jedna je majka ???

Odnos, komunikacija, interakcija sa ljudima oko nas. Kako, šta, zašto? Mame, tate, braće, sestre, prijatelji, poznanici, partnerke, partneri, žene, muževi, kolege...
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: jedna je majka ???

Post by jovanajovana10 »

DenVik draga <3
ja moj problem sa mamom nisam mogla da resim
sve dok se nisam apsolutno potpuno ali potpuno od njenog detinjstva stavila na njeno mesto
one praznine koje nisam znala sam namerno pitala
tako da tek kada sam se potpuno stavila ne njeno mesto tada i danas ,sam uspela da joj se malo priblizim,da je razumem,da joj oprostim,da se pomirim sa njom takvom

pokusaj jos jednom to da uradis DV,da sto vise stavis na njeno mesto
ja sam na kraju zaplakala kada sam shvatila zivot moje majke i osetila ga
i pricala sa njom 4sata o svim pojedinostima njenog zivota
kako se osecala kada je posla u 1.razred,sta je obukla kad se vencala,da li joj je nedostajao muskarapc kad se razvela, ...kako je danas,zasto joj je tesko
i ona se isplakala

i sada nije da se 100posto slazemo ali 80posto da

ja nisam verovala,ali "niko nije baksuz bez razloga"
niko ne voli da mu bude lose i da sebi nanosi bol i otezava stvari
to sam shvatila bas kada sam ti trazila onaj crtac "Up" da pogledam opet
da niko nije "baksuz" bez razloga

onda sam se potrudila da shvatim moju mamu sa kojom se nisam slagala

kada sam se ja gledajuci je u oci potrudila da je shvatim,posavetujem,saslusam njen zivot,poistovetim ali u sto vecoj meri ,da prozivim sta njena orecanja tokom svih njenih 40godina
onda je i ona to pokusala da primeni na meni
sto Vina kaze-prvo das pa ti se da! :-)

sada kada je sve odlicno,volela bih tako da ostane zauvek,i ostace :-)
samo DenVik
uradi to sutra,hladne glave
bez tenzije,
ako se zaplaces na kraju,i zapitas kako sam bila slepa da ne videla sve to ?
to ce valjda znaciti da si uspela :-):-):-):-):-):-):-)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: jedna je majka ???

Post by DenVik »

Jo10, ja znam svaki sekund zivota svoje majke..tog strasnog mucenja.( to je toliko puta ponavljana prica) A nije tako, moja majka ima sve samo ne los zivot. Udoban, zasticen, lep zivot. Nije vise bolesna, zna sve o zdravoj hrani i vodi racuna o sebi i to mi je drago.
Ponekad pomislim da je sve to samo dobar marketing. Pomislim da oseca krivicu sto joj je dobro pa filuje price.
I ne znam odgovor, mozda nije vreme za njega, znam da mi uvek sve dodje kad treba. Ne znam sto sam to danas pisala, mozda zato sto sam pocela polako da se pakujem.
Mozda ima u meni nesto sto sama treba da resim? Videcu.
Hvala svakako.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: jedna je majka ???

Post by jovanajovana10 »

i ja sam tako mislila
moja mama ima para lep zivot,radi sta ona hoce
za vikend ide u Nemacku,Madjarsku ili Francusku u soping
briga je nju sto ja nema para sto mi ti pozajmljujes
nije tako!
nije uopste to prava slika.
i ja sam debil,jer nisam sve videla lepo.

videces sve jasnije,kad dodje vreme za to
i pitaces se kako to ranije nisi videla
ljubim te i volim
sve ce doci u svom trenutku kada treba,ti to znas :-*:-*:-*:-*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: jedna je majka ???

Post by Felisiti »

DenVik wrote: Znam da je vreme da idem, osecam to celom sebe i prosto samo treba da pustim, znam ja to.( nego mi ovo nesto dodje kao neuspeh, toliko sam sebe promenila i svoj pogled i sam osecaj na Zivot i neke konkretne materijalne stvari, pa zar ne mogu ovo?)
DenVik, ja ne želim da verujem da ima bilo šta što ne možemo. Istina, ne možemo promeniti druge ali verujem da možemo unaprediti svoj odnos sa njima znanjem kojim raspolažemo.

