Remember who you are- Zapamti ko si

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: Remember who you are- Zapamti ko si

Post by John Work »

I ja sam krenuo sa porodičnim stablom ali sećanje mojih rođaka dopire tek do imena mojih prababa i pradeda, a možda ni toliko.

Nešto drugo je mene fasciniralo, pošto obožavam brojeve, a kako je svaki čovek-žena, nastao od jednog muškarca i jedne žene, izračunao sam da bi u slučaju da su nam svi pretci različiti tj da nam jedna osoba nije npr dvostruki rod, formula za izračunavanje srodnika r tog kolena izgledala kao varijacije r tog razreda sa 2 elementa, sa ponavljanjem (u obzir sam uzeo da su nam roditelji prvo koleno mada nisu, no nebitno) tj 2 na r.

Što bi recimo u slučaju 14 "kolena" iznosilo 16384 ljudi. tj 8192 žene i isto toliko muškaraca. :shok:

A 14 kolena može da se ostvari za npr 500 godina, pa zamislite sad hiljade godina koliko je to različitih ljudi, bilo potrebno da bi se mi rodili ovakvi kakvi jesmo.

Ne uzimajući u obzir ono sa brojem spermića i tako to. :mig:

Izvinjavam se ako sam promašio temu ovo je čisto sa fizičke strane.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Remember who you are- Zapamti ko si

Post by jovanajovana10 »

Buki,
slazemo se da smo u ovom zivotu u srodstvu i duhom i fizickom putem sa nasima (zato sto njih poznajemo,zato sto smo u toj porodici i familiji ali mogli smo biti u bilo kojoj drugoj,ovu smo odabrali jer je ona nabolja za nas i jeste tako )
ali Buki,zar ne mislis da si u srodstvu i samnom?
i sa svima ostalima?
samo ne moze da ti pomaze u zivotu moja komsinica Bojana Bojovic,jer nju ne poznajes
svi smo mi rodjaci ( tako bi i trebali da se ophodimo jedno prema drugima,da volim tvoju baku kao da je moja,da postujem tvoje roditelje i volim kao svoje i sve ostale... jer oni su mogli biti moja pmrodica mada sustini mi jesmo ovde na zemlji svi jedna porodica... to sam morala lepo da shvatim da bih bila zdravstveni radnik,u to vreme sam dozivela tu spoznaju)
svi smo rod (i sa svime sto nas okruzuje ne samo ljudima)
ali ne mozes poznavati citav svet
(da se zadrzimo na ljudima samo )samo oko 1000-2000 ljudi da upoznas u toku zivota
a to je premali deo
nemoj da se ogranicavas na ono sto mozes golim okom da vidis
u telu svih nas je isti duh ,rasparcan samo
morali smo svi zajedno da nastanemo od jednog -sto opet znaci da smo svi rod
i ti to znas,sigurna sam
preci i familija su nam samo najbiliza podrska u ovom zivotu i svakm drugom.

ne shvataj ovo licno ti znas da te ja postujem i cenim, drag si mi :-):-):-) samo diskutujemm :-*

John,
fascinantno- jesu nam roditelji 1koleno,a rodjene sestre i braca drugo vec (u genetici ustvari je tako jer se na jaj nacin radi ispitivanje mnogih osobina i anomalija,meni je bilo cudno sto nismo 1koleno sa rodjenom bracom vec 2 a sa roditeljima smo 1 )
zbog tih brojki ogromnih sam ja pocela da verujem reinkarnaciji
jer pomnozi sve to sa poslednjih 2000 godima samo ,ogrona cifra
nesto mi tu nije bilo jasno
Last edited by jovanajovana10 on 08 Apr 2013, 18:24, edited 1 time in total.
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
jelena
Posts: 323
Joined: 29 Sep 2012, 23:59

Re: Remember who you are- Zapamti ko si

Post by jelena »

Evo sad kad vas čitam na pamet mi je pala jedna knjiga koju sam davno pročitala.
U njoj piše da se duše rađaju i razvijaju u grupama koje sačinjavaju naši dedovi i bake,deca,bračni partneri i najbolji drugovi.
Koji su i poslije smrti uz nas i čuvaju nas.Reinkaniraju se u grupama sa različitim porodičnim ulogama u svrhu napredka duše.
Svaka grupa ima svog duhovnog vodića(napredniju dušu).
Ako vas interesuje pročitajte je.


Newton Michael-Putovanje duša(vjerovatno ste je pročitali).
http://www.ivantic.net/Ostale_knjiige/N ... e_dusa.pdf
Danijela
User avatar
John Work
Posts: 159
Joined: 09 Oct 2012, 17:29

Re: Remember who you are- Zapamti ko si

Post by John Work »

Jovana hvala ti na ovoj informaciji, nisam znao za to da su nam roditelji prvo a braća i sestre drugo koleno.

