Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
ajna
Posts: 51
Joined: 25 Oct 2012, 21:07

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by ajna »

Hooponopono i iskustva na mom poslu:D
1.Svakodnevno radim sa klinaca od 7 god. koji mi cesto daju cjeduljice sa nacrtanim srcima, osmjesima - u zaglavlju je obavezno Volim te.
2. Svakodnevno se bavimo ciscenjem ruznih rijeci i rjesavanja konfliktnih situacija sa - Izvini i Oprosti mi.
3. I naravno kad nesto zele, svakodnevno cujem bar 5 puta - Molim te i kada to dobiju - Hvala ti.
Tek nakon 4 mjeseca koristenja ove tehnike shvatam da sam izabrala posao koji sam po sebi namece konstantno ciscenje. Da sam svoju duhovnu tehniku pronasla prije 6 god. napustanjem Gradjevinskog i upisivanjem Filozofskog fakulteta. A da sam prepoznala smisao te ishitrene odluke tek sada!
Lara
Milica87
Posts: 3
Joined: 19 Mar 2013, 19:07

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Milica87 »

pozdravljam sve divne ljude na ovoj prekrasnoj temi (Sibb posebno :*)
Mene je ovaj nacin zivota preporodio promene su na svim poljima uocene, od porodice, posla, odnosa...ma sve.

Svi samo nastavite i nadam se da cemo se nekad i upoznati sto da ne..... :lol:
Stella
Posts: 10
Joined: 20 Mar 2013, 13:44

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Stella »

Pozdrav svim hopsašima!

I ja imam želju da ova tema zaživi, da mi koji hopsamo oformimo naš kutak za svakodnevnu razmenu iskustava i saveta.

Hopsam 3,5 meseca. U ovoj tehnici sam prepoznala, za mene, pravu kombinaciju onoga što godinama laički izučavam, psihologije i vere u Boga. U srcu osećam da je ova tehnika ono pravo. Međutim, i meni su ova 3,5 meseca prošla teško. Dva meseca sam imala noćne more i nesanice, a na javi su se intenzivirale situacije (na poslu, sa prijateljima, oko novca...) koje mi osvešćuju sve moje strahove, blokade i predrasude. Svi pričaju o nekim čudima, o miru izvan svakog poimanja... Kod mene za sada toga nema, dogodi se neko malo čudo ili na momenat budem u miru, ali i dalje većinu vremena mislim da se ništa ne dešava ili da je sve čak i gore, pa sebe ubeđujem da verovatno prolazim kroz proces čišćenja, jer nikad pre nisam imala noćne more niti nesanice, niti hormonski poremećaj koji sada imam. Borba sa umom je u toku. Oko svega brinem, svega se bojim, svaka prepreka u životu me "parališe" (zapetljam se u samookrivljavanje, analizu šta je bilo, šta će biti...) i svesna sam da se način razmišljanja, koji je trajao 40 godina, ne može promeniti preko noći.

Mnogo mi znače vaša iskustva, jer onda vidim da nisam izuzetak, da je ono što mi se dešava zapravo deo procesa.

Hvala. Volim te.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Ivan Spg »

Pozdrav Stella dobrodošla na forum :)

Pogledaj šta sam napisao DraxNS nekoliko postova iznad. Samo strpljenja i sve će biti ok :) Ja se bavim pozitivom već 10ak godina i mogu reći da su najznačajniji rezultati došli u ove zadnje 2. Mada moram priznati da se ozbiljno i posvećeno bavim pozitivom tek zadnjih 4-5 godina :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Draga Stella,
ja sam i navodila više puta da sam imala ne košmare, nego žive scenarije realnije nego ove u svesnom životu :lol:
Zapamti, sve to što sanjaš je samo čišćenje podsvesti, pritom ne mislim na ono klasično psihološko poimanje snova (snovi - rezultat naše podsvesti), već na namerno izbacivanje svih onih negativnosti koje su u nama, namerno teranje podsvesti da se pokrene. Nisi jedina, većina ljudi sa kojima sam ja pričala su imali svakakve snove i prvih godinu dana.
U mom ličnom primeru, uvek sam nakon nekog vremena doživela razrešenje neke situacije nakon snova. Znala sam neke osobe da sanjam i mesecima svaki dan, a rezultati nakon toga...čudo.

