Šta fali živeti u mašti?

Moć misil, kako misliti pozitivno, kako izgraditi zdrav stav, sumnja, ljubav, ljubav prema sebi, zahvalnost
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Šta fali živeti u mašti?

Post by Ivan Spg »

Počelo kao odgovor na ovo lekacino pitanje http://forum.ratnicisvetlosti.com/viewt ... t=20#p1978
=====================================================================================
Vlajko mislim da joj je dobro da se ne bi ništa ni pitala :D
lekaca wrote:E sad, glavno pitanje je zasto kada izadjem iz svog sveta i pogledam svesno oko sebe,
Uvek treba da gledaš svesno. Šta ti to znači "kada izađem iz svog sveta i pogledam svesno"? Šta je to što svesno vidiš? Zašto misliš da je to bitno? Super je živeti rasterećeno od prioriteta koji nam postavlja društvo ili bilo ko, ali nemoj zapuštati svoje ciljeve.
lekaca wrote: ja nigde nisam mrdnula, nista nisam postigla, nijedan cilj ispunila ..... kao da sam zivela u masti....gde gresim?
Ok je raditi na tome da budeš radostan, srećan i da budeš zahvalan na svemu što imaš. Isto tako je ok raditi na tome da imaš više, da potižeš ciljeve, da budeš bogat, da imaš ferari, da imaš vilu na bahamima, da ispuniš svoje želje (ja sam naveo neke klasike, možda ti to uopšte ne želiš). Možda želiš da budeš najbolji marketer, ili najbolji prodavac, iil najbolja lekarka, zubarka, vatrogasac, slikar, vajar, glumica, šta god da želiš - digni dupe i radi na tome!!! I dok radiš na tome nikad ne zaboravi prvu stavku a to je da radiš to zbog sebe. Kad god vidiš da si krenula da radiš nešto zato što tako treba stani i "zapitaj se da li ovo još uvek želim". Čitaj Stiva Čendlera on je maher za takve stvari http://ratnicisvetlosti.com/autor/autor-stiv-cendler/
Super je raditi na duhovnom planu, na emotivnom - ali mi smo i fizička bića i da nismo došli ovde da kreiramo fizički onda bismo bili mehurići svetlosti a ne ljudi s rukama i nogama i mozgom da stvaramo nove, bolje, brže, lepše stvari ili usluge.

Šta si htela da budeš kad porasteš? E pa budi to :D

=====================================================

Šta vi mislite da li je dovoljno biti prosvetljen ili bismo mogli malo i da pomerimo dupe i uradimo nešto konkretno i opipljivo, što je ponekad skroz demode u krugovima pozitivnog razmišljanja? Da li je pogrešno planirati, imati ciljeve, praviti liste, postavljati rokove, zarađivati pare?
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Naly Younis »

Treba se igrati!
Igrala sam se sa nekim Abrahamovim vježbama pa se poslije iznenadila kad je neka igrica postala stvarnost... I dalje se igram....jer je zanimljivo...I nikad ne treba zaboraviti vjerovati i često puta se treba igrati bujicom poštivanja, tada pozitivnu energiju prenosimo na druge i ne zaboravite zahvaliti svakome - vozaču koji vam stane da prijeđete cestu, krevetu na kojem ste lijepo spavali, Božanskoj inteligenciji na svemu što već imate...., suncu koje vas obasjava... :D
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Ivan Spg »

Naly šta misliš o pitanjima koje sam potavio :D ?
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Vlajko
Posts: 40
Joined: 28 Oct 2012, 00:25

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Vlajko »

Spoygg wrote:Počelo kao odgovor na ovo lekacino pitanje http://forum.ratnicisvetlosti.com/viewt ... t=20#p1978
=====================================================================================
Vlajko mislim da joj je dobro da se ne bi ništa ni pitala :D



=====================================================

Šta vi mislite da li je dovoljno biti prosvetljen ili bismo mogli malo i da pomerimo dupe i uradimo nešto konkretno i opipljivo, što je ponekad skroz demode u krugovima pozitivnog razmišljanja? Da li je pogrešno planirati, imati ciljeve, praviti liste, postavljati rokove, zarađivati pare?
Drago mi je da sam podstakao novu temu :D
Ustvari više je to lančana reakcija od autora prvobitne teme..

