Čakre - generalna diskusija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Hehe, to što si osjetila može biti astralno tijelo.. U njemu se krećeš u snovima :D
User avatar
lovey
Posts: 31
Joined: 13 Nov 2013, 13:36

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by lovey »

To sam pomislila, sinoc je bas ruka krenula da izlazi :D Al sam je povukla nazad, prijala mi je meditacija :svekul:
User avatar
Guruika
Posts: 29
Joined: 02 Sep 2013, 11:21

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Guruika »

Cao Lovey i Krijesnica,

Slazem se sa skoro svim sto Krijesnica kaze sem da cakre uvek trebaju biti otvorene. Kada se nadjemo u mestima sa teskom energijom (bolnice, sudovi, mesta gde ima mnogo nervoze i bilo kakve lose energije) mozete lako primiti neke blokade ako su vam cakre otvorene. Najbolje je ulaziti u takve situacije sa zastitom i zatvorenim svim prilazima vasoj energiji. Kada smo u prirodi ili okruzeni ljudima sa dobrom energijom spustajte "stit" :) Energetski vampiri su svuda oko nas.
Lovey ako imas blokadu u nekoj cakri prvo pokusaj da je razresis pre nego sto posaljes pozitivnu energiju. Samo strpljivo i korak po korak vazno je da se krecemo u pravom smeru a brzina nema veze. Imamo svo vreme na svetu pa zasto ne bi setali ka sreci :)

Kako se zastititi? Povezati se sa Gajom i Nebom, staviti se u stup ili loptu iskricave bele svetlosti, mozete cak zamisliti da na rubu stupa ili lopte te bele energije postoji ogledalo koje vas cini nedodirljivim za negativne energije. Cakre se zatvaraju mentalnom naredbom i solarnim pecatom ( X ) nemojte zatvarati cakre bez preke potrebe.

Ja ne zatvaram cakre nikad ali se krecem u relativno mirnim mestima
User avatar
lovey
Posts: 31
Joined: 13 Nov 2013, 13:36

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by lovey »

Uh, ja bih trebala prvo da savladam osecaj cakri :nempojma: Sinoc sam bila prepuna energije tokom meditacije, telo mi je vibriralo ali skoro ceo dan sam bila u vortexu pa je sigurno i to uticalo. Pokusala sam da osetim cakre, ali nisam uspela da razumem jednu stvar: da li se cakre jave "u glavi" (na nivou misli, ne znam kako da se izrazim) ili loptu vizualizujem bas kod korena kicmenog stuba (ako krecem od 1. cakre) :idea: Sinoc mi se crvena kugla javljala u "ocima" tj. na nivou misli i mislim da sam samo u stvari zamisljala neku crvenu loptu jer sam znala da to pripada 1. cakri ali nisam je "osecala" jer nisam znala gde i kako treba da je osecam.. Ovo zvuci tako zapetljano :budala: :pardon:
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Nisam sigurna da sam dobro shvatila tvoje pitanje, koje zapravo ne isključuje ovo dvoje koje si navela: slika tvojih čakri se javlja u glavi, na nivou misli, ali ih zamišljaš na mjestima gdje trebaju biti - prva čakra na dnu kičme, druga u donjem dijelu trbuha, itd itd.

Ti zapravo vizualizaciju odrađuješ pomoću jedne od čakri, a to je treće oko. Treće oko je tvoj unutarnji prozor, ekran, na kojem vidiš sve što zamišljaš. To je tvoj portal u svijet. Čini mi se da te možda buni to što ne možeš istovremeno osjetiti čakru i vidjeti ju, ali nemoj da te to koči. Vizualizacija ima jednakog efekta sa i bez osjećaja, bitna je samo namjera - "ja sada čistim prvu čakru, upravo to radim, to se sada događa". Čim odlučiš da to radiš, proces je već u tijeku. Sa svakom novom vizualizacijom si korak bliže tome da osjetiš čakru, jer se tako konstantno podsjećaš da su one tu.

