Šta fali živeti u mašti?

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Naly Younis »

Spoygg wrote:Da cool :)

Tema je:
Da li je pogrešno planirati, imati ciljeve, praviti liste, postavljati rokove, zarađivati pare?
Ništa nije pogrešno što proizlazi iz konstriktivnih namjera kreativnosti! Pogrešno je samo ako je namjera iz destruktivnih poriva, takmičenje i zavisti.....
I crkva i socijalizam učili su nas da je pogrešno imati novac i da je pokvareno voljeti novac. Iz toga programa rodilo se mnogo neuspješnih ljudi koji gube novce i koje novac ne voli (jer ni oni njega ne vole). I ja sam bila jedna od njih....bila. Oslobađam se prošlosti, svaki dan... :)
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Ivan Spg »

Svaka čast Naly :D Ja nisam imao svesno to osećanje ali kontam da sam imao nesvesno jer nije bilo para hehehe
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by sarah »

Ljubav prema sebi znači da si svestan da zaslužuješ svako izobilje, tako da i sam duhovni razvoj ima za posledicu ostvarenje materijalnih ciljeva kao projekcija naših zelja...Po meni, ako volim ono što radim ja uživam i u plodovima toga rada koji su duhovna i materijalna satisfakcija odnosno izobilje :D
Mislim da je najvažnije raditi nešto što te uzdiže, što voliš, srećnici su oni koji to uspeju odmah u startu da ostvare. Ja sad tek shvatam da je moj otpor prema novcu bio i posledica nezainteresovanosti da radim nešto u čemu nevidim smisao tako da je novac i teže dolazio...Sad sam zahvaljujući duhovnom radu na sebi u prelaznom periodu između stare profeseje za koju sam se školovala da bi na kraju zaključila da je deo starog načina funkcionisanja, nametnutog od strane društva, u novo zaneminje koje bi bilo nešto što mene čini zadovoljnom a što je posledica duhovnog preispitivanja...
Zaraditi novac je najlakše kad sebi dozvoliš da podrazumevaš da je i on duhovna satisfakcija, jer ja ću pomoću novca priuštiti putovanja koja oplemenjuju, knjige koje uzdižu, stvari koje me čine srećnom itd...Ranije sam mislila da se novcem popunjava duhovna praznina, ali ako osvestiš svoje pozitivno osećanje prema novcu ti upravo možeš uporedo da se duhovno i materijalno razvijaš, zar to nije predivno, kao što je već neko ranije napomenuo pa zbog čega smo drugog došli u ovu materijalno-fizičku dimenziju :D
User avatar
Vlajko
Posts: 40
Joined: 28 Oct 2012, 00:25

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Vlajko »

Divno napisano Sarah :D
Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor :D
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by jelena »

Spoygg wrote:Da cool :)

Tema je:
Šta vi mislite da li je dovoljno biti prosvetljen ili bismo mogli malo i da pomerimo dupe i uradimo nešto konkretno i opipljivo, što je ponekad skroz demode u krugovima pozitivnog razmišljanja? Da li je pogrešno planirati, imati ciljeve, praviti liste, postavljati rokove, zarađivati pare?
Moje mišljenje je da nije pogrešno imati ciljeve,praviti liste itd.Kreator je stvorio svet da bi iskusio materijalni opipljivi svet kroz naša iskustva imati želje je dobro, sve je to faza duhovnog razvoja kroz te stvari mi doživljavamo materijalni fizički svet.Kreator se igra sa raznim oblicima zbog našeg (njegovog) iskustva .Zato zbog iskustva smo i izabrali ovaj fiuočki svet.To je moje mišljenje.
Imala sam jedno iskustvo prošle zime;probudila sam se i padao je snjeg napadao je 15cm toliko sam bila sretna osećala sam se kao kad sam bila dete, obukla sam se i izašla van bilo je prohladno jutro a ja hladnoću nisam osećala uzela sam snjeg u ruke i divila se pahuljicama,dodirivala ih,stavila na lice da osetim njihovu hladnoću i onda mi je sinulo :idea: proletela mi je kroz glavu masa misli"zato sam ovde da osetim da dodirujem i iskusim kreatora fizički".Kreator kroz nas iskusuje samog sebe.Toliko sam bila sretna da je dete (anđeo,JA-jesam)u meni plesalo.

Tako da razni ljudi imaju potrebu da osete razne stvari(kuće,jahte,auta) to nije loše to je dio procesa,sazrevanja.

