Empatija

Teme o radu foruma i "čekaonica".

Čekaonica -> Ako ne znate gde biste započeli temu postujte je u ovaj forum pa ću je premestiti.

Kućni red pogledajte ovde.

Najbolji način da započnete novu temu pogledajte ovde
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Empatija

Post by jelena »

Mila wrote: Nakon drugaricine recenice: "Milice, nisam te nista pitala, samo sam ti ispricala sta nameravam da ucinim" postalo mi je jasno da ljudi zapravo imaju potrebu da budu saslusani.
Tu si potpuno u pravu.

Mada ima i situacija kada se ljudi žale na nekoga ko ih je povredio,oni jednostavno žele da se uključimo u razgovor bukvalno nas uvlače u komunikaciju da bi čuli potvrdu da su u pravu.
Tada takvi razgovori nas jako iscrpljuju zato što se identificiramo sa tom osobom ,tada im dajemo snagu(svoju energiju) i posle toga razgovora se osećamo isceđeni kao spužva.

U takvim razgovorima je naj bolje ne reagovati samo slušati(biti svesni) ne dozvoljavati im da nas uvuku u svoju mrežu,svoju frekvenciju.I samim tim nereagovanjem nepodpaljujemo vatru i nakon nekog vremena će ta osoba naglo prekinuti razgovor i preokrenuti temu na nešto lepše(u tom trenutku ćemo se u sebi nasmijati i biti svesni da smo podigli njihovu frekvenciju i učinili malo dobro delo za nju).

Jer ako reagujemo oni crpe našu energiju i posle te komunikacije oni se osećaju odlično a mi iscrpljeno i potrebno nam je i po nekoliko dana da se vratimo u normalu.
Danijela
User avatar
tamaris
Posts: 96
Joined: 30 Sep 2012, 19:07

Re: Empatija

Post by tamaris »

Jeste Jelena upotpunila si moj post. Nedavno sam pocela to da radim, od kada sam to saznala takoreci. Kada neko od mojih bliznji puno pati,a nece pomoc i ne zeli savete ili bilo sta drugo, ja samo kliznem u vizualizaciju i kreiram tu osobu kao mocnu, sigurnu u sebe i sposobnu da resi svaki problem ili zadatak koji je trenutno pred njim. I vrlo brzo cujem da ima nekih poboljsanja :)
blue moon
Posts: 6
Joined: 01 Nov 2012, 00:37

Re: Empatija

Post by blue moon »

Hvala Vina . Odlicni saveti , tekst ma sve.Usput hvala i za objavu na fejsu ! Radim na sebi i ovim putem se zahvaljujem svima na odgovorima , veoma mi je drago.Veliki pozdrav! Nikola blue ♥
e da napravio sam neki blog , pa bi voleo da ga podelim sa vama , iskreno bas bih voleo da ga neko cita , jos jednom hvala
http://bluem999.blogspot.com/
User avatar
Mina u Sreci
Posts: 124
Joined: 22 Aug 2012, 21:37
Location: U sreci
Contact:

Re: Empatija

Post by Mina u Sreci »

blue moon wrote:Hvala Vina . Odlicni saveti , tekst ma sve.Usput hvala i za objavu na fejsu ! Radim na sebi i ovim putem se zahvaljujem svima na odgovorima , veoma mi je drago.Veliki pozdrav! Nikola blue ♥
e da napravio sam neki blog , pa bi voleo da ga podelim sa vama , iskreno bas bih voleo da ga neko cita , jos jednom hvala
http://bluem999.blogspot.com/
Dragi blue, pogledala sam tvoj blog i svidja mi se. Zelim ti puno prijatnih trenutaka u pisanju tekstova :)
User avatar
Vina
Posts: 200
Joined: 20 Aug 2012, 04:54
Contact:

Re: Empatija

Post by Vina »

tamaris wrote: Kada neko od mojih bliznji puno pati,a nece pomoc i ne zeli savete ili bilo sta drugo, ja samo kliznem u vizualizaciju i kreiram tu osobu kao mocnu, sigurnu u sebe i sposobnu da resi svaki problem ili zadatak koji je trenutno pred njim. I vrlo brzo cujem da ima nekih poboljsanja :)
Ovo je fantastična tehnika :)
Ti si ono o čemu razmišljaš najveći deo vremena.
snezana stranatic
Posts: 17
Joined: 25 Sep 2012, 12:27

Re: Empatija

Post by snezana stranatic »

Dragi Ratnici svetlosti citam vase tekstove i hvala vam jer mi pomazete da se snadjem u sadasnjoj situaciji.Neko od meni dragih ima probleme i polako ih prebacuje na mene a kada me poseti znam da ce pokusati da bi sebi olaksao mene zatrpati sa svim mogucim problemima.Molim vas za savet dokle mogu biti ljubazna i dati sebe a da i sama nebudem uvucena u taj vrtlog ?Moram da napomenem da sam do sada bila rame za plakanje tako da to od mene jednostavno ocekuju a ja nezelim biti ona stara (sto i nije bas lako) .puno pozz..
Post Reply