Kafić "Dobre vibre"

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
Stalker
Posts: 100
Joined: 04 Jun 2013, 15:37

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Stalker »

- Najzad kafić prazan! - pomislih.
Protegnem se kao mače i napustim lokal.
Usput se razmišljam - kako neznam dali vredi preneti opis trenutačnog vremena.
Pomišljam se duže vreme da započnem temu, ali nekako mi se ne sviđa osećaj koji doživljava, onaj koji je začetnik teme. Sve ga prati neka odgovornost, sve se taj pita dali je tako i tako tj dali je saglasan ili šta misli. Napeto je to.
Rešio sam ovako - prvo ću da sanjam temu a tek onda ju postaviti. Smatram da ću tako biti sigurniji prema onome što se dešava vezano za dati topic.
Sanjao sam dva puta ali nešto mi je ukazalo da nije vreme za topik.
Ratnikov put je harmonija - harmonija radnji i odluka.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by jovanajovana10 »

i ja sanjam da se druzim sa Karleusom i da joj je propao koncert , a pre toga sam sanjala da se druzim sa Dzejom ali on mi vise nije cool pa sam sada pocela sa Karleusom :) sve je ok dok ne pocnem da budem Zvezda Grana onda pravac---->psihijatar :)
tako da Stalker samo napred , nista nije glupo da se pita , ni prevazidjeno ... ja sam ti zivi dokaz da mogu toliko neke nebuloze da pitam i konstatujem da je to neverovatno :) zaboravi na tu odgovornost, odmeravanje , premeravanje i pisi.
mi smo dugari , nije ovo strasni sud :)
jedva cekamo svi da vidimo o cemu je rec ,tako da pisi sto pre :)
pozdrav svima ! ljubim vas i volim puno
Image
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by pozitiva »

Član 257 wrote:Dobro jutro!
Kakav divan dan ovde u Beogradu. Sve se sija. Sinoc sam šetala izmedju aleja i miris lipe je bio fantastican. Znam, nije Beograd pun prirode, ali toliko mnogo ima lipe...nisam mogla da se nadišem!
P.S. Zasto kada covek kaze da mu se nesto najvise svidja i da mu je negde najprijatnije to nuzno mora biti reakcija straha, odbrane, pravljenje klanova??? Ako kupujem sladoled jedne firme, kupujem ga jer mi se najvise dopada, ne zato jer bežim od drugih sladoleda. Zadrzavam slobodu izbora, kao moje najvece pravo i privilegiju. I zahvalna sam sto mogu da pohvalim naglas ono sto mislim da je dobro.

ovog puta se slazem sa clanicom
hehe :zdravica:
i ja sam se prozvala DV :ludiranje: :ludiranje: :ludiranje:
JA ZNAM STA JE DOBRO I STA ODISE LJUBAVLJU !!!
toliko cu reci
onaj ko razume shvatice
volim vas sve
i ja se pomalo gasim
cera mi je bolesna
temperatura, kasalj, a evo i ja...
glavobolja...
nego
ljudi
hvala vam svima jer ste ovih dana bili uz mene
pocelo je sve da se desava i to brzinom svetlosti
predavanje
radionice
a onda sam se razbolela i ja i cera...
ali to je dobro
dobro je da se iskristalisu neke stvari
tako da relax sve je u redu
trenutno ne radim radionice
ali osecam da Univerzum radi za mene i da mi sprema nesto dobro
Verujem mu
divan je dan
sunce
miris lipe i mala glavobolja i grlobolja
jos uvek nemam emperaturu ali ako i budem imala radujem joj se


inace
jutros sam bila u komisiji u jednoj srednjoj skoli u odbrani maturskog rada
i prediiivno je bilo
iako nisam nikada bila u komisiji
niti predavala filozofiju u skoli sem na praksi tokom studija
dobila sam veoma lepe komentare od strane njihove profesorice filozofije da sam bila na visini zadatka
da sam se dobro pripremila
i postavila veoma zanimljiva pitanja
a verujte mi sve vreme sam afirmisala samouverenost i da je sve u redu, ocekivala najbolje, dgodilo se jos bolje
najbolja moguca varijanta!!!!
i zele sa mnom i dalje saradnju
jupiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii :veselica: :veselica: :veselica: :veselica: :veselica: :veselica: :veselica:
ja sam se inace odusevila odbranom jedne srednjoskolke i njenog filozofskog promisljanja
verujete
toliko se stvari poklopilo
tema o kojoj je pisala
stoici, epikurejci i sketpici i svi traze jedno- kako opstati i ostati srecan u ovom svetu
hihihi
kako dobra tema
e sad recite da ovaj ZP ne radi hihihihi
saljem ljiubav
dok uzivam u kafici!!
ej
:trazhi: :trazhi: :trazhi:
gde je zika????????????????????
zikooooooooo :trazhi: :trazhi: :aloalo: :aloalo: :aloalo:
User avatar
Miso
Posts: 94
Joined: 24 Apr 2013, 20:04
Location: Norveska

