Sta znaci biti zrela licnost?

Tipovi ličnosti, ličnost, osobenost, šta nas čini onima koji smo, unikatnost
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Sta znaci biti zrela licnost?

Post by DenVik »

Mila, izvini, evo "uozbiljila "sam se( celo jutro se nesto smejem :D i sve mi smesno)

Ja sam sebe dozivela kao zrelu, relativno skoro, par godina unazad, mozda( a matorija sam od vecina vas po godinama). Zrelom me nije ucinilo ni dete,ni pokusaj braka, ni razvod, ni posao, ni placanje racuna na vreme...
Zrelom me je ucinila LJUBAV prema sebi. Zdrav odnos prema mom Zivotu, sopstvenom telu, ljubav prema promenama( nisam ranije bila tako otvorena), automatski se menja odnos okoline prema meni, porodice, prijatelja, emotivni zivot mi je bas kako treba da bude.
Mislim da kada nestane Otpor, tada Zivot sa svom ljubavlju stupa na scenu.
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Mila
Posts: 281
Joined: 19 Aug 2012, 20:53

Re: Sta znaci biti zrela licnost?

Post by Mila »

DenVik, ovo je baaas lepo receno :-*.
Lekcija je uvek voleti sebe.
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Sta znaci biti zrela licnost?

Post by Član 257 »

DenVik je baš odlično opisala. Kratko i jasno. Sviđa mi se taj stav.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Delfin
Posts: 14
Joined: 20 Aug 2012, 18:21

Re: Sta znaci biti zrela licnost?

Post by Delfin »

Zrelost je za mene stiče u procesu iskustvenog učenja. Život pred čovjeka stalno stavlja neke izazove, a od načina na koji se on prema njima odnosi zavisi i stupanj njegove zrelosti. To nema nikakve veze sa inteligencijom i sa godinama, već sa stupnjem čovjekove duhovnosti.
User avatar
Srećica
Posts: 50
Joined: 04 Jul 2013, 21:21

Re: Sta znaci biti zrela licnost?

Post by Srećica »

Slazem se da zrelost ima veze sa duhovnoscu ali mnogi to tako ne vide. Bitno mi je veoma da postanem zrela licnost i samostalna. I samostalnost ima veze sa zreloscu. Iskustvo je jako bitno imati jer se i tako stice zrelost. Bizno je i samopouzdanje u svemu ovom. Kad neko ima dovoljno samopouzdanja to ce mu pomoci da bude zrela osoba. Jako je bitno imati dovoljno samopouzdanja i odrzavati ga.
Imam svoju unutrašnju lepotu koja privlači druge!
Зоран
Posts: 203
Joined: 27 Mar 2013, 15:02

Re: Sta znaci biti zrela licnost?

Post by Зоран »

Kod biljaka nam je lako da definišemo šta je zrelost. To je dostizanje najvišeg stepena razvoja. Tako je, verovatno i kod čoveka. Skupljanjem životnih istina i odgovora, postepeno postajemo sve zreliji. Obično se to veže za godine starosti, mada ne mora biti tako, jer neko brže skuplja sve te istine... Kod čoveka se ne može još uvek otkriti taj najviši stepen, tako da mislim da ne možemo biti zreli, nego samo malo zreliji nego što to trenutno jesmo..:) :zdravica:
Post Reply