U stvari poverovao sam roditeljima koji su rekli ovim rečima "roditelji nisu koljeno" :lol: a ja nisam dalje ispitivao, a biologiju sam davno zaboravio a i setio sam se reči mog nastavnika matematike koji je imao običaj da kaže verujte samo sebi i roditeljima a ponekad ni roditeljima eto a ja im verovao, a i njemu. :lol: Što je očevidno kontradiktorno što bi rekao jedan drugi nastavnik druge vrste matematike.

E pa zaista je to velika brojka, zanimljiva je ta genetika. :svekul:

Jelena pročitao sam tu knjigu Njutna i čini mi se još poneku njegovu knjigu, i zaista sam uživao u njoj i ja je preporučujem, a svako će već po svom sistemu verovanja iz nje nešto ili usvojiti ili sve odbaciti.
User avatar
jovanajovana10
Posts: 362
Joined: 17 Nov 2012, 16:24

Re: Remember who you are- Zapamti ko si

Post by jovanajovana10 »

nema na cemu John Work :-)!
Profesori imaju sto-sta pametno da kazu. Ja pamtim puno toga sto su govorili. Ja sam uvek za opciju "proveriti"

cula sam za tu knjizicu,neko mi je ovde preporucio,rado cu procitati kada budem nasla vremena
hvala ti Jelena!
svima:-*:-*:-*:-*:-*
-Danas je moj srecan dan :) !
-Ovde sam da se menjam na bolje <3 !
http://www.youtube.com/watch?v=UOb0ei-Ej6Q :)
https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/ ... 0543_n.jpg
User avatar
lekaca
Posts: 21
Joined: 29 Oct 2012, 21:34

Re: Remember who you are- Zapamti ko si

Post by lekaca »

pzz drugari!
Citam ovu temu i dopada mi se, pronalazim se :-)
Ja imam porodicno stablo inace veoma siroko (moj tata je deveto dete u moga dede koji je imao petoricu brace i svi oni bar po sedmoro dece, a moj pradeda takodje peti je medju bracom.....ukratko nas i rusa 300 miliona :-) ) Trudimo se da se svi poznajemo, sa nekima bolje i vise, sa nekima manje, cak smo poceli da organizujemo i sabore na kojima se okupljamo radi sto boljeg upoznavanja. A meni, uprkos svemu, jako nedostaje moj pokojni deda. On je par godina pre smrti ziveo sa nama i iako medju zivima nije skoro petnaest godina ja imam utisak kao da ga osecam da je tu, da je on moj andjeo cuvar.
Hvatam sebe kako ga jako cesto citiram a odkako sam otkrila sve vas divne ljude na ovom forumu i citajuci sve postove mnoge stvari sam vec znala, jer sam ih od dede naucila, od jednog nepismenog ali mudrog starca.
Te vezano za ovu temu, ja volim sto znam ko sam, i stoo sam bas ta i ta, meni je to nesto cime se ponosim. Cestita fmilija, nista bogata ali svi zdravi i srecni :-) I mislim da jesmo kako duhom tako i po krvi povezani, upravo zato sto smo to sto jesmo, svima nam je ista karakterna crta.
:-* za sve!
User avatar
Buki
Posts: 135
Joined: 24 Mar 2013, 01:27

Re: Remember who you are- Zapamti ko si

Post by Buki »

lekaca pozdrav i tebi :)
Ukratko rečeno, porodica harmonije :D
Što se tiče tvog osećaja, da ti je deda tu, da ti je kao andjeo čuvar, to je donekle logično. Ljudi koji su nam za života dragi i kojima smo bili dragi, ako su na višem nivou(više vibracije) oni će nam pomoći :mig: Verovatno te osećaj ne vara, i dekica ti je tu, pored tebe :bravo:
User avatar
Love
Posts: 55
Joined: 23 May 2013, 11:13

Re: Remember who you are- Zapamti ko si

Post by Love »

nazalost nemogu trenutno pogledati video ali HVALA TI što si me podsjetio na tu važnu činjenicu.
Baš mi je ostala ona rečenica koliko ste im puta do sada zahvalili. ajme niti jedanput, hvala ti što si me usmjerio i podsjetio na tajj veeeliki propust
You are my mother,you are my father,You are my lover and my best friend
You are the mountain, you are the ocean,You are the beginning without end
And I love you so,cause you help me see
And to see you in all is to see you in me
I'm in you and you're in me
Post Reply