Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by jelena »

Sibb kao i uvjek ovo si prekrasno objasnila. ;)
VEEELIIIKUUU PUSU TI ŠALJEM.
Danijela
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Brida »

Volela bih da sa odredjenom osobom,popravim odnos.Mislite da kazem da joj oprastam sto me je povredila,da je volim iako se ponasa prema meni lose,ne znam kako da stavim hvala?
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by pozitiva »

Ja recimo kazem takvoj osobi-hvala sto si tu,jer ti si tu da me nesto naucis,
Hvala ti sto znam da ti jesi moj ucitelj,jer svaka osoba nam je poslata s razlogom kao nas ucitelj,kao nas terapeut jer bas to sto mi mozda mislimo da valja kod nas cesto bude da bas to treba da popravimo
Recimo da svako od nas ima takve osobe kraj sebe
A kad shvatimo sve ovo lako nam je i sa takvim ljudima
Znas ako te neko povredi,to tvoj ego uglavnom bude povredjen
Sustinski taj neko ne vredja tebe nego sebe
A ono sto me je najvise pogodilo je sto sam kod Lazareva procitala a to je - ljuteci se na osobe oko sebe mi im ustvari time zelimo bolest,a mozda ii smrt....
Strasno....
Od tad trudim se da sto vise dam ljubavi i razumevanja cak i onome ko jaaako povredjuje
Ne znam kako al trostruko mi se vrati ljubavi,ne trostruko stostruuko
Znaci naucila sam- ljubav
Dati i primiti
I eto hvala toj osobi sto me je "povredila" jer me je naucila ljubavi,
Mozda deluje nelogicno al tako je
Da li sam dobro objasnila?
Dete je tu pored mene pa ne mogu potpuno da se posvetim,a nisam mogla da ne odgovorim jer i ja to u pocetku nisam najbolje razumela
Stoga eto ovako
Pozdrav :)
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Brida »

Poenta je da kazem daj oj opratam sto me je povredila,zao mi je sto sam dovela do ove situacije zbog mojih negativnih misli,hvala joj sto postoji,i volim je takvu kakva jeste :?:
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by pozitiva »

Tako nekako
Poenta je u tome da je sve do nas,ne do drugih,sve sto mislimo ili osecamo je samo nasa odgovornost
Bilo ko da te "povredi" to nije do tebe,ta osoba nema ljubav,na tebi je da joj das ljubav i da je razumes.
Ko zna koji je motiv,razlog ili sta vec zbog cega je negativna
Na nama nije da osudjujemo vec da volimo i razumemo
Zao mi je sto je doslo do toga i toga ili zao mi je sto sam doprinela takvoj situaciji
Ili zao mi je sto ne razumes i sto si takva i takva
Oprosti mi sto sam dovela do te situacije
Oprosti mi sto sam se ljutila,osudjivala
Oprostam ti sto si takva kakva jesi jer je to tvoja priroda
Volim te bas takvu i dajem ti ljubav
Volim te iako ti to ne vidis
Volim sve tvoje vrline i mane
Prihvatam to sto jesi jer ti si to pa bila i negativna
I na kraju
Hvala ti jer putem tebe upoznajem ljubav,hvala ti jer si tu da me naucis
Itd da se ne ponavljam
Poenta ovog metoda da spoznas da si odgovorna i za tvoje i za tudje postupke
Veruj mi ovo je carobno kad pocne da deluje
Isprva samo ponavljas a posle zaista to pocnes misliti i osecati
Volim vas sve
Saljem ljubav :)
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

sanco, bez očekivanja.

Ne možeš reći ''E, sada ću da pošaljem ljubav toj osobi, jer želim sa njom dobar odnos'' to se pitanje može dalje razraditi: Zašto želiš dobar odnos, da li se tu umešao Ego, pa nešto želi tim odnosom, da li on tim odnosom dobija neku korist...

Ljubav treba biti bezuslovna, dakle, samo pomisli na tu osobu i zahvali joj se i reci joj da je voliš, jer ona je na neki način deo tebe.

