Čakre - generalna diskusija

Abraham, Pleiadians, EFT, Vizuelizacija, Audio knjige, Meditacija, Afirmacije, Silva metod, Tehnike za privlačenje novca, Binauralni zvuci
User avatar
dobrila
Posts: 18
Joined: 09 Oct 2013, 00:32

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by dobrila »

...dragi ratnici svetlosti veliki pozdrav....onomad sam pisala kako hocu da zapocnem rad na cakrama i njihovom balansiranju...lakse mi pricati o svemu nego raditi....zapadnem u neki krug razmisljanja i zavrsim u corsokaku...ipak sam uspela sebe preispitati sta me to najvise tisti i priznala sam sebi zavaravanje u kojem sam bila ......pisacu kako mi je samo da krenem sa praksom...mislim na vas ...
User avatar
Suncokret
Posts: 58
Joined: 03 Aug 2013, 02:54

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Suncokret »

Pozdravcic i tebi,
evo ti jedan radosni smajlic :veselica:
cisto da ti se nadje :)
Ciaooo
Krijesnica

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by Krijesnica »

Ajde da malo oživimo temu...

Ranije smo govorili o zatvaranju čakri, a ja sam igrom slučaja naišla na nešto više informacija o tome, pa da ih podijelim s Vama.

Zatvoriti čakru ne znači blokirati kvalitete koje ona predstavlja. Na primjer, ako ste zatvorili solarni pleksus, koji je središte vašeg odnosa prema vama samima, to ne znači da je vaš odnos s vama narušen. Upravo suprotno - on je očuvan, zaštićen.
Aktivirati i otvoriti čakru nisu dva ista pojma. Aktivirati čakru znači da ste pokrenuli proces u kojem dovodite njezine kvalitete u ravnotežu, kako bi se one na zdrav i skladan način manifestirale u vašem životu, u obliku pravilnog razmišljanja, pravilnog postupanja prema emocijama i pravilnog djelovanja u odnosu na vas same ili vašu okolinu.
Otvoriti čakru znači otvoriti ju za upijanje energije iz okoline s kojom smo svakodnevno u dodiru, izravnom ili neizravnom.

Svakodnevno, mi na nesvjesnom nivou prepoznajemo i upijamo energiju ljudi, životinja, biljaka i predmeta s kojima dijelimo prostor. Budući da ne znamo kakve su to energije, i nismo ih uvijek u stanju smjesta prepoznati, takav proces može imati štetan učinak na zadravlje naših čakri. Stoga je preporučljivo zatvoriti čakre, nakon svake meditacije koja se odnosi na aktiviranje ili iscjeljivanje vaših energetskih centara u tijelu.
To je prilično jednostavno - dovoljno je da vizualizirate vrata koja su otvorena, a potom ih vi zatvarate i zaključavate. Kada ponovno odlučite raditi na nekoj čakri, jednostavno otvorite vrata i započnite s radom. Nakon prakse, vrata ponovno zatvorite.
Postoji još jedan način. Dok tijekom rada vizualizirate svjetlost neke čakre, na kraju prakse jednostavno ugasite svjetlo čakre na kojoj ste prethodno radili.

Time štitite svoje energetske centre od upijanja negativnih energija iz vana.
Ako ne zatvorite na primjer prvu čakru, može se desiti sljedeće... U duhu prve (korijenske) čakre, vi osjećate duboku povezanost prema svojoj obitelji, imate veoma zdrav odnos sa svakim članom obitelji i svi međusobno brinete jedni o drugima. Potom provedete nekoliko dana u društvu potpunih stranaca. Odjednom, vi osjećate prijezir prema nekom članu obitelji, obiteljske obaveze vas počinju umarati i želite pobjeći od svega toga. Pojma nemate odakle takve misli i osjećaji, do prije par dana nisu bili prisutni.
Upili ste negativnu energiju od nekoga iz svoje okoline.

Ako se to već desilo, čakru možete pročistiti već spomenutim metodama - vizualizacijom bijele svjetlosti, povezivanjem s Nebom i Zemljom, molitvom, itd itd.
Potom zatvorite čakru. Sada se možete kretati u bilo kakvoj okolini, ali vaš osjećaj za obiteljske vrijednosti ostaju netaknute.
User avatar
dobrila
Posts: 18
Joined: 09 Oct 2013, 00:32

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by dobrila »

zaista sam taknuta ovom temom i svim koji je posecuju...mnogo dobrih iskustava i pametnih saveta pronalazim....medjutim i dalje sam slaba na delu....pozdrav :pardon:
mina_87
Posts: 1
Joined: 21 Aug 2014, 10:24

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by mina_87 »

Neverovano, pročitala sam sve... ali i dalje osećam dozu straha. Nova sam u otvaranju čakri, kako se vi oslobađate strahova? Probala sam metodu da se samo opustim i pustim da prođe, ali samopouzdanje mi je poljuljano. Nekako ne smem da se suprotstavim. Kao da su mi u blokadi treća i peta čakra. Nemam dobar odnos sa onim što želim i načinom kako da izrazim ono što želim. Radim na tome i tek sam počela, ako imate neki savet dobro bi došao.
Inače neverovatno iskustvo i šta sam sve doživela sa svojim telom upuštajući se u ovu priču. Meditacijom sam maltene naučila da proputujem kroz vreme jačinom emocija kad se vratim u određene situacije, kao da stojim pored sebe i pružam samoj sebi podršku i zaista svaka traumatična situacija prođe. Hvala vam svima na divnim pisanijima :ruzha:
User avatar
dobrila
Posts: 18
Joined: 09 Oct 2013, 00:32

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by dobrila »

Guruika wrote:Bravo ratnice I Krijesnica na ciscenju.

