Novakova izjava u Blicu

Danas ti je rođendan? Na čemu si zahvalna? Kako si počela? Predstavi se :)
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Novakova izjava u Blicu

Post by Član 257 »

Ja bih volela da mi citirate ko je na forumu izrazio negativnost prema njemu. Hvala.
Jer ne mogu da ukapiram o cemu pricate.
Meni je zanimljivija teza ''Svak ko ne misli kao mi tj.vecina nije normalan! Dali ste mi ideju za novu temu.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
Akasha
Posts: 13
Joined: 03 Aug 2013, 17:00

Re: Novakova izjava u Blicu

Post by Akasha »

Hmm, kada bolje razmislim, negativnost prema nekome kao što je Novak je ustvari sasvim u prirodi ega tj. to je generalna reakcija ega kada vidi slavnu i uspešnu ličnost.

Dakle ego, želi da bude uvek poseban i centru pažnje svesti. Ego se zato stalno upoređuje sa drugima i pravi sulude zaključke, potkopavajući se idejama o tome da nije dovoljno dobar i da ne može da dostigne to što su ti ljudi dostigli zbog ovog ili onog razloga (uvek će naći razloge) i tada ustvari vrši atak na sebe u vidu mržnje, a potom tu mržnju projektuje na tu drugu osobu jer je ego taj koji je najbolji u očima ega i za njega je nezamislivo da mrzi sebe, ali to ne menja činjenicu je da je svaka negativnost prema drugima je prvenstveno negativnost prema sebi. Mi uvek imamo izbor da prihvatimo ili odbijemo ovakve sugestije ega, ali da bi znali da imamo taj izbor moramo osvestiti ovu reakciju. U potpunosti se slažem da je biti negativan prema nekome kao što je Novak na ličnom nivou nenormalno sa staništa svesti, ali ego i jeste potpuno lud.

E sad što se publiciteta tiče, to je već druga priča i odnosi se na idolizaciju i kult ličnosti koji prave mediji i to mi se ne sviđa jer izobličuje njegov lik i pravi od njega nešto što on nije. Novak nije narodni heroj niti Tesla, on je teniser i ja lično mislim da je tenis jako dosadan sport i ne shvatam zbog čega su se ljudi toliko primili na njega :D ja lično ne gledam TV već 4 godine i ne znam ništa o njemu osim toga što usput čujem, ne poznajem čoveka niti me iskreno zanima preterano ali mislim da je super što je iskoristio svoju slavu u napisao knjigu u kojoj dotiče alternativne teme i time osvešćuje ljude.

Sve u svemu sjajna i veoma poučna razmena :)
Hvala na dobrodošlici.
User avatar
gagica
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 18:21

Re: Novakova izjava u Blicu

Post by gagica »

Naravno da ne mislim da neko ko ne misli kao vecina nije normalan, mozda ja nisam normalna :totalnolud: :totalnolud: :totalnolud: :totalnolud:
Zezam se naravno, nije mi bila namera da bilo koga uvredim a Akasha je na pravi nacin shvatila na sta sam mislila kada sam to rekla. Ovo oko ega si odlicno objasnila a nasmejala si me kad si rekla da je tenis dosadan sport jer me to podsetilo da sam ja jednom isto tako tako rekla i "jedva ostala ziva" i brze bolje zatvorila vrata da me ne bi gadjali necim.
I jos nesto ja imam urodjenu osobinu da sam zaista u stanju da osetim radost zbog tudjeg uspeha. I pri tom mislim prvenstveno na uspehe ljudi koje sa kojima se svakodnevno srecem i jako sam ponosna sto to sve tako dozivljavam. Cesto mi kazu - pa sto se toliko radujes nije se to tebi desilo.
A onda kasnije kad sam se upoznala sa svim ovim shvatila sam koliko je dobro sto mogu tudji uspeh da dozivljavam kao svoj jer to je najlaksi put do sopstvenog uspeha.
'ljubac za sve. :kul: :kul: :kul:
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Novakova izjava u Blicu

Post by sarah »

Akasha dobrodošla :ruzha:
To što je Đoković otkrijo toplu vodu, i što je sada ta topla voda vidljivija kao teza u ophođenju u međuljudskim odnosima, nije negativan komentar već naprotiv...I to što je neko konstatovao da je oko njega stvoren kult ličnosti i to nije negativnost već viđenje nas samih kao društva u ogledalu.
A samo ako se potrudimo u odrazu možemo raspoznati šta je radovanje tuđem uspehu, a šta korišćenje istog u neke druge svrhe...Svi smo slobodni da činimo i govorimo ono što osećamo, jer smo beskrajno različiti, i za svakog od nas postoje uzori poznati i nepoznati, nemojmo samo generalisati šta je opšte dobro da se misli i oseća, a šta ne, i dal je nešto od društvenog interesa i dal smo deo toga ili ne...
Last edited by sarah on 04 Aug 2013, 11:34, edited 1 time in total.
User avatar
gagica
Posts: 57
Joined: 01 Jul 2013, 18:21