Možeš zamisliti da je grliš dok joj to govoriš, meni to uvek ima bolji efekat.

Samo ti čisti, i ne dozvoli da te pitanja vode ćorsokacima ( kako, da li ispravno ovo radim, itd...).

Greške ne postoje.
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by pozitiva »

Savrseno receno Sibb :) :)
Zaista greske ne postoje!
Iskreno i od srca
A sad nekome je ova metoda ok,nekome ne
Razliciti smo a s tim i svako treba da radi onako kako oseca i ono sto mu najvise prija
Osluskujmo sebe,tada cemo znati sta je najbolje
Srecno
User avatar
ajna
Posts: 51
Joined: 25 Oct 2012, 21:07

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by ajna »

Za mene je ova tehnika carobna :D Volim je svim srcem, pocinje da ulazi i u nesvjesno cim se ujutru probudim sa ovim rijecima na pameti:) ali najvise volim da prepoznajem rezultate ciscenja, prije nekoliko bih mislila, no no ovo je slucajnost, a sada ne. Najdublji odnos koji je i najtezi za mene do sada u zivotu,je odnos sa ocem. Cistim sve apsolutno svaku iole kriticku misao upucenu njemu, od trenutka kada sam upoznala ovu tehniku. On(a samim tim i ja :D cim je moj tata) ima problem sa alkoholom, kockom, izrazavanjem emocija da ne nabrajam :lol: ...Jedne veceri, bio je pijan again, i kao na traci ponavljao je, Volim tebe ja Ajna...! To mi nije rekao od djetinjstva iha ha, a sada sam vec poodrasla :D Ovo je za mene bio takva BUM TRES u glavi i srcu, da nemam rijeci da opisem kako sam to dozivjela :D Kao da progovori ZID :D eto, ja nastavljam i dalje da cistim... kad ovo bude rekao trijezan znacu da sam ovaj program ocistila. Volim vas i oprostite sto ponavljam program pisuci o problemu, pocisticu, oprostite ;)
Lara
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Brida »

Sibb nije mi ti tesko(nadam se) da pomislim na tu osobu,i da kazem da je volim.Sad mi zvuci ok.Mali problem imam kad je posao u pitanju.Ne radim trnutno,a volela bih da ocistim pa da nadjem odgovarajuci posao.Ne znam kako?Izvini te mozda ovo vama dosadno i glupo,ali sam na neki nacin pocetnik.
Hvala :D
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by sarah »

Hej Sanco upravo sam pisala na na temu kako do savršenog posla, jer je meni to dugo bilo primarno pitanje dok se nisam opustila i prepustila sve Univerzumu ili ti Božijoj volji, ili svome višem ja, kako god... Pa kad sam se već raspisala... :)
Ono što je temelj ove tehnike su ljubav i zahvalnost, što u osnovi daje vitalnost samom životu.
Tako da ako si trenutno bez posla budi zahvalna na onome što imaš. Okreni se ljubavi i zahvalnosti na svemu što čini život i prilici za napredovanje. Zahvalni možemo biti na svim onim malim svakodnevnim stvarima koje uglavnom uzimamo zdravo za gotovo. Znam da je lakše reći nego učiniti, ali kada nešto nemamo trebalo bi prihvatiti da to sada tako i treba biti...A koncentrisati se na ono što sada imamo i blagosiljanjem toga zasejati seme zahvalnosti, koje obavezno umnožava sve što je blagosiljano. :)
Naravno da ti imaš svoju želju da nađeš posao ali ona je trenutno tako jaka da stvara otpore, a ti ih zahvalnošću ustvari otklanjaš. Kada suviše misliš na nešto postaješ opterećen time, što obavezno povlači osećaj nelagode nedostatkom toga što želiš.
Kada promeniš fokus tada pritisak popusta. A s obzirom na to da se raduješ onomo što imaš i na čemu si zahvalna, ti pod tim uticajem vibriraš ljubavlju i zahvalnošću i onda se samo lepe stvari nižu. A kada se najmanje budeš nadala na red će svakako doći i novi posao :)
Post Reply