Šta smo sve naučili ovde zajedno? Mali podsetnik:
- možemo raditi hooponopono, tehnika sa čašom vode i slikom osobe sa kojom imamo nešto nerazrešeno;
- možemo raditi Subjektivnu komunikaciju i upućivati podsvesti druge osobe lepe reči koje želimo da ona čuje;
- takođe joj u budnom stanju možemo upućivati reči ljubavi i zahvalnosti;
- vizualizacija da se odnos poboljšava, stvoriti osećaj nežnosti i prisnosti koji želimo da ostvarimo;
- afirmacije naravno, i sve tehnike koje ti prijaju.

Korak po korak, i nikad ne dići ruke. Raditi i dalje strpljivo na sebi, pronalaziti obrasce koji nas sputavaju.

Jovana, našla si svoj način i radujem se zbog tebe. :ruzha: Naravno da niko ne želi da bude "baksuz" ali i po sebi znamo da je nekad teško upustiti se u promene. Ako nama neke promene teško padaju, kako li je tek našim roditeljima koji su više ukorenjeni u svojim navikama? Što duže neku naviku / ponašanje gajimo, sve je teže rešiti je se.

Isceljenjem odnosa sa roditeljima istovremeno isceljujemo i sebe. Hej, pa mi smo Ratnici Svetlosti, nikada se ne predajemo! I kad nam se nešto čini nemoguće, moramo znati da rešenje uvek postoji.
Ako ga sad ne vidimo, ne znači da ga nema.
Dugujemo sebi i svojim roditeljima da živimo u skladu, miru i ljubavi.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: jedna je majka ???

Post by jovanajovana10 »

samo mi se cinilo da DenVik
zivi u mraku sa svojom mamom bez svetla
ne vidi ni onam mamu ni mama nju
jer sam i ja tako ,
tek upalila 1 svecu i pogledala mamu
:-*:-*:-*:-*vas sve

DenVik je divna isto tako i njena mama mora da je divna i draga,sgurna sam u to :-)
;-)
verujem Felisiti da je i tvoja mama divna koliko i ti :-)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: jedna je majka ???

Post by Felisiti »

Hvala ti Jovana :ruzha:
Hvala ti i što si me podsetila da je moja mama divna iako to nekad ne vidim. Kako smo svi jedno i potekli smo od istog Izvora, trebamo pronaći tu lepotu u svakom a i u našim mamama.
Ti si meni divna otkad sam se registrovala ovde, a znaš to već. :drugari:

Pitala si da li se nešto promenilo otkad si postavila ovu temu. Promenilo se što si me nagnala na razmišljanje i obraćanje pažnje na odnos sa mamom. Ne bih umela da definišem promenu jer nije velika, ali gledam je drugačijim očima. Vidim ono što pre nisam.
Dovoljno za početak.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: jedna je majka ???

Post by jovanajovana10 »

Odlicno! :-)
pomak ,bilo kakav:-)
svadja je odlican pomak ;-) ili bilo sta

volim i ja tebe Felisiti puno!
a volim i tvoju mamu jer te je ona rodila pa si ovde sa nama :-)

ljubavi i pohvala nikada dosta.i nisam dosadna kada tebi govorim da si divna,a i zelim da meni stalno to govore :-):-):-):-)

ma niko nije los,samo se ljudi ne poznaju ,ni posle 50godina braka,ni maja i cerka...
neki ljudi su itekako vazni i vredni truda da se stvarno upoznaju u nasim zivotima
i mnogo mi je vazno kada mi drugarica koju nisam videla davno,mama,decko... samo iz citsta mira posalje poruku "kako si?" ,samo to pitanje je dovoljno :-)
zato je forum divan i ne postoji niko los ovde jer ovde svi ostavljaju sebe kakvi jesu zaista,iskreni,i napisu stvarno kako su ...
kako li je moja mama danas!?
pitacu je :-)
:-*:-*:-*:-*:-*:-*

Felisiti,stvarno mi je drago ako sam nekako pomogla :-)
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: jedna je majka ???