Re: Novakova izjava u Blicu

Post by gagica »

Ovaj deo oko tudjeg uspeha rekla sam u kontekstu Akashinog osvescivanja ega i pri tom sam mislila na uspehe
obicnih ljudi, ljudi koje svakodnevno srecem a ne uspehe od drustvenog znacaja... (da ne bude zabune)

I da drago mi je da je moj ego u tom smislu osvescen sto ne znaci da ne treba da radim na osvescivanju ega u vezi drugih stvari....
User avatar
sarah
Posts: 495
Joined: 05 Sep 2012, 13:24

Re: Novakova izjava u Blicu

Post by sarah »

Gagice ja sam ovaj post napisala kao komentar na Akshinu konstataciju o kultu ličnost što samo po sebi ima društveni značaj :) Drago mi je zbog tvoje radosti i prihvatanja tuđeg uspeha kao svog to je ogromna prednost u radu na sebi :D
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Novakova izjava u Blicu

Post by Član 257 »

1. Da li je nama drago sto je Novak uspesan zbog radovanja svacijem tudjem uspehu ili zato sto je Srbin, a program (Ego) nalaze da to treba da se slavi?
2. Sto nismo nosili majice Rodzera Federera? Kako bih prosla ja kada bih obukla sada majicu sa likom Tzonge u finalu Montreala?
3. Da li je Ego ne priznati tudji uspeh ili je Ego biti programski uslovljen? ''Svi moramo ovo, ono....ovo je normalno, ovo je nenormalno....''
4. Sta bi ljubav na to rekla? Ima li Ljubav pojma o tome da je neko lepsi, brzi, sporiji, hrabriji, kukavica, jaci, slabiji? Ili je Ljubavi svejedno? Pitam ovo jer otkako imam sve vise ljubavi u sebi sve manje gledam takmicenja izmedju ljudi. Ako smo svi jedno u Univerzumu.
5. Gde prestaje igra i uzivanje u sportu i pocinje borba?

Ovde se kroz postove dogodilo nesto zanimljivo: Iako niko nije rekao nista negativno, sama konstatacija da po automatizmu nemas misljenje mase (a velika vecina iz mase ne velica Novakov sportski duh nego sto je Pooooobiiiijediiiioooo Amerikanca, Svabu i Engleza. I sto smo samim tim sad Miiii pobednici) osudjena je kao protiv.
Ja bih npr. nosila majicu sa likom neke samohrane majke koja ima troje dece i zivi u nasim uslovima. Ili majicu sa likom nekog novinara koji je doveo vodu u jedno africko selo.
Krijesnica je samo rekla da to nije nista novo. Toplo preporucujem svima knjigu Cetiri sporazuma.
Ja zelim da ovaj svet bude svet ljubavi i dpustanja da svako misli sta hoce bez polemisanja o tome sta je podobno, a sta ne. Dopustanje je jezik ljubavi.
Bajdvej, veoma cenim Novaka zbog toga sto je jedna humana i vesela osoba puna ljubavi. I sto voli da se igra. Ali, jos vise me odusevio film o njegovoj majci. Toplo svima preporucujem da ga pogledate.
Ljubac!
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
User avatar
DenVik
Posts: 870
Joined: 24 Jan 2013, 21:14

Re: Novakova izjava u Blicu

Post by DenVik »

I tako je Clan zapecatila temu dok sam se ja kupala danas na Rzavu( heh, sto to bilo dobro danas, jos mi dobro- u glavi)Vik je osamucen.

Clan, postavi temu,i mene slicne misli more ovih dana. Volim ovaj forum, ove ljude ovde ali je i evidentno da se menjamo, sve brze...ali ne i svi na istu stranu. I vrlo je interesantno kako prihvatamo to.
Respekt za Noleta, pozdravljam sve sto uradi.( i stvarno nemam komentar, mislim da nisam dostojna komentara)ako je neko veliki, to je on ( u ovom jednakom Univerzumu :mig: )

Na drugim forumima su lose govorili o Novakovoj knjizi..tja..to me ne pipa nesto bas. Mene zanimaju ljudi do cijeg mislenja mi je stalo, ovde ima par vas koje bas cenim, iako ne mislim da mislimo identicno niti bih zelela da svi imamo iste glave :ludiranje:
Uvek sam u pravo vreme, na pravom mestu i uspešno činim upravo ono što treba
User avatar
Akasha
Posts: 13
Joined: 03 Aug 2013, 17:00

Re: Novakova izjava u Blicu

Post by Akasha »

Post Reply