zanima te ova tematika...
Dosta je slicno pisano kao i knjige od Rai Kinga i puno se lijepih istina moze procitati u njima.
Koristis li u svom radu Saint Germainov ljubicasti plamen? meni je to super tehnika, o njoj sam cak i na nasim jezicima nasla par clanaka...
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Post by jaspis »

evo nasla sam pocetak prve knjigice :)
http://www.youtube.com/watch?v=TG8ivqcjGK4
I Ziko interesira me jeste li se vi u svom radu i ucenju susreli s uzaslim maistorima?
Nadam se da nije nezgodno pitanje, al rekli ste da pitam :P pa to i cinim XD
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Post by Zika »

Zahvaljijem se Jaspis za link, pogledacu.

Ljibičasti (Violetni) Plamen je vrlo važan u svakodnevnoj praksi i životu. To je vrlo moćna energija koja prečišćava, apsorbuje u sebe sve što nije Ljubav i preobražava u energiju ljubavi. Ljubičasti Plamen je pod autoritetom Uzašlog (Uzdignutog) Majstora St, Germain (Ascended Masrer Saint germain), koji je otvaranjem Sedmog Pečata omogućio korišćenje Ljubičastog Plamena na zemlji za prečišćavanje planete, atmosfere i nas samih. Koristi se kroz pozive, meditacije i mantre.

Ja sam za prijatelje sastavio jednu kratku meditaciju- poziv Ljubičastog Plamena i može se naći na mojoj Dropbox
u folderu Meditacija. Link se nalazi ispod mog potpisa a evo ga i ovde

https://www.dropbox.com/sh/4poh9xrbaeem077/-Ax-Xr-GLY

Upoznat sam sa mnogim Uzdignutim Majstorima kroz Akasha i Asun dispenzacije. Svaka planeta ima svoje Majstore i naša zemlja ima oko 1000. To su Viša Spiritualna Bića koja su živela na zemlji i postigavši najviši spiritualni stepen, uzdigla se u više dimenzije i sada su deo naše Spiritualne Hijerarhije. Oni i njihovi Anđeli su uvek spremni da nam pomognu na naš poziv.
User avatar
Zika
Posts: 690
Joined: 19 Aug 2012, 23:17
Location: Kanada
Contact:

Re: KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Post by Zika »

Evo i jedne mantre Ljubičastog Plamena. Na engleskom je i verujem da će i prevod uskoro slediti čim budem imao vremena.

Violet Flame Mantra

My Beloved Great God Presence, Great Host of Ascended Masters, and Precious Angels
Fill my Brain with the Violet Flame (3x)
Beloved l am (3x)
By God's own Hand (3x)
By God's Great Command (3x)
By God's Love Ray (3x)
By God's Violet Ray (3x)
By God's Blue Ray (3x)
And do it today
And do it to stay
And do it God's way

Replacement words
Mind, body, heart, feelings, thoughts, world, wallet.
Alternate words
Lungs, blood, joints, bones, eyes, ears, throat, children, family, car, home, city, the world, etc.
Finish with:
I am so grateful,
I am so grateful,
I am so grateful,
With every breath of my life, with every beat of my heart,
I am grateful!!!

God Bless you and have a miracle day!
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: KO SMO MI (Učenje Ja Jesam)

Post by jaspis »

Hvala ti Ziko, mantra je predivna
Znam da postoje maistori s drugih planeta, Ray King lijepo opisuje u svojim knjigama one maistore s venere :)
Predivna su to bica jer tako nesebicno dijele svoju ljubav i znanje s nama a najljepse u svemu mi je to sto se stalno istice kako sve to i mi mozemo samo ako rasplamsamo tu bozansku iskru u nama
Mi ljudi smo sposobni za razne stvari koje bi danas nazvali čudom samo eto, zaboravili smo to valjda zato da nam ta znanja budu jos ljepsa kad ih ponovo otkrijemo ;)
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Post Reply