Post by DenVik »

Moje devojke drage, divne ste.
A nije vam palo na pamet da ponekad previse kenj....,da stvari previse uzimamo srcu, da ponekad samo treba posaljemo ljubav i da pustimo?ovo ja sebi kazem :budala: .
Eh, i ja nasla da se rasknjezim, pa to nije problem od juce, to je od kako znam za sebe. Tako je i prema tati(imam divnog tatu), sestri malo manje, ali jeste, sestrinog sina urnise jednako kako mene ranije, ali ne dam ga :drugari: i prema svojoj sestri, bratu...znaci najgora je prema sebi, a dobra zena.
Mozda promena dolazi kad ipak svi dozvolimo to po malo bar.
Uostalom, menjam jednu ladnu i cangrizavu kevu za malo manje cangrizavu i topliju , ali bez podgrevanja i malkice srecniju.
Lj ja moje ratnice :ruzha:
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: jedna je majka ???

Post by pozitiva »

e sad ste me rasplakale do bola , majke mi :cry: ali u pozitivnom smislu ;) nekako ne znam kako iako sam se rasplakala osecam se dobro :nempojma: :)

dakle,samo da izduvam nos... ;)
evo ...me
vec duze vreme citam ovu temu a nikako da odgovorim na nju
sve vas razumem ali sve i sve je to ok, borite se ratnice
jer

jedna je majka!!!!!! :bravo: :bravo: :svekul: :D :D :D

koliko li sam ja moju okrivljavala za sve i svasta.... :budala: ali dobro, stigla meni Luiz na vreme pa sam uspela da shvatim :D
sta god da je radila ili nije tada, radila je samo onako kako je tada umela i znala samo tako, ni bolje ni drugacije, radila je samo onako kako je znala tada i nikako drugacije, i znam da je to za mene sada dobro, jer ne bih bila ovo sto sada jesam :D :D
dakle ako je bila gruba ( a jeste, pa sta! ) oprostila sam joj pre desetak godina, ako je bila nepravedna u mojim ocima pa sta! ona nije umela i znala drugacije
a i sve kako je bilo, to je bilo dobro tada da bi bilo ovo sto je sada!
mama volim te

kad shvatimo i prihvatimo ovo nama je lakse a nekako i njoj je bilo lakse i nas odnos se promenio kad sam ja shvatila ovo i kada sam pravila citav spisak oprosta ka njoj, a da pri tom ona nije znala za taj spisak ni sad ne zna, a nije ni bitno, bitno je da se osetila ta vibracija jeeeeeeeeeeej :veselica:
mama zaista te volim (iako ona ovo ne cita, i ne zna za ovo, ona ce ovo osetiti sada) :D
zato upucujem njoj :D hvala vam :D :drugari: :ruzha:

a i evo vec dve i po godine sam i sama majka,
jednog dana volela bih da cera isto ovo sve shvati i da mi oprosti trenutke kad sam ja bila gruba i da shvati koliko sam se potrudila da dodjem do ovoga sada i da budem sad divna majka, puna razumevanja i podrske mom detetu, jer i ja sam odrasla uz nerazumevanje i grubost, ali moja mama nije imala Luiz, nije imala internet, nije imala knjige i ovaj sajt, ja sve to imam i putujem ka tome - biti bolja osoba jer ja to i jesam, divna osoba i dobra majka :D


hvala vam za ovu temu, :bravo: volim vas :drugari: :drugari: :ruzha:
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: jedna je majka ???

Post by najzad »

Draga Pozitiva,ime ti u potpunosti odgovara.

Osim prve i poslednje stranice nisam uspela da procitam celu temu ali vraticu es sigurno cim ugrabim vreme.Hvala na temi i svima vama,divni ste. :veselica: :veselica: :veselica:
Post Reply