Kako prepoznati manje blokade:
-ako vam je tesko drzati pravo ledja
- ako vam luta mozak na sve strane
- ako za necim zudite
- ako se ne osecate celi
Itd...
Ako ovako nesto dozivljavate najverovatnije jedna ili vise cakri su zakrcene. Kako znati koja? Ledja pravo, energija sunca kroz centralni kanal I lako ce vam biti odrediti u kome delu tela energija ne tece. Najbolje se oseti na pravom suncu ali moze se I prizvati I zamisliti.

Krijesnica, kad otvorite cakre Gajinom energijom prizovite belu energiju Univerzuma videcete da idu jako dobro zajedno.

Blazenstvo, percepcija I jako puno pozitivne mirne strpljive vibracije osecam kod ciscenja ;)
molim da mi neko da linkove ako ima ..kako utvrditi blokade i koje vizuelizacije koristiti za otvaranje ...
User avatar
dobrila
Posts: 18
Joined: 09 Oct 2013, 00:32

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by dobrila »

Krijesnica wrote:Blokade možeš lako otkriti na nekoliko načina. Evo par metoda:
- opusti se i uđi u meditativno stanje. Kad se opustiš i utišaš unutarnje dijaloge, lagano prebaci svu pažnju na čakru za koju misliš da ti stvara probleme. Osjeti to područje na tijelu, dopusti da te obuzme bilo kakav osjećaj. Mogući su različiti doživljaji, fizički i mentalni: možda osjetiš nervozu u tom dijelu, toplinu, trnce, bolove, pritisak. Kada dobiješ nekakav osjet, nastavi se fokusirati i prati svoje misli. Čakra će ti početi odašiljati mentalne slike vezane za sjećanja koja su pohranjena u nju. pažljivo prati šta izlazi na površinu, jer bi to mogle biti tvoje blokade.
- uđeš u meditaciju, i opušteno se fokusiraš na cijelo tijelo. Nakon nekog vremena možeš primijetiti da li neki dio tijela traži posebnu pažnju: ako osjetiš nelagodu u vratu, kičmi, osjetiš da ti ruke ili noge trnu, možda ti negdje počne mišić podrhtavati, ili ti se opet neki dio tijela počne zagrijavati. Kada lociraš točku, posvetiš joj svoju pažnju i ponovno gledaš misli i pratiš kako se osjećaš. Kroz tvoje osjećaje i misli čakra će ti reći u kakvom je stanju.

Isto tako to možeš raditi tokom cijelog dana, bez obzira gdje si i što radiš. Svaki put kad osjetiš emocionalnu nelagodu u vezi nečega, zastani na trenutak i promotri situaciju. Kako se osjećaš? Definiraj svoje osjećaje. Kakva je reakcija tvoga tijela? Obrati pozornost na to gdje osjećaš tu emociju (npr. tužan si pa osjetiš težinu oko srca, ljut si pa osjetiš vrućinu u stomaku, itd). Potom primijeti što je točno izazvalo takve emocije u tebi. Objektivno gledaj situaciju i pronađi uzrok, na primjer: netko mi je rekao da sam manje vrijedan; ponestalo mi je novaca; osjećam se nesigurno, ... Kada ugledaš uzrok, provjeri s kojom čakrom je to povezano (novac i egzistencija=prva čakra, seksualnost i kreativnost=druga čakra, i tako redom). Tako ćeš znati koja čakra je blokirana i onda ćeš moći poraditi na njoj. Čakri možeš potom dodati malo energije samim time da se fokusiraš na nju (energija prati misao). Ako misliš da pretjerano radi, onda zamisli kako kroz jednu zdravu čakru primaš energiju, a kroz problematičnu izbacuješ energiju prema van. Ako je jedna od donjih čakri ugrožena, onda energiju primaš kroz neku gornju čakru i puštaš van kroz donju. I obrnuto, ako je gornja u pitanju, kroz donju primaš energiju i šalješ prema gore.

Kasnije ću napisati jednu kratku meditaciju koja pomaže u razbijanju blokada. Meni je puno pomogla, a mislim da će biti mnogima od koristi ovdje :)
stimulativan post...primetila sam da kad se pojavi neki problem imam nelagodu u predelu prve cakre...to je upecatljivo...inace mi je kicma kriva bila i sad osecam da nije najbolje to je takodje prva cakra....dok mi ovo opustanje u vezi lociranja blokada ne ide...uvek ostanem na povrsinskom nivou...
User avatar
dobrila
Posts: 18
Joined: 09 Oct 2013, 00:32

Re: Čakre - generalna diskusija

Post by dobrila »

imam jednu situaciju volela bih da mi neko pojasni ako zna o cemu pricam...kad sam se probudila osetila sam da mi srce radi u jednom ritmu ,a solarni plexus u suprotnom...da li to moze biti budjenje trece cakre buduci da radim vezbe yoge poslednje vreme...
Post Reply