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Miso »

Sve radi kada ga usmerimo na pravu stranu, kao auto, voziti kroz zivot je saobracaj.
Citajuci ruse, amerikance, indijce .... vidim da se sve ponavlja. Uvek je resenje u nama, UVEK.
To znači da je najbolji način da poboljšate sebe, da volite sebe. I dok poboljšavate sebe, vi poboljšavate vlastiti svet.

Mozda bi trebalo dublje pogledati jedan vec sada stariji film "matrix". Izbaciti scene nasilja i uci u srz same price. Mozda mi zivimo u iluziji koju stvaramo a da nismo ni svesni. Mozda???
Za mene ovo vec postaje jednostavno a bio sam na putu da zakomplikujem sve.
Kada madjionicar izvodi trik mi se zapanjimo, KAKO?
A kada ga pokaze kako radi mi se razocaramo koliko je to jednostavno.
Tako i ZP, radi vrlo jednostavno kada se mi oslobodimo svih blokada i priznamo sami sebi SVE. Nastupa radost i zadovoljstvo za sve nas kad i jedan od nas to uspe.
Ego. ljubomora, zavist.... ne postoje, samo LJUBAV i tu je uspeh i zdravlje.
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by DenVik »

Bravo, Mišo.
Sve jeste Matrix. Sve je u našim glavama. To su samo misli, naše misli koje, Hvala bogu, možemo da promenimo kad poželimo.
Toliko stvari mi je jasno u zadnje vreme i vidim da se ne razumemo, kao ranije.Ali to je samo u par dana.
Svi ćemo ovo razumeti. Samo treba vreme.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Brida
Posts: 207
Joined: 27 Jan 2013, 12:16

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Brida »

Dobar dan svima :D
Licno sam se promenila od januara do sad.Shvatila sam da nije lose malo biti sebican,i treba prihvatiti sve sto je sada, i dopustiti da dodje ono sto smo trazili. :D
Prihvatam sadasnju sitaciju,znam da cu dobiti ono sto zelim.Nemam vise dugi plan. :D

JIMMY CLIFF - I CAN SEE CLEARLY NOW
http://youtu.be/0jsw_r0hILQ

:veselica: :veselica:
Život se nikome na ovom svetu ne duguje. Ni majci ni deci, ni prijateljima, nijednom idealu! Život je moje, jedino moje neprikosnoveno pravo. U šta ću ga satreti moja je lična stvar.
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by tanita »

a ja bih zelela samo da ubacim u ovu priču jednu kategoriju koja se zove ,tumačenje,. dragi moji drugari na koliko se načina moze protumačiti jedna nečija poruka.fijuuuuuu. ipak, mi se ne gledamo, ne vidimo, ne čujemo, mi ovde komuniciramo isključivo putem reči, i nekih još mozda samo nama znanih ,osetila,. meni je to ovih dana često padalo na pamet dok sam vas čitala. tačno negde vidim gde se ljudi u momentu ne skapiraju zbog toga, ili se skapiraju ali neko priča o nekom univerzalom pravilu, a drugi o svom tumačenju istog (koje je btw potpuno u skladu sa tim) i priča se završi misleći da ne misle isto. :totalnolud:
pomislite nekad i na to, pročitajte poruku nekad iz drugog lica,(iz lica posmatrača..eto nas i do Zen-a) :drugari:
User avatar
pozitiva
Posts: 406
Joined: 20 Jan 2013, 13:24

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by pozitiva »

draga tanitice-pojasni mi -procitajte poruku iz drugog lica?
kako se to radi?
ovo tek sad ucim i neke stvari su mi jos nejasne :totalnolud: :totalnolud: :totalnolud: :totalnolud: :totalnolud:
User avatar
tanita
Posts: 162
Joined: 31 Jan 2013, 18:11

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by tanita »

htela sam reći objektivno, na to sam mislila kad kazem drugo lice, posmatrac.
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Kafić (ex. Dobro jutro, dobar dan, laku noć i lepi snovi

Post by Mila »

Ja mislim da je nasa objektivnost, dok god ne postanemo pravi posmatrac, zapravo vrlo subjektivna :-). Mi svi pokusavamo objektivno da sagledamo pojave u zivotu, a opet je ta nasa objektivnost najcesce razlicita :-).
Lekcija je uvek voleti sebe.
Post Reply