Moje skromno mišljenje je da nemamo prava da donosimo neki sud o tome.. a bez da poznajemo činjenice, pravu istinu, a samim tim i lično osobu.. Za početak bar osnovni kontakt oči u oči.. ne aludiram na druge, osim mentalnih :oops:

Lekaca je iznela par šturih reči.. tu fali malo više emocija, tonaliteta, gestikulacije i ostalih pokazatelja nečijeg stanja..ili sranja.. ;)

Da se vratimo na maštu.. Šta je zapravo mašta?

Mislim da nečija mašta može biti nečija stvarnost.. ako mislimo o istim stvarima :)

Da opet pomenemo ferarija.. neko mašta o njemu, a neko ga gazi..
lekaca wrote:
Ja sam mastom nazvala moje bezanje od negativnosti i onoga sto mi izaziva unutrasnji nemir, za sve i svakoga sam nasla opravdanje zasto je to tako, zasto je neko takav i sl. i tako prihvacene stvari me nisu povredjivale...ako sam uspela da pojasnim :-(
Draga Lekaca.. ti stvari onda nazivaš pogrešnim imenom :!:

Sopstvena negativnost, unutrašnji nemir.. pa to je horor a ne mašta :shock:

Doduše, ima ljudi koji vole da gledaju horor filmove.. ja svakako ne..

I nemoj misliti da se meni.. ili bilo kom drugom nije desio neki horor u životu..
Morala bi još izneti informacija.. svojih stavova i razmišljanja.. pa da pokušamo da vidimo jeli ti dobro..ili nije? :D
Tu bih se samo pozvao još i na ugao posmatranja..
nekom je strašan zločin zgaziti mrava, a nekome je bio posao i zadatak da pušta plin u komore..

@Spoygg daleko smo mi od prosvetljenosti.. inače nam ni hrana ni voda ne bi bili potrebni..

U današnje vreme pravljenje para je magija.. pa ako nekom baš samo to fali u životu.. neka pokuša da ovlada tom veštinom..

Samo što više imaš.. to ti više treba.. a imaju puno oni koji ne ustručavaju da urade bilo šta da bi došli do njega..obmana, laž, gaženje preko svega..pa na kraju i leševi su put do nečijeg bogatstva..

Zar vam to treba u životu, ili ja lakše biti skromnijih potreba.. ?
Alavost i megalomanija nikome nisu dobra doneli..naprotiv.

Pozdrav i svako dobro..
Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor :D
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Ivan Spg »

Vlajko bilo bi baš ok da malo spustiš ton.

U čemu je alavost i megalomanija otići na more? Ili u tursku na letovanje? Ili kupiti sebi novi auto? Ili ...
Mislim da postoje dva ekstrema a to je ljudi kojima ništa ne treba i ljudi kojima sve treba. Ne verujem da je dobro ni jedno ni drugo. Balans je uvek dobra stvar.
Često u strahu da ne budemo halavi ograničavamo mogućnost da drugima damo.
Što više daješ to više dobiješ. A ako ne dobijaš pitaj se koliko daješ?
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Vlajko
Posts: 40
Joined: 28 Oct 2012, 00:25

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Vlajko »

Izvinjavam se ako sam preterao.. da pričamo uživo, to ti ne bi delovalo kao dizanje tona..zato je pisana reč vrlo škakljiva stvar.. ja sam mislio da je on mislio kad je mislio dok je mislio... :D

samo ni po mojim merilima nije megalomanija otići na more i slično..

ali jeste napraviti svoj prvi milion.. pa sto..pa bilon.. i nikad dosta, nikad kraja..o toj megalomaniji pričam..

Korporacije, banke, veliki sistemi za otimanje para.. zar te konce ne vuku neki tamo megalomani?