Snovi su ti dokaz da se nešto dešava i da ovo deluje...nešto se čisti.
Ja naročito ovde ističem Mir :roll: , ali ja sam počela sa ovim dosta pre nego sam otvorila ovu temu, svakako da na početku nije bilo tako...samo nastavi, a svaki košmar pozdravi s ljubavlju, jer znaš da otpuštaš nešto što ne bi mogla na drugi način, jer ga nisi ni svesna.
DraxNS
Posts: 10
Joined: 19 Mar 2013, 13:04
Location: Bačka Palanka / Novi Sad

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by DraxNS »

E sad mi je lakše :) kad vidim da i Stella ima slične momente. Iznenađujuće je i podudarnost u broju godina sakupljanja koječega... da to nije nešto generacijski? ;)

Morao sam malu šalu da ubacim, nećete mi zameriti, ALI vrlo mnogo sličnosti imam sa Stellinim iskustvom. Doduše, nisam ustrajan/redovan u praksi... prođe i par dana da ne praktikujem hvala, volim te ...

Takođe češće imam žive snove, a i sve slabije spavam... budim se dosta ranije i delujem sebi kao naspavan... ali naravno ostajem da ležim do vremena za ustajanje (dok ne zazvoni alarm). Ali na kraju dana osetim da mi fali to što nisam spavao... znači ipak nisam bio naspavan.

Nezgodno je pošto svaki dan vozim na posao/sa posla pa se dešava i pad koncentracije...

No, samo želim da kažem Stelli da eto nije usamljena i da delimo iskustvo... sad samo da ga očistimo :)
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by pozitiva »

Ja tako volim i postujem ovaj metod ali mi je sinocni jedan snimak na youtube i reci coveka koga takodje postujem i volim skroz razocarao,ne u metod vec u njegovo nerazumevanje istog...
Ne mogu da verujem da je pomesao babe i zabe....
Ne mogu da verujem da nije razumeo da ovaj metod ima toliko veze sa ljubavlju prema onom bozanskom,prema Bogu,ne mogu da verujem da nije shvatio sustinu,vec povezao u svojoj glavi sa djavoljizmom i kojecemu,spajajuci tu film Tajne i ovaj metod ....... ...... .....
Ne mogu da shvatim
Noc mi bas nije protekla dobro....
A ni jutro...
Izvinite
Sibb
Posts: 118
Joined: 27 Sep 2012, 15:41

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by Sibb »

Znam tačno šta si gledala ;)

Po meni je u životu sve jednostavno...uzeću od svega najbolje. Ja nisam u ovoj tehnici 100%, u smislu da radim sve što njeni predstavnici kažu, nisam ni u ZP 100%...ja sam napravila svoju Mix teoriju koja oključuje sve, po meni, najbolje...

A tu onda ima mesta i religiji i svemu.

I to otkriva da li smo zaista pozitivno fokusirani...ako smo mi nešto isprobali, i to je imalo efekta, a onda čujemo nešto negativno o tome, što nam se ne sviđa ili sl. i mi odmah posumnjamo u sve to i razočaramo se...mi smo fokusirani na ''kačenje'' za negativne sitnice istog, a ne na korištenje njegovih pozitivnih strana.

Kao kad je neko jednom rekao na forumu negde da je razočaran jer Louise Hay kumuje sa Masonima :lol:


Mi smo ti koji prave odabir, i od najgore stvari može se izvući nešto dobro.

Ako iz svega izvučemo suštinu ostaje zahvalnost i ljubav.
Svaka religija o tome govori.
Svaka teorija o tome govori.
Ja nisam u hooponopon-u, ja sam u zahvalnosti i ljubavi.
Last edited by Sibb on 21 Mar 2013, 10:49, edited 1 time in total.
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by tanita »

Pozitiva,
pošalji dotičnom gospodinu ljubav,.. mozda shvati. A i sigurna sam da ćes se posle i ti bolje osećati. :)
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Mir počinje sa mnom - Hooponopono

Post by pozitiva »

toooooooo draga :P :P :P :P :P :P :D :D :D
vratila mi se vibracijaaaaaaaa jeeeeeeeeeeeej
ja
sam za ljubav
ljubav
ljubav
i zahvalnost
nikada mi nije ni palo napamet da prosperiram sa tim za kucu od tri miliona dolara
ali nikad
za moju kucicu u kojoj cu uzivati da
u kojoj cu imati zivotinje, dvoriste, dodir sa prirodom
a nikad mi nije palo na pamet da nesto radim a da nije u cilju Opsteg dobra, radosti, srece
hvala Sibb :P :P :P :P :P :P :P
hvala tanita :P :P :P :P
saljem mu ljubav
Post Reply