Najbolje iz prirode

Saveti o svemu i bilo čemu :)
Saveti su u formi konkretnih instrukcija i podsećanja na sve što znamo ali nije zgoreg ponoviti :D
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Najbolje iz prirode

Post by DenVik »

Jaspis, hvala za temu.
Devojke, nisam ni sumnjala u vas.
Ja volim da zbrkam voće( iz našeg dvorišta), malo meda, masl.ulje ili šta mi već padne na pamet. To mi bude maska za svuda po telu
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
najzad
Posts: 229
Joined: 19 Jan 2013, 17:54

Re: Najbolje iz prirode

Post by najzad »

Jaspis hvala za temu. :ruzha:

Evo brzo, jedne kombinacije koja koristi kao piling za celo telo: kukuruzno brasno ( krupnoca kao kod palente ) sok od limuna i med.Smesa se lagano utrlja a idealno je ako se jos moze koristiti u sauni obzirom da su tada pore otvorene.
:drugari: Svima ljubac i uzivajte u bogatstvu prirode.
Ivan Spg
Gradska Čistoća
Posts: 684
Joined: 19 Aug 2012, 19:58
Location: Novi Sad
Contact:

Re: Najbolje iz prirode

Post by Ivan Spg »

Odlična tema svaka čast :)
Kućni red - obavezna lektira za sve novajlije pogledajte ovde.
User avatar
Noetic Sparkle
Posts: 156
Joined: 09 Oct 2012, 13:26

Re: Najbolje iz prirode

Post by Noetic Sparkle »

Ja za pocetak preporucujem bar 2 puta godisnje kuru sa glinom (pijenje gline),1 godisnje pijenje zeolita,buckanje hladno cijedjenog suncokretovog ulja i zeleni sok od zita.
NOETIC SPARkLE
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: Najbolje iz prirode

Post by jaspis »

Zeleni sok od zita???
Jel to ono sto se kupi pod nazivom zelena magma?
Ono je mladi jecam ako se ne varam ;)
A jel se moze uzet zito pa posijat ko ono kad se sije psenica za bozic
pa kad proklija uzet klice i strpat ih u blender?
Eto, sad mi palo na pamet nemojte se smijati...

Zaboravila sam spomenuti prah neema, odlican je za kozu i kosu, ja ga uglavnom pijem kao caj, gadan je za popit al kazu da je ljekovito pa prezivim nekako, jako je gorko...
Treba ga stavit jaako malo tako da teglica duze traje.
Moze se od njega napraviti pasta koja se stavi na lice kao maska ili na vlasiste ako je problematicno..
Moze se tim prahom istrljati tijelo a kazu da je odlican i za pranje zuba, eh to nisam probala bas zato jer je gorak...
Postoji i neka smjesa od neema vode i zaboravila sam cega jos s kojom se tretiraju biljke i onda budu zasticene od nametnika.

Imam jednu prirodnu kremu za lice od neema i super mi je.
Ovo je ukratko ali na netu bas ima puno clanaka o tome pa ako vas zanima google ce vam reci vise da ja sad tu ne radim copy paste napisala sam samo neke osnovne stvari.

bas cu sutra smuckat masku, nisam dugo...
e da i ta od neema se treba stavljat tri dana zaredom i stoji na licu pol sata a moze i duze, samo pazite zeeeelena je ;)
Mozda ju je dobro staviti na lice ako ocekujete nekog neugodnog posjetitelja ;)
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
User avatar
Noetic Sparkle
Posts: 156
Joined: 09 Oct 2012, 13:26

Re: Najbolje iz prirode

Post by Noetic Sparkle »

Magma jeste osusen i sprasen jecam a zeleni sok od zita je sok koji se pravi tako sto se mladi izdanci spelte presuju,cijedi se sok i odmah zamrzava.Tako zamrznut se skladisti i prodaje i mnoooooogo je bolji od magme.Izguglaj na netu.A u blender mislim da mogu se klice stavljati a jos je super i varijanta da izblendujes mlado zito tek kad zazeleni.Ja koristim masku sa neem-om,i volim je jako a na kremu nisam nailazila...Ima i pasta za zube sa neeem-om.
NOETIC SPARkLE
Krijesnica

Re: Najbolje iz prirode

Post by Krijesnica »

Kad sam bila mala, i kad bi mama rezala krastavce za salatu, meni je uvijek davala krajeve krastavca da ih trljam po licu :D Dođe kao dobro osvježenje tijekom ljeta, koža postane više elastična, upija vitamine iz krastavca i ne bude ni suha ni masna, znači baš neki optimalan izgled....svima preporučam :D
Post Reply