Udaljismo se od mašte.. a ona je bila tema :ugeek:
Svest je trag – Znanje je pomagalo – Ljubav je odgovor :D
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Ivan Spg »

Da cool :)

Tema je:
Šta vi mislite da li je dovoljno biti prosvetljen ili bismo mogli malo i da pomerimo dupe i uradimo nešto konkretno i opipljivo, što je ponekad skroz demode u krugovima pozitivnog razmišljanja? Da li je pogrešno planirati, imati ciljeve, praviti liste, postavljati rokove, zarađivati pare?
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Mina u Sreci »

Evo, ja smatram sebe za prosvetljenu osobu. To za mene licno znaci da znam ko sam (svetlosno bice na beskonacnom putu kroz univerzum) i znam zasto sam na ovoj planeti (da podrzim ljude u tome da prepoznaju svoj pun potencijal).
U prosveljenost za mene takodje spada cinjenica da biram svoje vidjenje stvari, biram emocije kojima zelim da reagujem na nesto, biram svoja verovanja i biram kad zelim da ih menjam.

I, dolazeci tako na ovu planetu, meni je bilo jasno da cu imati pune ruke posla. Pa zato sam i dosla! Da opipam taj ferari, da skocim u to divno more, da brojim te milione i da pomazem tim ljudima...a to sve ne mogu sedeci na kaucu i cekajuci da se nesto desi.

Moj termin je prepun, ja uvek imam istovremeno 3-4 posla /projekta...neki donose novac, neki ne, nije bitno...meni je bitno da zivim svoju svrhu.

Imam preko 10 ljudi koji nedeljno dolaze kod mene na razgovor...sto me cini presrecnom, jer, zbog toga sam uostalom i dosla :)

I radjanje svake nove zelje za mene je dogadjaj. Odjednom pozelim novu masinu za sivenje..i onda sam nedeljama opsednuta svakom funkcijom koju ona ima, stihom u materijalu, tonom koji pravi.....zzzzzzzzzzzzzzz....

Ovaj svet je prepun dobrih razloga da uronimo u njega i svojoj "svetlosnoj" priodi ogrnemo mantil materijalnosti na neko vreme :)

Svi smo prosvetljeni po rodjenju, i sad jedan po jedan kapiramo to.
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Mina u Sreci »

E da..ako ce to da doprinese definiciji prosvetljenosti..
mnogi koji me sretnu ili samo pricaju online sa mnom, kazu da "svetlim" tj. da im je odmah bolje, cim sam tu.

Ja to isto iskustvo imam sa ljudima na ovom forumu, Ivana i Vinu, leci, ziku...samo im vidim ime i vec mi zasvetli :)

Prosvetljenje je veoma lako i prirodno...zato sve vise mladih brzo kapira ko su i sta su i zasto su dosli. Zato se i bune protiv verovanja tipa "Moras da tesko radis da bi imao para" ili "Svet je opasno mesto".
User avatar
Naly Younis
Posts: 179
Joined: 20 Aug 2012, 06:41

Re: Šta fali živeti u mašti?

Post by Naly Younis »

Prosvjetljenje za mene znači ono kakav je bio Isus, Muhamed, Gandi, Sai Baba....To znači vibrirai na frekvenciji 700 log pa na dalje, prema skali Davida Hawkinsa.. :D
Ja bih bila zadovoljna i sa 500 log - vibracijom bezuvjetne ljubavi, što je frekvencija kreacije.... Mislim da nije dovoljno samo znati. to znanje treba ugraditi u svoj mentalitet, preodgojiti se.... Kada postavim neko pitanje i želim znati kako drugi reagiraju, mene uvijek zanima kako je ugradio spoznaju znanja a ne teoretsko znanje jer teoriju imamo u knjigama. :D Tek kada u sebe ugradim emociju ljubavi prema potpuno svakom biću na planeti (i onima koji napadaju), emociju bez prekida, bez sumnje i zadrške.., kada budem spotakla se u mraku i voljela taj mrak jer je i on stvoren Božanskom inteligencijom ...tek tada ću biti zadovoljna sa radom na sebi...jer tada ću znati da sam potpuno pobijedila vlastiti ego spoznala svoju svrhu ljubavi prema Božanskoj inteligenciji koja je ljubav i sveprisutnost...A onda vjerujem da nema toga što ne može da bude kad namjeravamo da bude :D
Image ŽIVIM SVJESNA BOŽJE PRISUTNOSTI.
NJEGOVA PUNINA NEPRESTANO TEČE KROZ MENE, PUNEĆI SVE PRAZNE POSUDE U MOM ŽIVOTU.
Post Reply