Obrati pozornost na to da li si ikad u meditaciji dobila osjećaj unutarnje vrtnje? Nešto kao vrtoglavica, ali se ne odvija u glavi nego u tijelu, najčešće na području prsa ili trbuha. Ako jesi, to su bile tvoje čakre. Ako ne, osjetit ćeš uskoro sigurno - skoro svi to dožive kad počnu meditirati.
User avatar
lovey
Posts: 31
Joined: 13 Nov 2013, 13:36

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by lovey »

Aha, sinoc su mi se malo "ukrstile" oci dok sam zmurila, i na nivou treceg oka sam videla tu crvenu loptu ali ja sam mislila da treba da je vidim na ravni korena kicme pa sam bila zbunjena. Dakle ako sam dobro razumela, ja na nivou treceg oka vizualizujem crvenu cakru, popunim je energijom, onda predjem na narandzastu opet je popunim pa na zutu itd. do kraja? Skoncentrisem se na delove tela na kojima se nalaze cakre i sliku iz treceg oka prebacujem na te delove? Osetila sam sinoc slabiji bol na nivou jajnika i "tremu" (leptirice) u stomaku, ali sam to pripisala nenormalnoj energiji koju sam osecala. Energija je bila toliko jaka da sam morala da prestanem sa meditacijom, pucala sam od viska pozitive :pardon: :veselica:
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Oprosti ali ne mogu shvatiti što te muči. :nempojma: Gdje ćeš drugdje vidjeti sliku ako ne u mislima? To ne znači da ti se prva čakra nalazi u trećem oku, nego ju pomoću njega vidiš, smještenu na dnu kičme. Zamisliš čakru na mjestu na kojem se treba nalaziti. Što nije jasno?
User avatar
lovey
Posts: 31
Joined: 13 Nov 2013, 13:36

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by lovey »

Ni sinoc nisam imala uspeha, nikako da ih osetim... Uh, ovako, pokusacu bolje da se izrazim, tesko je objasniti recima ono sto osecamo "unutra". Dakle, ja treba da vizualizujem crvenu loptu u dnu kicme kako bih osetila prvu cakru? Meni se slika crvene lopte stvara u glavi i tu stoji i nikako ne mogu da je osetim u dnu kicme, to je onda samo moja masta a ne i pravi osecaj cakre zar ne? Jer se meni stvara slika pred ocima i tu stoji, ne osecam je u ravni sa mestima gde se nalaze cakre. :nempojma: Kako da povezem tu sliku crvene lopte koja mi je pred ocima sa osecajem u dnu kicme??
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Napisala sam ti da osjetiti čakru nije lako, i nije nužno da bi proces čišćenja čakre bio uspješan. To što ne osjećaš fizički da imaš čakru samo znači da nisi osjetljiva na energiju. I to je to. To ne znači da tvoja vizualizacija nije učinkovita.

Kada zamisliš crvenu loptu, jednostavno zamisli da se nalazi na dnu kičme. I to je to. Samo zato što je riječ o mašti, ne znači da nije stvarno. Mašta je korijen svake akcije, početak materijalizacije. Prije nego uzmeš čašu vode, moraš si to zamisliti, zar ne? Tek kad si to zamisliš, i postaviš namjeru da ćeš to učiniti, ispružit ćeš ruku i uzeti čašu. Energija prati misao. Ono što zamišljaš, postane stvarnost. Detaljnije prouči teme o Zakonu privlačnosti i vizualizaciji da bi ti postalo jasnije.

Jako su rijetki ljudi koji su najprije osjetili čakru, pa tek kasnije shvatili da ju imaju. Osjetljivost na energiju se razvija kroz vrijeme i praksu, ne može doći tek tako. Ako ti je baš toliko bitno da osjetiš mjesto gdje je čakra, onda rukom pritisni to mjesto. Kada makneš ruku, na mjestu ćeš osjećati pritisak i znat ćeš gdje trebaš smjestiti čakru koju si zamislila. Kada vizualiziraš čišćenje određene čakre, to se upravo događa u tebi, osjetila ti to ili ne.
User avatar
lovey
Posts: 31
Joined: 13 Nov 2013, 13:36

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by lovey »

Ok, hvala na pojasnjenju, sad mi je dosta jasnije! Pusticu onda da sve ide svojim tokom pa cu se vremenom opustiti i dozvoliti energiji da uradi svoje :svekul:
Post Reply