Stvar je u tome što sa vremenom kako više živiš i više iskusuješ postaješ sit i imaš želju vratiti se Izvoru i jedina želja ti je da se vratiš Izvoru.To je tako jednostavno jer mi i jesmo došli na ovaj svet da iskusimo kako je biti odvojen od Izvora(ne potpuno) živeti po sistemu slobodne volje kada ispunimo svoju misiju,iskusimo sve što se iskusiti može(prekidamo kotač karme) vraćamo se Izvoru.
A kada postigneš prosvetljenje sve možeš kao što kaže Isus "reci planini da se pomeri i pomeriće se".Samo kad si prosvetljen nemaš potrebu da išta mjenjaš zato što svataš da je sve savršeno.Da je svet već savršen jer svet je BOG.

Kada koristiš SVESNO Z.P na taj način pobeđuješ Ego,koliko prašine počistiš toliko svesti(Boga)puštaš u sebe kada te svest potpuno preuzme Ega nema a samim tim nema ni želja.Zato zakon privlačnosti i postoji da nas vrati Bogu.

Ako ste prosvetljeni to neznači da prestaje uživanje u životu BAŠ SUPROTNO tad život tek počinje.
Danijela
User avatar
lekaca
Posts: 21
Joined: 29 Oct 2012, 21:34

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by lekaca »

Ljudi divni ste! Drago mi je sto sam bila povod ove teme.... Hvala Spoygg , preporuke su zaista na mestu.

Kad procitah sve sto ste napisali, mogu da kazem da zivetu u masti ne fali nista! Samoj sa sobom mi je savrseno. Nisam materijalista, volim SVE ljude, jako sam srecna kad pomazem drugima u svakom pogledu, tako sam vaspitana, to je usadjeno u mene, tacnije to mi je nasledje od pokojnog dede sa kojim sam odrasla. Ljude prihvatam kakvi jesu, ne trudim se da ih menjam, cak i kada me povrede ja ih opravdam, i dalje se bezuslovno dajem. Moj IZAZOV su sada roditelji kojima se ne svidja moj zivot (tacnije dostignuca), u njihovim ocima ja sam cist promasaj, ja sebi i nisam ali ne mogu reci da me ne boli to sto iako znam sta su im ocekivanja ja nista od toga nisam postigla, i nisam ih usrecila....
Sada sam resila, da njihove ciljeve projektovane na mene prvo ispunim, pa tek onda da se vratim sebi.....:) jer, meni ne trebaju pare da odem na Tenerife kad sam ja tamo cim pustim neku extra muziku i zamislim sebe da sam tamo...znam da me razumete. Nadam se da ne gresim puno, volim vas sve!
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by jelena »

Draga Lekaca nemoj da se optreećuješ sa drugima važna si ti to je tvoj život živi ga punim plućima.
Njima daj još malo vremena jer kao svaki roditelji kada vide da si sretna pomiriće se sa tvojim izborom.Samo budi onakva kakva jesi zato što si baš takva savršena(A TO ONI ODLIČNO ZNAJU).Važno je da oni vide osete da si sretna i to će biti dovoljno...:D :D :D
Danijela
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by sarah »

Vlajkoooo Hvala :P
lekaca wrote: Sada sam resila, da njihove ciljeve projektovane na mene prvo ispunim, pa tek onda da se vratim sebi.....:)
Draga lekaca, i ja isto nisam ispunila očekivanja svojih roditelja i to je ono što sam napisala da spada u moj stari nametnuti način funkcionisanja...Ako se moje potrebe ne poklapaju sa njihovim očekivanjima i to zato što oni iz ljubavi misle da znaju šta je najbolje za mene, ja ću svejedno uraditi što ja smatram da je dobro za mene, jer samo me ljubav prema sebi može dovesti do ostvarenja svojih potreba, a roditelji će na kraju baš to i prihvatiti jer ako žele da me gledaju srećnu to je i njihovo zadovoljenje...nisu mi to rekli ali ja to osećam :D
I tako na kraju svi su zadovoljni, a ti uživaš u ispunjenju svojih ciljeva i ostaješ uvek veran sebi, jer ti uvek najbolje znaš :P :P :P
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Vina »

Mene je baš inspirisala ova tema pa napravih mali video o tome :)
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
User avatar
lekaca
Posts: 21
Joined: 29 Oct 2012, 21:34

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by lekaca »

:) Divno! Hvala svima od srca!
Posto saslusah Vinu, od jednom imam deset zelja , bar mi se tako za sada cini :)
A sta sam cinila, valjano, vrlo rado cu podeliti sa vama.
Volim vas sve!
Post Reply