Čakre - generalna diskusija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
Post Reply
Krijesnica

Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Evo nisam znala gdje bih otvorila ovu temu, pa ako je pogrešan podforum molim da se tema premjesti.

Dakle, ovdje ćemo razgovarati općenito o svemu što se tiče čakri. Pišite svoja iskustva s otvaranjem/aktiviranjem čakri, koje čakre su vam otvorene a koje nisu, kojim ste se tehnikama koristili, itd. Kada ste uopće počeli učiti o čakrama, kada su vam se počele otvarati i kako ste to doživljavali?
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jaspis »

o čakrama sam prvi put čula daavno
pobliže sam se s njima upoznala kroz reiki iako sam i prije dosta o njima čitala
kroz reiki sam ih postala svjesnija i kod sebe i kod drugih
sad mi je lakše detektirati ako je neka čakra blokirana ili ako je smanjen protok energije...
Događa mi se ponekad sa šestom čakrom da se počne skroz čudno ponašat
osjetim pritisak u predjelu trećeg oka kao da mi netko drži prst na tom mjestu pa kao da mi netko drži nešto vruće pa onda kao da me svrbi sve onako iznutra...
To je sve popraćeno bljeskovima duginih boja i laganom hmm pa vrtoglavicom, mislim nije baš vrtoglavica ali nešto slično tome.
Ponekad mi to paše a ponekad izazove nemir u meni jer je pomalo čudnjikavo :)
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

:shock: Zar nitko drugi od Ratnika nije otvarao čakre? Ili mi tema nije zanimljiva :lol:

No, nema veze... Jaspis i kod mene se šesta čakra čudno ponaša, kao da je najosjetljivija a ujedno i najjača od svih ostalih čakri.
Kako ti osjećaš da ti je čakra blokirana?
User avatar
Felisiti
Posts: 146
Joined: 21 Jan 2013, 19:08

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Felisiti »

Krijesnica wrote::shock: Zar nitko drugi od Ratnika nije otvarao čakre? Ili mi tema nije zanimljiva :lol:
Gde da nije zanimljiva tema, super je! :) :)

Ne sećam se kad sam prvi put čula za čakre, mislim da sam onako usput čitala o njima i nisu me nešto preterano interesovale.
Na jednom seminaru na koji sam išla pominjale su se i čakre i date su nam neke vežbice za otvaranje ali ih nisam radila, nekako sam mislila da ne treba ništa na silu, kad budu same spremne da se otvore, tako će i biti, kad uklonim blokade koje imam otvoriće se, pa ih nisam ni forsirala.
Jedino što sam radila bilo je okretanje čakri (rukom ili zamišljanjem) s leva na desno, od prve do sedme. S tim da ni to ne radim više. :roll:
Tad sam osećala nežno strujanje energije na svakoj od čakri (ne treba zaboraviti da nisu samo napred na telu), kad sam ih okretala, i nisam prestala sa tim jer sam imala neka neželjena iskustva, već eto, ne znam ni sama... nedovoljno interesovanja...

Pisala sam kako sam osetila otvaranje četvrte čakre, stvarno divno iskustvo, a za šestu i meni se to dešava, pritisak kao da neko drži prst na njoj, i za sedmu takođe (e tu je već kao da neko sedi i nema nameru da se makne odatle :) ).

Krijesnice, da li si ti koristila neku tehniku za otvaranje čakri?
User avatar
jaspis
Posts: 314
Joined: 29 Jan 2013, 20:55

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by jaspis »

pa uglavnom stanje čakri detektiram reikijem, ako je baš neka veća blokada onda ju osjetim i fizički, teško objašnjiv osjećaj, kao neka nelagoda ili bol ili praznina hmm mislim to nisam osjećala ranije, novo mi je to pa se još vježbam...
Dobro je za čakre vrtiti se na mjestu oko svoje osi, to je kao ona prva vježba tibetanaca.
djeca to često rade a roditelji im brane :( a eto, klinci intuitivno znaju šta je za njih dobro..
Teži visokom jer u duši ti leže skrivene zvijezde. I sanjaj jer snovi predhode svakom cilju.
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Hehe Jaspis slažem se, i ja sam se kao dijete voljela okretati oko svoje osi dok me vrtoglavica ne obori s nogu... :P Ne znam zašto, jednostavno mi je godio taj osjećaj, ako se vrtim u desno, onda kada se smirim imam osjećaj da se okrećem u lijevo..i obrnuto. Hm baš zanimljivo :)

Felisiti, kad sam tek počela s meditacijom, zapravo sam radila vježbe za otvaranje čakri pomoću mudri i mantri. Koliko mi je to donijelo neželjenih iskustava (jer, iskreno, tad nisam imala pojma što ću dobiti time), toliko mi je i drago da sam na taj način "pogriješila", jer je to ubrzalo moj duhovni razvoj i dovelo me do boljeg razumijevanja sebe i drugih.
Naročito me to fasciniralo jer do tada nisam znala da stanje nekog dijela tijela ima utjecaj na psihu i obrnuto... Od tada pažljivo promatram sebe, svoje ponašanje, osjećaje, zdravlje - nekad mi bol u određenom dijelu leđa kaže o meni više nego što bi rekli bilo kakvi psihotestovi. :D

Imam na kompu zasebne kartice o svakoj čakri, pa ću ih objavljivati malo po malo, možda netko nauči nešto više o sebi.. Evo za početak prva odnosno korijenska čakra:

Image
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Član 257 »

Ja vas ništa ne razumem. Kao da pričate španski. Znam šta su čakre, ali i dalje ne razumem o čemu pričate.
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Član 257 wrote:Ja vas ništa ne razumem. Kao da pričate španski. Znam šta su čakre, ali i dalje ne razumem o čemu pričate.
Što ti nije jasno?
.....

Sakralna, odnosno druga čakra:
Image
User avatar
Član 257
Posts: 803
Joined: 25 Oct 2012, 11:30
Contact:

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Član 257 »

Kako znate da su čakre zatvorene' Kako ih otvarate? Kako znate da su otvorene?
"Vaše unutrašnje biće vas uvek vodi ka onome šta želite. Ono vas nikada ne štiti od nečeg drugog." Abraham
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Na ovim karticama koje upravo objavljujem pišu osnovne stvari o čakrama. "Illness" znači bolest, pa ako je neka čakra blokirana ili previše aktivna, kao rezultat će se manifestirati neka od navedenih bolesti. Pod "Effects" se navode efekti koje osoba osjeća kada čakra radi ispravno.

Ako želiš pročitati malo opširnije o tome, klikni ovaj link.
Čakre možeš osjećati fizički kada su aktivne, kao što se već spominjalo - osjeti se toplina, trnci, pritisak, osjećaj unutarnje vrtnje, vibracije i sl.

Nastavljam s karticama, sljedeća je manipura odnosno čakra solarnog pleksusa:
Image
Post Reply